Домакини 34 / пукна пролетта и се задава веселба

  • 42 198
  • 754
# 285
Превземат ми устройството, Мастър имаш ЛС. Само да не звуча, като някоя свекърва  Rolling Eyes неволно ще е да знаеш. Като знам нещо, не обичам някой да го боли  Hug
Виж целия пост
# 286
дОБЪР ДЕН.нИЕ СЕГА се прибираме.Бях със Сашо до Джъмбо за нова тротинетка.ВчЕРА Някой простак му открадна неговата от входа.Ние винаГИ ИЗЛИЗАМе с нея.Много обича да я кара.Старата беше принципно за смяна, че му беше малка, но все пак.Много рева милият.Обаче новата е голяма и суперска и той е щастлив.
Марче, кофти случка.Важното е да си здрава.Ламарини се чукат принципно.
Виж целия пост
# 287
...............
Марче, кофти случка.Важното е да си здрава.Ламарини се чукат принципно.
Не, не пострада ни колата ни аз, душа. Но зная, че сърцето ми слезе У петите. Точно затова никога не се казва, никога " о, аз съм мнооооого добър шофьор", защото става за секундичка, не за милимунтичка от секундичката.. Simple Smile
Честита ви тротинетка, щом е била вече за смяна още по-добре, че си имате нова.
Калинче, на мен ми е болна тема, това с чистотата. Не зная, а и да си споделяла не помня от колко време те няма у нас, но точно защото даваш пример със селата, е..........там вече е страшно. Достатъчно съм пътувала из света и имам претенциите че съм видяла много, но това с нашите села и паланки го няма никъде , никъде. По-грозно нещо няма. Неизмазани къщи, плевници рухнали, някакви железарии висят които никога, никога няма повече да се ползват , но те си ги пазят, що...не е ясно. Да си ги имат. Градини, ама нещо като градина ама не точно, повече кал, някакви китки, трева нЕма, защото да си направиш хубава морава е труд, а нас ни мързи жестоко, кокошки безумни скачат и подскачат, а и когато има и свиня...Уйде коня У ряката. Страшно!!
Моренке, замесих твоя козунак с кис.мляко.  Ти  ме изкушаваш жестоко, но и ми е скучно, а не мога цял ден да вися У форумЪ.  Досада ми е и си губя времето с глупости да чета. Сега се прави първото втасване, след малко го замесвам Едновременно замесих и хляб, да окончателно съм домакиня У куФнята днес. Всичко втасва.  Simple Smile Моля ти се, ако имаш снимков мат`риал относно плетките му, дай да погледна направо да не търся. Там ми е слабото място, плетките.
Мастер, к`во направи бре, жена. Сега ще си легнеш,  и намажи си мястото с Волтарен, а и много помага  Perskindol. Вземи си да глътнеш Пироксикам. Много евтин е, но и много работа върши. Първи ден две таблетки след храна, а после по една. На мен страшно ми помага.
Сега ще си направя едно кафе и ще чакам да дойдете.
Виж целия пост
# 288
Морена, Марче аз първо да питам докато не забравя пак  hahaha hahaha hahaha Като слагате стафиди в козунака в плънката ли ги слагате само и ако не - кога ги слагате в тестото?????
Марче - казвала съм, че съм от село и селото беше райска градина, но младите/сиреч моите родители дето мама е на 68г  hahaha/ избягаха у градо, щото е по-лесно да си на работно време и с отпуска  hahaha hahaha hahaha та останаха само старците /говоря за детските ми години/ та като измряха те - остана пустош. Това е село дето е имало училище на два етажа, на 50км от Варна -  сега няма жители. Циганите от съседните села разграбиха всичко - опитвах се да поддържам къщата, но когато отрязаха и кабелите за тока оставих всичко да се руши. Отговора на полицията беше - ами оправяйте се - ние нищо не можем да направим  #Crazy Те тва е - в бг да си селянин е мръсна дума и за това и селата са такива.
Виж целия пост
# 289
Душа, ето от 0.30мин. е днешната ми плетката. https://www.youtube.com/watch?v=u7D8PSBsy1M&list=PLE9E48DE1F … 5BB8&index=78

Калинка, виж тук описанието - http://morrennaa.blogspot.com/2014/03/blog-post.html
Виж целия пост
# 290
Марче, я си признай ми ли прозорци? Нали ти казах, че ще те държа лично отговорна всеки път като завали дъжд  hahaha
Калинка и у наше село е така. Баба си ходеше там лятото и ние със сетра ми също. Тя не е от там, нито дядо ми, къщата е купувана за вила. Леля развъди там рода, мъжа й е от тоя край. И сега там има две къщи едната от баба, едната си е на леля и чичо(по тоя край казват лелинчо). Ток има, но там проблем е водата. И в последните години грабежите.
И онзи ден писах, че са обрали на леля къщата  #Cussing out В селото вече се води 1 постоянен жител. А е на 40-50 км. от София.
Креми, за такива безумия да се открадне нещо на дете, откачам.  #Cussing out Защо я държите във входа.
На една съседка и откраднаха количката така. Тя за близнаци и понеже не се побираше несгъната в асансьора, качваше първо децата и слизаше за количката. Докато слезе, я няма.
Честита ви нова тротинетка, да си я кара много време и да й се радва
Месите, плете плетки от тесто, а мен ме мързи и ми се спиии. А шефа и намерение няма да се кротне
Виж целия пост
# 291
Морена аз и преди прочетох твоя козунак, но въпроса ми беше стафиди само се поръсват и се слагат в плънка, или месите и тях в тестото, за да има по целия козунак?
Крадливо племе сме и тва е - ша си я вре незнам къде таз тротинетка!!!! Вбесявам се и аз за кражбите - все се търси лесното! Полицията както винаги - незнае какво да прави  #2gunfire
Общо взето това са и нещата дето ни накараха да живеем извън бг. Не сме тръгнали защото тук парите са повече - и в бг имахме достатъчно. Само дето имахме идея да си правим наш бизнес и веднага дойдоха ортаци дето се наричат "бизнесмени", държавата от друга страна те рекетира, крадът те и полицията незнае какво да прави....Та пристигнахме с идеите си тук и нещата станаха. Едва ли ще станем по-богати, но подигравката с труда ни я няма. Докато мама е жива ще правим опити да се връщаме на гости, но определено нямаме идея да живеем, работим или почиваме в бг - много е жалко. Те това от мен като урок по родолюбие.
Виж целия пост
# 292
Моренке, мерси. Гледах, гледам ама нещо ми е трудно, що...премяткам от там насам, пък накрая едно нищо.  Mr. Green
Калинче,  когато започна да правя  Великденските козунаци стафидите още от вечерта ги накисвам в ром. Нека да си преседят една нощ, а на сутринта са изпили рома.  Пияници са.   Wink  Набъбнали и готови за работа. Слагам ги понякога още в началото на тестото, друг път само в плънката, може и да посипвам стафиди когато ги оформям. Всичко е пожелание. Сега  в едно магазинче до нас има едни огромни  сладки плътни , много са добри. Тях ползвам. Но днес, защото ей така от нищото реших да замеся нещо ги сложих по-късно в ром, но като гледам са го изпили вече.
Марче, я си признай ми ли прозорци? Нали ти казах, че ще те държа лично отговорна всеки път като завали дъжд  hahaha
............... Joy Joy Дали да си призная... newsm78 Днес идва жената за чистене и ѝ казах да ги забърше, че дъждовете ги бяха направили на капки. Ти ми четеш мислите, ей... Joy Ще намина аз покрай вас, да си знаеш ако някой позвъни сутрин рано... Mr. Green  Heart Eyes
Продължавам.  Хляб на Смърфи - готов!! Цун на Марчето по ръчичките. Чакам козунака да втаса .
Виж целия пост
# 293
.... Те това от мен като урок по родолюбие.

За съжаление тоя урок по родолюбие много хора са го предприели.......И аз преди години не заминах поради.......Родителски "проблеми" ......Не ми се оставяше сами родителите ми......

Сега.......Бих казала......"Да съм на ония години,ама с тоя акъл" .......

Дано не ме  наплюете,ама......"  Не питай старило - питай патило"...


Аз днес няма да меся......Забърках само едно руло с тиквички(тип голяма палачинка) ,намазана със заквасена сметана,сирене,кашкавал за вечеря.......Има кисело мляко за който иска айрянче и толкоз от мен......  newsm27 newsm27 newsm27 newsm27 newsm27 newsm27 newsm27

Виж целия пост
# 294
Добро утро и от мен! Днес съм решила да се отдам на тотален мързел, хаха. Ще чета и гледам филми. Няма да готвя, за мен на обяд съм решила аспержи на тиган с поширани яйца, за вечеря задушени зеленчуци - моркови и брюкселско зеле. Много го харесвам брюкелското зеле, тук не бях виждала доскоро, но сега има и вече два пъти купувам.

Сега за закуска ще си нарежа плодове. До после, красавици!
Виж целия пост
# 295
............
Сега.......Бих казала......"Да съм на ония години,ама с тоя акъл" .......
Дано не ме наплюете,ама ......"  Не питай старило - питай патило"...

Аз днес няма да меся......Забърках само едно руло с тиквички(тип голяма палачинка) ,заквасена сметана,кашкавал за вечеря.......Има кисело мляко за който иска айрянче и толкоз от мен......  newsm27 newsm27 newsm27 newsm27 newsm27 newsm27 newsm27
В никакъв случай , на същото мнение съм! Не съм родолюбец.  Бих тръгнала и сега, ама няма кой да ме придружи.  Mr. Green
Моля ти се пусни я тази рецепта с тиквичките и рулото + сметана....обичам такива забъркани нещица.
Смърфи, мързелувай, много е хубаво. Мен не ме свърта, като отвързано куче съм. Дай ми да шавам нещо.
Виж целия пост
# 296
Ааа, Калинка, значи като се добави мазнината в тестото и преди да се остави за 1вото ватсване, се добавя плънката на 1-2-3 пъти, не цялата наведнъж.

Марче, лесно е бре. Правиш 6 фитила, нареждаш 3 един до друг напречно на теб, а другите три препендикулярно и подпъхваш  шахматно, пак близо един до друг, да няма луфтове. После от краишата сплиташ 4 плитки, които подпъхваш/прибираш от долу, под шахматната плетка в средата.
Виж целия пост
# 297
Входа принципно се заключва, но де факто редовно зее вратата.Защо изобщо раздадоха тея ключове и беше цялата галимация, след като изобщо не се затваря.оСТАВЯМЕ Я , щото по 2 пъти на ден сме навън.Обаче сега ще си я качвам. Laughing
Както и да е.Сашо е супер щастлив и доволен, А ТОВА Е НАЙ-ВАЖНОТО.
Мастър, моля дай това руло и ние да го видим.Обожавам тиквички.Ние сме на пържоли, задушени зеленчуци и шопска салата.
Виж целия пост
# 298
Честита му нова тротинетка на Сашо, а на крадците...  #Cussing out Що за човек трябва да си, за да откраднеш нещо на детенце??? На племенника така му откраднаха колелото преди две години, още не може да го преживее горкия  Tired
Ох за родолюбието...казвала съм и преди - живяла съм навън, ако имам възможност пак бих заминала с все семейство и деца.
Ние излизахме малко, обиколихме няколко магазина, нищо не си харесахме и се прибрахме. Сега ще хапваме - свекървата е направила коприва за вечеря, много я обичаме (копривата де  Crazy ).
Виж целия пост
# 299
Има всеобща транспортна стачка в Германия утре и на ММ са му отменени полетите. Да видим какво ще стане! Стискайте палци!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия