Бронхит при бебе

  • 23 980
  • 30
# 15
Със сигурност не е Вентолин.Свекъра ми отскочи до аптеката и каза,че е струвало 3 и нещо със иглата и спринцовката.Утре като отидем за инхалацията ще го видя,видях че ги нареждат на едно шкафче даже с моята станаха няколко такива кутийки.
Виж целия пост
# 16
вентолинът има много странични ефекти, изписва се в краен случай. урбазонът също, дават го при много силно изразена алергична реакция. съмнявам се лекарят ей-така ще изпише на бебо толкова силни лекарства.
Естреа, отиди на пулмолог, ако имаш възможност. нашият пулмолог, за да не се отчайвам, когато ни лекуваше, все ми казваше, че при бебетата много бързо се развиват заболяванията и след като детето не вдига температура, храни се (дори и по малко) и има макар и минимално подобрение, нещата вървят в хубава посока. дано бебчето бързо да се оправи  Peace
Виж целия пост
# 17
Много в малко бебето за бабини работи. Слушай лекарите. Може за подсилване на имунната система да даваш имунокинд, биозин и пробиотик покрай антибиотика. Аз винаги имам калциев глюконат под ръка. Вършу чудесна работа
Виж целия пост
# 18
Мамита какво друго да следя за бронхит освен кашлицата-темп.,сополки,загуба на апетит?Колко на често е тревожно да се подкашля? #Crazy
Виж целия пост
# 19
 Малкия е правил бронхиолит и без температура и с по 3-4 кашляния на ден. Важно е дали "свирят" гърдите, а за това си трябва да го преслуша доктор Peace
Виж целия пост
# 20
Малкия е правил бронхиолит и без температура и с по 3-4 кашляния на ден. Важно е дали "свирят" гърдите, а за това си трябва да го преслуша доктор Peace

Ние ходихме 4 поредни дни педи да му слуша гърдите и да му гледа гърлото,пием калциев глюконат,капки фенистил,но аз си се параноясвам и все го наслушвам дали кашля.
Виж целия пост
# 21
Успокой се тогава, щом на слушалка е ОК, значи няма бронхиолит.
Виж целия пост
# 22
Малкия е правил бронхиолит и без температура и с по 3-4 кашляния на ден. Важно е дали "свирят" гърдите, а за това си трябва да го преслуша доктор Peace

Ние ходихме 4 поредни дни педи да му слуша гърдите и да му гледа гърлото,пием калциев глюконат,капки фенистил,но аз си се параноясвам и все го наслушвам дали кашля.
калциев глюконат при запушен нос и кашлица прави чудеса.
Виж целия пост
# 23
Как им го бият тоя Урбазон на бебетата?Как боли това ''чудо'',не е истина  ooooh!
 Душичка...,дано оздравява бързо  Sad

Виж целия пост
# 24
На Дамян Ноа му бяха сложили абокат (дали така се пише?) в ръката и му го влизаха венозно.

Виж целия пост
# 25
Как им го бият тоя Урбазон на бебетата?Как боли това ''чудо'',не е истина  ooooh!
 Душичка...,дано оздравява бързо  Sad


Мдам и на дъщеря ми искаха да й слагат при вирус с повръщане (през абокат) Crazy - отказах категорично.
Виж целия пост
# 26
Явно това им е панацеята - урбазон за всичко.
Виж целия пост
# 27
На мен преди години ми се е налагало да ми поставят спешно Урбазон,заради тежка алергична реакция(оток на Квинке) и тогава го биеха мускулно.През абокат венозно може би не боли толкова много,но самото вливане на лекарство си е болезнено.
Още докато го биеха(бие се бавно) почувствах как ми спада отока и започнах да дишам по-спокойно.Буквално ми спаси живота тоя пуст Урбазон.Ама защо го изписват при бронхит,не ми стана ясно. Tired
Естреа,как е бебчето?Дано оздравява вече  Praynig
Виж целия пост
# 28
Урбазон мускулно са ми били при реакция от пълна упойка. Слава богу нищо не съм усетила.
За бебе урбазон не мога да го приема особено при бронхит
Виж целия пост
# 29

Всъщност, не са толкова скъпи - апарата е около 100 лева, но може да се ползва години наред при всеки вирус или бакт. инфекциия. На мен лично ми спестява много повече от лекарства, защото го ползвам при първите симптоми при всеки от семейството, и обикновено само с инхалации с физиологичен разтвор пресичам още в начало болестта.
Освен това много облегчава кашлицата - абе с една дума, вземи си инхалатор, или небулизатор, както май е по-точното име.

Напълно подкрепям  Peace
Ако знаех колко много проблеми спестява инхалаторът още преди години щях да си купя. Откакто го имам, всеки вирус, хрема, кашлица и т.н. минават в пъти по-бързо и по-леко.

Моят син беше с бронхиолит на 4 мес. Пи Вентолин, защото гърдите свиреха ужасно. Не се наложи да влизаме в болница. После чак до 7г кашлица и проблеми с гърдите не е имал. След това направи 2 бронхита, но мисълта ми е, че боледуването му като бебе не е имало никакви последствия, ще се оправи детето, не се тревожи, само си намерете читав и адекватен лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия