АВГУСТовското човече коремчето на мама рита вече!

  • 41 477
  • 728
# 300
Сега съм се сетила и да питам мамите с летни бебенца:какви сетове за количка слагахте или една памучна пелена за жегите е достатъчна да се постели на матрачето на коша?

Помня, че слагах само памучна пелена, но количката беше Чиполино и плата беше нещо като шлиферен и нямаше как да не сложа нищо, бебетата се хлъзгаха най-малкото.  Joy

Относно лошите мисли и как ги лекувам аз... Винаги си намирам работа, имам си доста хобита и се впускам в тях винаги, когато имам свободно време. Това не ми дава възможност да мисля глупости. А пък ако започна с мислите - втурвам се да правя нещо, което уморява физически - миене на прозорци, основно подреждане на шкафове и т.н.
Сигурна съм, че всяка от вас има някакво хоби, или ако няма сега е времето да се захване с нещо и да не допуска черни мисли да обикалят около главата й.

Аз например вчера си купих прежда и сега се захващам за едно одеялце за бебето.
Скрит текст:
Ако баба ми беше жива щеше да каже: "На нероден Петко шапка не се плете..."  hahaha
Виж целия пост
# 301
Аз за дрешките вземам от всичко. Много зависи септември какъв ще е, дали ще родим началото на август, края или още юли. Според мен и къси ръкави си трябват и дълги. Една разходка по къс ръкав, друга по дълъг, а трета с къс ръкав и отгоре г-зон (примерно) с дълъг ръкав, а и възрастта 0-3 м. ще хване и хладно време със сигурност. Аз лично вземам и повече бройки, защото не ми се иска да пускам пералня всеки ден, а те са и толкова красиви, че как да устоиш. Единственото, което не съм купувала са г-зони с къс ръкав и къс крачол, защото наистина не знам дали ще влязат в употреба.  newsm78

Едит: знам си аз, че като започна да питам и не спирам  Laughing.... възглавници от кога се ползват? Чета много противоречиви мнения, че първите 2м. не се слагала, а всички марки имат възглавнички от 0+, а като се замисля сестра ми от първия си ден вкъщи беше с възглавничка.
Виж целия пост
# 302
eli70o0, аз възглавница не съм слагала някъде до 3-4 месеца може би (не помня точно), но слагах сгъната на 4 памучна пелена под главичката, да не е съвсем само на матрак. Аз съм си паника и мн се притеснявах да не се задуши с възглавница и за това така процедирах.
Виж целия пост
# 303
Благодаря! И аз мисля, че без възглавница е по-добре в началото и май така ще сме или ще търся най-тънката.

Мами, които вече сте ползвали болничен за цял месец как ви ги изплащаха? Болничният ми е от 25.03 до 23.04. На 01.04 е представен в НОЙ. За март-5раб. дни, за април-15раб. дни. Пуснато е платежно нареждане за 07.04 за 5раб.дни(дните от март), а кога ще се изплатят тези за април?
Виж целия пост
# 304
За възглавниците, на последната лекция на 9 месеца, акушерката каза до годинка без възглавница. Може да се пъхне нещо под матрака ( тъкно одеало, хавлия, чаршаф ) за да има лек наклон, и пеленка под главичката, че ако повърне да не е направо на чаршафчето. На бебетата гръбнака им е напълно прав, не е като на голям човек с три естествени извивки ( http://www.lumbago.bg/за-болките-в-гърба/анатомия-на-гърба/трите-естествени-извивки-на-гръбнака/ )  , и поради тази причина нямат нужда от възглавница. При нас тя обира точно тази гънка на връта и без нея ни е неудобно. Надявам се ме разбрахте какво имам предвид Simple Smile Каза също, ако детето има проблем с повръщания да се слагат триъгълни възглавници точно за такива случаи  http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=17772&cat=30
Надявам се да съм била полезна  Hug
Виж целия пост
# 305
Ели, ще ти споделя моя опит с болничните от януари насам:
Скрит текст:
моите са от около 20 число на всеки месец, подават се в началото на следващия месец.
Този от 20.01  ми го платиха целия на 26.02 (но нещо бяха объркали в НОИ и май затова толкова късно платиха цялата сума).
Този от 19.02 го разделиха на 2 - за февруари сумата я платиха на 19.03, а за март - на 26.03
Аз те съветвам да си вземеш ПИК, ако нямаш, и да си следиш какво се случва в страницата на НОИ - ще виждаш кога ти е занесен и около 15 дни след това можеш да очакваш поне за първия от двата месеца парички.
Виж целия пост
# 306
хххууу,eli_t  Hug
Виж целия пост
# 307
Ели, ще ти споделя моя опит с болничните от януари насам:
Скрит текст:
моите са от около 20 число на всеки месец, подават се в началото на следващия месец.
Този от 20.01  ми го платиха целия на 26.02 (но нещо бяха объркали в НОИ и май затова толкова късно платиха цялата сума).
Този от 19.02 го разделиха на 2 - за февруари сумата я платиха на 19.03, а за март - на 26.03
Аз те съветвам да си вземеш ПИК, ако нямаш, и да си следиш какво се случва в страницата на НОИ - ще виждаш кога ти е занесен и около 15 дни след това можеш да очакваш поне за първия от двата месеца парички.

Тук ли се проверява? -> Справка за представени в НОИ документи и изплатени обезщетения и помощи от ДОО

Виж целия пост
# 308
Преди около 2 месеца бяхте споменали че в Хиполенд правят големи намаления на петъка преди Великден и един ден през Ноември. За ноември го намерих и сайта че е имало , но за Великден нищо и сега нищо не виждам да пише. Аз ли не съм разбрала правилно ? newsm78

PoCuHka : да,тук е
Виж целия пост
# 309
Ели  Hug Hug Hug-ще свикнеш живот и здраве, с темпото окола малкия човек.Е безпорно с по голямо дете и почивката ти не е почивка ,и търчиш по площадката, и всички грижи, но и радости разбира се.А помисли си какво бременна, с  току що проходило дете или малко по голямо.Аз също се възхищавам на майчетата с деца с малка разлика.Цяло геройство си е според мен Wink Wink Wink
Благодаря ви момичета че се радвате заедно с мен Hug Hug Hug Hug
Моят син е роден юни, случи се в началото по хладно, а към 20 ден вече бяха жегите, да не говорим август, когато термометрите се бяха заковали няколко дена на 38-40 градуса и вечерите бяха кошмарно топли.Аз го претоплих около 20 ден като го обличах само с тънка камизолка с къс ръкав и гащеризонче като памична беленка дебело.Така че според мен потниче и памперс,и пеленка за завивка,това е достатъчно като е топло.А то август месец сигурно ще е такова.Даже му правих после въздушни бани-гол по 1 час поне на ден, нищо че опикаваше пикливката.За количката памучна пеленка отдолу, а и за завивка е достатъчно според мен.
И аз научих нещо ново от лекцията за бременни, че на дете до годинка не се слага възглавничка,малкия беше може би 5-6 месечен като му сложих съвсем тънка разбира се.
И аз съм за среща на варненските мами-ако искате да си я спретнем на следващата лекция за бременни в четвъртък Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 310
Я да питам и аз мамите с близнаци..Моите бебчета в 18 г.с и 2 дни бяха 240гр. и 250 гр..Добре ли са размерите..
Виж целия пост
# 311
Ама защо пак грамове се опитвате да сравнявате дали са нормални, при положение, че всеки апарат дава отклонение и се изчисляват, а  не се теглят???? Ако се чудите дали се развиват нормално сравнявайте други размери, дължина на бебето (глава -опашна кост), размер на глава, на корем и други.....това са много по-точни мерки от изчислените грамове на бебе и в определените седмици трябва да си отговарят, макар, че вече влизаме в седмици в които отклоненията стават все по-големи. За сравнение преди да роди кумицата и го изчисляваха 3,5 кг, а излезе 4,5 кг.
Виж целия пост
# 312
Искам да попитам момичетата от София, за магазини за дрешки в София. Може и големи магазини в които има много неща. Че мислим за великден да се приберем до София с ММ, но след едногодишното ми живеене в София изобщо не знам такива магазини къде има Simple Smile Все пак тогава не ме е вълнувало това, а той макар, че е софиянец едва ли знае къде има такива магазини  Mr. Green
Виж целия пост
# 313
Да споделя по темите - възглавничка не съм слагала на дъщеря ми до към година и 2-3 месеца, само памучна пелена под главичката, добра работа ми вършеше, че тя много повръщаше. Освен това ползвах и тази триъгълна възглавница, която е показала xxxyyy, точно за да стои на една страна и да не се дави като повръща, видях я в хиполенд и онзи ден, мисля че струваше 10-11 лв. Ползвах я обаче само 2-3 месеца, после бебето почна мнг да се върти и се обръщаше по гръб въпреки нея.
За количката ползвах отдолу винаги памучна пелена, някак си не си представям да пльосна бебето директно върху самата количка, особено до към 6-тия месец. После вече като започне да се повдига се свлича и пелената, а и вече не е нужно.
За дрехите съм пас, ще ви чета да видя какви идеи ще дадете , че с моето предишно есенно-зимно бебе не мога да преценя. Сигурно и аз ще купя от всеки вид по малко.
Иначе да добавя, че на мен много полезни ми бяха тензухените пелени , да избършеш бебето след баня, да постелиш върху повивалника, да го забършиш ако повърне и т.н...И този път ще се заредя с поне 10 от тях.
Виж целия пост
# 314
Момичета,да се включа и аз в новата тема докато не сте я затворили..... Laughing Laughing
Аз си поръчах нов гардероб за спалнята,обаче реших че преди да го сложим трябва да се боядиса и стана еднаааа....... Crazy Crazy
В този момент ММ се разболя и едновременно с това и на работа ходеше,че се налови сама да си боядисам и изчистя.Добре,че майка за малко се оказа свободна и дойде да ми помогне с чистенето. ooooh!Ама и аз съм един инат,сега си имам нова стая и нови мебели Blush Laughing Laughing
Гледам говорите си за мерки и килограми-аз съм качила 8 кг от началото до сега,мерките на детето не ги знам,защото моето АГ не ми ги казва.Каза ми,че ще ми каже ако има нещо,което не трябва да е така, ако има такова,иначе нямало смисъл да си чешем езиците. Thinking Simple Smile
С първото от време на време ми казваше,че май й изглежда по-голямо за седмицата в която съм и че има вероятност да родя едро бебе,ама не, 3,330кг се роди,не че е малко ама и двамата с ММ сме над 4кг и си мислих че едро бебе е около тези кила.Не се бойте важно е да се чувствате добре и да сте спокойни,другото не зависи така или иначе от вас и няма как да го промените.
Моето бебче рита обикновено когато му омръзне да стоя на едно място,като се пораздвижа малко се кротва и поне 2-4 часа не го усещам.Вечер е най-активно като цяло,но в сравнение с първото е много ама много кротко.Първото го усещах още в третия месец и ми правеше корема на решето в по-големите месеци,а сега имам усещането, че ме щади самото бебче да не ми стане нещо  Embarassed Laughing Joy
За възглавниците,всеки да си реши,но ако ще слагате да са от най-ниските поне докато детето не стане на 8-9 месеца.Когато детето се слага на възглавницата-се слага от раменцата нагоре ,а не само главичката,както ние възрастните спим.Ако детето повръща е хубаво да спи по-нависоко, за да се избегне задавяне с кърма или АМ,затова се слага и по-висока възглавница или се оставя на една страна с подпряно гръбче с навито на руло пелена или тънко одеалце.
Ами толкова за сега лек ден.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия