Избор на сушилня - 5

  • 478 674
  • 3 120
# 1 275
някой да има с електролукс  Rolling Eyes
аз само един филтър знам къде е, чистя го след всяко сушене, тоя до вратата.
книжката я прибрах някъде, явно трябва да я издирвам.

И аз толкова знаех, ама на, още нещо за почистване излезе.  Joy
Виж целия пост
# 1 276
Да има сушилни със самопочисващи се филтри - на Бош и Сименс.
Виж целия пост
# 1 277
Къде точно се намира този допълнителен филтър?
Аз чистя един на вратата и на няколко цикъла мия кондензатора.
Друг има ли?
Виж целия пост
# 1 278
Папиш, имах предвид не самопочистващ се филтър, а кондензатор. Моя грешка. Иначе аз имам Електролукс по-стар модел, който има 2 филтура - един на вратата и един в основата на отвора на барабана. Кондензатора ми е долу и за сега не съм го чистила - 1 година. Не ми е светвала лампата.
Виж целия пост
# 1 279
Папиш, имах предвид не самопочистващ се филтър, а кондензатор. Моя грешка.

Ааа, това е друго нещо. Реших, че съм се минала.

Ето ги трите филтъра:

Скрит текст:


Виж целия пост
# 1 280
На Миеле  (последните модели) е самопочистващ се долния,  има само един дунапренен предпазител, който или с прахосмукачка се смуче или на някакъв период се имива на течаща вода Peace
От Бош и Сименс ми казаха , че този долен филтър в техните модели трябва много редовно да се почиства, защото заминава термопомпата.....и аз като разсеян потребител естествено избрах Миелето  Heart Eyes
Виж целия пост
# 1 281
Този, който съм показала на последната снимка е точно дунапренен и явно честичко трябва да се почиства.
Виж целия пост
# 1 282
Потвърждавам, че на Сименс и Бош кондензатора се самопочиства. Няма капак дори, който да се отвори. Има система, която дърпа вода от контейнера и измива, после връща водата горе заедна с мъха.
Зависи какво суша - ако са предимно дрехи по-често го чисти. На чаршафи и синтетика по-рядко.
Виж целия пост
# 1 283
Кое е кондензатора?
Виж целия пост
# 1 284
Частта, която преобразува парата в вода най-общо казано. Влагата полепва по него - кондензира на капки и се събира в контейнера след това.
И термопомпените и сушилните с нагревател са кондезационни.
Ако се прецака отиде сушилнята. Повечето сушилни втора ръка обикновено не са почиствани и в един момент спират да работят. Тук ги мият с пароструйка и изкарват чудеса от тях Simple Smile. Вече чисти и спретнати пак работят. Не е изключено да имат и друг дефект, но основно е лошото или никакво почистване и поддръжка.
На мен от Сименс България ми казаха, че всяка машина подлежи на профилактика като стане на 3 г. Разглобяват чистят събират пак. Винаги има къде да остане мъх. За самопочистващите се не важи - може и на по-дълъг период.
Виж целия пост
# 1 285
Т.е. този дунапрен предпазва кондензатора, така ли?
Виж целия пост
# 1 286
Да  newsm10 и събира това, което все пак се е изплъзнало на другите филтри.
Виж целия пост
# 1 287
То филтри, то чудоооо.  Joy
Виж целия пост
# 1 288

това което е зад твърдия дунапрен е т.н. кондезатор той е неизваждаем, пред вратата са 3 филтъра, така че няма как да попадне прах (мъхчета) долу. почистването е по-скоро от външен прах.

https://www.youtube.com/watch?v=_a7HKMmDCmQ[/video]

Първите снимки са на мойта сушилня,
а вградените клипчета са образователни точно как се почистват филтрите , в случая при Бош.
Виж целия пост
# 1 289
Снимката не ми се отваря.

Обаче, това което беше по дунапрена определено не ми прилича на прах отвън, а точно като от големия филтър на вратата, но мнооого повече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия