Важен ли е правописът?

  • 58 696
  • 927
# 675
Цитат
АУАЪЙАУАНИДЕЙТЪЙУНУСОУА
Хайде де, хайде де, недей така в носа.
Сигурно е за някой, който си бърка в носа  newsm78 или не знам.
Виж целия пост
# 676
Цитат
АУАЪЙАУАНИДЕЙТЪЙУНУСОУА
Хайде де, хайде де, недей така в носа.
Сигурно е за някой, който си бърка в носа  newsm78 или не знам.

 Joy

Пурко, превод, моля!
Виж целия пост
# 677
Абе ей,бе недей така си бърка в носа,бе! Crazy

ММ като го заведох на село за първи път, не преувеличавам гледаше ей така Shocked. Разбираше има-няма 50 %  Laughing
Виж целия пост
# 678
Пухито почти го разшифрова. Laughing
Виж целия пост
# 679
Да Laughing
Виж целия пост
# 680
ЖИМУЙ, ЖИМУЙ, КЪНЕМАДЪМУЙ.
Виж целия пост
# 681
ЖИМУЙ, ЖИМУЙ, КЪНЕМАДЪМУЙ.

Ох, Joyкакво е това?
Виж целия пост
# 682
Ще може, ще може,как няма да може
Виж целия пост
# 683
Е, ако го чуя, може и да го отгатна. Laughing Браво, Пурко!
Виж целия пост
# 684
 Embarassed Embarassed Ами може да не е това ама.Хайде последно:

"Мъръй де чувеню мър"
Виж целия пост
# 685
Това е с повишена трудност. Laughing
Виж целия пост
# 686
А бе, къде е легенът? Joy
Виж целия пост
# 687
Това на какъв език е? Никога не съм чувала подобни изрази.
Виж целия пост
# 688
Като на чужд език ми е гореописаното! Simple Smile
От всичко на този свят, най-много, ама наистина безумно много всеки път ме втрещява използването на "й" при мн. число. Никога не съм се замисляла при употребата на думите, но това идва от правилното обяснение още в първите класове в училище. Сякаш сега не се обръща внимание точно на тези теми в учебничето по БЕЛ. Иначе не бих могла да си обясня феноменът: "Колеги, някой има ли лекциЙ по римско право"? (разбирайте първокурсници в частен университет, специалност "Право"), при което последва много красив отговор-заяждане: "Колега, това някакъв нов римски пълководец ли ще да е?"  ooooh!
Редовно чета "някоЙ хора", "В(!) всички случаЙ" и какво ли още не...Но не мога повече да регистрирам всички грешки, уморих се! Само се надявам да не започна да прихващам, че тогава да видиш!
Виж целия пост
# 689
Означава "Къде е голямата тенджера,мари?
Понеже моето село е било границите на Румъния след Освобождението, диалектът е много специфичен.Етническият състав е представен само от българи,но езика е малко неразбираем.В училищата се е преподавало на румънски .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия