Баба Марта се задава, здрави бебета през АВГУСТ обещава!

  • 34 464
  • 722
# 285
Valeria N, тази жена е професионалист  Grinning  Би трябвало да се справя, няма как Simple Smile 
А за покупките и аз съм на това мнение. Готова съм да дам повече пари, защото доста пъти евтиното излиза скъпо. Държа много на качеството и понякога цената не ме интересува. Но всеки сам си знае за себе си какво ще купи и какво не.
Виж целия пост
# 286
Да, да професионалист е, аз затова избрах точно този клип. Би трябвало да прави нещата правилно.   Grinning
Виж целия пост
# 287
Аз ММ го пробвах като му казах да ходим  на училище за родители и той пита: 'Там не ходят ли само майките, аз какво ще правя?' -'Ами ще се учиш, кой ще го къпи примерно?' и той Shocked  ще има смях, защото и аз отсега съм предупредила, че 'помощници' не искам!
пак темата с къпането:не помня мокренето на пъпчето как беше докато падне, но и в родилното трябва да има какво да ги тормозим  Laughing
Виж целия пост
# 288
Едни ми казват, че може да се мокри и след това се почиствало с нещо си (забравих какво), други казват, че не се мокрело  ooooh! Но на клипчето от Valeria точно това забелязах, че го намокриха а още не беше паднало
Виж целия пост
# 289

А за покупките и аз съм на това мнение. Готова съм да дам повече пари, защото доста пъти евтиното излиза скъпо. Държа много на качеството и понякога цената не ме интересува. Но всеки сам си знае за себе си какво ще купи и какво не.

Абсолютно съгласна. Peace Разликата на пръв поглед изглежда едното рафтче или цвят, но определено не е, а е качество, материал и т.н. Но това е много спорно всеки според възможностите и разбиранията си. Peace
xxxyyy аз от спагети и паста взех плюс 7 кг. Rolling Eyes Виж за ризото се не бях сетила. Hug

Пъпчето не се мокри, дезинфекцира се и се изсушава със специален спирт до падането. Това не значи, че бебето не се къпе, къпе се, но по-внимателно. Peace
Мъж ми винаги е помагал с децата, сменял е памперси, къпал ги е като бебета, ставал е нощем, по този въпрос не мога да се оплача, разбира се той работи аз не и съответно повечето неща аз правя. Сега като са по големки са повече с него, примерно събота и неделя си излизат тримката, а аз си почивам вкъщи. Rolling Eyes

Тази вечер малко съм извън диетата ми и си правя една мазничка с много пармиджано Пармиджана - като лазаня, но с паниран патладжан.    chefВсе повече искам да се пазя, все по ми идва музата да готвя. Whistling
Виж целия пост
# 290
Моето дете го къпах няколко дена в корито-обаче това беше голяма галимация,защото сам не можеш да се справиш.Задължително ти трябва втори човек,който да ти полива,да ти подава разни неща и аз се отказах.Започнах да къпя детето както в родилно ги къпеха-на чешмата.Така се къпахме докато мивката ми позволяваше.Най-важното е да държите детето така както е показано на клипчето все едно сте го прегърнали,като в същото време палеца и показалеца придържат главичката от двете страни заедно с показалеца стои и средния пръст,а безименният стои под мишницата заедно с кутрето.Общо взето като ветрило е ръката,но по този начин няма опасност детето да се хлъзне и да падне.Струята на водата никога не трябва да пада директно върху детето, а първо да пада върху другата ви ръка,с цел ако водата е по-топла от препоръчителната или по-студена първо вие да разберете това.Поне това ни учеха в университета едно време.Щателно измивате гънките на детето и после още по щателно ги подсушавате и намазвате с олио,крем,мляко,вече там кой както му харесва.Водата на детето не трябва да е повече от 37-38 градуса.Единствено на недоносените деца се прави между 39-41 градуса,но само първия месец.Надяшам се да съм била полезна.
Виж целия пост
# 291
Nakri88, аз умирам за паста и пици   Laughing Ще ти дам един съвет ако ти си правиш пастата. Вари я или точно колкото пише на етикета или даже минута две по малко. Трябва да не е преварена. Трябва, както вика мъжа ми, да хрупа   Joy е аз не я правя да хрупа естествено, но е по твърдичка. Както е и с ориза, освен че се измива много добре преди готвене ( трябва да се мие докато водата стане бистра ) също не го преварявай да се разкашква Simple Smile
Виж целия пост
# 292
За къпането: ние къпехме първото ни бебе на чешмата, както показват в родилното, докато стана на месец и половина -два. После ми стана неудобно там и минахме под душа - един държи бебка, а другият сапунисва и изплаква с ръчния душ. Имахме ваничка от самото начало - на Кам - анатомична, със сгъваема стойка, но бебка се страхуваше да се къпе в нея до към седмия месец. И след това така си остана - основно къпане под душа, а от време на време, за да си поиграе, във ваната.  Мисля и сега да е така - нашата баня не е от най-големите и само се налага сгъване и разгъване на стойката, местене и не е удобно.
Виж целия пост
# 293
е добре де, щом пъпчето не трябва да се мокри как така ще го опазите ако къпете бебето под чешмата  newsm78
Виж целия пост
# 294
Nakri88, аз умирам за паста и пици   Laughing Ще ти дам един съвет ако ти си правиш пастата. Вари я или точно колкото пише на етикета или даже минута две по малко. Трябва да не е преварена. Трябва, както вика мъжа ми, да хрупа   Joy е аз не я правя да хрупа естествено, но е по твърдичка. Както е и с ориза, освен че се измива много добре преди готвене ( трябва да се мие докато водата стане бистра ) също не го преварявай да се разкашква Simple Smile

''Ал денте'' (на зъб) как викат италианците. Laughing Ние само така я ядем  по-твърдичка. А за пица - шшшшш недей да напомняш. Grinning Аз 4 години работех в пицерия в Италия при кръстниците на  Крис (първото ми детенце) и пицата е страст на цялото семейство и се прави редовно вкъщи. Принципно я правим  с бирена мая, но пак не е определено за диета. Rolling Eyes Виж ориза го изцеждам и си правя салата или ризотото го правя директно в тигана, от този ориз дето се готви много бързо, но не знаех да го мия до бистра вода. Мерси.     bouquet Ето и малкия пицар, все пак се казва че детето взима от кръстниците си: Laughing
https://www.facebook.com/nmetodieva1/posts/674313059259567
Аз само тестото му правя, той останалото и му се отдава.

Valeria N това беше практиката на мъж ми, беше взел от Икеата най обикновенна ваничка, две възглавнички отдолу и внимателно мокреше, сапунисваше и плакнеше без да мокри пъпчето. Аз го къпех във ваничката за бебе с вградена такава позиция, че ми беше по-удобно, но по същия начин. Peace
Виж целия пост
# 295
desimira, как така стои над водата детето? Не се ли слагат 4-5 пръста вода във ваната. То ако се напълни много нормално да стои над водата Simple Smile Това къпане ми е най-страшно от всичко, не знам как ще се оправя...
С тази стойка си стои над водата, трябва да напълниш доста коритото. Най-добре е, ако решиш да я взимаш да я видиш на живо и даже да я пъхнеш в едно корито, за да добиеш представа. http://www.ebay.co.uk/itm/OK-Baby-High-Quality-anatomical-Baby-B … ths-/160836434873 То може и да е мислено да е и за вана и затова е височко...  newsm78
Това имам предвид: http://www.ebaby.it/images/detailed_images/Vaschetta%20Onda%20Evolution2.jpg На мен не ми беше удобно.
Аз съм си къпала сама децата от първия им ден. Дори когато майка ми ми помагаше в началото само ми приготвяше дрехите или подсушаваше едното, докато аз къпех другото. Много ръце около едно бебе не ми се струват добра идея.
Пъпчетата при нас услужливо паднаха още в болницата, така че не ми се е налагало да пазя пъпче. Доколкото знам има водоустойчиви лепенки, специално за целта... То къпането в началото си е само изплакване, не е проблем да му опазиш каквото и да е. Без сапуни, шампоани, гъби и т.н.
Виж целия пост
# 296
Nakri, страхотен е пицаря  Simple Smile да ти е жив и здрав Simple Smile 

Desimira, уж го видях на живо и сякаш ми се стори удобно. Така или инъче, ще ми го даде приятелка понеже си го беше взела само като е в София и го е ползвала около две седмици, и ако не ми е удобно ще си взема друго Simple Smile като за начало ще пробвам с него пък ще видим Simple Smile
Виж целия пост
# 297
е добре де, щом пъпчето не трябва да се мокри как така ще го опазите ако къпете бебето под чешмата  newsm78

Ехеее, колко сме в чешмяния отбор  Grinning Пъпчето не се мокри, понеже самата ръка го притиска, и с другата плискаш гръбчето.
Виж целия пост
# 298
А щипката не пречи ли? Как успяваш да я притиснеш с ръка  newsm78 изглежда ми доста голяма
Виж целия пост
# 299
Не пречи, може да се сложи лепенка непромокаема, но дори и малко да се навлажни после със спирта се подсушава.
 Само на мен ли ми прави впечатление в тоя клип - с движението с което сваля памперса е ясно, че бебето се е изх. в него. И после без да мие дупе на течаща вода, без да почиства с влажна кърпа поне/ въпреки , че това за мен не е вариант/ тя го топна с мръсното дупе във ваната, където го къпе цялото, че и пъпа още не е паднал а тоалет на пъпчето изобщо после не му направи! Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия