Дали не прекаляваме в грижата си

  • 21 310
  • 597
# 45
Сега аз стигам до извода ,че няма прекалена грижа за децата.Всичко е частен случай и изключение.
 Hug
Виж целия пост
# 46
Моето голямо дете (4.5г)днес се беше приготвило да излиза с дебели ботуши (Ugg- супер топли) и къс ръкав. Така му било удобно. Трудно ми беше да го убедя, че нито е за ботуши, нито за къс ръкав и без яке. Просто си има  мнение и виждания и ако аз нямах време днес, сигурно щях точно така да го пусна навън.
Сладолед в нас се яде предимно зимата, аз не обичам в жегата да ми лепне, но в студа ми е кеф. Въпрос на вкус, навици, усещания...

От една седмица и аз се нося на работа с Ugg-овете, тънки чорапи, клин, туника с къс ръкав и лятно яке. Екстра ми е Laughing
Виж целия пост
# 47
Нито ме притеснява, че бабите седят до люлките или че майките се спускат заедно с децата по пързалките. Не ми пречат ако не се опитват да възпитават моето дете. Тогава ги отнасям с финес.

Единственото което продължава да ми прави впечатление е, че баби и майки зорко пазят играчки на децата изнесени на площадките. Ако са там са за всички деца, поне така уча моето. Ако не иска да му я пипат, мачкат и да е сигурен че друго дете няма да я счупи - не се носи там.
Виж целия пост
# 48
Аз съм на другата крайност и често забелязвам как ме гледат с укор. Понеже мама няма да е цял живот с тях, се опитвам от малки да ги оставям да се оправят с различни ситуации. Пример от морето миналата година. Малката е на две. Тя си играе на плиткото, а аз и баща й сме седнали на пясъка и си говорим. Дойде една по-голяма вълна и я обърна. Наскачаха един куп хора да я спасяват. Ние също станахме (но спокойно). Докато стигне първия, тя вече се беше изправила и се смееше. На мен също ми се свива корема в такива ситуации, но се опитвам да изглеждам спокойна и с плавни движения, за да не насадя страх в децата. На площадката седя в страни, не се бъркам. Може и да не съм права, но изпитвам ужас от прекаленото обгрижване и последващото разглезване.
Виж целия пост
# 49
Мен не ми пречат родители, пазещи децата си по площадките...и аз съм една от тях. Повече ме нервят разни баби и майки, които си мислят, че площадката им е частна собственост и само бутат техните деца по съоръженията, а другите не могат да се доредят. Точно така беше с две близначета с майката и бабата. Запушили пързалката и не дават на другите деца да се качват, че видиш ли техните се пързаляли....Ама аз нали съм си устата  Grinning, им викам - като им купите ваша лична пързалка и си я сложите вкъщи, тогава може да забранявате пързалянето на други деца.....я, моля, ако обичате...!!!!! Mr. Green Та се ометоха  набързо.... Mr. Green Grinning
Виж целия пост
# 50
Моята дъщеря/6,5г./ си счупи ръката,падайки от табуретката,когато беше на 4г.Миналата година скочи от близо 2м.височина на площадката и си разби устата.Преди това беше се "метнала"така зверски на цимента,че клатещото се зъбче  изхвърча набързо и висяхме 3ч. в Пирогов Sick
Брат и е не по-малко палав.И въпреки всичко се радвам като гледам колко са пъргави и жизнени деца.Това в никакъв случай не означава,че не ги наблюдавам зорко,просто не ги крепя като "рохки яйца" Mr. Green
Виж целия пост
# 51
etomira, според мен това е много правилна реакция и се надявам да съумея да се сдържам и аз за в бъдеще.
А за сладоледа, както някой писа, пълен с такива гадости, не бих дала на малко дете, защото ще помни този вкус и имам чувството, че ще си го търси винаги (при мен е така с дадени "забранени" храни). Но пък можеш ли го опази съвсем от джънк фууд?  Rolling Eyes
Мои познати не спират да си придържат детето, което се чекне на един стол, за да не би да падне. В крайна сметка падна, поплака си, разбра, че заради това шаване ще пада винаги, след което просто престана да се върти. Т.е. те му бяха отнели до сега възможността то да разбере САМО какво и кога не трябва да прави, за да не се наранява. За минути научи един много важен урок мъничето. Само не знам родителите дали го осъзнаха...
Ако много ги пазим няма ли да дойде доста по-късно онзи момент, в който децата се осъзнават сами?
Виж целия пост
# 52
Мен не ми пречат родители, пазещи децата си по площадките...и аз съм една от тях. Повече ме нервят разни баби и майки, които си мислят, че площадката им е частна собственост и само бутат техните деца по съоръженията, а другите не могат да се доредят. Точно така беше с две близначета с майката и бабата. Запушили пързалката и не дават на другите деца да се качват, че видиш ли техните се пързаляли....Ама аз нали съм си устата  Grinning, им викам - като им купите ваша лична пързалка и си я сложите вкъщи, тогава може да забранявате пързалянето на други деца.....я, моля, ако обичате...!!!!! Mr. Green Та се ометоха  набързо.... Mr. Green Grinning
О да.Това с близнаците и на мен ми се е случвало.Беше адски изнервящо.Бабата направо пазеше 2 места.Не разбирам като са близнаци като скачени съдове ли ходят?Без да обидя някого.Тогава двете деца се въртяха 4 пъти на съоражение с 3 места.А наоколо чакаха куп деца.
Виж целия пост
# 53
Пред очите ми е падал, два пъти от фотьойла вкъщи, опита се да се облегне там където няма облегалка и веднъж от една пързалка. Хем бях до него да го наблюдавам.
Сега хем стоя до него, хем гледам да се справя с "препятствията" сам. Изправя ми се косата от разни неща, ама какво да направя.... На 2 и половина е. Все още му търча по гъза, но гледам и да му оставям все повече и повече самостоятелност.

Мен ме дразнят и бабите/майките когато започнат да ти държат сметка, защо си излязъл с играчки от вкъщи.  ooooh!

Виж целия пост
# 54
Мен ме дразнят и бабите/майките когато започнат да ти държат сметка, защо си излязъл с играчки от вкъщи.  ooooh!

....и като допълнение техните внуци/деца вземат на твоето всички играчки. Това ми е любимо  Close Вярно е, че са деца, но родителите да се съобразяват, че тяхното като вземе нещо, моето също трява да си играе, а не да стои с празни ръце.... Редовно ни вземаха колата за бутане и моят ревеше. Иначе, ако дадат нещо в замяна - и моят доволен, и тяхното доволно... Mr. Green приятели форевър  Laughing
Виж целия пост
# 55
Мен ме дразнят и бабите/майките когато започнат да ти държат сметка, защо си излязъл с играчки от вкъщи.  ooooh!

....и като допълнение техните внуци/деца вземат на твоето всички играчки. Това ми е любимо  Close Вярно е, че са деца, но родителите да се съобразяват, че тяхното като вземе нещо, моето също трява да си играе, а не да стои с празни ръце.... Редовно ни вземаха колата за бутане и моят ревеше. Иначе, ако дадат нещо в замяна - и моят доволен, и тяхното доволно... Mr. Green приятели форевър  Laughing


В нашият квартал горе-долу се разбираме с размяната. Само веднъж съм имала търкане с едни родители, че детето им само граби и не дава.
Има го момента само на дразненето, че сме излезли с играчки, тяхните не вадят навън, не знам защо.
Виж целия пост
# 56
Браво, etomira. Май сме били на един и същи плаж. По същия начин се случи и при нас с едно детенце на плиткото в морето. Такова самообладание запазиха родителите. Станаха, гушнаха го и се посмяха всички заедно.
А същевременно моето беше с пояс, жилетка и разбира се за ръката на мама  Joy
Виж целия пост
# 57
Мен ме дразнят и бабите/майките когато започнат да ти държат сметка, защо си излязъл с играчки от вкъщи.  ooooh!

....и като допълнение техните внуци/деца вземат на твоето всички играчки. Това ми е любимо  Close Вярно е, че са деца, но родителите да се съобразяват, че тяхното като вземе нещо, моето също трява да си играе, а не да стои с празни ръце.... Редовно ни вземаха колата за бутане и моят ревеше. Иначе, ако дадат нещо в замяна - и моят доволен, и тяхното доволно... Mr. Green приятели форевър  Laughing


Ами въпрос на възпитание.Аз нямам против да играят с нашите,даже често се случва да изнесем нещо и понеже интереса е до тук,да играят другите деца с него.Неприятно е когато се налага да си събирам играчките,понеже някоя "културна"мама е над нещата и не обръща внимание къде детето и е захвърлило чуждата вещ
Виж целия пост
# 58
За обличането и сладоледа, не изпадам в крайности- купувам сладолед когато си поискат и обличам, а не навличам, когато е студено.
 За мен по-важното е да бъдат по-самостоятелни и окомуш. Малката сама се облича, обува, реши и отвреме навреме къпе.
Каката отдавна прави много неща самостоятелно, да не ги изброявам.


Пред очите ми е падал, два пъти от фотьойла вкъщи, опита се да се облегне там където няма облегалка и веднъж от една пързалка. Хем бях до него да го наблюдавам.

Познато ми е, няколко падания вкъщи, включително и цепване на глава....бях на една ръка разстояние, но пред мен се спъна и удари в ъгълът на касата на вратата  ooooh!

Пускането на училищни или градински екскурзии също е важно за развитието на чувството за отговорност и самостоятелност, каката ходи на зелено у-ще и екскурзии, когато има организация.
Виж целия пост
# 59
Не знам, ама точно времето в дни като вчерашния много лъже. Изглежда топло, хората хвърлят дебелите дрехи, а организмът не се е адаптирал. И като резултат настинки колкото щеш.

От много желание децата да са отрано самостоятелни, нещата се изпускат и се получават много травми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия