Бременни мами 2014 от Пловдив има ли?

  • 45 381
  • 475
# 315
само дано съм разбрала правилно, че ако не съм при нея  на жк няма проблем да отида такаа


Никакъв проблем, просто й казваш, че си за болнични. Peace
Виж целия пост
# 316
Аз си направих подробен списък с нещата, които ще взема. Ако някой иска ще го публикувам за идея или улеснение.


Аз искам да го публикуваш newsm10

Това е моят списък за болницата. Съставен е на база различни списъци във форуми в нета + съвети от мами, вече родили в Хирургиите специално. Редактирван е няколко пъти... Мисля, че няма да взема всичко от списъка. След като родя ще съм най-сигурна какво и по колко ми е трябвало... Simple Smile Надявам се да ви е полезен.

СПИСЪК  ЗА  РОДИЛНОТО

ДОКУМЕНТИ

• Лична карта
• Лична амбул. карта
• Направление за хоспитализация
• Изследвания от периода на бременността + документ за кръвна група

ЗА БЕБЕТО

• Памперси
• Бебешки мокри кърпички
• Одеалце / пелена
• Шампоан за коса и тяло, лосион за тяло за след баня
• Крем за подсичане
• Бархетни и/или тензухени пелени
• Хавлийка
• Шишета
• Дрешки: бодита с къс и дълъг ръкав, ританки, гащеризончета, ръкавички (ако е необходимо)

ЗА МЕН

• Нощница за кърмачки – 2 бр.
• Чехли + за баня, хавлиени кърпи – 1 голяма, 2 малки
• Тоалетни принадлежности – сапун, шампоан, паста и четка за зъби, тоалетна хартия, самобръсначка, ластик за коса, козметика
• Крем за зърна
• Брошури с информация за успешно кърмене* (в Хирургиите не съдействат за кърменето, само така си говорят на отворени врати!)
• Еднократни стерилни следродилни гащи
• Чаршафи за еднократна употреба
• Дамски превръзки за родилки и лигнин
• Чаша, вилица, лъжица, ножче, чиния (може пластмасови)
• Грейка / жилетка и чорапи
• Сухи кърпички, почистващи мокри кърпички за кърмачки
• Бутилка минерална вода и суха храна
• Чай от босилек (помага за контракциите)
• Термометър
• Мобилен и зарядно
• Джобни пари, тефтер, химикал
Продукти при необходимост:
• Помпа за кърма, сутиен за кърмачки, подплънки за гърди (еднократна и многократна употреба), колектори, силиконови или каучукови накрайници=протектори=предпазители за зърна, компрес за кърмачки
• Реванол и памук (реванол, лигнин и памук – напоява се памука с реванол и се слага отдолу, ако има шевове - много помага)
• Отвара от смрадлика 1.5 л за промивки (много полезно за подмиване, противовъзпалително)


ПРИ ИЗПИСВАНЕТО

• Фотоапарат
• Комплект за изписване на бебето
• Дрехи за мен, бельо, обувки, връхна дреха
• Кош за кола
Виж целия пост
# 317

Аз си направих подробен списък с нещата, които ще взема. Ако някой иска ще го публикувам за идея или улеснение.
[/quote]


Аз искам да го публикуваш newsm10
[/quote]

Това е моят списък за болницата. Съставен е на база различни списъци във форуми в нета + съвети от мами, вече родили в Хирургиите специално. Редактирван е няколко пъти... Мисля, че няма да взема всичко от списъка. След като родя ще съм най-сигурна какво и по колко ми е трябвало... Simple Smile Надявам се да ви е полезен.

СПИСЪК  ЗА  РОДИЛНОТО

ДОКУМЕНТИ

• Лична карта
• Лична амбул. карта
• Направление за хоспитализация
• Изследвания от периода на бременността + документ за кръвна група

ЗА БЕБЕТО

• Памперси
• Бебешки мокри кърпички
• Одеалце / пелена
• Шампоан за коса и тяло, лосион за тяло за след баня
• Крем за подсичане
• Бархетни и/или тензухени пелени
• Хавлийка
• Шишета
• Дрешки: бодита с къс и дълъг ръкав, ританки, гащеризончета, ръкавички (ако е необходимо)

ЗА МЕН

• Нощница за кърмачки – 2 бр.
• Чехли + за баня, хавлиени кърпи – 1 голяма, 2 малки
• Тоалетни принадлежности – сапун, шампоан, паста и четка за зъби, тоалетна хартия, самобръсначка, ластик за коса, козметика
• Крем за зърна
• Брошури с информация за успешно кърмене* (в Хирургиите не съдействат за кърменето, само така си говорят на отворени врати!)
• Еднократни стерилни следродилни гащи
• Чаршафи за еднократна употреба
• Дамски превръзки за родилки и лигнин
• Чаша, вилица, лъжица, ножче, чиния (може пластмасови)
• Грейка / жилетка и чорапи
• Сухи кърпички, почистващи мокри кърпички за кърмачки
• Бутилка минерална вода и суха храна
• Чай от босилек (помага за контракциите)
• Термометър
• Мобилен и зарядно
• Джобни пари, тефтер, химикал
Продукти при необходимост:
• Помпа за кърма, сутиен за кърмачки, подплънки за гърди (еднократна и многократна употреба), колектори, силиконови или каучукови накрайници=протектори=предпазители за зърна, компрес за кърмачки
• Реванол и памук (реванол, лигнин и памук – напоява се памука с реванол и се слага отдолу, ако има шевове - много помага)
• Отвара от смрадлика 1.5 л за промивки (много полезно за подмиване, противовъзпалително)


ПРИ ИЗПИСВАНЕТО

• Фотоапарат
• Комплект за изписване на бебето
• Дрехи за мен, бельо, обувки, връхна дреха
• Кош за кола
[/quote]



Благодаря за изчерпателната информация Peace
Виж целия пост
# 318
Аз съм с термин 12.10, но тъй като съм след ин витро процедура, плюсовете и препоръките за секцио надделяха. Пациентка съм на Д-р Ямаков, живот и здраве ще раждам при него, иначе АГ-то ми за ЖК е друг лекар (при мен са малко в повечко лекарите Laughing, имах и още двама в София). Имам си всички документи за раждане - карта, изследвания...лична карта и амбулаторна такава задължително в родилното. Имам само един проблем - не намирам в сайта на Хирургиите на Пещерско шосе списък за мама и бебе. Някоя от вас да знае откъде мога да го видя?
Лекички бременности на всички  bouquet

Ливия, да попитам ангажирала ли си д-р Ямаков за секциото и колко му е тарифата? Аз ходя при него на ЖК, но още не съм решила дали да го ангажирам и за секцио. Имам време да помисля и дори още се колебая за болницата.
Виж целия пост
# 319
Аз съм с термин 12.10, но тъй като съм след ин витро процедура, плюсовете и препоръките за секцио надделяха. Пациентка съм на Д-р Ямаков, живот и здраве ще раждам при него, иначе АГ-то ми за ЖК е друг лекар (при мен са малко в повечко лекарите Laughing, имах и още двама в София). Имам си всички документи за раждане - карта, изследвания...лична карта и амбулаторна такава задължително в родилното. Имам само един проблем - не намирам в сайта на Хирургиите на Пещерско шосе списък за мама и бебе. Някоя от вас да знае откъде мога да го видя?
Лекички бременности на всички  bouquet

Ливия, да попитам ангажирала ли си д-р Ямаков за секциото и колко му е тарифата? Аз ходя при него на ЖК, но още не съм решила дали да го ангажирам и за секцио. Имам време да помисля и дори още се колебая за болницата.



Разбрали сме се, че той ще ми води раждането, секцио ще бъде, но още не сме говорили за заплащане. Предполагам към 500 лв., но не съм сигурна, тъй като си нямам и идея упойката дали влиза в общата сума или се плаща допълнително. Но другата седмица вече всичко ще ми е ясно, живи и здрави само да сме  bouquet
Виж целия пост
# 320
Аз съм с термин 12.10, но тъй като съм след ин витро процедура, плюсовете и препоръките за секцио надделяха. Пациентка съм на Д-р Ямаков, живот и здраве ще раждам при него, иначе АГ-то ми за ЖК е друг лекар (при мен са малко в повечко лекарите Laughing, имах и още двама в София). Имам си всички документи за раждане - карта, изследвания...лична карта и амбулаторна такава задължително в родилното. Имам само един проблем - не намирам в сайта на Хирургиите на Пещерско шосе списък за мама и бебе. Някоя от вас да знае откъде мога да го видя?
Лекички бременности на всички  bouquet

Ливия, да попитам ангажирала ли си д-р Ямаков за секциото и колко му е тарифата? Аз ходя при него на ЖК, но още не съм решила дали да го ангажирам и за секцио. Имам време да помисля и дори още се колебая за болницата.



Разбрали сме се, че той ще ми води раждането, секцио ще бъде, но още не сме говорили за заплащане. Предполагам към 500 лв., но не съм сигурна, тъй като си нямам и идея упойката дали влиза в общата сума или се плаща допълнително. Но другата седмица вече всичко ще ми е ясно, живи и здрави само да сме  bouquet

Би ли споделила после за каква сума става въпрос. Може и на ЛС за да се ориентирам и евентуално на следващата консултация да говоря с него.
Виж целия пост
# 321
Аз съм с термин 12.10, но тъй като съм след ин витро процедура, плюсовете и препоръките за секцио надделяха. Пациентка съм на Д-р Ямаков, живот и здраве ще раждам при него, иначе АГ-то ми за ЖК е друг лекар (при мен са малко в повечко лекарите Laughing, имах и още двама в София). Имам си всички документи за раждане - карта, изследвания...лична карта и амбулаторна такава задължително в родилното. Имам само един проблем - не намирам в сайта на Хирургиите на Пещерско шосе списък за мама и бебе. Някоя от вас да знае откъде мога да го видя?
Лекички бременности на всички  bouquet

Ливия, да попитам ангажирала ли си д-р Ямаков за секциото и колко му е тарифата? Аз ходя при него на ЖК, но още не съм решила дали да го ангажирам и за секцио. Имам време да помисля и дори още се колебая за болницата.



Разбрали сме се, че той ще ми води раждането, секцио ще бъде, но още не сме говорили за заплащане. Предполагам към 500 лв., но не съм сигурна, тъй като си нямам и идея упойката дали влиза в общата сума или се плаща допълнително. Но другата седмица вече всичко ще ми е ясно, живи и здрави само да сме  bouquet

Би ли споделила после за каква сума става въпрос. Може и на ЛС за да се ориентирам и евентуално на следващата консултация да говоря с него.


Да, разбира се.
Виж целия пост
# 322


Привет Уважаеми дами,
Имаме удоволствието да Ви поканим на 07.10.2014 г. (вторник) на Училище за бъдещи родители „Чакам бебе“.
Училище за бъдещи родители "Чакам бебе" в ПЛОВДИВ
ДАТА: 07.10.2014 г. (вторник)
ТЕМА: Кърменето - основни знания и насоки
Лектор: ак. Мяшкова, АГ "Селена"

МЯСТО: ПЛОВДИВ, Мол "Галерия Пловдив", първи надпартерен етаж (худ. галерия)
НАЧАЛЕН ЧАС: 12:30 ч.
ВРЕМЕТРАЕНЕ: около 90 мин.
ВХОД: СВОБОДЕН, с предварително записване на http://www.deteto.info/seminar.aspx?id=5
Виж целия пост
# 323
Здравейте ,някой ако ражда около 20.10 в Селена може да се видим Simple Smile
Виж целия пост
# 324
Има ли мами,които могат да се похвалят вече с бебе ,аз съм др месец Simple Smile
Виж целия пост
# 325
Запис да ви следя Simple Smile
Виж целия пост
# 326
Последно време много ниска активност  Wink.    Аз родих моята дъщеричка Емилия на 10.10. и нямам много време за писане Simple Smile
Виж целия пост
# 327
Браво! Честито тогава, да е живо и здраво детето  stork-girl
Виж целия пост
# 328
Благодаря!!! Успех на всички, които все още сте с тумбачета.
Виж целия пост
# 329
Aniii_b, честито!   bouquet  bouquet  bouquet Когато имаш време, чакаме подробности Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия