Украйна!

  • 254 118
  • 5 641
# 2 160
Страшно интересен дебат за крайно десните елементи на Майдана пак от Демокраси Нау. Стивън Кохен обяснява защщо има две украйни, какво са украйнските националисти. Simple Smile
 Стивън Кохен е професор емирити от Ню Йорк юнивърсити, и от Принстън.

http://www.youtube.com/watch?v=044Z2BGa_Ds

Обвинява Европйския съюз за създалата се ситуация. Поставила е Украйна пред избор или ние или Путин. Путин такъв такъв ултиматум не е давал.
Обяснява за лицето на националистите, които освен, че мразят Русия, мразят и Европа.  Обяснява защо предложението на ЕС към Украйна е пагубно за икономиката на Украйна.


Жалкият украйнец защитава антисемитите и националистите, кавзайки, че да имало такива, но те не били за дискриминиране.
 
Твърди, че модератите--умерените --Кличко, са изгубили властта, спечелили са крайните елементи.
Виж целия пост
# 2 161
Проф. Андрей Зубов: Путин иска да отврати руснаците от Майдана
http://www.dnevnik.bg/intervju/2014/03/07/2256323_prof_andrei_zu … ref=topicoftheday
Виж целия пост
# 2 162
Киев, активна подръжничка на майдан, която няма нищо общо с крайните:

Сегодня была огорчена и не приятно удивлена . В Prego cafe по ул Московской 31/33( Зоряный ) наш бухгалтер получил счет на компенсацию коммунальных платежей , от орендадателя . И каково было наше удивление, когда при падении товарооборота оборота на 60%, счет только за электричество составил 80000 грн( вместо обычных 28000-30000). После " тревожной" информации решила встретится с бухгалтером" зоряного". При входе в офис встретилась с людьми в форме и дубинками. Расспросили меня кто Я и чего хочу, и сообщили в ультимативном порядке, что сотня бойцов самообороны ВОТ УЖЕ КАК ПОЧТИ МЕСЯЦ СДЕСЬ ЖИВЕТ. Они ведут более, чем приличное хозяйство( готовят, обогревается , не отказывают себе в интернете и городских телефонах), вот только с оплатой за всю эту роскошь у бойцов не сложилось. При робко заданном вопросе о бухгалтере , вежливо взялись провести. Ну, иду я коридорами Зоряного и не узнаю его. Матрасы, спальные мешки, одноразовая посуда , стойкий запах нечистых тел и белья. Много людей в камуфляжной форме. Они заняли почти все офисы и кабинеты. Мой " любезный провожатый " хвастается мне , что САМА ТАТЬЯНА ЧЕРНОВОЛ работает СДЕСЬ !!!! Вижу в конце коридора Ольгу( бухгалтера зоряного ), она стоит с каким то " бойцом " в брон. жел. , каске и с оружием. Мне сразу захотелось не уйти, а УБЕЖАТЬ. Увидев меня Ольга смутилась , виновато улыбнулась и направилась в мою сторону. На мой вопрос о " ненормальной" сумме счета за ФАКТИЧЕСКИ потребляемую энергию, Оля пожала плечами . Сказала, что дело наше, НЕ ЗАПЛАТИМ , НАС КИЕВЭНЕРГО ОТКЛЮЧИТ. НУ ВОТ , ПРИПЛЫЛИ! 1. Почему мы должны платить за тех парней? 2. Кто они и почему без разрешения находятся( захватили) частную собственность? 3. Или был суд? И признали приватизацию не "правильной"? . 4. Мне стыдно за них и за себя( ведь я косвенно и прямо поддерживала и поддерживаю МАЙДАН). Я бы не за что бы не поверила , если бы ни стала свидетелем ЗАХВАТА, РАЗГРОМА( следы хоз деятельности сотни) и дальнейшего пользования ЧУЖОГО ЧАСТНОГО ИМУЩЕСТВА . И что это ?????это , что Андрей ПАРУБИЙ дал Киев на разграбление самообороной, всего чего хотят? Расстроенная , нет УБИТАЯ , увиденным и услышанным набрала Ольгу, что бы сообщить ей о невозможности оплатить за ВСЕХ( не те времена). Ольга расплакалась и сообщила, что мы были ее " последней надеждой" . " Бойцы " ей пригрозили, что если Зоряный не оплатит и электричество выключат , они подожгут здание( и что бензин у них уже припасен на этот случай). Я в ШОКЕ!!! Может это сон? Это не со мной ? ЧУВСТВУЮ СЕБЯ МЕРЗКО!!!! Нашей чистотой и наивностью пользуются. Пока одни Киев убирают и восстанавливают , другие ГРАБЯТ НАГРАБЛЕННОЕ. Но не ЭТОГО МЫ ХОТЕЛИ И НЕ ЗА ЭТО Я ВЫШЛА НА МАЙДАН!!!!( крик души) . Простите , если кого то обидела , надо было " убить".


https://www.facebook.com/stolyarova.olena?hc_location=timeline
Виж целия пост
# 2 163
Статия на професор  Стивън Коен от Принстън и Ню Йорк Юнивърсити:

"Изопачаването на Русия"
 Обсъжда как в дългосрочен план американската преса изопачава Русия и политиката на Путин. Обяснява как Русия е изключително важна за сигурността на Америка, как Путин е спасил Обама убеждавайки Асад да разруши оръжията си.

Стивън Коен е гласувал за Обама и двата пъти на изборите.
http://www.thenation.com/article/178344/distorting-russia
Виж целия пост
# 2 164
публикували са бюлетината на референдума в Крим

http://crimea.comments.ua/news/2014/03/07/145732.html
Виж целия пост
# 2 165
Пламен ти сериозно ли смяташ, че Украйна ще цъфне с тоя шистов газ? Изобщо имаш ли очи да кажеш, че той не е вреден и, че  не е погубил фауната в Амазония? Я погледни хубаво това видео какво правят братята румънци срещу този шистов газ, я си го ползвайте със здраве при Чичо Сам и не тровете останалата част от Земята. Wink Никой ви неще шистовия газ дори в България ударихте на камък и пак ще ударите ако се пробвате, защото не пасем трева. Mr. Green

Виж целия пост
# 2 166
Амриканците са против военна намеса на САЩ в Украйнския конфликт.
https://today.yougov.com/news/2014/03/03/ukraine-little-support/
Виж целия пост
# 2 167
Амриканците са против военна намеса на САЩ в Украйнския конфликт.
https://today.yougov.com/news/2014/03/03/ukraine-little-support/
Че освен руснаците кой иска война ?  Laughing

Чии са били снайперистите на Майдан?

 "Те бяха сред хората от специалните сили за сигурност "Беркут", от които и бяха пазени. Снайперистите стреляха с оръжие, използвано от специалните части. Мисля, че всичко тук е ясно",
http://www.dw.de/%D1%87%D0%B8%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D0%B1%D0%B8%D0 … %D0%BD/a-17481391

Много теми за Крим на български
http://www.dw.de/%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BE/%D0%B5%D0% … %BF%D0%B0/s-10520
Виж целия пост
# 2 168
вица на деня:  "След 10 дни ще има демократичен референдум в Крим. Гражданите ще решат дали да се присъединят към Русия или да бъдат инвазирани от Русия"  Laughing
Виж целия пост
# 2 169
E, нали американците бързат да ги спасят... Wink
Виж целия пост
# 2 170
Честит 8и март момичета

От про-правителствената медия кореспондент.нет ....
Следствие подозревает активистов Майдана в убийстве трех сотрудников ГАИ - Генпрокуратура

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3315542-sledstvye-podo … ay-henprokuratura
Виж целия пост
# 2 171
и един текст на български:)

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2014/03/07/2256 … _igrata_na_putin/
Виж целия пост
# 2 172
Амриканците са против военна намеса на САЩ в Украйнския конфликт.
https://today.yougov.com/news/2014/03/03/ukraine-little-support/
Че освен руснаците кой иска война ?  Laughing

Чии са били снайперистите на Майдан?

 "Те бяха сред хората от специалните сили за сигурност "Беркут", от които и бяха пазени. Снайперистите стреляха с оръжие, използвано от специалните части. Мисля, че всичко тук е ясно",
http://www.dw.de/%D1%87%D0%B8%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D0%B1%D0%B8%D0 … %D0%BD/a-17481391

Много теми за Крим на български
http://www.dw.de/%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BE/%D0%B5%D0% … %BF%D0%B0/s-10520

Води се разследване и ще видим резултатите. Всеки може да си мисли, каквото му е удобно, но това не е доказателство .
Виж целия пост
# 2 173
Хахах браво на  Путин. Ще се наказваме ли пак както с Осетия. Аха човека си защитава интересите. Нищо по добро Русия не е имала. Дълго ще го мисли Европа как да накаже Русия ама ворон ворану глаз не выклюет. Украина да е благодарна, че ако беше влязла Америка ще гледа повторение на Югославия.
Виж целия пост
# 2 174
Аз съм за братушките, не за брадърите! Wink
Статия нема да чета, щото с тях е като с науката-което ти допада е наУка, което не-нАука.
Журналистиката е дезинформация в свят, в  който ''парица е царица''.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия