сайта Booking.com

  • 105 666
  • 752
# 165
Работя в хотел, няма как хотела да ти източи кредитната карта.

точно хотел, резервиран през боокинг, си изтегли от моята карта точно колкото поиска. И после отказа да ми върне всичко, което без право ми беше надзел. Точно най-нагло. И ако трябва да цитирам обяснението на собственика, то беше, че те от един сезон живеели, а моята заплата е целогодишна, така че те решили изведнъж да си изтеглят повече.  Shocked Booking ми казаха, че те няmат ангажимент. Разправях се с charge-back. Няколко други човека ми споделиха същото. Техните суми си бяха бая внушителни.

За други фрапиращи случаи от личната ми история с този измамен и определно долнопробен сайт ще говоря по-нататък.

Успешно ползване на booking! Между другото booking не е оторизиран да борави с кредитни карти. Така че на ваш риск си подавате данните  Laughing Laughing Laughing

Аз изгорях два пъти и се оправих. С триста зора. Другите тепърва ви чака. Но сте прави де слушайте тези, които ви казват колко коректен и готин е сайта.

Между другото обслужването на букинг не става. Много са зле. Scam site.

Не го вярвам това. Когато пристигне резервация от букинг, мога и виждам данните на картата на клиента. Мога да направя авторизация или да изтегля сумата, но нашият хотел не работи така. Ако се тегли предварително, то трябва да е упоменато изчирно в условията за резервация. Постоянно пристигат  имейли за големи резервации, но държат да платят предварително с кредитни карти. Това са схеми за точене на кредитни карти, крадени. После искат от хотела/защото като такъв има право да тегли/, да им върне парите/които не отиват при притежаеля на картата/. Хотела носи отговорност за боравенето на данни с кредитната карта. Провери си хубаво условията за резервация и сайта. Все не вярвам как аджеба през букинг се случва това, или някаква други измамни сайтове, които не знам от къде имат данни на кредитни карти.  Peace Също не ми се е случвало да анулираме резервация, поради липса на наличност или подобни, но политиката на нашия хотел е била такава.
Виж целия пост
# 166
regina, какъв е смисълът да резервираш през посредник, който не предоставя никакви гаранции и не е отсял по никой начин качеството на хотелите? Условията им между другото често са по-лоши от директни оферти или от оферти през други посредници.

Моят опит е booking е, че условията им са безсмислени - чели ли сте някога общите им условия? там клиентът няма никакви права, а единствено един тон задължения  Laughing

но всеки си знае..... неизгорелият няма повод да мисли друго, освен, че на него няма да му се случи.


adelinda, знаеш ли? Не ми пука дали ми вярваш, мила. Защото всичко, което говоря е реално и разни дето ми спорят, могат просто да спорят със себе си. Задръж си разсъжденията, ако обичаш. Ако преценя, ще публикувам и документация по случая. Прочела съм много пъти всучки условия и хармонизираният отговор на букин и хотелът беше следният: "Да, знаем, че сме нарушили правилата (б.р. че и закони даже), но не ни пука. Ако искаш, съди ни."
Виж целия пост
# 167

adelinda, знаеш ли? Не ми пука дали ми вярваш, мила. Защото всичко, което говоря е реално и разни дето ми спорят, могат просто да спорят със себе си. Задръж си разсъжденията, ако обичаш. Ако преценя, ще публикувам и документация по случая. Прочела съм много пъти всучки условия и хармонизираният отговор на букин и хотелът беше следният: "Да, знаем, че сме нарушили правилата (б.р. че и закони даже), но не ни пука. Ако искаш, съди ни."


Тона ти е груб, също къде греши букинг  в ситуацията не става ясно, иначе си говори.  Laughing
Виж целия пост
# 168
Беки, гледам винаги сайта на хотела и при еднаква цена, запазвам през него.

В редките случаи, които споменах по-горе на доста голяма разлика запазвам през Букинг, или ако съответното място няма сайт.

Не го възхвалявам, но и аз не виждам вина в случая.

При пазаруване в Южна Америка, също има голяма вероятност от източване на карти.
Виж целия пост
# 169

adelinda, знаеш ли? Не ми пука дали ми вярваш, мила. Защото всичко, което говоря е реално и разни дето ми спорят, могат просто да спорят със себе си. Задръж си разсъжденията, ако обичаш. Ако преценя, ще публикувам и документация по случая. Прочела съм много пъти всучки условия и хармонизираният отговор на букин и хотелът беше следният: "Да, знаем, че сме нарушили правилата (б.р. че и закони даже), но не ни пука. Ако искаш, съди ни."


Тона ти е груб, също къде греши букинг  в ситуацията не става ясно, иначе си говори.  Laughing

че публикува условия, които нито booking спазва, нито хотелът, от чието име се публикуват  Laughing Още повече ми дадоха ясно да разбера, че са обиграни в това, т.е. не е изолиран злучай, а схема. сега ясно ли е или пак ще ми спориш колко добри били букинг. Което те за теб са, понеже ти пълнят хотелчето. Естесвено, че не очаквам хотелиерите да споделят измамните схеми тук, а напротив - да отричат, че ги има.
Виж целия пост
# 170
От букинг резевациите, са най-много 30%-та, няма хотел напълнил се от тях. Не е мой хотела, че да се радвам че се е напълнил от там. Просто като работеща в хотел, и имайки на идея и другите сайтове, не ти виждам за какво врякаш, а се изразяваш като арогантна простачка, което не ти прави чест. Ами съди ги, праивлно са ти казали. Направи кометар на хотела, друг да не се пари и 100 неща, които можеш да напраивш. Като ти гледам интелекта на общуване, не се учудвам честно.
Виж целия пост
# 171
негативните коментари в booking не ги допускат. Естесвено на преден план лъсват само позитивните.

Всъщност, който иска, да си използва букинг.
Виж целия пост
# 172
Kак да не ги доускат. Чела съм изключително лоши кометари. Нещо май не си много наред. Какви са ти задълженията, не се разбра.? Правиш резервация, където пише дали ти се иска депозит, дали дължиш неустойка при анулация. Всичко си е на хотела, просто букинг е платформа където се излага, като правскови на щанд. Харесва ти купуваш, не ти харесва не купуваш. Имаш права да не купиш, ако купуваш, то цена и всичко ти е изложено. Какъв ти е проблема?
Виж целия пост
# 173
Не мога да споря с някого, който си знае неговото независимо от изложените аргументи. Да, може би е изложено. А може би - не. Може и да е написано, може и да подвеждащо. Може и да са коректи, а може и да не са.

Очевидно на някои хора не им е приятно да се говори нелицеприятната истина за booking. 
Виж целия пост
# 174
Не мога да споря с някого, който си знае неговото независимо от изложените аргументи. Да, може би е изложено. А може би - не. Може и да е написано, може и да подвеждащо. Може и да са коректи, а може и да не са.

Очевидно на някои хора не им е приятно да се говори нелицеприятната истина за booking. 

Прочети се и сама ще се осъзнаеш, макар да вярвам че не можеш. Какво излага и какво не излага, го прави хотела. Какво те спира да съдиш хотела, и какво ти е крив букинг, не се разбра. Не ми е неприятно, аз лично резервации чрез него не правя по други причини, но пък винаги е улеснение в избор на хотел.
Виж целия пост
# 175
мацка, какви тъпотии блещиш? дано няма много хора тук, които да си мислят, че говориш нещо вярно, че ще има бая изгорели.
Виж целия пост
# 176
Сега сме с резервация от сайта и сме много доволни
Виж целия пост
# 177
И аз никогане съм имала проблеми с букинг,както с експедия или венере -на други не се доверявам, но често директно с хотела е най-изгодно, букинг евентуално заради мненията ,които за разлика от трипадвайзора не са платени ,или поне така изглежда.

Виж целия пост
# 178
Според мен условията през букинг и директно с хотела се различават драстично. Освен цените, през букинг условията като цяло за всичко са ужасно затегнати и дървени. В смисъл, с адвокат до нас ли трябва да седим да резервираме?  Laughing Уморяващо е. Измамниците под формата на хотели, които са се навъдили последните месеци пък са изцяло отделна работа.
Виж целия пост
# 179
Смятам да ви следя,темата ме интересува bouquet Правила съм резервация само един път и то за хотел в БГ ,след резервацията звъннах в хотела и хората ми потвърдиха ,че всичко е ок!При резервацията имаше изискване да попълня номер на карта и аз попълних ,имам виртуална карта!Захраних я с сумата за една нощ ,до деня на настаняването сумата не беше изтеглена, нито видях да е блокирана .После си върнах сумата от виртуалната карта към дебитната карта и това беше.Само ме тревожи например дали хотела ги пази тези информации за номера на карти?Как се контролира тази част с изтеглянето от моята банка?Как банката разбира ,че един вид аз съм съгласна сумата да бъде изтеглена , или блокирана ?Не трябва ли да има някакъв код с който да потвърдя изтеглянето,напромер получен от банката с временен смс ?Естествено ако не въведа кода да бъде анулирана резервацията?В противен случай въпросният хотел може да си тегли наистина каквото си иска и иди се разправяй newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия