Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 30 877
  • 782
# 705
Момичета, сега прочетох статията! И съм втрещенааааааааааа! Просто ............ нямам думи!
Виж целия пост
# 706
Ами пък ти то това си е всеизвестно,че го правят пък нии ще си чакаме по опашките примерно,щот не си пристъпяме принципите и имаме няккави ценности.
Виж целия пост
# 707
Момичета, сега прочетох статията! И съм втрещенааааааааааа! Просто ............ нямам думи!

От какво си изненадана. Това всички го знаем...поне тези, които не се сблъскваме за пръв път с кандидатстване в ДЗ.
Виж целия пост
# 708
Момичета, сега прочетох статията! И съм втрещенааааааааааа! Просто ............ нямам думи!

От какво си изненадана. Това всички го знаем...поне тези, които не се сблъскваме за пръв път с кандидатстване в ДЗ.

Хихихи аз го знам и преди да кандидатстваме. Просто доооооста ми е ясна картинката.
Виж целия пост
# 709
Е, чак пък втрещена, това всички го знаем, не може да не си чувала на площадките майките да обсъждат подобни варианти. Ама това е положението.
Виж целия пост
# 710
Аз губя вече всякаква надежда,останаха 3 незаписани,ама до петък има мнооого време,та сигурно ще се запишат и дори надежда няма да имам вече:(
Виж целия пост
# 711
Споко 3-ма пак е добре....при нас е 1.....и дори и да не се запише със сигурност ще се появи някой многоточковец и ще вземе мястото, а и да не се появи сме 15 деца за това хипотетично място.........
Виж целия пост
# 712
Споко 3-ма пак е добре....при нас е 1.....и дори и да не се запише със сигурност ще се появи някой многоточковец и ще вземе мястото, а и да не се появи сме 15 деца за това хипотетично място.........

Пак сте по-добре, ние сме в почти същата ситуация, само 'дето и граничната гр. ще е ок. 70 деца (това, ако едното дете не се запише - всъщност сега ще погледна дали днес не го е направило и не се появи многоточковец)  Sad
Виж целия пост
# 713
При нас бяха 3 места за 13 деца и ни класираха като го преместих в последния момент  newsm78
Виж целия пост
# 714
Здарвейте,имам един въпрос и се надявам някой да откликне,та...моята мома е родена януари(и то началото) 2013 година.Не може ли да кандидатстваме с набор 2012,или това вече не важи?
Виж целия пост
# 715
Здравейте,

въпросът ми е към майките от РГ:
1. Детето ми е родено края на 2012г, а в детската градина, където има (или по-точно ни е сравнително удобна) има свободни места (по-точно няма желаещи по първо желание) за набор 2013. От системата ми отговарят, че не можем да кандидатстваме с набор 2013. Можете ли да ми кажете, какво би могло да се направи, за да се промени това (дори и да не стане за моето дете, то поне за следващите набори). Нали все се хвалят, че системата е гъвкава...
2. Какво може да се направи за тези глупаво разпределени райони - бихме имали шанс в детска градина само на 5 км от работата ми, а се води друг район. Същевременно най-близката градина в района ми по месторабота е на 10км. Знам, че градината (директорката) може да се определи 2 района, но това рядко става. Не били трябвало да става централно, за да е по-обективно? Мога ли да подам жалба някъде?

Станах експерт в тази система, както предполагам и повечето майки тук и ми дойде до гуша от някакви тъпи ограничения.
Виж целия пост
# 716
Здарвейте,имам един въпрос и се надявам някой да откликне,та...моята мома е родена януари(и то началото) 2013 година.Не може ли да кандидатстваме с набор 2012,или това вече не важи?

Септември, като почнат текущите класирания, може да пишем в системата с молба да кандидатстваме с предходния набор (дали не може и за следващия, какъвто е казуза на stefana123 - питала ли си в системата чрез обратната връзка?). И вече ако някъде ни огрее за прием да ни приемат. Т.е. шанс нулев.
Виж целия пост
# 717
Здарвейте,имам един въпрос и се надявам някой да откликне,та...моята мома е родена януари(и то началото) 2013 година.Не може ли да кандидатстваме с набор 2012,или това вече не важи?

Септември, като почнат текущите класирания, може да пишем в системата с молба да кандидатстваме с предходния набор (дали не може и за следващия, какъвто е казуза на stefana123 - питала ли си в системата чрез обратната връзка?). И вече ако някъде ни огрее за прием да ни приемат. Т.е. шанс нулев.

По принцип беше, че ако детето е родено януари, може да кандидатства за по-горния набор и обратното: ако е родено декември - с по-малкия...  Peace За втория вариант обаче не помня някой да се е интересувал из темите, но сигурно все някъде го има.

И ние вече нямаме шанс за никъде (не влизаме дори и на лотария  Sad ), вече за втора г....
Виж целия пост
# 718
Септември, като почнат текущите класирания, може да пишем в системата с молба да кандидатстваме с предходния набор (дали не може и за следващия, какъвто е казуза на stefana123 - питала ли си в системата чрез обратната връзка?). И вече ако някъде ни огрее за прием да ни приемат. Т.е. шанс нулев.
[/quote]

С предходния набор може да се кандидатства на текущите класирания.
Питах в системата: за моя случай (дек. 2012 да кандидатства с 2013) от обратната връзка ми отговориха, че "няма такава опция".
Честно казано незнам защо не може - това е излишно ограничение.
Виж целия пост
# 719
Здравейте,

въпросът ми е към майките от РГ:
1. Детето ми е родено края на 2012г, а в детската градина, където има (или по-точно ни е сравнително удобна) има свободни места (по-точно няма желаещи по първо желание) за набор 2013. От системата ми отговарят, че не можем да кандидатстваме с набор 2013. Можете ли да ми кажете, какво би могло да се направи, за да се промени това (дори и да не стане за моето дете, то поне за следващите набори). Нали все се хвалят, че системата е гъвкава...
2. Какво може да се направи за тези глупаво разпределени райони - бихме имали шанс в детска градина само на 5 км от работата ми, а се води друг район. Същевременно най-близката градина в района ми по месторабота е на 10км. Знам, че градината (директорката) може да се определи 2 района, но това рядко става. Не били трябвало да става централно, за да е по-обективно? Мога ли да подам жалба някъде?

Станах експерт в тази система, както предполагам и повечето майки тук и ми дойде до гуша от някакви тъпи ограничения.
Като цяло и това с предходния набор май е неработещо. Нали сега децата могат да кандидатстват само ако няма чакащи от съответния набор (и то не само по първо желание).
Може да напишеш предложени до РГ, с копие до нас (СНБМ). Надали обаче ще остане време за това на тази РГ, 10.06, з доста сериозни въпроси останаха от предходното заседание. Аз съм с пневмония и не знам дали дотогава ще се надигна, за да присъствам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия