В месеца на любовта ще си гушнем Февруарските слънца - Тема 10

  • 26 589
  • 279
# 240
Добро утро!

Благодаря, за стиснатите палци!

Ами взеха я в неонотологията в Токуда ... Сама ... Там бебетата (до 45 дни се приемат, а след това са в педиатрията ) са при лекарите и без майките ... Ще я видя в 16 ... Започнаха с изследванията и след обяд ще ми кажат какво ще се предприема и какво ще е лечението ... Всичко започна с грипозни баба, малка кака и татко у доба, гъбички на езика и смяна на млякото - та, не може да се каже кое на какво е повлияло и е една "манджа с грозде" ... Ще се погрижат добре за нея - убедена съм, но все едно си оставих душата ...
Виж целия пост
# 241
Добро утро!

Благодаря, за стиснатите палци!

Ами взеха я в неонотологията в Токуда ... Сама ... Там бебетата (до 45 дни се приемат, а след това са в педиатрията ) са при лекарите и без майките ... Ще я видя в 16 ... Започнаха с изследванията и след обяд ще ми кажат какво ще се предприема и какво ще е лечението ... Всичко започна с грипозни баба, малка кака и татко у доба, гъбички на езика и смяна на млякото - та, не може да се каже кое на какво е повлияло и е една "манджа с грозде" ... Ще се погрижат добре за нея - убедена съм, но все едно си оставих душата ...
Дано бързо се оправи малката душичка  PraynigЗа теб едно голямо  Hug
Виж целия пост
# 242
Честита Баба Марта! Бъдете здрави, весели, засмени!
 Почти безобидн@ бързо да се оправи малката принцеска!
ivy/bg,desideskata честити бебенца-здраве и щастие за всички!
Виж целия пост
# 243

и един върпос към ЛЛЛ: ние за сега се кърмим доста успешно , пълним по 5-6 памперса поне. Малчо смуче много добре и доста си хапва.
Проблема ми е че за нощните хапвания понякога нямам много кърма. Снощи за едното хранене си извадих изцеденото от деня  (което беше 60мл) и успях да не правя АМ.  Но днес нямам много изцедено за резерва.
Как да си стимулирам кърмата. Гледам да хапвам разнообразно, пия доста течности, сигурно поне 4л на ден изпивам във вид на вода и чай за лактация.
Ако имате съвети ще се радвам да ми ги дадете.


към ЛЛЛ- четох че било хубаво да се пие бирена мая, помагало за повече лактация. Може ли да ми кажете дали може да се пие бирена мая и каква, а също така и за безалкохолната бира.
Хубав ден на всички и успех на чакащите мами  Hug

Здравей guerry и честита радост   bouquet Нека Владимир расте здрав и много обичан.

Споделяш, че Владимир наддава добре, но вечер и през нощта усещаш, че нямаш много кърма и това те притеснява. Количеството кърма варира между различните части на денонощието, като обикновено сутрин то е най-голямо, на обед по-малко, а следобед и вечер най-малко, като през нощта отново нараства и този цикъл се повтаря всекидневно. Би ли разказала по подробно как се храните с Влади? На какъв интервал са храненията ви (като ги засичаш от началото на едно кърмене до началото на другото), горе - долу колко пъти на ден се храните? Кърмиш само от една или от две гърди? Освен кърма и дохранването с Ам нощем даваш ли на сина си нещо друго -  вода, чай, биберон - залъгалка? Как прецени, че нямаш много кърма за нощните хранения? Би ли споделила кога цедиш и по колко милилитра?

Пълните пелени са един от показателите, че детето се храни добре. Те трябва да са около 5-6 добре напишкани и 1-3 добре наакани пелени за денонощие. Другите признаци по които може да се следи дали количествата кърма стигат, са детето да има добър тургор на кожата (при натиск кожата леко да избледнява, а след отпускане бързо да възвръща предишния си цвят), като цяло бебето да има бодър вид и да е активно, да има влажни лигавици на очите и устата (да пуска слюнка, да прави балончета), педиатъра да го намира за здраво и да наддава  минимум 110 - 130 грама на седмица.

Има много средства, спрягани за лактогонни, като бирената мая е един от тях, но проучванията показват, че те имат малко отношение към количеството кърма, което майката произвежда. Когато се има за цел да се увеличи лактацията, основна роля играе честото и ефективно изпразване на гърдите, в идеалният случай от сучещото дете или в дадени ситуации чрез изцеждане на ръка и/или с помпа. Употребата на различни храни и добавки с цел увеличаване на кърмата би могло да се използва само като помощно средство като основно остава честото поставяне на бебето на гърда. В първите си седмици новородените имат нужда да сучат редовно, често между 8 и 10, а по-често 10 до 12 пъти в денонощие, правещи САМО една голяма нощна пауза от 4 часа. Би могла да кърмиш винаги, когато усетиш, че Влади е неспокоен. Ако кърмиш само от една гърда, когато усетиш, че вече няма кой знае колко мляко в нея, спокойно би могла да му предложиш да посуче от другата и след това, стига да иска още, да го върнеш пак на първата.

Поздрави, Силвана.
Виж целия пост
# 244
ЛЛЛ,имам следния въпрос-днес правим 2 седмици,изцяло на кърма сме,храним се на интервали от 2-3 часа,зависи кога огладнеем,педиатърката ми каза да давам глюкоза за едно от нощните хранения,но аз не го правя!Сутрин ,а понякога и през деня се налага да изцедя около 20 мл. кърма от гърдата от която ще ядем,тъй като е твърда и бебка не може хубаво да захапе,а и се дави от силната струя!Може ли да се говори за хиперлактация в този случай или е нормално,грешка ли е ,че изцеждам първото мляко и какво бихте ме посъветвали?Предварително благодаря!  Hug
П.С. От 2-3 дена имаме и колики,най-изявени са в сутрешните часове около 5 ч. и продължават поне 2 часа,след като се наспим бебето суче много дълго време (около час),това нормално ли е-давам лефакс по няколко пъти на ден,но не виждам особен резултат...


Здравей sunny:*kiss и честита рожба bouquet. Нека ви съпътстват много слънчеви и щастливи мигове за напред.

В първите няколко седмици, обикновено бебетата имат нуждата да сучат на чести интервали на 2 - 3 часа, между 10 до 12 пъти в денонощие, като правят САМО една голяма пауза през нощта от по 4 часа. Кърмата се усвоява изключително добре от бебешкия организъм, за около 60-90 минути и храненето на чести интервали, обикновено е това, което бебето очаква. Нощните хранения са от особена важност в началото, защото в часовете между 2 и 8 сутринта, хормона пролактин, отговорен за образуването на кърмата достига своето най-високото ниво. Хапването нощем е също така полезно и за бебето, като стимулира и поддържа доброто наддаване и развитие на детето.

Кърмата обикновено се регулира през първите няколко седмици след раждането и докато това стане е възможно майката да усеща препълване на гърдите от време на време. Количеството кърма би могло да варират през деня, като обичайно то е най-високо рано сутрин, на обед по-малко, а най-малко следобед и вечер. След като кърмата се регулира според нуждите на бебето, обикновено препълването на гърдите изчезва. Сама си установила, че изцеждането на малко кърма преди хранене улеснява засукването и облекчава усещането в гърдата. Друго, което би могла да пробваш за да облекчиш дискомфорта от препълването е да предлагаш на дъщеря си да суче по-често. Бебетата умеят да премахват мляко от гърдата по-ефективно от всяка помпа  Grinning

Много майки са открили, че кърменето в легнало положение или в такова, при което главата на бебето се намира по-високо от нивото на зърното, помага да се справят със силната начална струя. Кърменето в т.нар. Биологична поза, при която бебето се намира върху стомаха на мама също би могла да е подходяща за такава ситуация. При тази поза гравитацията играе главна роля в засукването на детето и не позволява сила на струята. Друг вариант, който би могла да пробваш е просто да махнеш дъщеря си от гърдата, когато усетиш, че кърмата тече по-силно и да я оставиш да изтече в кърпа или тензух, след което би могла да и предложиш да посуче пак. Обикновено в този период вече започват коликите, но ти би могла да видиш дали все пак промяната на позата няма да се отрази по някакъв начин.

Нормално е за бебетата, в първите седмици от живота им, да прекарват повече време на гърдата, като времетраенето би могло да варира от 30 минути до 1 час или повече. Сучейки, сгушени в прегръдката на мама, бебето намира всичко от което има нужда - храна, вода, сигурност, любов, близост. Затова много често, когато е оставено само в креватчето си, то започва да плаче и да търси отново близост.

Надявам се, че съм била от полза. Поздрави   bouquet
Виж целия пост
# 245
бебенцето ми е на 1 месец и след консултация с кардиолог забелязах,че когао плаче или се свива от коликите посинява покрай устните. Бебото се роди със секцио в 38седмица, изрева при ваденето няколко пъти и то доста силно. Час след това се е проявила дихателна недостатъчност,следващите 24 часа детето е в увредено общо състояние. Снижен мусколен тонус,кислородозависимо с умерена дих. недостатъчност.ритмична нормофрекветна сърдучня дейност без шумова находка. Спад в теглото от 3430 изписана 3140. Следващите дни посмедва прогресивно подобрение в цялостното състояние на бебето. На 4 ден кислородотерапията е преустановена и детето е закърмено успешно. Същевремено се наблюдава умерен иктер и се долавя непостоянен систовен шум 1-2/6. Липсват клинични данни за сърдечна недостатъчност. С това обяснениев епикризата ни изписаха. Бебето е лекувано: О2-4дни, зинацеф (3х160мг)iv-4дни, вит К (3мг)im: Pharmacynon(3x30mg)p-os 1ден,Sol. Ca. Gluc10%(3x2ml)iv-4дни,ТКС-150ml(Sol. Gluc10%)iv 4дни, Ка-вит:28.01.2014г/(.×2gu4:per-os); furanthril (3mg)im;ФОТОТЕРАПИЯ-4часа.Две судмици след изписването ходихме да ни теглят,бебето тежеше 3950 само по памперс. Суче по 10-15мин на гърда,понякога заспива,ако не е спала от предното хранене,ходи редовно до тоалетна,така да го кажа,храни се плез 3 часа,а нощемплопуска едно пранене(не се буди) Ето и какво ни е написял след пругледа детския кардиолог:Обективно състояние: задоволително общо състояние,леко изразен иктер,няма цианоза,дишане38/мин,везикулаторно,тахикардична ритмична сърдечна дейност,ясни тонове,систоличен шум 2-3ст ляв стернален ръб и сърдечна основа,долавя се и на гърба,пулс задоволително напълнен,палпира се на 4 крайника,черен дроб на 2см под р дъга.Изследвания:Ситус солитус,нормален дренаж на системни и белодробни вени,междупредсърдна преградя-комуникация 3-5мм в зоната на ФО с Л-Д шънт,интантна междукамерна преграда, АО клапа с 3 плътна 10мм,нормалун кръвоток,ЛП 10мм,П клапа 11мм,ускорение до 2.4м/с и гредиен поток до 15мм, П арт 12,клонове 7,не се визуализира ДАП,пулсатилен кръвоток в коремната аорта,лява АО съга, ДКД10,септум 4,задна стена 5, ЛВДД 16,ЛВСДТерапия:ПФО ДД МПД секбез лечение,имунизации по план,нормален режим на отглеждане,контрол на 1 год.Притесняваме това,че до преди да отидем и да ме питат дали посинява покрай устата аз не бях забелязала,че има посиняване когато реве и се присвие от коликите. Според вас това на сърдечен проблем ли се дължи и от това което преписах от листите на докторите трябва ли да се притеснявам и налага ли се някакво лечение.. и почти следрвсяка хранене повръща щом започне да се напава и свива от коликите.Благодаря предварителнао за отделеното време
Виж целия пост
# 246
Sylvana,сърдечно благодаря за отговора!!!  Hug Имам още един въпрос-не успяваме да се оригнем след всяко хранене-пробвам различни пози,но не винаги се получава-има ли някой изпитан метод или просто да се примиря с този факт? Rolling Eyes
Почти безобидна,стискам палци бързичко да се оправите и да се приберете вкъщи!!!   bouquet
Нас от няколко дена ни мъчи хрема-докторката казва,че е от сухия въздух,да пръскам физиологичен разтвор,но от вчера ми се струва ,че хремата се влоши,нослето хърка,има прозрачни сополки,имам чувството,че синусите и са пълни и не знам какво да правя!!!  ooooh!  Имам един хомеопатичен спрей ЕУФОРБИУМ,пише ,че става и за бебенца,ама не знам дали да и пръскам от него-някой има ли подобен проблем?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 247
Sylvana,сърдечно благодаря за отговора!!!  Hug Имам още един въпрос-не успяваме да се оригнем след всяко хранене-пробвам различни пози,но не винаги се получава-има ли някой изпитан метод или просто да се примиря с този факт? Rolling Eyes

sunny:*kiss пиша първо твоя отговор, преди да пусна другите, защото е кратък.

Оригването се прави с цел, бебето да изкара въздуха, което е поело по време на хранене. Обикновено, кърмените бебета поемат много по-малко въздух, заради механизма и дълбочината на засукването и това, че не успяваш винаги да я оригнеш, едва ли би се отразило по някакъв начин. Ако забележиш, че дъщеря ти е неспокойна докато суче би могла да я оригнеш и после пак да и предложиш да довърши.

Успех и поздрави   bouquet
Виж целия пост
# 248
Здравейте момичета. И аз най-после да се похваля - на 24-ти се роди дъщеричката ми Виктория, 3260гр, 52см. От вчера вече сме вкъщи.
Виж целия пост
# 249

и един върпос към ЛЛЛ: ние за сега се кърмим доста успешно , пълним по 5-6 памперса поне. Малчо смуче много добре и доста си хапва.
Проблема ми е че за нощните хапвания понякога нямам много кърма. Снощи за едното хранене си извадих изцеденото от деня  (което беше 60мл) и успях да не правя АМ.  Но днес нямам много изцедено за резерва.
Как да си стимулирам кърмата. Гледам да хапвам разнообразно, пия доста течности, сигурно поне 4л на ден изпивам във вид на вода и чай за лактация.
Ако имате съвети ще се радвам да ми ги дадете.


към ЛЛЛ- четох че било хубаво да се пие бирена мая, помагало за повече лактация. Може ли да ми кажете дали може да се пие бирена мая и каква, а също така и за безалкохолната бира.
Хубав ден на всички и успех на чакащите мами  Hug

Здравей guerry и честита радост   bouquet Нека Владимир расте здрав и много обичан.

Споделяш, че Владимир наддава добре, но вечер и през нощта усещаш, че нямаш много кърма и това те притеснява. Количеството кърма варира между различните части на денонощието, като обикновено сутрин то е най-голямо, на обед по-малко, а следобед и вечер най-малко, като през нощта отново нараства и този цикъл се повтаря всекидневно. Би ли разказала по подробно как се храните с Влади? На какъв интервал са храненията ви (като ги засичаш от началото на едно кърмене до началото на другото), горе - долу колко пъти на ден се храните? Кърмиш само от една или от две гърди? Освен кърма и дохранването с Ам нощем даваш ли на сина си нещо друго -  вода, чай, биберон - залъгалка? Как прецени, че нямаш много кърма за нощните хранения? Би ли споделила кога цедиш и по колко милилитра?

Пълните пелени са един от показателите, че детето се храни добре. Те трябва да са около 5-6 добре напишкани и 1-3 добре наакани пелени за денонощие. Другите признаци по които може да се следи дали количествата кърма стигат, са детето да има добър тургор на кожата (при натиск кожата леко да избледнява, а след отпускане бързо да възвръща предишния си цвят), като цяло бебето да има бодър вид и да е активно, да има влажни лигавици на очите и устата (да пуска слюнка, да прави балончета), педиатъра да го намира за здраво и да наддава  минимум 110 - 130 грама на седмица.

Има много средства, спрягани за лактогонни, като бирената мая е един от тях, но проучванията показват, че те имат малко отношение към количеството кърма, което майката произвежда. Когато се има за цел да се увеличи лактацията, основна роля играе честото и ефективно изпразване на гърдите, в идеалният случай от сучещото дете или в дадени ситуации чрез изцеждане на ръка и/или с помпа. Употребата на различни храни и добавки с цел увеличаване на кърмата би могло да се използва само като помощно средство като основно остава честото поставяне на бебето на гърда. В първите си седмици новородените имат нужда да сучат редовно, често между 8 и 10, а по-често 10 до 12 пъти в денонощие, правещи САМО една голяма нощна пауза от 4 часа. Би могла да кърмиш винаги, когато усетиш, че Влади е неспокоен. Ако кърмиш само от една гърда, когато усетиш, че вече няма кой знае колко мляко в нея, спокойно би могла да му предложиш да посуче от другата и след това, стига да иска още, да го върнеш пак на първата.

Поздрави, Силвана.


Силвана здравей, благодаря за отговорите.
Ние сме само на кърма за сега, не ми се налага да го дохранвам, даже от изцеденото вече започнах по малко да си замразявам.
Храним се на 3 максимум 4 часа когато е спокоен и не го мъчат коликите. Когато сме с колики се храним на около 2 часа, защото заспива за 30минути и като е буден иска по рано, а и честно казано най добре това го успокоява.
Мисля че успях да си увелича добре лактацията с постоянното кърмене, нощем също, а също така и гледам да хапвам овесени ядки, жито и тн. Пия по около 4л течности.
И се изцеждам хубаво след всяко кърмене.

И все пак приемам всякакви съвети Simple Smile
Хубава вечер от мен
Виж целия пост
# 250
Мили мами-съвсем забравих!!!!!!Честита БАБА МАРТА!!!! Simple Smile Да сме живи,здрави,румени,засмени ние,бебчетата и всички наши близки!!! :*
Виж целия пост
# 251
Имам въпрос към ЛЛЛ: Иво е на смесено хранене, не ми стигаа кърмата, много е малко, цедя се и му давам от шише. Забелязвам, че дясната ми гърда произвежда  по-малко мляко, например, ако от лявата успея да изцедя 30 милилитра, то от дясната са 10-, или най-много 20. Нормално ли е  това? Какво мога да направя, за да увелича количеството от дясната гърда? И като цяло да увелича кърмата по принцип?

Привет Toni77  bouquet Нека Ивайло расте здрав, щастлив и обичан   Hug

Всяко кърмаческо начало е изпълнено малко или много с различни предизвикателства, хубавото е, че по-голямата част от тях са съвсем преодолими.
Споделяш, че сте на смесено хранене и че не ти достига кърма. Би ли разказала по-подробно как се храните - предлагаш ли му да суче или се храните само от шише? Как разбра, че кърмата ти не е достатъчно? С колко милилитра адаптирано мляко дохранваш на хранене? На какъв интервал и по колко милилитра успяваш да изцедиш? Предлагаш ли друго - чай, биберон-залъгалка?
Пишеш, че зърната ти са плоски и Иво изпитва затруднения със засукването, би ли ми разказала по-подробно как се случва кърменето при вас? Обикновено зърната нямат отношение към засукването тъй като бебето суче от гърдата, а не от зърното и кърменето с плоски зърна обичайно е осъществимо. Пробвала ли си да му предлагаш да суче, докато е сънен? Много майки, имащи плоски зърна, споделят, че децата им успяват да сучат ефективно, когато се намират в полусън. Ако го забележиш да мърда ръце в полусън, да прави сукателни движения с уста или издава звуци би могла да се пробваш да го накърмиш и да видиш дали този начин би сработил при вас.
  
Не е необичайно да успяваш да изцедиш повече от едната гърда. Често майки споделят, че усещат разлика в количествата мляко, които двете им гърди произвеждат. Нормално е също така тези количества да варират, т.е. ако сега усещаш дясната си гърда "по-млечна" не е изключено, след време местата да се променят и лявата гърда да започне да произвежда повече мляко.

 За да стимулираш кърмата си би могла да увеличиш броя на изцежданията за денонощие. Много майки, които цедят и хранят от шише се стремят да цедят толкова пъти на ден, колкото би се кърмило детето. Това за бебета под 6 седмици, обичайно е около 8 до 12 пъти за денонощието, като има поне едно нощно изцеждане и се стремят да не падат под 8 изцеждания за деня. Цеденето в нощния интервал между 2 и 8 сутринта е особено важно, защото тогава хормона пролактин, отговорен за образуването на кърмата се намира в своя пик.

Топлите компреси, душове и масажите преди цедене, обикновено помагат за по-бързото потичане на кърмата. Някои майки намират за удобно да цедят в ритъм 7-5-3, т.е. масаж, последван от седем минути цедене, после пак масаж, пет минути цедене, отново лек масаж на гърдите и три минути цедене. Всяко изцеждане с помпа би могла да завършваш с цедене на ръка, за да изпразниш по-ефективно гърдите.
Контактът кожа до кожа би могъл да е много стимулираш както за бебето така и за майката. Проучванията показват, че близкия контакт с бебето кожа до кожа, ласките  често се свързва с по-голямо производство на кърма и го стимулират да суче по-често. Би могла да съблечеш Иво и да го оставиш да лежи гол върху гърдите ти, докато ти си почиваш или да си вземете един душ или вана заедно.

Друго, което можеш да пробваш е да сложиш помпата на някое удобно място в къщата, около което често минаваш и всеки път щом минеш от там да цедиш за няколко минути и двете гърди.
Честото цедене ще подскаже на организма ти, че повече кърма е необходима. В тази статия би могла да намериш още идеи как да увеличиш кърмата си.

Ще се радвам да ми разкажеш повече и да обсъдим ситуацията. Поздрави    bouquet
Виж целия пост
# 252
бебенцето ми е на 1 месец и след консултация с кардиолог забелязах,че когао плаче или се свива от коликите посинява покрай устните. Бебото се роди със секцио в 38седмица, изрева при ваденето няколко пъти и то доста силно. Час след това се е проявила дихателна недостатъчност,следващите 24 часа детето е в увредено общо състояние. Снижен мусколен тонус,кислородозависимо с умерена дих. недостатъчност.ритмична нормофрекветна сърдучня дейност без шумова находка. Спад в теглото от 3430 изписана 3140. Следващите дни посмедва прогресивно подобрение в цялостното състояние на бебето. На 4 ден кислородотерапията е преустановена и детето е закърмено успешно. Същевремено се наблюдава умерен иктер и се долавя непостоянен систовен шум 1-2/6. Липсват клинични данни за сърдечна недостатъчност. С това обяснениев епикризата ни изписаха. Бебето е лекувано: О2-4дни, зинацеф (3х160мг)iv-4дни, вит К (3мг)im: Pharmacynon(3x30mg)p-os 1ден,Sol. Ca. Gluc10%(3x2ml)iv-4дни,ТКС-150ml(Sol. Gluc10%)iv 4дни, Ка-вит:28.01.2014г/(.×2gu4:per-os); furanthril (3mg)im;ФОТОТЕРАПИЯ-4часа.Две судмици след изписването ходихме да ни теглят,бебето тежеше 3950 само по памперс. Суче по 10-15мин на гърда,понякога заспива,ако не е спала от предното хранене,ходи редовно до тоалетна,така да го кажа,храни се плез 3 часа,а нощемплопуска едно пранене(не се буди) Ето и какво ни е написял след пругледа детския кардиолог:Обективно състояние: задоволително общо състояние,леко изразен иктер,няма цианоза,дишане38/мин,везикулаторно,тахикардична ритмична сърдечна дейност,ясни тонове,систоличен шум 2-3ст ляв стернален ръб и сърдечна основа,долавя се и на гърба,пулс задоволително напълнен,палпира се на 4 крайника,черен дроб на 2см под р дъга.Изследвания:Ситус солитус,нормален дренаж на системни и белодробни вени,междупредсърдна преградя-комуникация 3-5мм в зоната на ФО с Л-Д шънт,интантна междукамерна преграда, АО клапа с 3 плътна 10мм,нормалун кръвоток,ЛП 10мм,П клапа 11мм,ускорение до 2.4м/с и гредиен поток до 15мм, П арт 12,клонове 7,не се визуализира ДАП,пулсатилен кръвоток в коремната аорта,лява АО съга, ДКД10,септум 4,задна стена 5, ЛВДД 16,ЛВСДТерапия:ПФО ДД МПД секбез лечение,имунизации по план,нормален режим на отглеждане,контрол на 1 год.Притесняваме това,че до преди да отидем и да ме питат дали посинява покрай устата аз не бях забелязала,че има посиняване когато реве и се присвие от коликите. Според вас това на сърдечен проблем ли се дължи и от това което преписах от листите на докторите трябва ли да се притеснявам и налага ли се някакво лечение.. и почти следрвсяка хранене повръща щом започне да се напава и свива от коликите.Благодаря предварителнао за отделеното време
За съжаление не мога да изкажа мнение, но се надявам всичко да се нареди при вас  bouquet
Не се шашкай, а потърси второ мнение, ако трябва и трето. Стискам палци скоро да се похвалиш с добри новини Hug
Виж целия пост
# 253
Безобидна Стискам силни палчета малката Диди да се оправи възможно по-бързо. Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Това да не придружава майката своето бебе в неонатологията е направо жестоко.  Confused
г-жа Николова Търси мнения на различни специалисти. Всичко ще се оправи. Hug
cveti88_ Честита дъщеричка!  bouquet Да е жива и здрава малката Виктория и да се кърмите успешно. Hug

Въпрос към ЛЛЛ: Предстои ми операция на жлъчката след една седмица. До момента се кърмим успешно и Вили бе изключително кърмено бебе от втория си ден. Тъй като правя жлъчни кризи ми изписаха лекарства, които не са съвместими с кърменето. Затова нашата педиатърка ни изписа АМ докато се стабилизирам. Въпроса ми е как мога да поддържам добра лактация дори и след операцията. В момента се цедя на принципа на нашето сукане, тоест след всяко хранене се изцеждам колкото бебето би сукало от мен - около 80-90 мл. Другото ми притеснение е че може да имам спад в количеството на кърмата, тъй като диетата свързани със жлъчката са изключително тежки. Като цяло нямам за в момента проблем с лактацията, тъй като имам кърма още от начало.
Виж целия пост
# 254
Здравейте момичета,

Аз от много, много време не съм писала в темата, но се опитвам горе-долу да ви следя. На 26 февруари в 4.45 часа се появи нашата малка принцеса Велина. Раждането беше нормално, даже повече от нормално. Таткото ни присъства на раждането (издържа до края) и искам да ви кажа, че това е една огромна емоция както за мен така и за него, а и той също е роден на тази дата та голям подарък му направих. Термина ми беше на 21, но татито беше убеден, че ще се роди на неговата дата и така и стана. От вчера вече сме си вкъщи. Чувствам се страхотно все едно не съм била бременна и не съм раждала, чак не мога да повярвам, особено като се сетя колко трудно ми беше след първото раждане.
Малката е добре само където се оказа, че при раждането се е счупила ключицата. Аз като чух думата счупена имах чувството че ще откача. Но няколко педиатъра ме увериха, че това е доста често срещано при нормално раждане на едри бебета, Велина се роди 3,560, 52см. и че нищо не се прави. Казаха само , че 15 дни не трябва да лежи на тази страна и щяло да зарастне. Дано е така. През седмицата като дойде нашата педиатърка ще видим какво ще каже.
 Само един проблем имам, сдобих се с хемороиди. Акушерката която ми правеше клизмата ми каза, аз дори не съм разбрала. След раждането обаче работата се влоши явно и направо ще полудея. Не кървят но много сърби и боли. От вчера си слагам свещички прокто-гливенол та да видим. Някой има ли такъв проблем и как го решава?

И един въпрос към ЛЛЛ и всички кърмещи майки: Ние сме изцяло на кърма. Проблема е, че имам много ама наистина много кърма. Знам как звучи, особено като чета как повечето нямат достатъчно или изобщо нямат кърма. От вчера до днес съм замразила 250 мл. и то се цедя само колкото да ми олекнат гърдите. И незнам какво да я правя тази кърма, грехота е да я хвърлям.

Оххх то много дълго стана.



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия