Лещи за очи - 5

  • 133 930
  • 858
# 345
Ще си задам въпроса тук, надявам се Жени да се включи, пък и малко да раздвижим темата.

Регламентирано ли е някъде разстоянието при което се правят очните прегледи за проверка на зрението, тоест от стола, където те слагат да седнеш и стената/таблото, на което ти пускат цифрите? И ако да, колко по принцип трябва да е?



И последно: каня се да си купя еднодневни лещи за проба, до сега съм била само на 3-мес на optima, може ли препоръка за марка...

Благодаря!  Peace

Здравейте,

разстоянието, което трябва да се спазва при снемане на очен статус за далеч е поне 5 м.
Това би могло да бъде постигнато чрез огледало, ако прегледът се извършва старите табла.
В повечето кабинети вече разполагат с проектори, при които се симулира това разстояние, чрез промяна размера на фигурите.
Фигурите също имат стандарти, задължително включват и такива за неграмотни, за деца ...

Относно въпроса за еднодневните лещи - пробвай тези, които към момента са най-изгодни като цена. При всички случаи еднодневната леща, без значение от марката, дава по-добър комфорт от тази, която ползваш в момента.
Виж целия пост
# 346
На мен ми се е случвало рядко да не ми понесат лещите, особено нови, но веднъж (не помня марката) бяха огромни и имах чувството, че ще ми изпаднат всеки момент. Сменяла съм всякакви марки и винаги са си стандартни, това чудо не знам какво беше  smile3556
Виж целия пост
# 347
Bausch & Lomb от години сме си приятели с тях, при положение че имам много чувствителни очи. Дори съм заспивала с тях и нямах проблеми.
Виж целия пост
# 348
Здравейте!Някой ползвал ли е месечни лещи TopVue Air
Скрит текст:
Намирам ги в сайтове,но не и в оптиките... Цената им е повече от добра,но се чудя дали са качествени!  Rolling Eyes Това е описанието им:
Скрит текст:

TopVue Air са най-нова генерация силикон-хидрогелни лещи, които имат изключително висока пропускливост на кислород като в същото време запазват високо водно съдържание необходимо за добрата хидратация на окото. Новият дизайн на лещите гарантира висок комфорт и здравословна употреба.
Ежедневна употреба
TopVue Air са предназначени за ежедневна употреба с 30 дневен цикъл на замяна. Вечер преди заспиване е необходимо да сваляте лещите и да ги съхранявате в контейнерче с разтвор за лещи.
Изпробвано за Вас
Лещите TopVue Air бяха пробвани от наши редовни клиенти и 8 от 10 клиента имаха положителни резултати. Интервюираните специално посочиха като техни предимства лесното боравене и подчертаха, че дори и след 12 часа носене на лещите не изпитват дискомфорт (дразнене, щипене, напрежение, сълзене и тн.). Клиентите също така посочиха като предимство цената на продукта, която е най-ниската сред силикон-хидрогелните лещи.
Комфорт от самото начало
Контактните лещи TopVue Air се доставят в пластмасов блистер, който съдържа разтвор с натриев хиалуронат. Натриевият хиалуронат е един от най-ефикасните хидратанти и най-важното е напълно съвместим с физиологичната среда на очите. Тази съставка е напълно естествена за човешкият организъм и за това не предизвиква никакъв дискомфорт или нежелани усложнения (за разлика от други хидратиращи съставки).
Висока пропускливост на кислород
Иновативната технология на производство на силикон хидрогеловите материали придава висока пропускливост на кислород на лещите TopVue Air. Транспортират свеж кислород до роговицата на окото през микроскопични каналчета. Пропускливостта на кислород на тези лещи е 100 Dk/t.
Достатъчно хидратирани за здрави очи
Друг важен параметър на всички контактни лещи е наличието на достатъчно водно съдържание. Водата е от изключително значение за хидратацията на лещата. TopVue Air съдържа 45% вода. Благодарение високото водно съдържание лещите остават добре хидратирани през целият ден. Освен че намалява риска от образуването на протеинови отлагания по повърхността на лещата, тази вода елиминира и риска от инфекция.
Параметри
Диоптър:    от -12.00 до +8.00
Период на подмяна:    30 дни
Лубрикация с натриев хиалуронат:    Да
Материал:    Innofilcon A
Мога ли да спя с лещите?:    Не
Съдържание на вода:    45%
Пропускливост на кислород:    100 Dk/t
Диаметър:    14.2
Кривина:    8.6

Виж целия пост
# 349
Здравейте!Някой ползвал ли е месечни лещи TopVue Air
Скрит текст:
Намирам ги в сайтове,но не и в оптиките... Цената им е повече от добра,но се чудя дали са качествени!  Rolling Eyes Това е описанието им:
Скрит текст:

TopVue Air са най-нова генерация силикон-хидрогелни лещи, които имат изключително висока пропускливост на кислород като в същото време запазват високо водно съдържание необходимо за добрата хидратация на окото. Новият дизайн на лещите гарантира висок комфорт и здравословна употреба.
Ежедневна употреба
TopVue Air са предназначени за ежедневна употреба с 30 дневен цикъл на замяна. Вечер преди заспиване е необходимо да сваляте лещите и да ги съхранявате в контейнерче с разтвор за лещи.
Изпробвано за Вас
Лещите TopVue Air бяха пробвани от наши редовни клиенти и 8 от 10 клиента имаха положителни резултати. Интервюираните специално посочиха като техни предимства лесното боравене и подчертаха, че дори и след 12 часа носене на лещите не изпитват дискомфорт (дразнене, щипене, напрежение, сълзене и тн.). Клиентите също така посочиха като предимство цената на продукта, която е най-ниската сред силикон-хидрогелните лещи.
Комфорт от самото начало
Контактните лещи TopVue Air се доставят в пластмасов блистер, който съдържа разтвор с натриев хиалуронат. Натриевият хиалуронат е един от най-ефикасните хидратанти и най-важното е напълно съвместим с физиологичната среда на очите. Тази съставка е напълно естествена за човешкият организъм и за това не предизвиква никакъв дискомфорт или нежелани усложнения (за разлика от други хидратиращи съставки).
Висока пропускливост на кислород
Иновативната технология на производство на силикон хидрогеловите материали придава висока пропускливост на кислород на лещите TopVue Air. Транспортират свеж кислород до роговицата на окото през микроскопични каналчета. Пропускливостта на кислород на тези лещи е 100 Dk/t.
Достатъчно хидратирани за здрави очи
Друг важен параметър на всички контактни лещи е наличието на достатъчно водно съдържание. Водата е от изключително значение за хидратацията на лещата. TopVue Air съдържа 45% вода. Благодарение високото водно съдържание лещите остават добре хидратирани през целият ден. Освен че намалява риска от образуването на протеинови отлагания по повърхността на лещата, тази вода елиминира и риска от инфекция.
Параметри
Диоптър:    от -12.00 до +8.00
Период на подмяна:    30 дни
Лубрикация с натриев хиалуронат:    Да
Материал:    Innofilcon A
Мога ли да спя с лещите?:    Не
Съдържание на вода:    45%
Пропускливост на кислород:    100 Dk/t
Диаметър:    14.2
Кривина:    8.6

  А каква е цената?
Виж целия пост
# 350
Тук гледах тези лещи...http://www.лещи.bg/ednomesechni-leshti,topvue.html Цената на едномесечните е 5 или 8 лв.-в зависимост от вида!  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 351
Аз пробвах на тази марка Top Vue всички видове лещи- еднодневни, двуседмични, месечни, с преспиване-  за тази цена не са лоши. Двуседмичните и еднодневните са екстра. Изключително меки и тънки са-та чак понякога не мога да ги хвана.
Виж целия пост
# 352
галена-благодаря за мнението!Моите трябва да пристигнат утре и ще дам отзиви!На мен лещите по принцип малко трудно ми понасят,но и рядко ги ползвам.Последно купих на Bausch and lomb 59 и не ми бяха особено комфортни,но с тези ще видя...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 353
  Да питам, вие консултирате ли се с лекар като си поръчвате по интернет лещи за диопртите и за марката, диаметъра и т.н. ?
Виж целия пост
# 354
Аз имам рецепта  от лекар-скоро си правих очила и поисках и за лещите рецепта-късогледа съм и лещите ми предписаха да са с 0,25 диоптъра по-слаби от очилата на едното око,а на окото на което имам астигматизъм 0,25 е същият диоптър като на очилата!При вас така ли ги изписват?  Rolling Eyes За марка и диаметър нищо не ми каза лекарката...  newsm78
Виж целия пост
# 355
По принцип ги изписват с 0.25 по-малко от на очилата, но на мен ми се е случвало да вдигна промяна 0.25 и фактически ми се изравняват лещи и очила и лекарката ми казва, че за 0.25 промяна няма смисъл да сменям стъкла. Тоест остават си лещи=очила, което не знам до колко е правилно.

Аз също искам в този контекст да задам въпрос и се надявам Жени да се включи  Peace
Винаги ли се определя диоптъра за стъклата точно колкото са те изкарали, че не виждаш. Rolling Eyes Примерно с ляво -4.00 и с дясно -3.75 виждаш перфектно, респективно с предната величина ляво -3.75 ляво и -3.50 дясно пак виждаш добре, но не перфектно. И в този случай -4.00 и -3.75 ли се пишат за рецепта или може и с по-малките -3.75 и -3.50. Rolling Eyes Rolling Eyes Тоест винаги ли се слагат точните или може и малко по-малки? Съответно и за лещите пада с 25 стотни надолу.

И в тази връзка пак ако сложиш малко по-нисък диоптър, а си за по-висок, това предпоставка ли е да ти се влоши зрението? И обратното - ако сложиш точното, не се ли натоварват очите в повече  Rolling Eyes
Чувала съм няколко мнения и затова ми се ще и тук да се сподели.
Малко объркано стана, но мисля, че всеки си е задавал тези въпроси малко или много,особено когато чува 2 мнения. #Crazy
Предварително благодаря!  Peace
Виж целия пост
# 356
 На мен винаги са ми слагали по-слаби стъкла, но аз съм с много високи диоптри не било задължително да съм на 100% зрение, понеже окото поглъщало диоптрите и продължавали да се качват.
Виж целия пост
# 357
И аз така съм чувала от лекар и така и смятам за логично, но коя съм аз, че да кажа.
Тоест не е проблем, че корекцията не е на 100% и слагането на по-малък диоптър не е предпоставка за бъдещо покачване  Rolling Eyes

В крайна сметка (лично мнения) е важното да виждаш с очилата и те да ти служат да си вършиш ежедневната работа.

А с колко по-слаби са ти слагали?
Виж целия пост
# 358
   Ами за лещи - с 2 до 3 диоптера, но моите са над -15 и тук неща от сорта на 0,25 не влиаят по никакъв начин. Очила не са ми изписвали от 10 години, имам едни на -10 диоптера и преди 2 години исках нова рецепта, която да отговаря на моите, но лекарката умува и ми отказа, понеже съм щяла да виждам нереално предметите и нямало да преценявам растоянията, имало опасност от падане , световъртеж и тем подобни и се отказах.
Виж целия пост
# 359


Аз също искам в този контекст да задам въпрос и се надявам Жени да се включи  Peace
Винаги ли се определя диоптъра за стъклата точно колкото са те изкарали, че не виждаш. Rolling Eyes Примерно с ляво -4.00 и с дясно -3.75 виждаш перфектно, респективно с предната величина ляво -3.75 ляво и -3.50 дясно пак виждаш добре, но не перфектно. И в този случай -4.00 и -3.75 ли се пишат за рецепта или може и с по-малките -3.75 и -3.50. Rolling Eyes Rolling Eyes Тоест винаги ли се слагат точните или може и малко по-малки?


Здравей,
преди прегледа знаете се сваля анамнеза на пациента.
За изписване на диоптрите е важно и да се знае какво е ежедневието на човека, какво работи, как ползва очилата, редува ли ги с лещите, работи ли на компютър или е непрекъснато в движение  и т.н.
Индивидуално е изписването, няма правило, което да важи за всички. Иначе най-често се използва максимата, че при миопия се изписва най-малкия диоптър, с който пациента вижда 1.0 /т.е има 100% зрение/. Все пак да се има предвид, че при всеки човек изискванията за визус са различни, едни искат да виждат като пилоти, други се задоволяват и с 20-30% по-ниско качество на зрението.

В твоя случай, ако работиш повече на близо, по-добре е с по-малкия диоптър. Така за далеч малко няма да ти достига, но пък няма да се товариш при работа на близка дистанция.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия