АСТМАТА - тема 26

  • 59 578
  • 752
# 120
klem4e ужасно неприятно. Разбирам чувството ти на безсилие. При последния вирус, който дъщеря ми донесе от градината се разболях и аз. От тогава минах през всички етапи - запушен нос, кашлица, болки в гърлото, пресипнал глас. И това започна преди повече от месец. Сегашните вируси са толкова мутирали, че не дават какви ли не странини ефекти. Имам моменти, когато някой ме пита как сме, само мога да споделя, че аз съм болна, детето е болно, другото дете е болно.....и така по няколко месеца. Толкова яд съм натрупала към тези болести....

Kaisia а защо два различни кортикостероида едновременно? Ние сме с астма от 3 години, но винаги сме били на 125мг флексотид поддържаща доза. На 6 месеца й правят изследване със спирометър и така следят какво е положението. Минала година го спрях лечението на своя глава за 6 месеца, но при следващото изследване показа, че положението се е влошило и пак започнах.

pufita мисля, че е нормално малките деца да не преработват достатъчно храната. Не се притеснявай излишно. Муковисцидозата е тежка болест и ще разбереш ако има нещо нередно. За кожата около ноктите на мен ми се случва същото, но на пръстите на ръцете. Обикновено се случва през зимата, заради студа и сухия въздух. Не давай на детето изкуствени витамини. Те са безполезни, почти не се усвояват. Пробвай с повече плодове. Може прясно изстискан сок от портокал, ябълка, морков, малко лимон. И непременно мажи местата с вазелин, това предпазва от изсушаване или излишно намокряне, ако се изпоти, запечатва раничката и спомага за оздравяването.
Виж целия пост
# 121
Аз от най-малкото нщо се вкарвам в едни филми. Последно пт това цепене около ноктите мму се беше възпалил палеца, почнах да чета в нета и да не ви казвам три нощи не съм спала. Просто при него винаги от нищо- нещо. Все ще се усложни.
За плодовете и соковете, както писах яде си плодове и то много и сокове и то само домашно приготвени. Той е толкова яще, че една ябълка не му стига и понякога яде и по две. Затова не мога да повярвам, че му липсват витамини. Явно нещо не ги усвоява както трябва.
Виж целия пост
# 122
Ronnie,и аз не знам защо два различни кортикостероида,мога само да предполагам...Увеличавали сме дозата на Фликсотида-и детето не се  е повлиявало,мисля че не достига достатъчно количество нито от фликсотида нито от вентолина на спрей до дробчетата и,много по-добре и влияят инхалациите през небулизатор,а пулмикорта го инхалираме точно така,но това разбира се са само мои предположения.Моята е още малка за изследване със спирометър.Факт е,че един месец не съм давала вентолин,само фликсотид+пулмикорт я оправят за сега,но да видим...може да е просто съвпадение.
Виж целия пост
# 123
Клемче, поне температура спря ли да вдига?
Спря , но ето заспа и пак свири - утре сме на преглед - да видим какво става ....
Виж целия пост
# 124
Kaisia разбирам. Явно навсякъде е различно. Ние започнахме спирометрията на 3 години. Това е минималната възраст тук. Факт е, че от кортикостероидите дъщеря ми е най-дребната в градината, а от постоянните болести е слаба като клечка. Отвсякъде стърчат ребра. Много ми е жал за нея, но...съдба. В нашето семейство никой няма астма, дали от ваксините се появи, дали от друго не знам. Дано всички дечица израстват тази гадост и да няма повече проблеми.

klem4e пожелавам ви бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 125
 Hug клемче, ще мине и това, имай сили, знам колко е гадно и как човек се чувства безсилен...  Praynig
И на всички болнички бързо оздравяване!!!  Hug
Виж целия пост
# 126
Синът ми пък от кортикостероидите е като напомпен - дебел - 26кг е , а збите са ни под всякаква критика.
Виж целия пост
# 127
Клемче извинявай че те питам но понеже о ние сме така на колко е синъти. Ние също сме така напомпани и ни пратиха на ендрокринолог и тя ми вика че не е от това а аз съм го била тъпкала затова е в това състояние. Много се притеснявам и затова си позволих да те попитам
Виж целия пост
# 128
От инхалаторните кортикостероиди по-скоро може да има забавяне в растежа, от колкото увеличаване на теглото Peace
Винаги са възможни изключения, както си има генетична предразположеност към едно или друго състояние.
Ако детето е високо, нормално е и кг да са повече.
Моята е 16 кг, но е висока 104 см. В групата има деца, на които тя им е до гърдите. Но не е само тя. Поне 4-5 са такива бръмбазъци .
Също така има 3-4 деца, които са с една глава над другите.
Виж целия пост
# 129
Синът ми е на 4 годинки и 6 месеца , висок е 116 см и е 26 кг - отслабна със 1 кг. сега като се разболя . Не го тъпча , но не се храни здравословно. Яде филийки със шпек и кашкавал , не обича супи и манджи - тях ги тъпча - да признавам си , но полу - пасирани . Плодове и зеленчуци със зор яде - единствената салата която я обича е цвекло със моркови . От плодовете яде само ябълки . Прясно изцедени сокове не пие , защото имало люспи - негова измислица . Заради рефлукса не яде макарони , боб , ориз .....трябва да са пасирани иначе ги повръща . Месото го отделя ако е във супа .......много е особено......
В групата на синът ми има дечица по 13 кг и нисички  , но и родителите са им такива.
Виж целия пост
# 130
Klem4e, пораженията на зъбите определено са от инхалациите, но за кг помислете за промяна в храненето Peace.
Виж целия пост
# 131
Моят си е на почти 3 год ,14 кила и е 103 см висок ,от 4 месеца сме на пулмикорт и за сега нищо още не съм забелязала ,но съм чувала ,че се напомпват от урбазона ,оф не знам ,но другият месец ще ни кажат дали да спрем пулмикорта .
Виж целия пост
# 132
Моя е  около 80 см 10.500, но е с голямо шкембе, беше доста пухкаво бебе, сега се издължава, но корема се увеличава още. Не съм забелязала да има промяна от пулмикорта. Той ди върви нисък, дъщеря ми също е ниска, такъв им е генът. Но ако от кортикостероидите се забави още растежът, ще е съвсем джудже Shocked дано скоро го израстне, че да спрем с пулмикорта.
Клемче, дано вече спират тези хъркания.  Hug
За урбазона, в болницата му биха по два пъти на ден, е няма такъв глад, ядеше нон стоп, но пък беше и супер подвижен, секунда не стоеше на едно място, много енергия имаше.
Виж целия пост
# 133
Моят Тошко също продължава да е със голямо шкембе . На ренгеновите снимки се виждат издути черва винаги , както при колики . Обяснявам си го със тестените неща които обича да яде и понякога поради големият си инат остава само на тях , а те са газообразуващи.
След урбазона същото правим - ядем , дивеем И мнооого се потим - преобличам като луда и ако няма понякога къде  да съхнат дрехите....нося по цял гардероб.
 

В 5ч . беше пуснал оркестъра - пак правих Вентолин и пулмикорт - вече се притеснявам че ще се оправим въобще. Cry
След случай на Ели май ние сме следващите сложни и заплетени ситуаций. Поне няма много болни дечица във темата .
Виж целия пост
# 134
Моето дете е на 4,5г., висок е 115 см, тежи около 20кг. Но е доста слаб , въпреки че като съотношение кг/ см е ок. Беше още по- слаб, след като започнахме кортикостероидите за 4м качи 3 кг., което мен ме радва. Храни се добре, не много здравословно, но гледам поне едно ядене на ден да е супа. Сурови зеленчуци не яде, сладко много обича, но само шоколад, Гризки и др. подобни, иска 1 път на месец, в къщи не пържа нищо, дори мекици. Обича тестено.Няма корем, като цяло е много стегнат и има много добре развити мускули. Но той не слиза от тротинетката и колелото. И до магазина да отидем, винаги кара нещо. Лекарката казва, че е толкова слаб заради третата сливица и като я махнем трябва да внимаваме за килограмите.
От днес е на градина, много се притеснявам, а той е толкова щастлив.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия