Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 37

  • 108 083
  • 741
# 360
Спирате всички тестени изделия и хляба (внасят ГМО пшеница!). ИЗОБЩО.;
Спирате твърдия алкохол - нито капка!;
Спирате бирата и бозата - правят ги от пшеница;
Намалявате до минимум млечните произведения и месото;
Храните се с плодове, зеленчуци, зеленчукови бульони (но не от прахообразните в пакетчетата!), яйца, ядки (предимно сурови, а от печените премахвайте обвивката, където се е натрупала сол, защото там добавят брашно, за да полепва солта), нерафинирани олио и зехтин;

Ако имате воля ще оздравеете!

 Shocked а разрешавате ли да блеем между храненетата  newsm78
 дали все пак да не откажем и зеленчуците?! в тях има нетрати, а пък те от своя страна имат наглостта да се обръщат в нитрити... те пък още по нагло "При намалена киселинност на стомашния сок нитритите могат да се превърнат в нитрозамини, които имат канцерогенно действие."  .....
като се замисля... дай да махнем и яйцата... и при тях има риск...
http://www.doctorbg.net/%D1%8F%D0%B9%D1%86%D0%B0-%D1%86%D0%B8%D0 … 0%B5%D0%B4%D0%B8/
емииии ще си живуркаме на ядки...... то пък и това не ни гарантира дълголетие, защото дишаме силно замърсен въздух и пийваме замърсена водица...
 Mr. Green

Виж целия пост
# 361
Спирате всички тестени изделия и хляба (внасят ГМО пшеница!). ИЗОБЩО.;
Спирате твърдия алкохол - нито капка!;
Спирате бирата и бозата - правят ги от пшеница;
Намалявате до минимум млечните произведения и месото;
Храните се с плодове, зеленчуци, зеленчукови бульони (но не от прахообразните в пакетчетата!), яйца, ядки (предимно сурови, а от печените премахвайте обвивката, където се е натрупала сол, защото там добавят брашно, за да полепва солта), нерафинирани олио и зехтин;

Ако имате воля ще оздравеете!

лимецът не е ГМО, мисля, че е добре да се яде покълнал или на хляб с домашен квас.
също - риба и рибено масло, много зеленолистни и достатъчно чиста изворна вода.

но... преди всичко - вяра в Бога и покаяние!
Виж целия пост
# 362


 Shocked а разрешавате ли да блеем между храненетата  newsm78
 дали все пак да не откажем и зеленчуците?! в тях има нетрати, а пък те от своя страна имат наглостта да се обръщат в нитрити... те пък още по нагло "При намалена киселинност на стомашния сок нитритите могат да се превърнат в нитрозамини, които имат канцерогенно действие."  .....
като се замисля... дай да махнем и яйцата... и при тях има риск...
http://www.doctorbg.net/%D1%8F%D0%B9%D1%86%D0%B0-%D1%86%D0%B8%D0 … 0%B5%D0%B4%D0%B8/
емииии ще си живуркаме на ядки...... то пък и това не ни гарантира дълголетие, защото дишаме силно замърсен въздух и пийваме замърсена водица...
 Mr. Green



айде, хванахме се за вредните зеленчуци... ми, помисли малко, те че не са чисти, не са, ама като се добавт и откровените отрови от другите преработени храни, тогава какво?
освен това, все още се намират и по - чисти храни.

а ако пък хептен няма, ми , всеки може да иде на село да живее и сам да си гледа продукцията, ако му е мил животът и иска да оздравее.

а химиите и облъчванията няма да помогнат на никого
те са убийство посред бял ден, легализирано убийство...
ако у здрави хора предизвикват рак, какво остава за вече болни от него...
ама човек трябва малко да мисли, а не да се доверява на демоните в бели престилки....
Виж целия пост
# 363
Храненето определено има огромно значение,но не хвърляйте бомби срещу лекарите и терапиите,благодарение на тях много са оцелели и живи и здрави.Покаянието също е много важно,но не ни говорете като на прокажени,много ви моля!Неможе да се кара само на зоб и пост,дори в библията и в медицината,дори холистичната медицина не се отрича всичко и напълно.За здрава имунна система е необходимо да се набавят аминокиселини,витамини,минерали и т.н.А,за да сме здрави е необходимо да има повече добри и отзивчиви хора и по-малко стрес!Бъдете здрави!След многото ограничения,забрани и покаяние,секса позволен ли е newsm78??? Grinning шегичка .Поздрави на всички прекрасни и вълшебни пеперуди!Прекрасно лято,слънчеви и магнетични!
Виж целия пост
# 364


айде, хванахме се за вредните зеленчуци...
...
а химиите и облъчванията няма да помогнат на никого
те са убийство посред бял ден, легализирано убийство...
ако у здрави хора предизвикват рак, какво остава за вече болни от него...
ама човек трябва малко да мисли, а не да се доверява на демоните в бели престилки....


Неее, не се хванахме за зеленчуците... хванахме се за "нелегализираните" проповедници Simple Smile))))
от дете си вярвам в Бог, нося го в сърцето си, опитвам се да бъда силна и да понеса всяко изпитание, което ми изпраща, за да докажа това! Това не ми пречи да разсъждавам с главата си. Към момента единствения вариант на лечение подарен на хората са химиите и облъчванията. Да, не са най доброто и щадящото, но помогнало толкова пъти все пак е по добра алтернатива от бездействието! Относно демоните в бели престилки.... що пък да не са ангели пратени да помагат на хората  newsm78
Виж целия пост
# 365
Цитат
ама човек трябва малко да мисли, а не да се доверява на демоните в бели престилки...
Извинявам се предварително на останалите, но извинете как в 21 век човек може да мисли като в средновековието?  ooooh!
Виж целия пост
# 366
Прочети последните публикации на тези, които пишат простотии и ще видиш как може !
Не се извинявам.
Виж целия пост
# 367
Хули, какво става, поотминаха ли ти болките в гърба? Мен си ме боли гърба, плешките, сковавам се дори, всеки път като ходя на химиотерапия се оплаквам на докторите, но те не се впрягат.
Днес бях на последна 8-ма химиотерапия с Таксотер Grinning. На 14 август започвам Херцептина, ще ми пускат и протокол за хормонотерапия. Ако не ми пуснат лист за сцинтиграфия, ще отида да се запиша и сама да си платя изследването и дано се успокоя. Нещо се притесних тези дни, като ходих в болницата имаше няколко млади жени, на които вливаха Зомета и калций.
 На мен чак днес, на последната химия, ми дадоха едно листче с препоръки за хранене и почивка на онкоболния. Не че пише нещо, което не знаем, да се набляга на зеленчуци, сокове и ядки. Да се ограничат рязко животинските мазнини и полуфабрикатите. Много силно да се ограничи обаче излагането на слънце. Едно младо момиче с рмж сподели, че ще заминава на море и двете лекуващи докторки въобще не бяха очаровани. Казаха, че е допълнително излагане на радиационно облъчване, което хич не е препоръчително  дори за здрави хора, камо ли за хора като нас, дори стоенето под чадър не било добра идея, заради нагретия пясък, който излъчвал поетите ултравиолетови лъчи.
Виж целия пост
# 368

а химиите и облъчванията няма да помогнат на никого
те са убийство посред бял ден, легализирано убийство...
ако у здрави хора предизвикват рак, какво остава за вече болни от него...
ама човек трябва малко да мисли, а не да се доверява на демоните в бели престилки....


Това сериозно ли е? Все си мисля, че си правят майтап!

Аз от 2009 не съм пропуснала ходене на море или на басейн. Ползвам 50 фактор, седя под чадър с шал. Вярно е, че често влизам във водата, но пак си се свръщам бяла:)
Виж целия пост
# 369
Милмич, ние мислихме да водим детето на море, през първата седмица на септември, тогава слънцето вече няма да е толкова силно. Ако трябва аз ще си стоя по барчетата. Иначе в листовката пише, че
минерални басейни с температура на водата над 40 градуса също не са за нас.
Виж целия пост
# 370
Има само два минерални извора, които са подходящи за нас.
Единия е Нареченски бани, а за другия не съм много сигурна, но ако не беше, нямаше там да осъществят програма "Виктория"- Баня Карловско.
Що се отнася до слънцето, няма да обяснявам, вие знаете дори по-добре от мен, как взаимодействат слънчевите лъчи, химио и лъчелечението.
От самото начало на лечението си избягвам пряко излагане на слънце, не ходя на плаж дори и под чадърче нищо, че ме примамват с коктейлчета.
Независимо от това кожата ми пигментира стремглаво.
Вениз, ,кокалите ме болят, ама май по малко. Може и да ми се иска да е така  Grinning
Все пак само от няколко дена съм без Летрозолчето.
Ще докладвам по-насетне как е.
А на въпросните личности, които се опитват да ни впечатляват със странни постове ще кажа - НЕ СИ ПРАВЕТЕ ТРУДА ДА ПИШЕТЕ В ТЕМА,  която не сте изстрадали ЛИЧНО.
Когато човек се сблъска ЛИЧНО с проблема, започва да мисли по друг начин.
Казвам го от личен опит. Знаете историята ми, а ако някой не я знае - да прочете публикациите ми. Там има страшно много материал.
Изкрещях ЛИЧНО, защото знаете, че тогава, когато се отнася за твоя живот, за твоите деца, за твоето семейство, нещата добиват друг смисъл и си готов и в ада да влезеш.
Да ми прости Бог, но ако разчитах на него, без да си направя труда да му помогна и аз и другите, които бяха заедно с мен в борбата, отдавна да ме няма на тази земя.
Да не забравя за храненето - ами яжте и пийте каквото искате.
Бира, скара, вино - стига да ви е вкусно. Защото вкусни храни май вече няма.
Това от мен.
И ако още някой се опита да ми казва кое е по-добро за мен, може би няма да мога да се контролирам в писанията си.
Виж целия пост
# 371
Моля ви хора, не вярвайте на всяка глупост, която пише в нета. Вчера , например, четох за някакъв руснак, който лекува всички болести с прием на кислородна вода. Тук , в Италия, кислородна вода не се продава защото се смята за отровна. Преди време имах силно кървене от рана в устата, зъболекар от БГ ми каза да си взема кислородна вода и да се жабуря с нея. Когато казах това на тукашния, човекът изпадна в ужас. И за диета съм питала - всички казват, че няма такава . За протокола - Италия се гордее с най-старата школа по гръдна хирургия и най-добри специалисти по РМЖ в Европа.
 Какъв е проблемът с минералните извори, между другото?
Виж целия пост
# 372
.....
Да не забравя за храненето - ами яжте и пийте каквото искате.
Бира, скара, вино - стига да ви е вкусно. Защото вкусни храни май вече няма.
Това от мен.
И ако още някой се опита да ми казва кое е по-добро за мен, може би няма да мога да се контролирам в писанията си.

 newsm10 

и аз така Хули  Grinning не че не обожавам зеленчуците и не ги ям в неограничени количества, но... хич не си падам, когато някой започне да ми обяснява, че за да съм бетон здрава трябва да се превърна в овца....


иииии  да дам своя принос за днешната усмивка

Един американец решил да посети България и да разгледа на какво ниво е отглеждането на плодове и зеленчуци в страната. Срещнал се с български земеделец, който започнал да го развежда из нивите си.

Българина посочил първо доматите и му казал:

- Ейй виж какви големи и хубави домати имаме в България.
-
Американецът с лека надсмешка отвърнал:

- Оо, ние в Америка имаме 2 пъти по-големи и червени домати.

Нашенския земеделец се учудил, след което посочил краставиците и пак казал:

- Е виж сега ние какви големи и вкусни краставици гледаме тук.

Американеца отново горделиво се изсмял и изтъкнал:

- Ние в щатите имаме много по-вкусни и 3 пъти по-големи краставици

Нещата продължили така и с останалите зеленчуци – българина хвалил картофи, лук, моркови, маруля и тн, а американеца постоянно отговарял колко по-големи и хубави били тези в Америка. Накрая вече нашенецът съвсем се издразнил.

По едно време, както си вървели из нивите, американецът погледнал към бустана с огромните дини и възкликнал:

- Я, какво е това?

Българския земеделец заканващо отвърнал:

- Грах мамка му, Грах!
Виж целия пост
# 373
Излагането на слънце е противопоказно по време на лъче и химиотерапията. Когато нещата се нормализират и мине известно време нищо не пречи да се ходи на плаж, това вече го чувам за сетен път от поредния онкохирург, който съм питала.
Виж целия пост
# 374
Да,аз имам изгаряне на ръката,защото ходих на плаж  няколко дни след химиотерапия
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия