За тези, които четат любовни романи №8

  • 101 409
  • 740
# 450
а от де можем да ги изтеглим?!

иии колеги, не мога да не ви поздравя



 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 451
В читанка ги има и четирите Peace
Виж целия пост
# 452
тъкмо прочетох Hotshot https://www.goodreads.com/book/show/16101020-hotshot хареса ми  Grinning
а през уикенда се забавлявах с http://chitanka.info/text/26061 много приятна приказка за възрастни  Heart Eyes
Виж целия пост
# 453
Боже още 3 има написани и ни една преведена! Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Сериозно ли няма едно читаво издателство в тая държава, дето да следи издаваните от него автори и да си попълва пропуските Crossing Arms Crossing Arms
Виж целия пост
# 454
Ей това препоръчвам - Night in Eden. Книгата започва точно като една книга на Сандра Браун - мъж, чиято жена е умряла при раждане и жена, чието бебе е починало са събрани от обстоятелствата. Действието се развива в Австралия в началото на 19 век, книгата е основно емоционална, сексът се усеща повече като подводно течение, макар че има няколко сцени, та да не се чувстваме ощетени Laughing Доста ми хареса, по-сдържана и с доста по-голяма дълбочина на героите от обичайните романи. И кърменето даже беше предадено по много хубав начин, да вметна професионално Laughing
Виж целия пост
# 455
Да, препоръчам и аз Morning Glory. Хубаво написана, емоционална и красива любовна история. Много добра първа половина на книгата, във втората авторката се поизгуби, не можа да реши как по-напред да вкара драма, която дори не беше нужна. Поспадна темпото, диалозите загубиха от чара си, но въпреки това, книгата много ми хареса. Може би най-доброто, което съм чела от доста време насам.
Виж целия пост
# 456
И двете изглеждат много приятни
Тъкмо се чудех какво да чета и мъчех това https://www.goodreads.com/book/show/74014.Don_t_Look_Now
Не че е много лоша, нещо средно между Линда Хауърд и Даринда Джоунс, но не ми се чете това сега
Виж целия пост
# 457
Морнинг глори съм я чела, и на мен ми беше харесала - доста реалистична в по-голямата си част и много като истинския живот.
Виж целия пост
# 458
Аз препоръчвам "Ще те открия някой ден" на Лайза Клейпас!  Heart Eyes Има я в читанката- http://chitanka.info/book/3401-shte-te-otkrija-njakoj-den
Мноooго ми хареса историята,изчетох я на един дъх...  Heart Eyes Малко ми беше странно как две деца (Джулия и Деймън) ще бъдат обвързани с брак, след години без дори да се познават се влюбват и наистина ми станаха много симпатични техните отношения и особено ми хареса края!  Party
Оказа се, че има и втора книга, която днес започнах, но не съм впечатлена поне в началото- казва се "Диви нощи'' и разказва историята на Лоугън, който от първата книга ми стана доста антипатичен! Поредицата е "Капитол тиатър'' (и двете книги ги има в читанката)  Wink
Виж целия пост
# 459
"Диви нощи" е хубава, не знаех че е в поредица Simple Smile
Виж целия пост
# 460
"Диви нощи" е хубава, не знаех че е в поредица Simple Smile


И аз не знаех, но по някаква случайност прочетох първо "Ще те открия някой ден'' и след това, когато реших да започна ''Диви нощи'' се оказа, че историята е продължение!  Hug Сега започнах трета глава, но още не съм впечатлена...Все пак първата книга много ми повиши критериите.... Joy Радвам се, че не са забравени Джулия и Деймън от първата книга и че авторката продължава тяхната история!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 461
Нещо не мога да захапя нещо свястно  Rolling Eyes Мъчих за Джак от поредицата на Лей Грийнууд за 7те братя - Ваялид е книгата,много протяжна ми дойде...Сега чета Тъмни страсти на Елизабет Лоуъл - самият стил на авторката ме дразни,историята е хубава,има напрежение,но като започнат описаните като мачовци мъже да се разлигавят,любовните сцени изпълнени с едни нежни диалози...нещо нереалистично ми идва  Blush
Виж целия пост
# 462
ммм тая на Елизабетка-та и мен не ме изкефи по същата причина .. сега започнах на Рейчъл Хоторн Сагата за тъмните пазители, но имам нещастието да чета фен превода .. не ме питайте на моменти как разбирам за какво пише авторката .. то един превод, едно чудо .. ако беше само факта, че преводача очевидно е ползвал гугъл, нали с мед щях да го нахраня .. ама като се почнат едни правописни и граматични грешки .. леле майко .. на даскалицата в мен, просто на моменти й иде да заплаче с глас Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
Виж целия пост
# 463
Те доста фен преводи са така. Интересното е друго-за да преведеш по този начин книга трябва да си доста зян с езика. В смисъл-аз съм зле и си признавам, ползвам много Гугъл, но като видя оригиналния текст и превода мога да го навържа в едно правилно и отмалко издържано изречение. В 50 процента от т.нар "фен преводи" не е пипнато нищо след пускането в Гугъл, което разваля всичко.
Сагата за Тъмните пазители съм я чела преди време, но нещо я позабравих. Поисках я вчера или онзи ден от МБ в уърдовски формат, но даже и дешифратора на кирилица в нета не можа да ми оправи енкодинга. Сега и се нервя и се чудя как да направя книгите да се четат. Чудя се ако ги обърна директно в моби или епуб и ги метна на телефона дали ще ги разчете?
Виж целия пост
# 464
Щом имаш проблем с кодировката, по-добре вземи един пдф файл и го конвертни в моби или епуб - по-добър ще е резултата Peace

между другото за фен преводите по-голям проблем са редакторите - щото тяхната работа е да оправи бъкиите на преводача .. аз също редактирам и работя с между 2 и 3 преводачи, като единия е пълен ужас и като видя, че имам материал от него направо ми се реве, ама където се налага, не само че редактирам, но и превеждам наново, щото то просто е срамота да оставя хората да се чудят защо са се захванали да четат ..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия