Обаче много се отклоняваме от темата за правописа, за което се извинявам. Покажете някоя цветиста публикация във форума за разведряване на атмосферата.

. Не това ме тормози, обаче. То е ясно, че не бих написала такова изречение и зная как да ги заменя. Тормози ме наличието им в речника, като български думи. Това е. И при положение, че БАН приема да обозначи с думата "ксерокс" копирна машина, означава и че приемат безумното ксерокс "Ксерокс" и памперс "Памперс". Но явно само мен ме дразнят тези думи
.
, но не ми се налага да ги ползвам, или срещам толкова често.
А и не са търговска марка, което най-много ме дразни
. Това е за мен разликата
ама "памперс" има. Щото става като "Кучета и котки може....
И наистина, защо по тази логика няма "веро" в речника? Препоръчани теми