Всичко за семейните добавки за деца (детски): въпроси, отговори, получаване - 34

  • 63 162
  • 747
# 120
emilka,така е за съжаление много недомислици  и може би умишлени според мен.Аз казах нещо по на горе но  ме оплюха...някой ден и защитниците на системата която само взема от нас а нищо не ни дава,надявам се  разберат...
Виж целия пост
# 121
emilka,така е за съжаление много недомислици  и може би умишлени според мен.Аз казах нещо по на горе но  ме оплюха...някой ден и защитниците на системата която само взема от нас а нищо не ни дава,надявам се  разберат...
Не ме разбра правилно, аз също не смятам, че трябва да прецакваме държавата щото, видите ли, тя ни прецаква. Просто смятам, че правилата трябва да са по- справедливи, за да може да се получават пари от нуждаещите се, а не от тези, успели да "прецакат" системата. Иначе ако говорим за утопии, аз лично смятам, че не е редно да има доходен критерии за отпускане на детски добавки- в крайна сметка всички тези деца имат равни права, още повече, че се получава така, че хората внасящи най- много пари са лишени от добавки... но това едва ли ще се случи скоро в БГ за съжаление
Виж целия пост
# 122
Към момента в България няма добавки за деца. Това, което наричате детски, не са добавки, а помощи, които не са на децата, а на родителите им - в помощ за отглеждането на деца. И докато тези пари се водят помощи, точно доходният критерий е най-подходящ за тях.
Виж целия пост
# 123
Аз не знаех, че се видят "помощи", мислех, че са добавки за деца или детски надбавки...
Виж целия пост
# 124
На декларацията, която се подава пише "за получаване на месечни помощи  за дете до завършване на средно образование, но не повече от 20-годишна възраст"
Виж целия пост
# 125
На декларацията, която се подава пише "за получаване на месечни помощи  за дете до завършване на средно образование, но не повече от 20-годишна възраст"
Peace
Виж целия пост
# 126
Здравейте, влизам с въпрос за моя близка, която е студентка. Прочетох първия пост, но не намерих отговор. Тя този месец ще подава документи. Получава пенсия от майка си, която е починала и стипендия от университета. Трябва ли да декларира тези доходи? Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 127
Да и двата вида доходи би следвало да ги декларира. В бланката декларация са описани всички доходи, които следва да се декларират:
Цитат
В това число доходи от:
І. Брутни доходи на семейството, облагаеми по
Закона за данъците върху доходите на физическите лица                                        …...............................лв.;

ІІ. Пенсии, без добавката за чужда помощ на инвалидите по чл. 103 от                                         
Кодекса за социално  осигуряване                                                                             …...............................лв.;

ІІІ. Обезщетения:                                                                                                           
1. обезщетения за временна неработоспособност и трудоустрояване                    …...............................лв.;
2. обезщетения за майчинство                                                                                     …...............................лв.;
3. обезщетения за безработица                                                                                    …...............................лв.;

ІV. Помощи /с изключение на помощите и добавките, получени по Закона за
семейни помощи за деца/                                                                                             …...............................лв.;

V. Стипендии /с изключение на стипендиите на учащите се
до завършване на средно образование, но не повече от
20-годишна възраст/                                                                                                       …...............................лв.;
Виж целия пост
# 128
Лиляна, благодаря! Не съобразих да погледна в декларацията.
Виж целия пост
# 129
Здравейте, искам да попитам дали трябва да декларирам , че имам депозит в банката, защото в моблата за детски не видях такава графа.Малко май объркано го написах,дано да сте ме разбрали  bouquet
Виж целия пост
# 130
Депозитът не е доход  Peace
Виж целия пост
# 131
Не са детските, само моето нетърпение по-скоро да дойдат. Peace
Виж целия пост
# 132
аха, вече сме на нисък старт, темата ще започне да се пълни  Crazy
Виж целия пост
# 133
Звъняла е една майка и казали  от утре, платежните още не били обработени. А и по принцип ги пускали вторник и четвъртък.
Виж целия пост
# 134
А и по принцип ги пускали вторник и четвъртък.

Ама няма такова нещо!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия