Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 37

  • 108 082
  • 741
# 255
И моята лъчетерапия започна 2 месеца след операцията на гърдата. Нямало уж възможност
за по-ранна дата. Онколожката ми ме посъветва да ги моля за по-ранна дата, но не се трогнаха.
Пари обаче не съм предлагала, нито пък имам някакви "връзки".
Виж целия пост
# 256
Мили дами, според вас, колко време ще ми отнеме бюрокрацията, преди да започна да си вземам лекарствата, като се завърна в България. Първо трябва да си занеса документите при личната, после какво следва?
Виж целия пост
# 257
арми,

първо трябва да си намериш онколог,който да ти направи протокол (предполагам за Золадекс).след това този протокол се заверява в Здравната Каса.Ако всичко с документите(протокол+ изследвания(ехо,мамолог,ТМ и пр.) ти е наред в Здр,каса минаваш за 30 мин.НО  първото одобрение на протокола от Здр.Каса е около 1 месец.След това следващите ги заверяват веднага.
След това отиваш при личната лекарка с този протол и здравна книжка(тя се издава от ЛЛ и заверява в Здр.каса) и тогава ЛЛ ти изписва Золадекса.След това с протокола,здр.книжка и рецептата оптиваш да си го вземеш от аптека.Хубаво е да минеш и предварително да го заявиш в аптеката,защото само големи аптеки(тип Ремедиум,Марешки) го имат без заявка.Когато за пръв път взимаш носи и 1 копие от протокола за аптеката.Еми това е  Laughing
изглежда мн сложно и дълго ,но като минеш това упражнение няколко пъти си изработваш схема за действие и минимизиране на времето  Laughing Laughing
Значиии грубо казано около 1 месец Joy
Ако ти се наложи за този месец да си го купиш тук в БГ Золадекса е около 160 лв
Виж целия пост
# 258
Благодаря KokoJ, ще гледам да се подсигуря с лекарства значи  Peace
Виж целия пост
# 259
Арми, ако си от Бургас или близо, мога да ти дам един Золадекс да го сложиш докато ти изпишат, а после като вземеш от ЗК ще ми го възстановиш.
Купих си един, за да не бързам като луда да правя всичко в един ден и така винаги си имам резервен у дома.
Виж целия пост
# 260
Благодаря ти, няма нужда, но от идеята ще се възползвам   bouquet
Виж целия пост
# 261
аз си купих от тук Золадекса, излезе ми 55лв. с доставката. Има тема, където момичета, които им е останал го пускат на доста по-ниска цена. В аптеките е 170лв. някъде.
Виж целия пост
# 262
Момичета Септември искам да почна работа,като преподавател.Има ли вероятност, да не ме назначат, защото съм онкоболна?Дали ще пише на медицинското ми ,при назначаване ,че съм онкоболна  Sad Sad Sad
Виж целия пост
# 263
sigma,

Ако ти искаш може да представиш ТЕЛК-а на работодателя,за да ползваш данъчни облекчения и повече отпуска.НО не виждам какво би ти пречило на преподаването твоето заболяване?
Единсвено ако работодателят се притеснява,че ще излизаш често в болничен може да си измисли някаква причина да не те вземе.,но това би се отнасяло и за всяка майка на малко дете или млада жена,която тепърва ще забременява  Wink
Според мен не би трябвало да не те вземат на работа заради заболяването ти.Поне до сега не съм чувала за подобна мерзост

Успех  Hug
Виж целия пост
# 264
Момичета,имам един въпрос:някой преживявал ли е паник атака?Преди седмица ми изтръпна устата и ръката,гласът ми сякаш идваше отдалече и не можех да се изкажа.Това ми се случи и през декември 2013.Тогава направихме скенер на главата,а през март и 5скенер и всичко беше наред.Сега незнам към какъв лекар да се обърна.Приеха ме в неврологията за 2 дни,пуснаха ми системи.Между другото месец ме боли коляното и крака отзад,вече отшумява.Казаха радикулит,правиха някакво изследване с ток и установиха настинало нервно коренче.Изписаха ме минала сряда и от тогава почна едно главоболие.Минах на антибиотик,днес е последен ден.Изписаха ми пароксетин хексал за депресия.Сама съм.И отгоре на всичко незнам към кого вече да се обърна.Ако имате съвети ще съм ви много благодарна.Утре ще ида на невролог.Обадих се в диспансера,обясних им и оттам ми казаха,че май не съм за тях,а по-скоро за невролог,въпреки това да мина с епикризата и документите.Главата ме носи от една седмица,но се надявам да е наред всичко.
Виж целия пост
# 265
Привет мили момичета!
Преди около 20-на дни майка ми си напипа топче под мишницата.Отиде на лекар,казаха и че е за операция.Направиха операцията,преди седмица и малко.Днес ми сподели мястото я боли и събира течност,сподели ми също че онколога и казал че няма време за губене и гърдата трябва да се отстрани.Никакви резултати ,биопсии и епикризи не е получила,поне да поиска и второ мнение.Единствено което знае е ,че мамографа и ехографа не са показали някакви отклонения ,т.е всичко е нормално.Страшно много сме притеснени,споделете мнения,съвети,добри онколози всякаква информация...как така искат да и режат гърдата а никаква диагноза не и казват..Благодаря Ви и Господ да е с всички вас!!! Hug
Виж целия пост
# 266
Епикризите излизат след около 20-25 дни след операцията. Но когато оперираха татко аз чаках отвън и когато професорът излезе коментирахме операцията- как е минала, какво е било положението..
Виж целия пост
# 267
Привет мили момичета!
Преди около 20-на дни майка ми си напипа топче под мишницата.Отиде на лекар,казаха и че е за операция.Направиха операцията,преди седмица и малко.Днес ми сподели мястото я боли и събира течност,сподели ми също че онколога и казал че няма време за губене и гърдата трябва да се отстрани.Никакви резултати ,биопсии и епикризи не е получила,поне да поиска и второ мнение.Единствено което знае е ,че мамографа и ехографа не са показали някакви отклонения ,т.е всичко е нормално.Страшно много сме притеснени,споделете мнения,съвети,добри онколози всякаква информация...как така искат да и режат гърдата а никаква диагноза не и казват..Благодаря Ви и Господ да е с всички вас!!! Hug

И мен така искаха да ме вкарват набързо в болницата, но отидохме в медицински център Панацея и там ми направиха пълен преглед и с мамограф и ехограф, всичко си имат. Тогава се потвърди диагнозата и ме оперираха. Успех и кураж!!

Моите резултати от кръвта за синините излязоха- всичко ми е в норма. Не знам защо се появяват тия синини.
Виж целия пост
# 268
Майка ми днес е на контролна снимка. В началото на месеца кръвните и изследвания бяха много добри. Много ми е притеснено. Дано няма тръгнали разсейки. Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 269
Здравейте ,
искам да ви попитам , баща ми е с рак на дебелото черво T3NxMo , и не е назначена химиотерапия , много ми е притеснено , висок стадий е , незнам...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия