Боледуване на децата ни – тема 13

  • 60 612
  • 738
# 225
Umi Hug-ако искаш я намажи с оцет/крачетата,свивките,/аз слагам и малко хлябна сода и с мокря чорапки за крачетата... Peace
Виж целия пост
# 226
След като ви питах тук дали е възможно според вас Бронхо-ваксомът да даде като страничен ефект продължителна кашлица, излезе резултатът от носния секрет - Moraxella (Branh.) catarrhalis и Streptococcus pneumoniae в умерено количество.
Някой има ли опит с тези бактерии в носа? Как се процедира? Утре ще ходя при лекаря, но все пак, ако нясой с опит може да ме ориентира, ще съм благодарна.
Виж целия пост
# 227
Ние в момента борим streptococcus pneumoniae с Цилоксан
Виж целия пост
# 228
Umi Hug-ако искаш я намажи с оцет/крачетата,свивките,/аз слагам и малко хлябна сода и с мокря чорапки за крачетата... Peace
Тъкмо с това съм я увила в момента.Аз слагам компреси на прасците и на свивките на ръцете и крачетата.Иначе сега я измерих пак и малко е поспаднала,не знам от компресите ли или от разходката до аптеката.
Виж целия пост
# 229
Утре следобед е нашият доктор, тогава ще видим какво ще изпише. Тук няма как с АБ капки, нали?Направо с орален АБ?
Ох, дано ги изтребим гадовете. А дали е възможно от тях да е правела чести бронхити според вас (до каквито в скоро време, пупу, не се е стигало, но кой знае от кога си обитават гърлото малките чудесии  ooooh!? И трябва ли да уведомявам в ДГ  newsm78
Ако няма изразена клинична картина може да се пробвате с аб капки, но това ще е по преценка на доктора. Не трябва да уведомяваш в ДГ, в смисъл не се прави нищо по специално, не е като бетахемолитичния стерптокок, но все пак можеш да кажеш, че си отглеждат бактерия в групата и да се знае коя е...Иначе R - резистентни, S - чувствителни...може да се ориентираш по основата на аб, какви ще са и аб капките...
След като ви питах тук дали е възможно според вас Бронхо-ваксомът да даде като страничен ефект продължителна кашлица, излезе резултатът от носния секрет - Moraxella (Branh.) catarrhalis и Streptococcus pneumoniae в умерено количество.
Някой има ли опит с тези бактерии в носа? Как се процедира? Утре ще ходя при лекаря, но все пак, ако нясой с опит може да ме ориентира, ще съм благодарна.
Мораксела не съм изолирала, но пък стрептокок пневмоние - да, но беше с изразена клинична картина Т, гадни сополи и си пийна аб през устата и аб капки - 10 дни, аб беше по антибиограма. Но от раз ги уморихме. И двете бактерии са си гадни и упорити, обикновено те са причинителите на отити...Моя приятелка ги е борила и двете само с аб капки, но периодично си се появяват, явно по време на лечението изчезват симптомите и след това като почнат наново да се развъждат създават проблеми...
малката лисичка - на вас пък кога ви я изолираха, нали всичко беше чисто?
Виж целия пост
# 230
На 13-ти,Емир , УНГ ни каза да изследваме пак на 11-ти бяхме при него.
На 25-ти отиваме пак.

Уми, дано не вдига толкова Т ... пиши като се върнете от спешното.
Виж целия пост
# 231
На 13-ти,Емир , УНГ ни каза да изследваме пак на 11-ти бяхме при него.
На 25-ти отиваме пак.

Уми, дано не вдига толкова Т ... пиши като се върнете от спешното.

Явно съм пропуснала, ако си споделила, но винаги съм си мислила, че нещо си въдите, пък все чисти мб . Не е лошо да си вземете направления и вие да си пуснете секрети, щото нали не си я пускала на ДГ?  newsm78
Виж целия пост
# 232
И двете бактерии са си гадни и упорити, обикновено те са причинителите на отити...
Благодаря ти! Явно си права, сега навръзвам нещата - кашлицата остана след вируса, който нас с мъжа ми ни удари в ушите (такова чудо не ми се беше случвало!), а при нея мина само с хрема и кашлица. Дори Т не вдигна. Може би Бронхо-ваксомът е помогнал точно да не стигне тя до отит и до др. усложнения, каквито правеше преди да мине курса.
Добре че не се успокоих, че "всичко е наред" (според педи) и я заведох на УНГ за секрет. Иначе щеше да си буха, докато го обърне я на бронхит,я на нещо още по-хубаво.
Виж целия пост
# 233
EmiR, благодаря за включването  Hug Да, док ще прецени какво да правим, въпреки, че ми е казвал, че няма нужда да пускаме секрети, но аз си пуснах на своя глава, сега да видим как ще реагира  Laughing
А дали е нужно и ние да си пускаме секрети  Rolling Eyes И ако на не я е изолиран в гърлото, ние само гърлени ли да пускаме, или пак всичко? И да ви  питам - колко струват при вас изследванията на секретите - при нас в едната лаборатория са по 18,50/всеки + антибиограма 10лв  Shocked, а в другата - по 8лв/всеки + 12лв АБ. От къде идва тази разлика се чудя, а двете лаборатории са на 100 м. една от друга  #Crazy
Виж целия пост
# 234
На 13-ти,Емир , УНГ ни каза да изследваме пак на 11-ти бяхме при него.
На 25-ти отиваме пак.

Уми, дано не вдига толкова Т ... пиши като се върнете от спешното.

Явно съм пропуснала, ако си споделила, но винаги съм си мислила, че нещо си въдите, пък все чисти мб . Не е лошо да си вземете направления и вие да си пуснете секрети, щото нали не си я пускала на ДГ?  newsm78
Носен и гърлен ли ?
Не съм споделила този път , само за лечението й, че е за 2 седмици.
Виж целия пост
# 235
Ev_e, моят син имаше тази бактерия: Moraxella (Branh.) catarrhalis. Откриха му я септември месец. Бяхме няколко пъти по 10 дни на АБ капки с почивки по 10-15 дни и може би за 3 месеца я убихме. Но мисля, че УНГ-то ни не беше сигурна, защото при всяко разболяване гледаше антибиограмата и изписваше капки по нея. Чак на 4тия месец след "откритието" направихме пак секрет. Тогава я нямаше тази бактерия, ами една друга.
Аз вече не вярвам на секрети. Направихме няколко на частно и все откриваха по нещо. Май и УНГ-то не вярва много, защото каза, че зависи кой микробиолог е изследвал секрета и за какво го е изследвал.  newsm78

Аз заведох големия на УНГ. Тя каза, че сме точно за Фликсоназе, да го почвам. Но не по два пъти на ден, а само по веднъж. Каза, че е добре дозиран, не е в голямо количество кортикостероидът и не преминава в кръвта. Това за инфо, ако на някого му изпишат и се чуди.
Та, в събота ще го почвам.
Обаче, синът ми бил здрав. Кашля от секрети, но нищо друго му няма и секретът е бистър. Направо останах така  Shocked като ми каза, че си го държа напразно вкъщи да ме побърква. Вече загубих връзката кога е болен и кога е "здрав". Явно наистина си имаме алергия.... newsm78
Виж целия пост
# 236
EmiR, благодаря за включването  Hug Да, док ще прецени какво да правим, въпреки, че ми е казвал, че няма нужда да пускаме секрети, но аз си пуснах на своя глава, сега да видим как ще реагира  Laughing
А дали е нужно и ние да си пускаме секрети  Rolling Eyes И ако на не я е изолиран в гърлото, ние само гърлени ли да пускаме, или пак всичко? И да ви  питам - колко струват при вас изследванията на секретите - при нас в едната лаборатория са по 18,50/всеки + антибиограма 10лв  Shocked, а в другата - по 8лв/всеки + 12лв АБ. От къде идва тази разлика се чудя, а двете лаборатории са на 100 м. една от друга  #Crazy
ooooh!

При нас са по 10 лв
Виж целия пост
# 237
Здравейте мами:) Какъв хомеопатичен продукт бихте ми препоръчали за запушен нос.
Виж целия пост
# 238
Един път семейно бяхме зациклили със сополи и дълго неминаваща кашлица..тогава си пуснахме и ние с мъжът ми. Не знам, ако не сте зациклили семейно, не бих пуснала. Иначе 29 лв в Цибалаб/плюс разни материали май се връзва към 30 31 лв/, 25 във Вита, най-евтино е в Рамус - мисля, че беше 18 /но там поне от година не съм пускала/, но аз там спрях да пускам. Най ме е яд, че реално педиатрите трябва да дадат напревление, а те си питат ушите за тия секрети ...и те го карат на сляпо...ама както и да е...
Elisandra - да си пуснете микробиология...Simple Smile))Иначе - цинабсин, от боаронската хомеопатия съм ползвала -  хидрастис канаденсис 15 CH, калиум бихромикум...има и още други, но зависи от какво е запушен носа...Надявам се, все пак да не ползваш без лекар...
Иначе и аз не вярвам на секрети /последния път при каката УНГ беше сигурна, че има нещо бактериално, сопола беше почнал да става цветен/, а микробиология излезе чиста, не знам защо не са я изолирали, но УНГ си беше категорична, че има бактерия ...аз съм доволна като се изолира бактерията, поне знам верното лечение, иначе е пак  на онче бонче аб капките.
Виж целия пост
# 239
Ох, цял ден с много висока Т това моето дете - над 39,5 и не мога да я сваля.
Мораксела изолирахме в носа на бебето. Вече найсти път го лекувам с АБ капки, но ефекта е нулев. Иначе МБ в Цибалаб ми излезе към 31 лева.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия