ЮЛСКИ бебета - тема 15

  • 31 262
  • 742
# 195
Мъхче благодаря
За тия 4 хранения аз пък се чудя това нали е храненето на всички големи деца, закуска, обед, следобедна и вечеря, е може ли да се сравнява дете на 5г примерно с едно бебе на 6-7м, на което нормално коремчето е по-малко значи по-малко яде и по-бързо се преработва.  А какъв е този мерак на всички да дават попара не знам  ooooh! не може ли кус-кус примерно, или е задължително всяка сутрин попара, не че скоро ще давам де, аз първо месото да видя как ще въведа, после жълтък, пък по-натам ще видим.
Сега пък поднормени били, ми то като видиш майка им, нямало на кого да се метнат  Whistling
Дени
Скрит текст:
то се знае, че болката ти е голяма, но се опитваме да те окуражим, да не попаднеш в дупка, защото има за какво да живееш  Hug
Виж целия пост
# 196
Браво, Джине!

К. се усмихва и сгушва като му кажа "къде е мама" или "къде е тати". Но пък казва ГА и БАБА, ГУГУ и ръмжи и крещи. След хранене като му изтривам физиономията крещи много ядосано  Mr. Green

Скрит текст:
ММ тази сутрин бе изненадан с балон и валентинка, а той се отчете с лалета, ягоди и бонбонки Линд, но не пропусна да ме жегне, че къщата била на вили и могили, както и че не съм сготвила... само да уточня, че вчера най-тържествено ми заяви "утре ще правя спагети, като съм накупил кайма, сосове и т.н." Малко ми докривя, но сега като пиша от едното ухо влязло от другото ми излязло  Mr. Green
Виж целия пост
# 197
Мъхче, Мисти, Орхид, Hug
Абе момичета, що не празнувате бе? Аз до сега си намирах извънкласни занимания, мойта е ясна, ама вие???
Мисти, честито! Исках нещо да ти пиша, ама пуста руса тиква, забравих... Май изпуснах какво стана със зъболекаря, извинявай, ако си писала, но наистина не можах да изчета всичко подробно.
Джине, поне вечеря си получила. Може и десерт Simple Smile
Забавлязах се с "оплакването" на ИваИгрива, но ме наведе на мисълта, че с тоя никнейм, едва ли само ТМ е "игрив" Wink
Това с първата думичка, ако моето беше казало друго, щеше да е странно. А пък брат ми е казал: "чорап"... Ама на, не съм се появила чорапогащник Grinning А братовчедка на мъжа ми казала: "бахти паРперса", но тя е най-малката от 4 деца, след нея други няма.
Отнесох се! Извинявам се!
Виж целия пост
# 198
Гърл диването заспа пред стоматологията, но пък на другият ден успях да видя какво е това чудо, оказа се, че е отстрани на венеца и е едно като зъб, ама не може да е зъб, та по телефона нашия зъболекар, ми каза, че това са перлички на не знам кой си, нещо като кистички, някои бебета го имали при раждането, но после се пукали сами и изчезвали, та ще чакаме да изчезне, иначе наистина на пипане е като зъб  newsm78  Не празнувам, щото ММ е втора смяна  Laughing та с Вики сами си бяхме, а той от втора се прибира след 23ч и на мен толкова ми се доспа от скука, че си легнах и хич не съм го разбрала кога си е легнал  Embarassed Не вярвам на братовчедката това да и е първата дума, имало е нещо преди това, но са го изтървали, и при брат ти също, чорап е много сложно за да го каже бебе на 7-8 месеца.
Ахи признавай си бързо какво стана вчера, оправихте ли се с твоя мъж.
Виж целия пост
# 199
Хахаха, Гърлче, много сладки първи думи! Simple Smile
Мисти, големият ни син една неделна сутрин, докато се излежавахме, каза силно и отчетливо: "Папагал!". С баща му скочихме като пружини от изумление, той си беше бебе още. После дъъълго време дума смислена не обели, проговори късно.
Виж целия пост
# 200
На Ели първата дума беше на два месеца - "кой". Повтори го два пъти и после край.
Виж целия пост
# 201
Мъхче, Ели е много в час с политическите  проблеми Simple Smile)
Виж целия пост
# 202
На Ели първата дума беше на два месеца - "кой". Повтори го два пъти и после край.
hahaha Joy нали си гледала онова с Иван Костов - Кой, кой, кой Joy
Терп еееее папагал, то това е супер сложно, иначе само срички докарват, и то еднакви, я баба, я кака, ама папагал  newsm78
Виж целия пост
# 203
Привет!
И на Кирето първата дума беше КОЙ и го повтори три пъти.А сега казва тата,да,не,кака и отделно си издава неговите си звуци.Даже понякога казва тате!А да кажа че кръста не ме боли толко.Мога да се обличам и събличам вече......... hahaha
Виж целия пост
# 204
Ясен казва да, мам, тата и най-вече баба, джза и ги. Вчера не е ял нищо освен кърма и АМ, те иска друго. Ще се опитам да му дам жълтък днес.
Танче, как е вратлето на Боци, още ли му правите масажи?
Виж целия пост
# 205
Д. освен неосъзнатата ба- ба и да- да нищо друго смислено не е казвал още. Но последните дни ми се кара много многословно.
Виж целия пост
# 206
Джине скромно а  Laughing това ранно лягане, чак е подозрително, явно ще допразнувате в кревата
Мисти, този вид отбелязване на празника беше сутринта. Снощи заспах, като заклана.
Ние се прибрахме от разходка и чакам майка ми да дойде, за да ходя да си търся ботуши. Аз и онзи ден бях тръгнала за ботуши, но пак се заврях в детски магазин. На Маринка купих дънки, това е второто нещо, което й купувам откакто е родена, първото беше чорапогащник. Бранка пак намаза.
Попарата я пасирам.
Виж целия пост
# 207
Хич ви няма днес, явно още допразнувате, Джине какви ботуши то зимата свърши, няма за кога. Мрън, изгоря ни бойлерчето под мивката, та я закъсах жестоко  Cry сега проучвам какво да вземем, и май парите вместо за хлебопекарна, ще идат за бойлер  Sad
Виж целия пост
# 208
Мисти, искам да се опитам да си намеря нещо на намаление за следващата зима. Аз се връщам на работа някъде към края на август и ще трябва изцяло да си обновя гардероба, не върви да се върна със старите рокли и костюмчета. За това искам лека полека да започвам да поотхвърлям накои неща. Уф, не искам да ти троша хатъра, ама за какво ти е таз хлебопекарна? Ето Пина от такава е качила 15кг, а нали ще отслабваме?
Свалих днес от тавана столчето за хранене на Бранка. До сега съм го търкала, обаче от седене на някои места е пожълтяло. Викам на мм, дали пък да не купим ново, този като отвори една уста... Ми то нашето си било чисто ново, я глей, супер си е, за кво да хвърляме пари на вятъра...
Виж целия пост
# 209
влизам да се оплача...вчера вечерта решихме да седнем да се храним заедно с ММ на масата, та малкото диване трябваше да му намеря занимание докато стои на столчето до нас защото иначе не изкарва и 5 минути, реве да я вземеш и винаги вечеряме на смени. Та й дадох 1 малка бисквитка на Плазмон безглутеновите, хареса й...облизва я, разпарчетоса я..така и не я изяде цялата, но около 2 часа по-късно както вече спеше върху баща си започна да повръща, повърна си всичко и после продължи да повръща само слюнка и стомашни сокове. От около 10-11ч вечерта до 2 и кусур повръщаше....можеби около 15-20 пъти, нон стоп получаваше позиви за повръщане. Звъннах аз на педката веднага още в началото и ММ ходи да купува свещички протиш повръщане та й сложихме 1 и уж се беше успокоила педи вика да й дам малко да сукне за да не се дехидратира и да се успокои все пак защото беше голям рев и скимти и се жалва, изглежда й беше много зле. Друг път не я бях чувала така, стана като парцалче, омаломощена в ръцете ми и само скимти. Та малко след това повърна и млякото дето беше яла и й сложих още една свещичка. Цяла нощ не съм мигнала да я гледам да не се задави и дали е добре. През нощта се събуждаше често и ревеше, не исках да й давам да суче, но като не се успокояваше по друг начин в крайна сметка й бутвах цицата. Та яде в 3ч, в 5ч, в 6:40, в 8:20....голямо ядене, можеби от обезводняването така. Та въпроса е дали това наистина е от бисквитката защото аз нищо различно не съм дала? Беше й трети ден на захранване с тиква и реакции не е правила никакви.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия