Момиче влезе в пубертета на 6 г. заради консумация на пилешко с хормони

  • 33 660
  • 786
# 750
Краси, разбирам, че съм писала моного дълго и може би не си дочела.
Това, че един продукт не се прави от мляко не го прави опасен. Държа на това си мнение.
Потребителя има право да знае, от какво е направен продукта и продукт, който не се прави от мляко не бива да се нарича "Цедено кисело мляко" щом нито е цедено, нито е мляко  Laughing Laughing Laughing поне е кисело на вкус. Например може да се казва протеинов кисел продукт или ...
Аз имах проблем с оцета. Отивам да купувам оцет и гледам - оцет с аромат на ябълка. Състав: вода, оцетна киселина, аромат. За утешение днес разбрах, че приели забрана такива продукти да се казват оцет. Купих си оцет, който поне пише, че от ферментация на вино. Искам да ми се дава право на избор без да ми се налага да чета дребния шрифт. Надписа а то беше: Оцет с аромат на ябълка Състав:.......

То виното не е вино , вие искате оцета да ви е винен, ама че сте и вие начи  Joy

Пухи , когато оцета се прави от вино , не е ли Балсамико , говорим за различна технология изобщо . Аз знам оцета се прави от ферментация на шира , но когато е започнала да става не вино , а оцет, го достабилизират/докиселяват /не ми е ясно точно/ и правят на оцет .

Няма как да има истински оцет на 0.40 лв. ако е от гроздов сок наистина . Аз така или иначе не го обичам , само чистя с него и слагам в салати лимон.

Когато бях ученичка , имахме някакви часове по трудово и са ни водили във винзавода , в завода където се бутилира кока кола. Наистина нищо не се вижда.

Кока кола идва концентрат, там само се разрежда и бутилира .

Който иска да гледа какво става задкулисно , снимано със скрита камера ,да изгледа Земляни , но филма е популистки и не е за хора със слаби нерви .Филма не е конкретно за производството , но показва и доста голяма част и от него .
Виж целия пост
# 751
Не съм на ясно с оцета, но аз съм си мислила. Не стабилизирано вино с висока остатъчна захарност, съхранявано при съответни неблагоприятни условия претърпява оцетно кисела ферментация и става на оцет. Може и да се прави от шира. Балсамикото пък е съвсем друга история, защото има и добавки - най-често карамел, мед или друга добавена захар и разни процеси на зреене. Не го знам това признавам си.
Аз пък си обичам повечето салати с оцет (зелена салата, зеле, краставици, ряпа). Лимон обичам на бобена салата, моркови и цвекло. Понеже двете неща придават съвършено различен вкус и аромат, то е, като да съм си свикнала на боб с джоджен и да се опитам да се приучавам на боб с магданоз. За повечето ястия съм голям традиционалист и държа да са подправени така, както майка ми ми ги е подправяла. Може и да е глупаво това, но за подправки много се запъвам.
Виж целия пост
# 752
Пухи , щом ти не знаеш , аз още по-малко . Но като деца ни водиха в такъв завод и по спомен това знам. Всичко се прави за вино , но част от продукцията става кисела и я доокиселяват и стабилизират. Другото си е вино , което пак стабилизират, а колко е от грозде е друга тема .

Балсамикото , знам се прави от вино , от там този мек и благ и плътен вкус , ако слагат + добавки няма лошо. Но пък и цената му е 5 лв, 400 мл.

Що 0.700 литър вино /от грозде ,хипотетично / е 4 лв. евтино , а оцет да 0.40 лв. пак от грозде , че и да е качествено няма как да стане.

Тази година пробвахме да правим шипково вино , става шипков оцет.  Mr. Green
Виж целия пост
# 753
Рoohito, благодаря ти за коментарите.
То се  знае, че почти всичко вече е боклук и не знаеш какво да си купуваш. Вече не избераме най - хубавото от хубавото, а най - малкото зло от злото. Загубихме доверието в производителите. Сега и най - прекрасния продукт да пуснат, все ще имаме съмнение как е произведен, дали информацията на етикета е вярна, дали не са подкупили при издаването на сертификати.... ooooh!
Виж целия пост
# 754
С от мен едно голямо МЕРСИ , на пухито . и добре , че форума е анонимен, ако не щеше да остане без работа  Mr. Green

То хубаво започнахме за виното да говорим . Тук, село край Пловдив - Марково , гроздето им го изкупуват на 90 стотинки килограма. От там като се изчисти , преработи , ферментира , бутилира, етикира, акциз. За 4 лв. няма как да е свястно.
Виж целия пост
# 755
Истинският балсамико оцет струва над 100 евро за литър, защото се държи в дъбови бъчви поне 8год
Това, което ви продават за балсамико, е боя и аромати
Не се лъжете


Пухито, много интересни постове
Благодаря ти
  bouquet
Виж целия пост
# 756
Истинският балсамико оцет струва над 100 евро за литър, защото се държи в дъбови бъчви поне 8год
Това, което ви продават за балсамико, е боя и аромати
Не се лъжете


Пухито, много интересни постове
Благодаря ти
  bouquet


Ние затова си правим домашен ябълков оцет Simple Smile
Виж целия пост
# 757
Аделинда, това за 5-те лева не знам какво е, но със сигурност не е балсамико.

Намерих: "винен оцет, карамел, оцветители и разни сгъстители".
А, WASP ме е изпреварила.
Виж целия пост
# 758
8 г. сигурно е скъп, но няма ли шанс да има по-малко годишен, който да не е скъп, а да е пак балсамико? Или става балсамико, само ако е над 8 г.
Пиша тези неща, защото Balsamico di Modena се етикетира, като защитено географско название и тези, които пишат това, а не са произвели продукта си там по такава технология подлежат на съд по Европейското законодателство, обаче има Balsamico di Modena, на не високи цени. Може би това от Модена да е най-скапаното и с най-загубена технология и кратко зреене и за това да е евтино, а наистина да има друго скъпо, ама то да не е изобщо Моденско и да го няма в България.
Виж целия пост
# 759
За това говоря и малкия кръгъл печат на етикета http://test-comparatif.quechoisir.org/vinaigres-balsamiques-1607 … i-modena-p160797/
Това нещо не може да се слага от Сульо и Пульо по етикетите.
Например, когато се реши, че Горнооряховски суджук може да се произвежда само в Горна оряховица и Карловска луканка само в Карлово, по утвърден начин на другите им остана да кръщават продуктите си тип....
Виж целия пост
# 760
Че може и да има и по 100 евро отлежал , то и уиски има на тези цени , което не значи ,че и по евтиния не е балсамико оцет.
Балсамико , ако тук не се знае много и не се ползва, на запад много се използва, дори и от чужденците не знам кой ще даде 100 евро за оцет , това е безумие.
Виж целия пост
# 761
"балсамико" значи именно отлежал 8год в дъбова бъчва
всичко останало с това име е лъжа

лично съм го виждала тук балсамикото в едни заключени витрини
досега не съм видяла обаче някой да повика да му отворят да си вземе
Виж целия пост
# 762
http://www.lacollina.se/wp-content/uploads/2012/03/Konsument_test4072011.pdf
Въпросния Лидълски балсамико го има в тази статия.
Италиански не знам.
От Гугъл преводача под заглавието гласи
"The балсамов оцет от Модена
ЗГУ не е същото. има
Топ продукти, дори и в цената,
и по-малко рафинирани продукти,
но много по-евтино."
Същата работа е и със зехтина екстра върджим май. Има екстра върджин зехтин, етикетиран така, имам го у дома 1 л. за 10-тина лв. от Кауфланд и пак екстра върджин има по 20-30 лв. литъра. Сигурно качеството им не е едно и също, но и на двата пише студено пресован зехтин. Можем ли сега да сме професори по пресоване на маслини, за да разберем, защо единия е 3-4 пъти по-скъп от другия.
То има и различни сортове маслини и те са на различни цени и т.н.
Виж целия пост
# 763
poohito, защото съм живяла в Гърция и там май е на райони . Ако си го купиш от селяни в тенекия , цената е една, ако е на едро друга , в магазин трета. Там и има екологично чисти райони , като Пелопонес ,от европейския съюз такъв зехтин знам , че им го изкупуват на 15 евро литъра на едро .  Както и маслини гледани с пръскане и сортове ,че има различни е ясно , но това не знам до колко влияе , принципно каламон /каламата е най -скъпа. Все за студено пресован говорим , ако е първа пресовка/екстра/ , цената една , втора пресовка  друга. А  химически извлек и от костилки четвърта , все зехтин е обаче. Аз купувам от магазин , който го държат Гърци тук в Пловдив  , на много прилична цена , много хубав. Имаха и наливен от Пелопонес, той е невероятно хубав, но последно 2 пъти като ходя го нямаха и взех от Тасос , пак върждин.

Има и места тук в Пловдив , продават гръцки оцет. Малко шишенце 0.400 л. в Гърция такъв е евро и нещо , тук май пак около 3 лв. не помня точно . Определено е със различна миризма и вкус от българския , но за мен все си е оцет, който не обичам и не вземам . Някой ако го интересува, мога да кажа от къде да си вземе.
Виж целия пост
# 764
Балсамовия оцет може да бъде и 1-годишен, и 2-годишен, и 100-годишен....    Laughing
  -100 годишен, махнали са цените от сайта, но по спомен струваше около 600 лв.
- 2 годишен
- 10 годишен
- 4 годишен

от тук
http://grandfoods.bg/bg/home
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия