Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 37

  • 108 082
  • 741
# 390
 Maria_I  щом майка и много не довижда, дали да не вземете перуката / щом сте решили превантивно да се подготвите ако все пак косата започне да капе/, после да помолите фризьор да боядиса и пострише нейната си коса в същия цвят и форма.... така майка и ще привикне да я гледа с тази прическа и ако се наложи перуката, може би няма да се вгледа толкова.... понякога толкова свикваме с дадена гледка, че забравяме да се взираме в нея....
Стискам палци и успех се лечението  Hug
Виж целия пост
# 391
Проблемът е, че тя е с много къса коса по принцип, на практика няма какво повече да се подстриже по нея, а толкова къси перуки не съм виждала... Май трябваше по-рано да го мислим този въпрос и да си пусне малко по-дълга коса, а тя съвсем скоро пак се подстрига доста късо. Първата вливка ще е сега във вторник, чувала съм за случаи косата да окапва още след първата вливка, та идея си нямам как ще действаме, намерих инфо за перукер във Варна и ще минем да се консултираме, дано да има някакъв вариант...

Виж целия пост
# 392

Проблемът е, че тя е с много къса коса по принцип, на практика няма какво повече да се подстриже по нея, а толкова къси перуки не съм виждала... Май трябваше по-рано да го мислим този въпрос и да си пусне малко по-дълга коса, а тя съвсем скоро пак се подстрига доста късо. Първата вливка ще е сега във вторник, чувала съм за случаи косата да окапва още след първата вливка, та идея си нямам как ще действаме, намерих инфо за перукер във Варна и ще минем да се консултираме, дано да има някакъв вариант...



Капе   след първата вливка, но на 14-16 ден , ще имаш време да реагираш, а до тогава намерете ф-ма "Амоена" , аз лично ползвам техни продукти  моята перука не беше много къса , но в каталог съм срещала такава къса, А качество невероятно! месеци наред някои колеги питаха кой ме подстригва.... newsm78УСПЕХ!
Виж целия пост
# 393
Чувала съм , че косата пада, когато ракът е в горната част на тялото.
Виж целия пост
# 394
А, май не е съвсем вярно, аз познавам две жени с рмш, на които им опада косата от химията,
пак някакви платини им вливаха. На мен ми прави впечатление обаче фактът, че масово напоследък много добре понасят хората цитостатиците, малцина повръщат, което явно означава, че лекарствата
са вече са по-пречистени. Аз знам от моята докторка, че първият Херцептин в България е бил доста
зле, сега вече е много изчистен и рядко има странични ефекти.
Виж целия пост
# 395
Щом дамата е с къса коса, значи тя си е екстравагантна и в този случай шармантно ще и стои един хубав шал на главата. Така бих направила аз, а след време ще се подготвите и с някаква къса перука, която да замести шала. После косата ще си порастне сама.  newsm10
Виж целия пост
# 396
Аз като пробвах перуки пък имаше само къси прически. А аз исках да е дълга и успяха да ми предложат едва 2-3 дълги, всичко останало беше късо... Но предвид жегите и аз бих предпочела шал или шапка.
Виж целия пост
# 397
Щом дамата е с къса коса, значи тя си е екстравагантна и в този случай шармантно ще и стои един хубав шал на главата. Така бих направила аз, а след време ще се подготвите и с някаква къса перука, която да замести шала. После косата ще си порастне сама.  newsm10

Уви, възможно най-противоположното е на екстравагантна. Въпросът в случая е майка ѝ да не разбира, а не кое ще стои добре или зле... Днес са ѝ казали, че 100% ще ѝ опада косата, обаче не са ѝ казали с какви препарати ще я лекуват, въобще, ужасно е отношението навсякъде, поне тук във Варна #Cussing out. Сега я викат тази вечер за някаква подготвителна вливка, някаква сопната лекарка била и нищо не им казала на свекърва ми и мъжа ми, каква е тази подготвителна вливка, на някой правили ли са му такова нещо?
Виж целия пост
# 398
Това сигурно е лекарство, което да намали алергичните реакции от химиотерапевтика. Понякога
слагат Дексаметазон, Алергозан и др.
Виж целия пост
# 399
Ох, като чуя Дексаметазон и аромата от стационара веднага ми се връща в главата..

Извинете, дойде ми изблик да споделя
Виж целия пост
# 400
Щом дамата е с къса коса, значи тя си е екстравагантна и в този случай шармантно ще и стои един хубав шал на главата. Така бих направила аз, а след време ще се подготвите и с някаква къса перука, която да замести шала. После косата ще си порастне сама.  newsm10

Уви, възможно най-противоположното е на екстравагантна. Въпросът в случая е майка ѝ да не разбира, а не кое ще стои добре или зле... Днес са ѝ казали, че 100% ще ѝ опада косата, обаче не са ѝ казали с какви препарати ще я лекуват, въобще, ужасно е отношението навсякъде, поне тук във Варна #Cussing out. Сега я викат тази вечер за някаква подготвителна вливка, някаква сопната лекарка била и нищо не им казала на свекърва ми и мъжа ми, каква е тази подготвителна вливка, на някой правили ли са му такова нещо?
Виж целия пост
# 401
]Преди да ми вливат ТАКСОЛ 12ч преди слагат дексаметазол 4 амп. и сутрин още толкова плюс аллергозан във връзка с голямя токсичност на преперата, но УВИ ! след него се чувствах прекрасно! Но коса окапа, как то и след ФЕКа.  newsm78
Виж целия пост
# 402
Здравейте всички, от скоро и аз съм от тези в клуба с близък болен от рак  Cry ще публикувам една статия просто защото силно вярвам в метода с надеждата на някого да помогне. За съжаление ние не можем да се възползваме защото баща ми е с болно сърце и доста увредено общо състояние  Cry, успех на всички в борбата с коварната болест   bouquet

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2284273
Виж целия пост
# 403
Момичета дали някой пил "Омакс". за болки в колене след ХТ?
Виж целия пост
# 404
Не съм го пила този препарат, аз имам постоянни болки в гърба, в плешката откъм оперирата страна,
а също и в самата гърда (с квадрантектомия съм). Ужасно е това непрекъснато опъване и скованост,
по цели нощи не спя. Взех си Ацефеин, като видя зор пия по половин аулин. Иначе туморният маркер
ми е 24, дано да е от химията тая болка и с времето да отшуми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия