Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 9

  • 48 972
  • 759
# 315
Синът ми имаше в групата в градината Аспарух. Всички му викаха Апи, само на майка си разрешаваше да му казва Пухи. Предполагам, че като порасне, обръщението ще е по друг начин
Виж целия пост
# 316
Имам познат Антим - мъж на 40 години.
Виж целия пост
# 317
Готино обръщение за Аспарух е Аспо.

Това не го бях чувала, харесва ми. Имам двама познати, викат им Пухи (не че им отива особено на тези години, да не говорим, че единият е 50 кила с мокри дрехи  Simple Smile).

Някъде назад мярнах цитирана Деспина - на мен не ми е странно, защото страшно харесвам Деспина Ванди (гръцка певица)  Simple Smile
Виж целия пост
# 318
Един Аспарух познавам, около петгодишен е и е Пухи.

Деспина:
Цитат
1. Деспина е гръцко име, което означава владетелка, господарка.

2. Жените с това име празнуват имен ден на 15 август.
http://sanovnik.bg/i-9860-%D0%94%D0%B5%D1%81%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B0
Виж целия пост
# 319
Имам познат Антим - мъж на 40 години.
Харесва ми. Но ме учудва, че има реални хора с това име. Преди време в някоя тема го бях предложила, но остана без коментар.

Влязох в темата да напиша странното за мен име от днес - Нелиян, мъж, вероятно на средна възраст.
Виж целия пост
# 320
Деспина:
Цитат
1. Деспина е гръцко име, което означава владетелка, господарка.

2. Жените с това име празнуват имен ден на 15 август.
http://sanovnik.bg/i-9860-%D0%94%D0%B5%D1%81%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B0

Чак сега навързах нещата, че сигурно и думата "деспот" е със същия корен  Peace
Виж целия пост
# 321
И аз познавам Аспарух - кават му Пушо Simple Smile
Виж целия пост
# 322
Вишана - сега получих имейл с това име
Виж целия пост
# 323
Якослав
Виж целия пост
# 324
Имах съученик, но само Яко се казваше.
Виж целия пост
# 325
Имах съученик, но само Яко се казваше.

Точно разсъждавах на кого може Якослав да е кръстен и реших, че вероятно дядото е бил Яко, което пък не съм чувала... Не че и Якослав съм срещала досега..
Виж целия пост
# 326
Помня, че баба ми е говорила с майка ми за някакъв съученик, и го наричаше Яко-дебелако, но така ли се е казвал или е съкращение, не съм ги питала. А моят съученик си беше Яко, така че може в града да се подвизават двама Яковци, а може и да са повече.

Друго интересно име от класа ни беше Нешко.
Виж целия пост
# 327

Трима състуденти на баща ми - Скобел, Келешов и Газибаров. Mr. Green
Виж целия пост
# 328
Реална личност на около 30г. - задочно се познаваме - Верен Каракашев
Виж целия пост
# 329
Моя позната си кръсти синчето Верен - на имотния дядо Верен. Казват му Верчо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия