Вашият РИТУАЛ за почистване на лице с грим или без :)

  • 79 782
  • 736
# 360
Здравейте потърсих   информация  относно  серумите   за лице  , но  не  намерих  такава , дали  защото  съм  нова  или  просто  не  е писано  незнам. За  това   ще   пиша  тук.   Попаднах  на   страница която  е  за   такива серуми  http://facial-serum.net/FERULIC%20Acid%20%20AND%20Vitamin%20C%20SERUM.html  чиято  реклама  е впечатляваща,  но  ми  се струва  доста  пресилена,  ако  някоя  от вас   е използвала   подобен  род  козметика  моля  да  сподели .  Ще  е  от  полза  за  всички нас.  
Поздрави  и  бъдете  усмихнати  мами Simple Smile

Аз използвам CE Ferulic на SkinCeuticals. Това е първият серум от този род, който комбинира витамин Ц, витамин Е и ферулова киселина. Продуктът е страхотен, заслужава си определено! Можеш да видиш и отзиви в интернет. В днешно време има много "имитации" (като този от твоя линк), които реално струват около 100 евро по-малко от "оригинала" и са горе-долу със същото действие...  

За по-достъпен вариант на CE Ferulic (около 140 евро) мога да ти препоръчам този серум, който съдържа абсолютно същите съставки и има отлични ревюта в интернет, струва "само" 40 долара + доставка:

http://www.cosmeticskinsolutions.com/Product-List/VITAMIN-C-E-SE … NCED-FORMULA.html

Ако имаш конкретни върпоси за този тип серуми, мисля, че мога да отговоря.

ПС: Не зная дали на български терминът се казва ферулова киселина. Надявам се някой псевдоинтелектуалец или лекарка с комплекси да не започнат отново с нападките каква ми била езиковата култура, защото смятам, че пиша много грамотно, и информацията е полезна и никой друг не я предоставя.
Виж целия пост
# 361
Сега се присетих, че преди време една дерматоложка ме беше предупредила да не използвам продукти с ретинол (вит.А) и вит. C след като съм ползвала продукти с AHA / BHA киселини. Ставаше дума за увеличаване на фоточувствителността на кожата.. впоследствие четох противоречиви неща по въпроса и се обърках доста.
Вие чували ли сте нещо по въпроса и имате ли по-достъпно обяснение? Peace
Виж целия пост
# 362
Аз знам, че продуктите с ретинол, AHA / BHA киселини се използват предимно вечер, защото от слънцето могат да се получат пигментации.Евентуално ако се ползват през деня, ползването на слънцезащитен фактор 50+ отгоре е задължителен.
Виж целия пост
# 363

За по-достъпен вариант на CE Ferulic (около 140 евро) мога да ти препоръчам този серум, който съдържа абсолютно същите съставки и има отлични ревюта в интернет, струва "само" 40 долара + доставка:

http://www.cosmeticskinsolutions.com/Product-List/VITAMIN-C-E-SE … NCED-FORMULA.html

Ако имаш конкретни въпроси за този тип серуми, мисля, че мога да отговоря.


Сайта е на магазин, базиран в САЩ. Доставката до БГ е 12-13 $, продукта ще отиде на митница и ще трябва да се плати митническа такса и 20% ДДС, т.е. ще излезе 61 $+4 лева митническа такса...
Има ли вариант да се поръча от европейски сайт? Ако си запозната разбира се...
Виж целия пост
# 364
Сега се присетих, че преди време една дерматоложка ме беше предупредила да не използвам продукти с ретинол (вит.А) и вит. C след като съм ползвала продукти с AHA / BHA киселини. Ставаше дума за увеличаване на фоточувствителността на кожата.. впоследствие четох противоречиви неща по въпроса и се обърках доста.
Вие чували ли сте нещо по въпроса и имате ли по-достъпно обяснение? Peace

Лекарите в БГ много обичат да забраняват някакви неща.  Sick
В момента ползвам крем ретин А, серум с вит. ц и измиващ със салицилова и lactic киселини, и има страхотен реззултат. Почти като при фейс лифт.  Mr. Green
Не виждам защо да не може, ДА може да направи кожата фоточувствителна (степента зависи от кожата, разбира се), но ако се ползват продуктите внимателно и се носи висок фактор през деня не би било проблем.  Peace
Виж целия пост
# 365
Сега се присетих, че преди време една дерматоложка ме беше предупредила да не използвам продукти с ретинол (вит.А) и вит. C след като съм ползвала продукти с AHA / BHA киселини. Ставаше дума за увеличаване на фоточувствителността на кожата.. впоследствие четох противоречиви неща по въпроса и се обърках доста.
Вие чували ли сте нещо по въпроса и имате ли по-достъпно обяснение? Peace

Лекарите в БГ много обичат да забраняват някакви неща.  Sick
В момента ползвам крем ретин А, серум с вит. ц и измиващ със салицилова и lactic киселини, и има страхотен реззултат. Почти като при фейс лифт.  Mr. Green
Не виждам защо да не може, ДА може да направи кожата фоточувствителна (степента зависи от кожата, разбира се), но ако се ползват продуктите внимателно и се носи висок фактор през деня не би било проблем.  Peace

На мен пък ми казаха, че се започва например с Ретин А и се чака кожата да се почуства абсолютно комфортно с него- никакво дразнене, зачервяване, лющене. След това могат да се добавят продукти с AHA/BHA, но не в най-високите концентрации, защото както с всичко, мярката е важна.
И разбира се, слънцезащита обилно.

Пиши кои са продуктите, може да се лифтнем и ние  Mr. Green
Виж целия пост
# 366
Сега се присетих, че преди време една дерматоложка ме беше предупредила да не използвам продукти с ретинол (вит.А) и вит. C след като съм ползвала продукти с AHA / BHA киселини. Ставаше дума за увеличаване на фоточувствителността на кожата.. впоследствие четох противоречиви неща по въпроса и се обърках доста.
Вие чували ли сте нещо по въпроса и имате ли по-достъпно обяснение? Peace

Без каквито и да е предразсъдъци - на това ниво ли са дерматолозите в България? Simple Smile Витамин А и витамин Ц са ПРЕКРАСНИ продукти! Фоточувствителността се увеличава - да, но затова просто носи слънцезащитен крем през деня. А той така или иначе си е задължителен, ако искаш да си здрава и с хубава кожа. Simple Smile

Аз знам, че продуктите с ретинол, AHA / BHA киселини се използват предимно вечер, защото от слънцето могат да се получат пигментации.Евентуално ако се ползват през деня, ползването на слънцезащитен фактор 50+ отгоре е задължителен.

По принцип проблемна може да бъде само АНА и то с концентрация повече от 10 %. ВНА и ретинолът не са проблем, разбира се върху тях е необходим добър слънцезащитен продукт!


За по-достъпен вариант на CE Ferulic (около 140 евро) мога да ти препоръчам този серум, който съдържа абсолютно същите съставки и има отлични ревюта в интернет, струва "само" 40 долара + доставка:

http://www.cosmeticskinsolutions.com/Product-List/VITAMIN-C-E-SE … NCED-FORMULA.html

Ако имаш конкретни въпроси за този тип серуми, мисля, че мога да отговоря.


Сайта е на магазин, базиран в САЩ. Доставката до БГ е 12-13 $, продукта ще отиде на митница и ще трябва да се плати митническа такса и 20% ДДС, т.е. ще излезе 61 $+4 лева митническа такса...
Има ли вариант да се поръча от европейски сайт? Ако си запозната разбира се...

Поръчвал съм в Германия и пристигна направо без митница. Simple Smile

Сега виждам, че  bebolinka82 е написала всичко. Simple Smile Общо взето моят режим е подобен, сутрин витамин Ц (CE Ferulic), 2 % ВНА, вечер друг антиоксидантен серум с вит. Ц и третиноин (Ретин-А).  На 22 години съм, мъж и винаги получавам комплименти от жени за състоянието на кожата, приятелката ми си оптимизира продуктите така да се каже покрай мен. Режимът е препоръчан от един от най-известните бюти дерматолози в Германия.
Виж целия пост
# 367
Благодаря на всички за мненията. Породи се интересна и полезна дискусия.

От обясненията ви разбирам, че явно съветът й е бил насочен към това да се ползва добра слънцезащита поради фоточувствителността, породена от употребата на тези продукти.

Само да поясня, че става дума за естетичен дерматолог в Англия с добра репутация, понеже видях няколко коментара срещу българските лекари  Peace
Виж целия пост
# 368
Само да обърна внимание  ретинолът може да не се понася от някои кожи - от някои никак, от някои - по-леко. Затова с него винаги се внимава.
Виж целия пост
# 369
Честит празник мами!    bouquet Не знам дали ползвате такава ръкавица, но реших да ви споделя за промоцията, тъй като лично аз съм си я вземала и за 17 лв...

Скрит текст:
Виж целия пост
# 370
Благодаря!   bouquet
Купих си.
Виж целия пост
# 371
Сега се присетих, че преди време една дерматоложка ме беше предупредила да не използвам продукти с ретинол (вит.А) и вит. C след като съм ползвала продукти с AHA / BHA киселини. Ставаше дума за увеличаване на фоточувствителността на кожата.. впоследствие четох противоречиви неща по въпроса и се обърках доста.
Вие чували ли сте нещо по въпроса и имате ли по-достъпно обяснение? Peace

Лекарите в БГ много обичат да забраняват някакви неща.  Sick
В момента ползвам крем ретин А, серум с вит. ц и измиващ със салицилова и lactic киселини, и има страхотен реззултат. Почти като при фейс лифт.  Mr. Green
Не виждам защо да не може, ДА може да направи кожата фоточувствителна (степента зависи от кожата, разбира се), но ако се ползват продуктите внимателно и се носи висок фактор през деня не би било проблем.  Peace

На мен пък ми казаха, че се започва например с Ретин А и се чака кожата да се почуства абсолютно комфортно с него- никакво дразнене, зачервяване, лющене. След това могат да се добавят продукти с AHA/BHA, но не в най-високите концентрации, защото както с всичко, мярката е важна.
И разбира се, слънцезащита обилно.

Пиши кои са продуктите, може да се лифтнем и ние  Mr. Green

И аз така подходих.  Peace Около месец слагах само ретин-а и след като нямах никакви раздразнения започнах да добавям другите неща едно по едно.  Peace
Вечер ползвам измивен анти-ейдж гел: http://www.peterthomasroth.com/p-102-anti-aging-cleansing-gel.aspx
След това Ретин-А,
И накрая това: http://www.perriconemd.com/product/concentrated+restorative+trea … o?sortby=ourPicks, с Вит.ц естер и ДМАЕ.
През деня слагам серум с вит. ц: http://www.peterthomasroth.com/p-263-camu-camu-power-c-x-30-vita … tening-serum.aspx
След това друг, пептиден: http://www.perriconemd.com/product/hypoallergenic+peptide+complex.do
След това овлажняващ крем и фотозащита.
Също 1-2 пъти в седмицата правя ензимна и гликолова маска.  Peace

Ефекта при мен е много бърз и видим.  Peace
Виж целия пост
# 372
Мерси, bebolinka  bouquet
Звучи супер. При мен retin A винаги дразни, за жалост.

Знаете ли добър серум с витамин Ц, който да мога да купя директно от БГ?
Виж целия пост
# 373
Около мен има няколко човека с такава непоносимост/алергия - лицето се подува особено, а ако вит.А се приема вътрешно  - и коремът се подува.

С едната ми приятелка голям зор видяхме, докато разберем причината, но лекар подсказа и като спря ползването - всичко си дойде на мястото  Peace
Виж целия пост
# 374
Дами, какви масла слагате в розовата вода за лице?   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия