Пролет идва засмяна,радва се всяка АВГУСТовска мама

  • 40 217
  • 727
# 270
Ivelle ще се наложи да минете през трудности, но след това всичко с бебчо ще бъде наред и ще расте здрав и силен като всички останали деца. Освен това ДА има гаранция, че няма да има други сериозни аномалии точно защото ходиш при един от най-добрите специалисти с една от най-добрите апаратури и той със сигурност вижда, че всичко останало е ок.  #Cussing out  Освен това ако положението беше толкова зле д-р Марков сам щеше да те посъветва какво решение да вземеш. И си права, че  е по-добре да не го споделяш с много хора, повечето не могат да те разберат  Peace Кураж, всичко ще се оправи
Виж целия пост
# 271
Мама Хриси, радвам се че си си у дома, почивай си сега и всичко ще е наред!  Hug
Ивеле, хич не обръщай внимание на шефа ти и на останалите. Нямат право да ти казват как да постъпиш!  Peace Радвай се на бремеността и ги игнорирай с техните мнения!  Hug Hug
Виж целия пост
# 272
Момичета, а знаете ли дали човек си взима точно 90% от брутната заплата или има условие
"ако НЕ надвишава нетната"?
 примерно ако взимаш 1200 бруто и 900 нето, може ли по майчинство да взимаш повече- 90% е 1080лв?

уж не може (четох някуде законът), но една колежка била взимала повече и не знам вече...

И последно- знаете ли дали има вече добър он лайн калкултор за майчинство 2014? Нали имаше дребни промени, върнаха 18 месеца, а беше 24 преди, качиха малко осигурителния праг, минималната заплата и т.н...

Едит: сама си отговарям ето хубав калкулатор:

http://www.kik-info.com/

Само че първо се регистрирайте, а после въвеждайте данни, иначе е двоен труд  Grinning
Виж целия пост
# 273
Ivelle, Valeriq N ти е писала това което и аз мисля.....щом Марков не е видял други аномалии, значи не трябва да се притесняваш. Ех като вземат да се изказват хора дето не са специалисти в областта много се дразня. Те си мислили.......ти може да мислиш много неща, ама като не си компетентен по-добре си мълчи......

Хриси радваме се, че си по-добре...почивай.....къде лежеше....

Аз се върнах от лекарката и ще пия желязо по две на ден.....както каза тя, който не иска пържола пие хапчета Simple Smile Все пак ще се опитам да подобря и храненето...важното е да сме добре, и се радвам, че си пуснах сама изследвания, защото след месец можеше да е доста по-зле...
Виж целия пост
# 274
Ivelle изобщо не ги слушай хората. Не мисля, че някой има право да те съжалява, а напротив да се възхищава на куража ти и на упоритостта, с която подхождаш към ситуацията. Вярвам, че въпреки трудностите, ще си имаш едно пълноценно момченце, няма да е лесно нито на вас, нито на него, но пък дето се вика, каквото не ни убива, ни прави по-силни! Wink Ще си имаш един малък боец-лъвче! Simple Smile
Виж целия пост
# 275
Гледам че обсъждате болничния. Болничния няма да Ви намали майчинството ако нямате прекъсвания, а всички болнични са продължения ако имате прекъсвания се преизчисляват болничните и тогава Ви пада осигурителния доход за времето в което сте били в болничен и ви пада заплащането. Имайте предвид следното. Ной изчислява средно дневно обезщетение примерно ако сте осигурени на 1100 лв средно за последните 18 месеца защото те го делят на 22 дни и това прави по 50 лв на ден.  Болничния по време на бременност е 80 % т.е 40 лв на ден средно дневно. От там НОИ го умножават към броя на работните дни в месеца и ако те са по малко си ощетен защото те умножават 20 х40 лв което прави 800 лв докато си в болнични и среднодневно обезщетение по време на майчинство е 45 лв на ден и ако е 20 дни става 900 лв на месец. Ако обаче имате прекъсване на болничния се взема някакъв нисък фиксиран осигурителен доход, който си го определят в НОИ за периода на болничния и така следващия болничен се преизчислява с по-нисък доход защото през този период не ви се внасят осигуровки. Затова е много важно като се вземат болнични те да са продължения и да няма прекъсвания по време на бременността. Дневното парично обезщетение за временна неработоспособност поради общо заболяване не може да надвишава среднодневното нетно възнаграждение за периода, от който е изчислено обезщетението, но това важи за временна неработоспособност т.е докато си болничен за бременност или общо заболяване. Когато си в майчиство не важи тази особенност и може да вземаш по-висока заплата от колкото като си била на работа и много често се получава така. Затова казват, че дойде ли кризата и жените почват да излизат в майчинство. Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 276
еее  на мен ми се наложи да направя прекъсване на болничния за 2 дни, защото януари месец когато за последно бях на работа съм отнесла болничния когато заплатите са били изчислени и имах 2 дни от болничния, които ми бяха изплатени и от работодателя. И затова този месец направих прекъсване на болничния за да си върна двата дни. Сега ако заради тези два дни ми намалят майчинството ще полудея от яд  #Cussing out
Виж целия пост
# 277
Ivelle Моля те не ги слушай, отстрани е лесно да ти говорят, но ако те са на твое място едва ли толкова лесно ще вземат решение. Казах ти сила, вяра и позитивизъм и едно мъжко бебче около термин  Hug

Мамчета много благодаря за пожеланията, направихте денят ми по-хубав  Hug

Лека вечер от мен  Hug
Виж целия пост
# 278
Момичета, до сега говорих с нашата счетоводителка за тези болнични. Кога ще е занесен в НОИ и изплатен се оказва, че зависи от добрата воля на счетоводителя. Например моя болничен от 11.03 вече е в НОИ още от 20.03, защото съм го дала рано и са го занесли с тези за февруари и ще ми бъде изплатен още началото на април. Болничния ми от утре-25.03, обаче ще бъде занесен чак към 20-25.04, защото болнични издени след 15-ти вече имали срока да се представят след 15ти на следващия месец и така пак болничен от март ше ми бъде изплатен най-рано началото на май месец. Върви и разбери НОИ!  #Cussing out Другото, което ми каза счетоводителката е да не се мъча да си изчислявам майчинството. С тези различен брой работни дни, както съм ползвала болничен за минали 18м. и някакви прагове, които постоянно променяли било абсурд. Каза колкото ти дадат-толкова! И да отидеш на място никой нямало да ти обесни как и защо е сметнато. Всичко да е наред и да са ни живи и здрави децата, а то е ясно, че на държавата не може да се разчита!
Виж целия пост
# 279
Момичета, до сега говорих с нашата счетоводителка за тези болнични. Кога ще е занесен в НОИ и изплатен се оказва, че зависи от добрата воля на счетоводителя. Например моя болничен от 11.03 вече е в НОИ още от 20.03, защото съм го дала рано и са го занесли с тези за февруари и ще ми бъде изплатен още началото на април. Болничния ми от утре-25.03, обаче ще бъде занесен чак към 20-25.04, защото болнични издени след 15-ти вече имали срока да се представят след 15ти на следващия месец и така пак болничен от март ше ми бъде изплатен най-рано началото на май месец. Върви и разбери НОИ!  #Cussing out Другото, което ми каза счетоводителката е да не се мъча да си изчислявам майчинството. С тези различен брой работни дни, както съм ползвала болничен за минали 18м. и някакви прагове, които постоянно променяли било абсурд. Каза колкото ти дадат-толкова! И да отидеш на място никой нямало да ти обесни как и защо е сметнато. Всичко да е наред и да са ни живи и здрави децата, а то е ясно, че на държавата не може да се разчита!
Точно до лев не можеш да ги изчислиш но горе долу. Има си ясно обяснение в закона как се изчислява и от там всичко е въпрос на сметки и това, което ви казах че го делят на 22 а после го умножават по работните дни в месеца ако са 22 ок, ама ако са по малко си ощетен. Много рядко се случва да са над 22 работните дни.  Аз предишния път имах отклонение 10 лв от това което бях изчислила така че ....
С болничните е точно така. Имат срок да ги занесат до 15 то число в месеца следващ месеца в който е издаден. Няма най ранна дата на представяне. Закона след промяната не казва кога най-рано, преди казваха след като се подадът осигуровките, сега няма такова изискване. Можеш днес да го вземеш и утре да го занесеш, ако редовно са ти внасяни осигуровките ще ти го изплатят до 15 работни дни след представянето в НОИ. Има практика, че по продължителните болнични ги изплащат малко по-бързичко.
Виж целия пост
# 280
Вече срока за представяне на болнични не е такъв. Ако болничния е изден до 15-то число се представя до 15-то на следващия месец, а ако е издаден след 15-ти може да се занесе след 15-ти на следващия месец.  Примерно както ще е моя от 25.03 може да го представи след 15.04, което означа изплащане май месец. Не знам защо НОИ направиха такива промени като няма никаква логика в тях, нито за тях, нито за счетоводителите, а само бавят нас с получаването на парите.
Виж целия пост
# 281
Момичета, някой има ли впечатления за доц. Томова за ФМ?
Аз бях при Мазнейкова, но имам час и при нея, но не съм чувала никакви отзиви.
За Марков часовете са ужас, запазих си все пак при него за 3та ФМ в 29 седмица.

С предната бременност бях при доц. Томова на ФМ, сега пак се доверявам само на нея. Нямам база за сравнение, но тя ми вдъхна доверие и й вярвам. Сега съм записана на втора ФМ на 7ми пак там.  Peace

Ivelle, Мама Хриси Hug
Виж целия пост
# 282
Виолина, Честит Рожден Ден! Бъди здрава и много щастлива   bouquet

Ivelle, не ми се коментира що за хора има. Бъди силна! Кураж за теб и цялото ти семейство!

Мама Хриси, добре си се завърнала и честита ти мома:).

Моите сметки за икономично бебе май ще излязат криви:). Днес пообиколих малко и си набелязах страхотни неща... сайтовете не ги броя;).
Виж целия пост
# 283
Момичета, до сега говорих с нашата счетоводителка за тези болнични. Кога ще е занесен в НОИ и изплатен се оказва, че зависи от добрата воля на счетоводителя. Например моя болничен от 11.03 вече е в НОИ още от 20.03, защото съм го дала рано и са го занесли с тези за февруари и ще ми бъде изплатен още началото на април. Болничния ми от утре-25.03, обаче ще бъде занесен чак към 20-25.04, защото болнични издени след 15-ти вече имали срока да се представят след 15ти на следващия месец и така пак болничен от март ше ми бъде изплатен най-рано началото на май месец. Върви и разбери НОИ!  #Cussing out Другото, което ми каза счетоводителката е да не се мъча да си изчислявам майчинството. С тези различен брой работни дни, както съм ползвала болничен за минали 18м. и някакви прагове, които постоянно променяли било абсурд. Каза колкото ти дадат-толкова! И да отидеш на място никой нямало да ти обесни как и защо е сметнато. Всичко да е наред и да са ни живи и здрави децата, а то е ясно, че на държавата не може да се разчита!
Не е така за това до 15 ти и след 15 ти незнам защо ви лъжат счетоводителите така. Ако болничния е издаден март и разбира се вие им го занесете  те са длъжни да го представят до 15 Април, могат да го представят и много по-рано. Ето да се запознаете с официална информация на НОИ http://www.noi.bg/forusers/procedures/241-procesbenefits. Вижте точка 2. Ред и срокове за представяне на необходимите документи в съответното ТП на НОИ.
Даже има глоба ако го занесат след този срок.
Виж целия пост
# 284
Момичета, до сега говорих с нашата счетоводителка за тези болнични. Кога ще е занесен в НОИ и изплатен се оказва, че зависи от добрата воля на счетоводителя. Например моя болничен от 11.03 вече е в НОИ още от 20.03, защото съм го дала рано и са го занесли с тези за февруари и ще ми бъде изплатен още началото на април. Болничния ми от утре-25.03, обаче ще бъде занесен чак към 20-25.04, защото болнични издени след 15-ти вече имали срока да се представят след 15ти на следващия месец и така пак болничен от март ше ми бъде изплатен най-рано началото на май месец. Върви и разбери НОИ!  #Cussing out Другото, което ми каза счетоводителката е да не се мъча да си изчислявам майчинството. С тези различен брой работни дни, както съм ползвала болничен за минали 18м. и някакви прагове, които постоянно променяли било абсурд. Каза колкото ти дадат-толкова! И да отидеш на място никой нямало да ти обесни как и защо е сметнато. Всичко да е наред и да са ни живи и здрави децата, а то е ясно, че на държавата не може да се разчита!
Не е така за това до 15 ти и след 15 ти незнам защо ви лъжат счетоводителите така. Ако болничния е издаден март и разбира се вие им го занесете  те са длъжни да го представят до 15 Април, могат да го представят и много по-рано. Ето да се запознаете с официална информация на НОИ http://www.noi.bg/forusers/procedures/241-procesbenefits. Вижте точка 2. Ред и срокове за представяне на необходимите документи в съответното ТП на НОИ.
Това от две места го чух, но явно не е много ясно.А какво мога да направя ако не го представи до 15?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия