Бременни мами 2014 от Пловдив има ли?

  • 45 381
  • 475
# 210
Здравей,m1shlet0. Лека бременност! Аз специално ходя в АГ Селена при д-р Петрова и съм много доволна. Там и д-р Пейчинова работи по ЗК и можеш и при нея,ако решиш. Иначе и д-р Кръшков и д-р Топалова са добри,но се заплаща. Моя приятелка роди секцио по медицински причини и през цялата бременност ходеше при д-р Ямаков,от който също е много доволна. Той изражда в хирургиите,но може и в Селена.Работи по ЗК. Друга моя приятелка (а те всички родиха тази година Simple Smile роди при д-р Бачуров в Окръжна болница и също е много доволна. За другите не мога да твърдя.Само те съветвам ако ще раждаш в държавните болници да е с избор на екип,защото иначе е ужас.Имам два пресни кошмарни случая,но все пак всички са бременни и няма да разказвам  Hug

Благодаря ти много за отговора!
Ще се насоча към някой от изброените тъй като нямам време за губене!
А само да попитам направление за гинеколог ли ми трябва, важи ли ми за цялата бременност?
И нещо което не знам дали е за тук - Купих си фолиева киселина от 0.4 mg нали мога да я пия без предписание и няма да навреди?
Виж целия пост
# 211
Не само, че може, но и трябва. Добре щеше да е да я започнеш предварително, но нищо, пий си я пак. По 1 на ден.
Виж целия пост
# 212
бубамара, ти като ходиш в селена на жк доплащаш ли нещо или всичко ти е по касата и не даваш пари, освен това ме интересува там дават ли болнични или това е проблем?
иначе аз съм раждала в окръжна болница без избор на екип и определено сега бих отишла пак там живот и здраве ... но всеки си има мнение и нали сме тук, за да споделяме впечатления  Simple Smile
Виж целия пост
# 213
Моята докторка няма час тези дни, интересува ме дали трябва да се обадя на някой доктор в Селената за час или просто да отида до там и да изчакам за преглед?
И колко струва прегледа ( ако сте запознати ) и дали след като видят, че съм здравно осигурена ще ми направят картон и ще се водя по ЗК?
Виж целия пост
# 214
 Привет, m1shlet0! Поздравления и лека бременност! Първото направление, което ти дава личният лекар, важи 30 дни и е за 2 прегледа - установяване на бременност и сърдечен ритъм на плода. След това, като минат тези 30 дни, личният лекар ти издава направление за избор на специалист по програма "Майчино здравеопазване" , т.е. женска консултация, и важи за цялата бременност.
Виж целия пост
# 215
Привет, m1shlet0! Поздравления и лека бременност! Първото направление, което ти дава личният лекар, важи 30 дни и е за 2 прегледа - установяване на бременност и сърдечен ритъм на плода. След това, като минат тези 30 дни, личният лекар ти издава направление за избор на специалист по програма "Майчино здравеопазване" , т.е. женска консултация, и важи за цялата бременност.

Здравей, и благодаря много!
Първото направление което важи за 30 дни за гинеколог ли трябва да взема или просто да и кажа, че съм бременна и тя трябва да знае  newsm78
Виж целия пост
# 216
Да, тя ще ти издаде направление, на което ще пише "остро вирусно заболяване", защото на практика бременността все още не е установена от гинеколог. Когато минеш през гинеколога, той ще прецени на ехографа в коя седмица си, ще отбележи кога ти е термина и на втория преглед ще чуе сърдечните тонове на бебето. Та след тези 30 дни си взимаш пак ново направление, което вече е за проследяване на бременността.
Виж целия пост
# 217
Да, тя ще ти издаде направление, на което ще пише "остро вирусно заболяване", защото на практика бременността все още не е установена от гинеколог. Когато минеш през гинеколога, той ще прецени на ехографа в коя седмица си, ще отбележи кога ти е термина и на втория преглед ще чуе сърдечните тонове на бебето. Та след тези 30 дни си взимаш пак ново направление, което вече е за проследяване на бременността.

Много ти благодаря! Беше ми много полезна, трябва да си взема направлението и веднага да ходя при доктор.. но още не знам при кой..
Благодаря още веднъж!
Виж целия пост
# 218
бубамара, ти като ходиш в селена на жк доплащаш ли нещо или всичко ти е по касата и не даваш пари, освен това ме интересува там дават ли болнични или това е проблем?
иначе аз съм раждала в окръжна болница без избор на екип и определено сега бих отишла пак там живот и здраве ... но всеки си има мнение и нали сме тук, за да споделяме впечатления  Simple Smile
Нищо не доплащам.До момента съм си платила само едно изследване,което струваше 8 лв. в тяхната лаборатория,но то си беше по мое желание.Съответно феталните морфологии,които не се поемат от ЗК.Болнични дават,но са по 100 лв.Аз ходя в 5-то ДКЦ в Тракия и там си взимам за 15 лв. от д-р Керменлийска.Всеки ден от 12 до 13 часа,носиш си само картон и казваш,че си за болничен,никакъв проблем няма там.Една приятелка ме светна.Иначе и в Медлайн давали,но било по 30 лв. И това става въпрос ако искаш болнични просто,за да си почиваш.Иначе ако имаш проблемна бременност и действително се нуждаеш от болнични мисля,че никъде няма да доплащаш освен за ЛКК.  bouquet
Виж целия пост
# 219
m1shlet0, сега можеш да отидеш при който и да е гинеколог - по-важното е кой ще избереш да ти следи бременността. Имам предвид, че не е задължително да е този, при когото ще отидеш сега за установяване на бременност.
Виж целия пост
# 220
Благодаря ти, защото аз докато се чудя при кой да отида на ФМ и ще изпусна срока  Embarassed
Доцент Малинова.
Виж целия пост
# 221
Здравейте  Hug Аз също тържествено се присъединявам към вас. Аз май съм най-малката - 89 и то края Mr. Green Аз съм още в началото, но живея в Пловдив и ще се радвам да си споделяме  Heart Eyes
НБ , аз също съм при доктор Петрова, която вече е в новата клиника New Life. Отдавна си ходя при нея, няма по-добра женичка като човек и като лекар! Да те питам тогава, гледам, че си по-напреднала от мен Grinning , на теб прави ли ти Фет.Морф., Фет.Екок. и Биох.Скр.? Искам да си направя тези неща задължително, сега на 9-ти съм на преглед и ако не прави, не знам как да попитам... пък и някои от тях на са задължителни за жени под 35 години.
Искам да ви споделя, че аз също съм на Утрогестан за задържане, поради малък хематом до сакчето... вече съм 8-ма г.с. и се надявам да издържа до 12, та да се успокоим с ММ малко...
Надявам се искрено всички от нас да изкараме заедно тук до края и да гледаме доносени бебета   bouquet
 Моля, за координати на новата клиника New life! Трябват ми спешно!
Да споделя усещането ми относно пола... иска ми се момиче, но си мисля, че някак на пук ще е  stork-boy ... нооо няма значение в крайна сметка, здраво и живо да е  Heart Eyes
Пак ни пожелавам късмет, лека бременност и раждане и  newsm30 накраяяя!
П.С.: Отивам да зяпам дъжда.  Crazy
Виж целия пост
# 222
Здравейте .Може ли да ми препоръчате акушер гинеколог по здравна каса .Бременна съм с близнаци след ин витро.

Моля,кажи къде направи инвитрото, може ли да оставиш координати? От първия опит ли се получи? Колко време те подготвяха?
Виж целия пост
# 223

 
  Здравейте момчета , да се включа аз във темичката ...
  На 38 год.  за бебе се борим вече шест години . Имам 4 неуспешни бременности.
 Сега след инвитро процедура съм бременна с двуплодна бременност , след много лекарства ,инжекции 



Моля, би ли споделила, при кой лекар и къде направи инвитрото, и от първия опит ли се получи?

Виж целия пост
# 224

 
  Здравейте момчета , да се включа аз във темичката ...
  На 38 год.  за бебе се борим вече шест години . Имам 4 неуспешни бременности.
 Сега след инвитро процедура съм бременна с двуплодна бременност , след много лекарства ,инжекции 



Моля, би ли споделила, при кой лекар и къде направи инвитрото, и от първия опит ли се получи?



   
 Да с удовоствие в    МБАЛ " Надежда "  в София !!!  Ако те интересува повече пиши на лична   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия