Важен ли е правописът?

  • 58 694
  • 927
# 390
Дънкени, лакирвам - задължително човек, живеещ около морето Simple Smile
Ще ме извиняваш, но лакирвам е от неграмотност, не е диалект.
За дънкени, пазаря, преценя съм съгласна, дори и аз ги ползвам понякога, но лакирвам и принтирвам е пълна профанщина.

Добавям към новия речник, който ще правят и любимото "голями" на Орешарски.
Виж целия пост
# 391
Аз пък съм съгласна за лакирвам и принтирвам, защото понякога ги използвам, но дънкени, пазаря, преценя - не.
Виж целия пост
# 392
Аз пък съм съгласна за лакирвам и принтирвам, защото понякога ги използвам, но дънкени, пазаря, преценя - не.

За какво си съгласна?
Виж целия пост
# 393
Че е нормално да се използват.
Виж целия пост
# 394
Във връзка с "Той му е тежко" се сещам за един човек, който казва - Аз ме няма, вместо - Мен ме няма
Виж целия пост
# 395
Така може да говори или чужденец, който не знае добре езика или малко дете, което още не се е научило да говори.
Виж целия пост
# 396
Във връзка с "Той му е тежко" се сещам за един човек, който казва - Аз ме няма, вместо - Мен ме няма
Така може да говори или чужденец, който не знае добре езика или малко дете, което още не се е научило да говори.

Не, така говорят понякога и иначе напълно грамотно пишещи хора от определен край на България.
Виж целия пост
# 397
Във връзка с "Той му е тежко" се сещам за един човек, който казва - Аз ме няма, вместо - Мен ме няма
Така може да говори или чужденец, който не знае добре езика или малко дете, което още не се е научило да говори.

Не, така говорят понякога и иначе напълно грамотно пишещи хора от определен край на България.

Моят човек с "Аз ме няма" не е нито чужденец, нито малко дете, нито е от определен край на България Simple Smile кореняк Софиянец е. Явно просто му харесва като израз, не е нужно веднага да се слагат определения какъв е човека  Wink
Виж целия пост
# 398
Та докъде стигнахме с членуването и запетаите?  Laughing
Виж целия пост
# 399
Във връзка с "Той му е тежко" се сещам за един човек, който казва - Аз ме няма, вместо - Мен ме няма
Така може да говори или чужденец, който не знае добре езика или малко дете, което още не се е научило да говори.

Не, така говорят понякога и иначе напълно грамотно пишещи хора от определен край на България.

И в кой диалект се използват подобни граматически конструкции?
Виж целия пост
# 400
Във връзка с "Той му е тежко" се сещам за един човек, който казва - Аз ме няма, вместо - Мен ме няма
Така може да говори или чужденец, който не знае добре езика или малко дете, което още не се е научило да говори.

Не, така говорят понякога и иначе напълно грамотно пишещи хора от определен край на България.

Моят човек с "Аз ме няма" не е нито чужденец, нито малко дете, нито е от определен край на България Simple Smile кореняк Софиянец е. Явно просто му харесва като израз, не е нужно веднага да се слагат определения какъв е човека  Wink

Да, възможно е да се лигави, примерно. Обаче много добре знае, че това е неправилно.
Виж целия пост
# 401
За диалектите си има тема. Тази е друга.

За съжаление с правописа се получава
онова, дето е в израза "лошият пример
е заразителен". По-голяма е вероятност-
та да се заразиш с езикови вируси и да
си развалиш правописа, отколкото ня-
кой неправописец да се зарази с право-
писание.
Виж целия пост
# 402
Във връзка с "Той му е тежко" се сещам за един човек, който казва - Аз ме няма, вместо - Мен ме няма
Така може да говори или чужденец, който не знае добре езика или малко дете, което още не се е научило да говори.

Не, така говорят понякога и иначе напълно грамотно пишещи хора от определен край на България.

Моят човек с "Аз ме няма" не е нито чужденец, нито малко дете, нито е от определен край на България Simple Smile кореняк Софиянец е. Явно просто му харесва като израз, не е нужно веднага да се слагат определения какъв е човека  Wink

Да, възможно е да се лигави, примерно. Обаче много добре знае, че това е неправилно.
Де да беше до лигавене. Заразно е. И аз кореняк, ама хей на. Прихванах го и няма спасение. Simple Smile
Виж целия пост
# 403
Че е нормално да се използват.
Те се използват в цяла България, не в определен край. Справка - при красивите. Това не е диалект и не е нормално да се използва.

Та докъде стигнахме с членуването и запетаите?  Laughing
Слагай ги, където ти пасне при изговаряне. Така твърди една "приятелка" в друга тема.
В първото изречение на място ли ми е запетаята?
Виж целия пост
# 404
Във връзка с "Той му е тежко" се сещам за един човек, който казва - Аз ме няма, вместо - Мен ме няма
Така може да говори или чужденец, който не знае добре езика или малко дете, което още не се е научило да говори.

Не, така говорят понякога и иначе напълно грамотно пишещи хора от определен край на България.

И в кой диалект се използват подобни граматически конструкции?

Веднага ти отговарям-в Ловешко.Уж говорим сравнително правилно,обаче изобщо не е така.
"Аз ми се спи","главътЪ,ракътЪ".И мисля,че само тук казваме "четирийсе"
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия