Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 30 877
  • 782
# 255

Или пък се налага местене в друг квартал...
Може примерно - ако се е записало вече т.е. има място, освен да има 2т. за 1-во желание, да не се зачитат и соц. точките. Може да е грубо, ама така ще една идея по-назад от децата без място. Няма само да се реди и прережда по опашките.
А децата по общи критерии са си ок - то като им се вземе 1т. от 1-во желание след записване, нямат много шансове за прием.

На 100% съм соц. децата да влизат с предимство.
Ама не е лошо родителите да вземат и да вложат малко мисъл къде се редят и за какво се редят...


Именно.

А иначе много ме съмнява в рамките на 2 седмици да се смени квартала. Не знам защо, може би съдейки по себе си, но си мисля, че реденето на желаните ДГ е един добре обмислен акт, още повече, че имаме и няколко месеца на разположение. И когато си сигурен, че влизаш, би трябвало да е в най-желаната от теб ДГ.
Виж целия пост
# 256
Всички сте прави и поста ми не бил персонално към никого...

Предложенията, аргументирани и добре описани има къде да бъдат изпратени. В темата могат само да бъдат обсъждани, но това не води до конкретни последствия.
Виж целия пост
# 257
За децата по социален критерий специално, мисля че трябва да участват само на 1 во класиране - всички имат много точки, подреждат си над 3 желания и навсякъде имат добър шанс за прием. Като са те приели на някое от тези места то е било защото си избрал именно тях, а не защото само там си имал шанс, да те класират. Никакво 2 ро класиране или поне да се подреждат без привилегии като останалите!
Виж целия пост
# 258
тук съм съгласан,но преблема е,че има деца,които в последствие имат соц критерии - ражда се трето дете,излиза ТЕЛК на родител,примери много,те какво правят?Трябва да чакат чак следващата година.
То не че всички ние не сме така,и дори и следващата не ни е сигурно,ама все пак не сме по соц. критерии /и да не дава господ да сме,с някои изключения де  Grinning/
Виж целия пост
# 259
Да имат право чак на текущите класирания от септември например. Но на голямото класиране само веднъж.
Виж целия пост
# 260
Аз смятам, че трябва да има санкции и за родителите, които просто участват в класиранията за спорта, а след това не записват децата си. Дори имам конкретна позната, която каза, че не иска да праща детето си на държавна градина, но щяла да го регистрира просто така?!?!? До колкото разбрах, в Пловдия примерно, ако се класираш, но не си запишеш детето, нямаш право да участваш в следващата кампания и така е правилно.
Също така не мога да разбера предимството за район, примерно в нашия район "Връбница", който включва Обеля, Надежда, Модерно Предградие, с.Волуяк има само 4 места по общи критерии за набор 2013. Ами като местата не са по-равно, тогава да отпадне този критерии и всеки да може да кандидатства във всеки район.
Всичко е толкова безумно, в момента имам по-голямо дете в ОДЗ, но малкото не го калсираха. Какво, едното ще ходи на градина, а другото ще си седи вкъщи....
Виж целия пост
# 261
според мен има някаква шашма със социалните места.
Не се записал на първо класиране един социален, но се нарежда на второ класиране.Възможно е това неговото място по някакъв начин да се опитват да продадат на друго дете, а на него лично да не му трябва.Защото, от малцинството не плащат такси на държавата/тези 60 лв, а за тях и по-малко/, те се опитват само да вземат от нея и ако може да изтъргува и това място.

Кой ще тръгне да проверява самоличността на приетото и действително посещаващото, ако бройката излиза?
Виж целия пост
# 262
според мен има някаква шашма със социалните места.
Не се записал на първо класиране един социален, но се нарежда на второ класиране.Възможно е това неговото място по някакъв начин да се опитват да продадат на друго дете, а на него лично да не му трябва.Защото, от малцинството не плащат такси на държавата/тези 60 лв, а за тях и по-малко/, те се опитват само да вземат от нея и ако може да изтъргува и това място.

Кой ще тръгне да проверява самоличността на приетото и действително посещаващото, ако бройката излиза?

Този въпрос пък последния.... Надявам се, че е някаква шега
Виж целия пост
# 263
violenzaa не е шега,аз съм почти убедена,че на мястото на големия ходи друго дете,защото директорката продължава да го води,че посещава,а реално е ходил един месец и го спряхме,защото аз бях в майчинство и ни беше безумно далече градината/само там имахме шанс/ но още се води посещава,убедена съм,че друго дете е на неговото място!!!!
Виж целия пост
# 264
И аз смятам, че такива места се "търгуват" от директорките. Доста от нас имат отписани деца, а мястото така и никога не се появява като свободно.
Също така в групите на вече приетите ни деца в средата на годината мистериозно идват нови, напълно непознати деца. Как става това? В групата на голямата ми дъщеря влезе момченце, което е долния набор и изобщо не му беше активен профила за ЦДГ, градината няма точка за месторабота, а родителите имат магазин в квартала и живеят в покрайнините на Витоша. Пояснявам, това е набор 2009, с най-голямата раждаемост.

Виж целия пост
# 265
И аз смятам, че такива места се "търгуват" от директорките. Доста от нас имат отписани деца, а мястото така и никога не се появява като свободно.
Също така в групите на вече приетите ни деца в средата на годината мистериозно идват нови, напълно непознати деца. Как става това? В групата на голямата ми дъщеря влезе момченце, което е долния набор и изобщо не му беше активен профила за ЦДГ, градината няма точка за месторабота, а родителите имат магазин в квартала и живеят в покрайнините на Витоша. Пояснявам, това е набор 2009, с най-голямата раждаемост.



Ами ползва се вратичката по т.2.2.4, предполагам.

според мен има някаква шашма със социалните места.
Не се записал на първо класиране един социален, но се нарежда на второ класиране.Възможно е това неговото място по някакъв начин да се опитват да продадат на друго дете, а на него лично да не му трябва.Защото, от малцинството не плащат такси на държавата/тези 60 лв, а за тях и по-малко/, те се опитват само да вземат от нея и ако може да изтъргува и това място.

Кой ще тръгне да проверява самоличността на приетото и действително посещаващото, ако бройката излиза?

Наистина ли от малцинствата не плащат такси?
Иначе подобна схема хич не би ме изненадала.
Виж целия пост
# 266
Наистина ли от малцинствата не плащат такси?
Иначе подобна схема хич не би ме изненадала.

Може би не плащат трето и следващо дете. Първите две би трябвало да плащат  newsm78
Виж целия пост
# 267
Момичета може ли само да ми потвърдите дали разсъждавам правилно. Говорено е доста по темата, но в един момент човек зацикля  Simple Smile
Дъщеря ми е набор 2012, нямахме късмет в граничната група на първо класиране. Ще си пробваме сега пак късмета при жребия в желаната от нас ясла, като първо желание, но не възлагам големи надежда.  Но пък се очертава да успее влезе на 2ро класиране в  далечно ОДЗ дори по ниско желание с 5.0 т. И ако я приемат наистина, ще я запиша. Гуми да са ни яки на колата, но там има места Simple Smile Та въпросите са ми:
1. Нали ще продължим  да сме в списъка чакащи за следващите класирания в яслата по първо желание? Ако се  пуснат места де.
2. Догодина нали ще можем да кандидатстваме за ЦДГ още на първо класиране, и ще можем да си ползваме 3те точки за първо желание? 
Виж целия пост
# 268
Анчето и на двата въпроса - да! Успех!  Hug
Виж целия пост
# 269
Благодаря   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия