Вътрешен дизайн по Нивиана/7/

  • 187 525
  • 769
# 195
Много благодаря  Hug а за да акцент оранж какви трябва да са мебели - долният ред ако се запази кафяв, то горният какъв да го направя? Извинявам се, че питам пак, но съм се настроила по скоро за оранж, тъй като ми внася топлина и свертлина в дома  newsm78 много, много благодаря, момичета  Hug

Под акцент какво разбираш? Например картина, кресло, ваза, декоративни възглавници, завеси, килим? Ако е така, не е необходимо да променяш комбинацията, която си показала, бяло и тъмно кафяво си е класика.
Виж целия пост
# 196
Много благодаря  Hug а за да акцент оранж какви трябва да са мебели - долният ред ако се запази кафяв, то горният какъв да го направя? Извинявам се, че питам пак, но съм се настроила по скоро за оранж, тъй като ми внася топлина и свертлина в дома  newsm78 много, много благодаря, момичета  Hug

Под акцент какво разбираш? Например картина, кресло, ваза, декоративни възглавници, завеси, килим? Ако е така, не е необходимо да променяш комбинацията, която си показала, бяло и тъмно кафяво си е класика.
Да, Дорис Simple Smile  Но цвета на горните шкафове е по-скоро капучино, но почвам да се замислям за бели горни шкафове. В комбинация с бели и светло сини стени и акцент оранж - например диван? Оф, много ми е трудно с тези цветове...
Виж целия пост
# 197
Много благодаря  Hug а за да акцент оранж какви трябва да са мебели - долният ред ако се запази кафяв, то горният какъв да го направя? Извинявам се, че питам пак, но съм се настроила по скоро за оранж, тъй като ми внася топлина и свертлина в дома  newsm78 много, много благодаря, момичета  Hug

Под акцент какво разбираш? Например картина, кресло, ваза, декоративни възглавници, завеси, килим? Ако е така, не е необходимо да променяш комбинацията, която си показала, бяло и тъмно кафяво си е класика.

Да, Дорис Simple Smile  Но цвета на горните шкафове е по-скоро капучино, но почвам да се замислям за бели горни шкафове. В комбинация с бели и светло сини стени и акцент оранж - например диван? Оф, много ми е трудно с тези цветове...

Нищо му няма на капучиното, може да понесе оранж или жълто или лайм или синьо, а защо не едновременно и два ярки акцента. Може и шареничко дори Simple Smile
Виж целия пост
# 198
Само да допълня, че съм за синьото, лично пристрастие към този момент.

Относно оранж, праскова и банан, просто години наред това бяха единствените цветове в интериора, като всички мебели бяха тъмно-кафяви, а дори и изкуствените губери се предпочитаха в оранжево или старо злато:) И може би асоциацията към този етап от живота ми, ме кара да търся нещо различно и дори екзотично.
Виж целия пост
# 199
Бели и светло сини стени ще са ок на капучино,  newsm78  ooooh! ? Но май ще е по-хубавко горните мебели да са белички ?! И тук-там оранжевко - диван, вазички и пр. И трапезната маса и столове да са белички, астените синьо и бяло. Гледах сега в нета комбинации св синьо, оранж и бяло и мн ми допада Simple Smile  Мрън-мрън Simple Smile
Виж целия пост
# 200
Като това ли  Thinking
Скрит текст:
На мен по-ми допада първото съчетание.
Виж целия пост
# 201
Като спомена синьо и оранжево си представих картините на Леонид Ефремов

Скрит текст:

 и разбира се на "моя" Василий Кандински.

Толкова са ярки и магнетични, че са достатъчни като акцент.

Виж целия пост
# 202
Като това ли  Thinking
Скрит текст:
На мен по-ми допада първото съчетание.
И на мен ми допада повече 1 вариант Simple Smile
Мн благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 203
Благодаря  Дорис.
Диванът е прекалено голям за да е акцент.
Естествено, че може да се акцентира на дивана, но в интериора приемете, че акценти са нещата, които са лесно подменими.
Остри интензивни точки.
Няма грешни и правилни решения. Има уместни, субективни, хармонични, нехармонични,нахални, мои, твои.
Просто пазете концепцията и картинката./кога ли ще напиша книга;), веднага след блога Simple Smile/


http://www.pinterest.com/pin/113223378107819258/
http://www.pinterest.com/pin/217298750745354058/
http://www.pinterest.com/pin/187814246935871985/
http://www.pinterest.com/pin/509891989035960763/
Виж целия пост
# 204
Страхотни сте Simple Smile. Сърдечни благодарности. Току-що поръчах кухнята в капучино и т кафяво. Сега остава да взема решение за цвета на дивана  Heart Eyes и цвета на стените. Дадохте ми смел тласък... Като глътка свеж въздух сте Simple Smile
Виж целия пост
# 205
И не точно, но във връзка с оранжевото:

87 милиона долара за едно боядисано платно

Платно на абстрактния експресионист Марк Ротко е продадено на търг за 86.9 милиона долара в Ню Йорк от къщата Christie`s. Това е нов рекорд за произведение на съвременното изкуство.
„Оранжево, червено, жълто“ /Orange, red, yellow/, рисувана през 1956 г. би предишен рекорд за друга картина на Ротко /72.84 милиона долара през 2007 за "Бял център /жълто, розово и лилаво върху розово/".
Оранжево, червено, жълто



dessynik1 ето ти страхотен акцинт, като можеш собственоръчно да нарисуваш репродукция за 8.50 $ Laughing



Виж целия пост
# 206
Здравейте момичета,
Правим ремонт на спалня.Цвета на самата спалня е в цвят венге-корпус и врати в светъл цвят-бреза или нещо такова ,но не помня точно кой цвят.Латекса който сме избрали е такъв



Ламината ще е такъв:
,едната стена искам да е с тапети,та чуденката ми е какви ще са най-подходящи като цвят  newsm78.В нета гледах различни комбинации и направо се обърках от разнообразие.Моля за помощ...
Виж целия пост
# 207
Palmyra, много цветове при теб има, според мен стената с тапети я направи с нещо близко на спалнята или пък си вземи цвят от ламината, май най-добре някое бледо кафяво от ламината.

Doris, аз може и да си направя една репродукция Simple Smile   Стигнала съм точно до акцентите в обзавеждането и се чудя още какви да са. Взех пердета тюркоаз и оранжево, но нюансите им някак не си отиват и сега точно се чудя кои да махна и кои да останат. Ще видя да сложа снимки и да се допитам до Нивиана и до вас.
Виж целия пост
# 208
Здравейте момичета,
Скрит текст:
Правим ремонт на спалня.Цвета на самата спалня е в цвят венге-корпус и врати в светъл цвят-бреза или нещо такова ,но не помня точно кой цвят.Латекса който сме избрали е такъв



Ламината ще е такъв:
,
едната стена искам да е с тапети,та чуденката ми е какви ще са най-подходящи като цвят  newsm78.В нета гледах различни комбинации и направо се обърках от разнообразие.Моля за помощ...




Ако това което виждам на моя монитор е цвета на латекса - е много ярък и светещ.
Имаше едни тапети навремето на райета с такава ивица вътре.
Гледайте тапети на живо, не в интернет. Принципно така се усеща материята.
Не слагайте  нищо бъбриво, никакви  цветя, само някаква текстура.
Може да  обърнете самия ламинат на около  140 см на стената.








Виж целия пост
# 209
Преди време приех едно дръзко цветово решение на Нивиана за детската стая и сега събирам овации от всеки, влязъл в нея. Благодаря.  Hug
Отново ще помоля за съвет, защото идеята ми не е добре приета от околните.
Това е помещението. Нямам по-подробна снимка в момента, но мисля, че цветовете се виждат. Кухненските шкафове са една идея по-светли от пода, плотът и гърбът имитират черен мрамор със сини жилки, има и бели плочки. Масата е с цвета на столовете. Тук се вижда от всичко по малко. Не искам да премебелирам и да влагам средства, защото до година-две стаята ще смени предназначението си.
Избрала съм светлосиньо за стените. Ще успея ли да обединя с него наличната шаренийка? Имам и доста сини аксесоари за кухнята.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия