Дали не прекаляваме в грижата си

  • 21 306
  • 597
# 180
И аз знам, че дете се облича с три ката дрешки.
Но за да няма какво да съблича - потник, блуза, яке. А да съблича! Simple Smile

ПП Изумена съм как хората се вживяват за кенгурата. Бабите им така са си гледали децата. Само името е било друго.
Виж целия пост
# 181
Онзи ден в един магазин си "говорим" с бебе в слинг, правим си муцки и се лигавим подобаващо.
От съседната опашка едно младо момиче ми казва: "Какво му се радваш? Виж, че е като затворник, обади се на социалните по-добре!".  Rolling Eyes

Аз съм от средно обличащите, клонящи към максимата "да има три ката дрешки, като му стане топло да има да сваля".
Е това би ме вбесило адски много. Ти отговори ли й? Каква й е работата въобще да коментира?  #Crazy Още повече, че пък нито те познава, нито ти е приятелка. Божеееее, какви са тия коментари, умът ми не го побира, честно.
Виж целия пост
# 182
Към слинга тук наистина има още много предразсъдъци.

Есента, пред кабинет за взимане на кръв, сме прилично голяма тълпа. Идва и една майка с бебе в слинг. Два броя баби и един чичко заразпитваха майката дали на бебето не му е тясно, дали не е твърде притиснато..
Майчето беше симпатяга, много мило отговаряше на въпросите. Хората видимо слушаха с интерес, и ако съдя по лицата и усмивките им, сякаш приеха доводите и се ограмотиха малко  Simple Smile
Виж целия пост
# 183
Не ми е толкова проблем ,ако ми направи забележка някой близък човек.Дори и да греши.Ще се обясня ,ще се разберем.
Но чужди хора по улиците,сякаш са очи и уши на разни институции на всеослушание да изказват мнение по това как е облечено или обуто, как го нося в какво го нося ит.н. ми е направо отвратително.И правят страхотни срамни сценки по адрес на майката.
Като на времето на село някаква бабичка така и не разбрах коя отишла да кажи на кметицата ,че возим детето в щайга.Тя не познава столчето за кола за Бога...а ходи да спасява деца.
Виж целия пост
# 184
 Shocked  Joy  Joy Милото бабе..поне е проявила загриженост..да ти кажа честно, сякаш повече ме дразнят тези хорица, които и пръста не биха си мръднали за да направят нещо за някой ''чужд''. Пък било то и чуждо дете.
Виж целия пост
# 185
Shocked  Joy  Joy Милото бабе..поне е проявила загриженост..да ти кажа честно, сякаш повече ме дразнят тези хорица, които и пръста не биха си мръднали за да направят нещо за някой ''чужд''. Пък било то и чуждо дете.
Ама аз после си имах разправия и с кметицата.Добре ,че тя дойде в къщи, а не викна социалните.А после що надничания имаше в спряната кола /даже без да сме вътре/ да се уверят ,че това нещо не е щайга.Тя бабата беше разправяла на всички... 
И защо не дойде при мен или да пита... не знам.Още имаме вила там и си ходим и с никой не съм скарана, ама ....
Виж целия пост
# 186
А, това и мен ме дразни много.
Вечно загрижените съседки, вечно загрижените майки на площадката.

Едно време се чудех (аз бях дете), на едно момиченце, все с лачени обувки ходеше, все с едни бухнали рокли тип торта...И все ми беше жал за нея, защото не се обличаше така по собствено желание, а по желание на майка си-така де, жената принцеса е родила и трябва да виждат всички, че наистина е принцеса. Та, беше й забранено да общува с деца, които имат петна на дрехите, които имат кал по коленете, които са момчета... Rolling Eyes Това същото момиченце ми открадна една кукла. Защото както беше принцеса, така нямаше играчки...никакви. Излизаше на площадката, за да покаже майка й, каква нова рокличка й е купила, колко са лъскави новите й обувчици и предимно стоеше като паметник на културата, на пейката до мама. А въпросната мама не пропускаше да изкоментира другите деца какви са мръсни, палави, невъзпитани и раздърпани. Че е абсолютно ненормално да играят в пясъчника, да тичат из площадката, или О, ужас!-да ядат зрънчо. Принцесата гледаше жално как другите си играят, ама не смееше да си каже, че и тя иска. Та, да се върна на куклата-когато моята майка отиде да говори с нейната майка, да върнат куклата, нейната майка ме обвини мен, че тази кукла е на дъщеря й и тя просто си я е взела, и че аз съм крадлата всъщност ooooh! Постави абсолютно всички в безумно неловка ситуация, докато майка ми не занесе кутията на куклата, за да види посланието на гърба, че куклата е подарена на мен.
Знаете ли какво направи тази жена след този срам? Премести се в друг квартал, защото в него не живеели такива плъхове като мен. Цитирам ви я. Laughing

Не знам кое е правилно и дали е общовалидно за всички деца.
Знам, че аз си гледам моите правилно, точно толкова, колкото знам, че ми е смешно как друг може да ми каже, че правя театър, и се подиграва на тези, които си гледат децата по сходен на моя начин. Приключвам с дискусията, с г-жа перфектна.
Виж целия пост
# 187
Любими са ми коментиращите и даващи съвети на килограм баби (и не само баби).  #2gunfire Някой ден някоя такава може и бой да яде. Едното ми дете смука биберона до 4,5 год. и понеже аз категорично отказах да му я отнема насилствено, 100 човека се изредиха да ми обясняват кое как трябва да стане. Като се почне от собствената им баба, през бабите от входа и целия квартал.  ooooh! А аз по случайност съм лекар и работя само с бебета и деца. И ей го на сега - на 6 год, без биберона, без криви зъби, говори по-добре от брат си и без страшни и трайни увреждания от смукането.  Joy
Виж целия пост
# 188
Забелязала съм, че по детските площадки може да видиш такива кукумицини....
Виж целия пост
# 189
Адел, ти наистина си едно много объркано и наранено същество Hug Милата, жал ми стана за теб Hug Виждам, че имаш нужда да оплюваш във форум...прави го, ще ти олекне Peace
Права си, гледаш децата си идеално, точно така мила, трябва да си вярваш и да си безкрритична към себе си......така ще преодолееш мъката, че не си била принцеса..... Wink
Виж целия пост
# 190
Деситката, разбирам те  Hug

И на мен много са се опитвали да се бъркат, но аз съм зло същество и не търпя.

Особено разни лелки из площадките..и любимият ми гениален въпрос "Ма ти даваш ли му на това дете да яде изобщо..ми тя много мъничка/слабичка?"
Това след като са ме попитали на колко е детето.
Виж целия пост
# 191
Адел, ти наистина си едно много объркано и наранено същество Hug Милата, жал ми стана за теб Hug Виждам, че имаш нужда да оплюваш във форум...прави го, ще ти олекне Peace
Права си, гледаш децата си идеално, точно така мила, трябва да си вярваш и да си безкрритична към себе си......така ще преодолееш мъката, че не си била принцеса..... Wink
Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Аз съм в потрес от теб, честно.
Виж целия пост
# 192
Особено разни лелки из площадките..и любимият ми гениален въпрос "Ма ти даваш ли му на това дете да яде изобщо..ми тя много мъничка/слабичка?"
Joy Joy Joy
Има и по-гениални. Колко малоумен трябва да си да видиш двойна количка с две еднакви и еднакво облечени бебета вътре и да попиташ "Близнаци ли са?"...  ooooh! Нямате представа колко пъти са ме питали....
Виж целия пост
# 193
И аз  Shocked

Hushpuppy, коментарите са ти неадекватни  Peace

Адел, много жал ми стана за момиченцето.. Confused

савина33, признавам ти първото място  Hug  Joy
Виж целия пост
# 194
Деситката, разбирам те  Hug

И на мен много са се опитвали да се бъркат, но аз съм зло същество и не търпя.

Особено разни лелки из площадките..и любимият ми гениален въпрос "Ма ти даваш ли му на това дете да яде изобщо..ми тя много мъничка/слабичка?"
Това след като са ме попитали на колко е детето.
Ххаха, и моята е много слаба и отговарям, че съм я научила да не яде и ми излиза много икономично.  Mr. Green Mr. Green А на един баща 60 кила, на който жена му е 140, го питах него пък жена му дали го храни. Мнооого съм долна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия