За и против къпането на новородени

  • 20 266
  • 147
# 105
Прочетох го разбира се.
И аз съм против къпането въс вана със сапун. А това е заявлението, всичко друго е обяснение.
За водата е друго.


Де иде реч за вана не разбрах newsm78
Виж целия пост
# 106
И за това, както за вяко друго нещо няма единно разбиране на педиатрите. Едни препоръчват всекидневно къпане, други - на 2 - 3 дена...

Може и да греша, но май само в България е така. В другите страни има единно разбиране или поне официалните препоръки са конкретни.
Виж целия пост
# 107
Прочетох го разбира се.
И аз съм против къпането въс вана със сапун. А това е заявлението, всичко друго е обяснение.
За водата е друго.


Де иде реч за вана не разбрах newsm78

Grinning : tub
За бебето е такава. Избягва се до падането на пъпа според тях, после е стандарт.
Виж целия пост
# 108
Прочетох го разбира се.
И аз съм против къпането въс вана със сапун. А това е заявлението, всичко друго е обяснение.
За водата е друго.


Де иде реч за вана не разбрах newsm78

Grinning : tub
За бебето е такава. Избягва се до падането на пъпа според тях, после е стандарт.

Е, да, де, ти го разбираш така, щот' в английския текст таквоз чудо не пише. Peace
Виж целия пост
# 109
Ако си говорим за хидратация, редно е да си зададем въпроса кое е това нещо, което хидратира? Водата естествено! Водата, която пием най-вече. А водата, с която къпем децата не виждам как може да им навреди. Според мен други фактори водят до кожни проблеми, но нямам намерение да споря. Къпала съм си детето всеки ден, давала съм му вода между кърменията, нито се е подсичал, нито е имал кожни проблеми, освен споменатите по-горе пъпчици, които бяха в резултат на прегряване. Свалих един слой дрехи и се оправи.

Е ако водата хидратираше кожата чрез къпане, надали щяхме да се мажем с мазила след това! Моята майка също се опита да ме убеди с този аргумент за всекидневното къпане, но е факт, че колкото по-често кожата е изложена на мокрене, толкова по суха става!
Виж целия пост
# 110
Ако си говорим за хидратация, редно е да си зададем въпроса кое е това нещо, което хидратира? Водата естествено! Водата, която пием най-вече. А водата, с която къпем децата не виждам как може да им навреди. Според мен други фактори водят до кожни проблеми, но нямам намерение да споря. Къпала съм си детето всеки ден, давала съм му вода между кърменията, нито се е подсичал, нито е имал кожни проблеми, освен споменатите по-горе пъпчици, които бяха в резултат на прегряване. Свалих един слой дрехи и се оправи.

Е ако водата хидратираше кожата чрез къпане, надали щяхме да се мажем с мазила след това! Моята майка също се опита да ме убеди с този аргумент за всекидневното къпане, но е факт, че колкото по-често кожата е изложена на мокрене, толкова по суха става!

 Joy
A   предполагам знаеш, че водата става и за пиене  Joy
Виж целия пост
# 111
Водата е перфектният природен разтворител, затова извлича мазнината и изсушава кожата, когато се прекалява с миенето. Хидратацията се получава с пиене, а не с миене, обаче това е друга тема Grinning
Виж целия пост
# 112
Ако си говорим за хидратация, редно е да си зададем въпроса кое е това нещо, което хидратира? Водата естествено! Водата, която пием най-вече. А водата, с която къпем децата не виждам как може да им навреди. Според мен други фактори водят до кожни проблеми, но нямам намерение да споря. Къпала съм си детето всеки ден, давала съм му вода между кърменията, нито се е подсичал, нито е имал кожни проблеми, освен споменатите по-горе пъпчици, които бяха в резултат на прегряване. Свалих един слой дрехи и се оправи.

Е ако водата хидратираше кожата чрез къпане, надали щяхме да се мажем с мазила след това! Моята майка също се опита да ме убеди с този аргумент за всекидневното къпане, но е факт, че колкото по-често кожата е изложена на мокрене, толкова по суха става!

 Joy
A   предполагам знаеш, че водата става и за пиене  Joy

Наистина ли????? Tired
Виж целия пост
# 113
В болницата ми го къпеха всеки ден. Като се прибрахме си откара без баня 4-5 дни, докато му падне пъпчето  Laughing
Дупето, лапичките - постоянно се миеха, ама къпане във вана - на 3-4 дни. тя и моята не изпадаше в див възторг от тая процедура, де.. Ако го успокоява детенцето, и не му се изсушава кожата - може и да се къпе ежедневно, ама моята така викаше при изстискването / Mr. Green/, че намалихме процедурите:)
След първото море на 5-6 месеца започнахме да се къпем заедно под душа, и досега я къпя на 3-4 дни цялостно, под душа, и и харесва. Не се вмирисва хахаха, но и кожата и е здравичка, и почти никога не съм я мазала с нищо. Може би ако я обливах с масла и олиа щеше да има повече нужда от къпане:)
Лятото, на морето - всеки ден, ама там хем слънцезащитно, хем пясък - няма начин:)
Виж целия пост
# 114
И аз се чудя за това олио. Себе си никога не съм успявала да се намажа с такова. Че то, детето, като го намажеш като мазна баничка и после пак ще трябва да го къпеш.
Виж целия пост
# 115
Antri, а как под душа? Седнала ли? Върху какво?
Аз също планирам море в 6-тия месец, но се чудех, дали може да влиза във водата? А слънцезащитта ползва ли? Аз вече няколко седмици избирам слънцезащитен крем и все не съм убедена, че е подходящ и безобиден.
Виж целия пост
# 116
Antri, а как под душа? Седнала ли? Върху какво?
Аз също планирам море в 6-тия месец, но се чудех, дали може да влиза във водата? А слънцезащитта ползва ли? Аз вече няколко седмици избирам слънцезащитен крем и все не съм убедена, че е подходящ и безобиден.

В началото - седнала в душ кабината. после открих рахата на пластмасов стол в банята - ако е достатъчно голяма е супер удобно. След това море и вкъщи си я къпя така- права вече, тя се гушка в мен и супер сладко се успива от думкащият душ по гръбчето и  Heart Eyes Когато съм права обаче, таткото е на стендбай да ми подава и да си я вземе, че инак мама остава некъпана хахах

В морската вода към седмия месец сама си излази - преди това ходихме началотот на юни /моето е януарче/, и беше доста студено. След седмия месец висяхме почти два месеца на морето, и вече си щрапаше вътре. Слънцезащитен взех май Бюбхен 50, гледах да е за лице и тяло, че и аз да го ползвам  hahaha
Виж целия пост
# 117
Antri, а как под душа? Седнала ли? Върху какво?
Аз също планирам море в 6-тия месец, но се чудех, дали може да влиза във водата? А слънцезащитта ползва ли? Аз вече няколко седмици избирам слънцезащитен крем и все не съм убедена, че е подходящ и безобиден.
И аз искам по кожата на децата ми да има колкото по - малко химия. Бих те насочила към сайта iherb. com (има отделна тема). Там козметиката е натурална, сертифицарана органик...От там избрах слънцезащитен детски крем с минерални филтри, потърси ако ти се занимава.
Виж целия пост
# 118
Да, знам сайта. Прегледах го както и много други. Засега харесах това: http://www.amazon.co.uk/Green-People-Organic-Children-Lotion/dp/B0013G8JYY/ и мисля да поръчам него.

 Antri, megislava, благодаря! Бяхте много полезни  bouquet
Виж целия пост
# 119
Каква козметика ще ми препоръчате да ползвам при къпане на бебето?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия