Калории броим, здравето ценим и кила топим! - тема 11

  • 108 571
  • 789
# 285
Има аномалии, не знам обаче колко са верни - аз например преди цикъл съм най-малко кг  Crazy (не се надувам, не задържам вода, не ми се яде), но около овулация ставам плондер (качвам поне 1- 1,5кг).
А вода се задържа и заради прекомерна употреба на сол , може да бъде и заради намалена физ.активност, заради дехидратация (организма държи запаси), употребата на алкохол, хормонални препарати и т.н. други причини. Аз не пиех много вода, но се научих почти насилствено  Laughing и определено се чувствам по-добре  Peace Пия 1-1,5л на ден, само вода!, другите течности (супи, фрешове, айран и прочие) не ги броя в това число. Е, верно станах пикла, ама какво пък толкоз  Wink
Виж целия пост
# 286
Значение на водата за човека

В човешкото тяло има около 70-75% вода. Понякога количеството може леко да се различава. Въпреки това се наблюдават следните зависимости [7]:

    Бебетата и децата имат по-голямо процентно съдържание на вода от възрастните.
    Жените имат по-малко процентно съдържание на вода от мъжете.
    Хората с наднормено тегло имат по-малко процентно съдържание на вода от хората с нормално тегло.

Всички жизнени процеси в човешкото тяло са свързани с вода. Водата разтваря хранителните вещества, извежда отпадните продукти. Тя осигурява обмяната на веществата и е среда, в която протичат всички биохимични процеси.

Разпределение на вода в тялото[8] :

    10-12% от телесната вода се образува при окисляването на мазнините, въглехидратите и белтъците. Натрупването на водата в организма се осъществява главно в мускулите и кожата.
    Около 55% от водата, която се изразходва за водното равновесие на организма, се отделя с урината.
    15-16% се отделя през белите дробове (като пара).
    20% се отделя чрез потене през кожата.
    5% се отделя с изпражненията

При високи температури чрез потните жлези се отделя повече вода през кожата, отколкото чрез бъбреците и червата.
Източник; Уикипедия
Виж целия пост
# 287
Ами за ядките,кога ги ядете и по колко грама? Искам да започна да хапвам кашу/бадеми/леблебия,защото хем много обичам,хем са полезни,но имайки предвид колко много калории има в 100 гр. от тях,е ясно,че не трябва да се яде по толкова,а вие колко грама ядки ядете и кога? Като следобедна закуска или?
Виж целия пост
# 288
Ядки ям предимно за следобедна закуска, но не ежедневно - сурови! - орехи и бадеми, кайсиеви, понякога тиквени или кашу. Леблебията всъщност е нахут (лахут) приготвен с варене и печене, а страгалите са печен нахут - в тази връзка - ям нахута сготвен, накиснат или пресен (като грах)
Обикновено изяждам 20-30гр ядки и/или пресен плод (сезонен) или пък микс от ядки и сушени плодове зимно време. Тази година изсуших доста плодове и предварително разпределих в малки пликчета по 30-40гр и ги замразих - малките закуски за следващите няколко месеца са готови  Wink
Виж целия пост
# 289
Ядки ям предимно за следобедна закуска, но не ежедневно - сурови! - орехи и бадеми, кайсиеви, понякога тиквени или кашу. Леблебията всъщност е нахут (лахут) приготвен с варене и печене, а страгалите са печен нахут - в тази връзка - ям нахута сготвен, накиснат или пресен (като грах)
Обикновено изяждам 20-30гр ядки и/или пресен плод (сезонен) или пък микс от ядки и сушени плодове зимно време. Тази година изсуших доста плодове и предварително разпределих в малки пликчета по 30-40гр и ги замразих - малките закуски за следващите няколко месеца са готови  Wink

Значи леблебията не е особено полезна,така ли? Е добре,ама 20-30 гр. ядки не са ли около 4-5 бадема примерно  Embarassed
Виж целия пост
# 290
има различни едрини бадеми  Peace в момента имам 11бадема и са 15гр  Mr. Green
ако трябва да сме точни - зависи колко са сухи ядките. В момента хапвам миналогодишни и са добре изсушени, но от тазгодишните 15гр са си 5-6 бадема  Crazy
Ако искаш поиграй си с кантара и с ядките и скоро ще можеш да ги определяш "на око" - аз така се научих
п.п.: едва ли + - 5 бадема ще объркат диетата  Wink
Виж целия пост
# 291
Здравейте! Завръщам се в темичката с нови сили и нови килограми! Mr. Green Стартира от днес броенето на калории - закръглих на хилядарка почти...Лошото е, че утре съм на кръчма с голяма компания и...не знам... Rolling Eyes Какво хапвате и пийвате, като излизате?  newsm78 Както и да го въртя и суча, пак не излиза... Crossing Arms Направо почва да не ми се ходи. Tired
Виж целия пост
# 292
НеПоКоРнА,

Аз като съм в заведение хапвам салата. Ако ми е малко си взимам месце -пилешка пържолка, например. За пиене съм на вода - не обичам газирано, а знам натуралните сокове колко захари съдържжат и се въздържам. Една чаша бира или вино не е болка за умиране ако държиш да пиеш алкохол.  Peace
 
Виж целия пост
# 293
Алкохолът е главния проблем!  Mr. Green Държа на пиене, но само, ако си хапвам.  Laughing Иначе мога да заспя на масата и от две чаши вино... Mr. Green
Виж целия пост
# 294
Записвам се при вас. Имам да свалям 10 кг. Вижда ли ви се реалистично да ги сваля до Нова Година? Сега съм 79 и искам да мина под 70. Висока съм 181-182 см.
Мисля да заложа на 1700 кал на ден и да спортувам 3 пъти седмично до здраво изпотяване.
Виж целия пост
# 295
РоденаВЧетвъртък, добре дошла! Hug Защо да не е реалистично да ги свалиш тези десет кг?  Laughing  Но дори и да не стане до въпросната дата, важен е крайният резултат.


Аз вчера(днес  Mr. Green) успях да се вкарам в около 1800 ккал. Не съм се освинвала на масата, за сметка на това имаше яка лудница цяла нощ! dance 
Освен това се сдобих и с нова, много яка рокля. Завирам се в нея, но ми се ще да ми е малко по-хлабавичка около кръста. Mr. Green Та тя ще ми е стимул! Wink Тоя номер съм си го правила с дънки, които не можех да закопчая - действа! Laughing

Успешен ниско калоричен ден от мен!!! Hug
Виж целия пост
# 296
Това с по малките дрехи може да е мн мотивираща стратегия, особено пък като настъпи моментът и да ти станат Wink)

Имам малки съмнения дали ще сваля десет кила за два месеца, защото май ще иска много работа и отдаденост. В момента съм мн решена и се надявам с дните да се мотивирам все повече. Не е да искам да ги сваля за този период на всяка цена, но при мен крайните срокове ми дават мотивация и перспектива. Днес започвам и ще се целя в 1600 кал за деня
Виж целия пост
# 297
Отчет за вчера - 1324ккал..., но с много висок процент В! Confused Покрай децата все забърсвам нещо сладичко...
Виж целия пост
# 298
Я, усмивки от старите ленти  Laughing здравей, НеПоКоРнА  Hug
Като стар кадър  Wink да кажа и Добре дошли и на новите  Hug

Ограничаването на алкохола и значително увеличения прием на вода при мен дадоха най-голямо отражение! Да не говорим, че стомаха се сви  Mr. Green лесно се запълва, става ми тежко и ща не ща - спирам да ям! Това са ми основните спирачки да не качвам  Peace Продължавам да кръжа около 69кг (+-0,5кг)

... за дрехите - пазих едни дънки, нарочно, за да вляза в тях - влязах, ама не ми харесват вече  Laughing

... на ресторант, на гости - чаша бяло вино или розе (от червеното ми се повишава апетита  Confused) и опитване от всичко по малко или мезене от възможно най-ниско калоричната храна  hahaha и пак принципа на двете шепи (колкото общо количество храна се побира в тях, толкова изяждам)

... тренирам селски фитнес и обедни разходки  Mr. Green
п.п. зимата ще му мисля с какво ще заместя  Thinking
Виж целия пост
# 299
Дидка,  Hug Hug Hug!!! Знаеш, че винаги, като ми отеснеят дънките и заприличам на лелка, се връщам тук!!!  Mr. Green Вярно, с подвита опашка, ... но знам, че системата работи безотказно! Laughing
Са ше видите ква убавица ше стана!!! Flutter Flutter Flutter Joy


Тотал за днес - 1153 ккал. bowuu
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия