ИСТАНБУЛ и лалетата [тема 31]

  • 65 828
  • 790
# 750
Нова тема Praynig Hug newsm78
Виж целия пост
# 751
Според мен информацията за HGS би трябвало да я включите на първа страница.  Peace
Виж целия пост
# 752
В момента Емиргян не е толкова приказен и божествен както по време на лалетата,но на мен много ми хареса.Има засадени други цветя,е не са толкова много колкото лалетата,но пак има какво да се види.
Ето малко (ужасни  Mr. Green) снимки от Истанбул.Има малко от парка,а може да видите и разопакованата вече джамия на Ортакьой,както и църквата "Св.Стефан"
http://chechyk.snimka.bg/travel/istanbul-2014.820468.33341046
Виж целия пост
# 753
Ееееех, Чефииии ! Heart Eyes Благодаря ти, че отново ме върна в любимия град ! направо буца ми заседна в гърлото !
Виж целия пост
# 754
Ееееех, Чефииии ! Heart Eyes Благодаря ти, че отново ме върна в любимия град ! направо буца ми заседна в гърлото !
Hug
Ехххх,Госпожооо  Hug радвам се.Това за буцата,напълно те разбирам...за 10 дена два пъти ходих там и не ми е достатъчно и искам още,и още,и още....
Виж целия пост
# 755
"Перлата на Босфора"  Hug



Видях, че си снимала и джамията Нусретийе в Топане, която също е прекрасна, макар и все още в реставрация. А строежът на стадиона на Бешикташ напредва...


Чефи-то, в Кадъкой ли бяхте отседнали? Или този път сменихте мястото?


ПС - И "Свети Стефан" още е в ремонт. Фериботът по линията Халич не спира ли на Фенер? По снимката на църквата изглежда е подминал тази спирка...
Виж целия пост
# 756
"Перлата на Босфора"  Hug


Вчера най-после са я открили официално (поне така разбрах от една фейсбук-група).  Grinning

И "Свети Стефан" са го разсъблекли лекичко, но май още дълго ще чакаме да го завършат.  Wink

Чефи,  Hug
Виж целия пост
# 757
Тази джамия наистина е невероятна...Аз не съм я виждала преди,но сега просто блести,на снимката се вижда колко е прекрасна,но на живо е.... #Crazy.Единствено довършваха настилката пред и около джамията,но аз бях там на 30 май.
 ''Св.Стефан'' единствено горе е открит,явно за сега само там са реставрирали и наистина ще почакаме до пълното завършване.
Биалк, не съм отсядала в Кадъкьой,въпреки,че бях резервирала хотел там,но после се отказах.Единия път бях в хотел Сайебан Голд Хотел,на няколко крачки от  Сиркеджи,а втория беше Гюлхане Корнер Хотел,точно на трамвайната улица  Crazy,но нямах проблем с шума,единствено последната вечер на 30.05 цяла вечер минаваха протестиращи и викаха и пееха и беше кошмарно,но аз не им се разсърдих де  Mr. Green Само се молих да не се запукат с полицията,но мина без произшествия...На другия ден обаче на Кадъкьой станали големи панаири,бяха спряли фериботите и автобусите,единственото предвижване ставаше с метрото.
Фериботът спира на Фенер,но като минавахме покрай църквата,се движеше по-близо до другия бряг,за това не успях да я снимам по-отблизо. Джамията Нусретийе наистина е прекрасна,но и на нея само горната и част се виждаше,че успях да я цъкна...
Виж целия пост
# 758
"Перлата на Босфора"  Hug


Вчера най-после са я открили официално (поне така разбрах от една фейсбук-група).  Grinning


Така е - вчера е било официалното откриване. Новината я има на страницата на Общината:

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber.aspx?NewsID=21991#.U5LvwdK8Czk

Чефи-то, в скъпички хотели нощуваш. Не са по нашия масраф Simple Smile Миналата година не беше ли отседнала при познати в Кадъкьой? Иска ми се и моите "селски" да живееха някъде в централната част на Истанбул. А те са чак в Гюнешли/Бааджълар -  с три вида транспорт се пътува до центъра Sad
Виж целия пост
# 759
''Св.Стефан'' единствено горе е открит,явно за сега само там са реставрирали и наистина ще почакаме до пълното завършване.

В края на октомври е бил доста ''по-облечен'':  Wink



Затова споменах, че се вижда по-добре. Но по-скоро мрежата с рисунката се е скъсала през зимата и са я махнали или вече като е топло им пречи.  Laughing

Биалк, не си спомням дали имаше спирка на Фенер, но фериботът минава доста далече в този участък.
Виж целия пост
# 760
Да ти кажа,ако ще и с пет вида да се ходи до центъра,важното е,че има при кого да отседнеш.Все пак спестяваш доста от пари за хотел  Wink И да ви се оплача  Sad от този общинския интернет,така и не успях да се регистрирам и да ми пратят код,всеки ден пробвах и не стана и не стана  ooooh! Единствено в Старбъкс успях да направя няква регистрация и само като сядах там,което беше задължително заради еспресото,имах връзка със света  Mr. Green
Миналата година бях при познати,но тази не беше удобно пак да съм в тях и за това в хотели.Може би заради мястото наистина са мааалко по-скъпички,но аз исках в този район,защото Лялели нещо не ми харесва,особено напоследък там е станало някакъв кошмар,пълно е с най-различни екземпляри,особено вечер от трамвайната спирка Аксарай до метрото имам чувството,че целия свят се е стекъл там,опънал е чаршафите и всеки продава всякакви боклуци,а хора,хора,хора....
Танче,твойта снимка е чудна Hug аз снимах с телефона и за това по отдалечко и по неясни са моите Wink
Виж целия пост
# 761
Чефи  Hug Прекрасни снимки   bouquet  bouquet  bouquet Нямам търпение да отида пак  Wink
Виж целия пост
# 762
Чефи  Hug Прекрасни снимки   bouquet  bouquet  bouquet Нямам търпение да отида пак  Wink

 Hug Hug Hug

Виж целия пост
# 763
Чефи-то снимките ти са чудесни  bouquet Вече и аз броя дните. Моля те дай малко информация за заведението с тази чудна трапеза  chef
Виж целия пост
# 764
Диди, като вървиш към метростанцията на Аксарай,от дясно има наредени много такива заведения за хранене   chef Не мога със сигурност да ти кажа името на това,но те там повечето са от този тип.Салатата и зеленийките са безплатни  Wink,а айрана го сервират в такива медени чашки,което мен много ме впечатли,за това го снимах.Имаше и машина за айран,но ми стана неудобно да снимам и нея,че кой знае какво си помислиха от персонала,като ме гледаха да снимам масата,яденето,чашите... Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия