Хайде, дружно всички да видим две чертички!-Тема 74

  • 22 198
  • 724
# 345
babydust7 Късметлийско списъче babydust7
Скрит текст:
Zuzi_M първи ден 12.04, предполагаема дата на О 25.04, дата на М или тест 09.05 fingerscrossed
Bs/биби 30 първи ден 12.04, предполагаема дата на О ..., дата на М или тест 13.05 fingerscrossed
Асита първи ден 16.04, предполагаема дата на О 29/30.04, дата на М или тест 15.05 fingerscrossed  
Cristi първи ден 25.04, предпологаема дата на О 07.05, дата на М или тест 19.05 fingerscrossed
Gergana M първи ден 18.04, предполагаема дата на О 06.05, дата за М или тест 20.05 fingerscrossed
Julcy първи ден 23.04, предполагаема дата на О 06.05, дата на М или тест 22.05
Kremika първи ден 30.04, предполагаема дата на О 11.05, дата за М или тест 23.05
Котаранка първи ден 26.04, предполагаема дата на О ..., дата на М или тест 23/24.05
Suzimi първи ден 29.04, предполагаема дата на О 09.05, дата на М или тест 24.05
Веси първи ден 24.04, предполагаема дата на О 12.05, дата за МЦ или тест 26.05
Azira_smile първи ден 25.04, предполагаема дата на О 10.05, дата на М или тест 26.05
Mademoiselle Chocolate първи ден 01.05, предполагаема дата на О 11.05, дата на М или тест 26.05
Slunchogleda първи ден 25.04, предполагаема дата на О 13.05, дата на М или тест 27.05
Danito:) първи ден 26.04, предполагаема дата на О 09.05, дата на М или тест 28.05
Affroditta първи ден 26.04, предполагаема дата на О ..., дата на М или тест31.05
Maceto85 първи ден 04.05, предполагаема дата на О 19.05, дата на М или тест02.06
Ellie D първи ден 06.05, предполагаема дата на О 20/21.05, дата на М или тест 03.06
Nektarina първи ден 04.05, предполагаема дата на О 19/20.05 , дата на М или тест 04.06
Стопанка първи ден 06.05, предполагаема дата на О 20.05, дата на М или тест 04.06
Dotiraz първи ден 04.05, предполагаема дата на О 20.05, дата на М или тест 05.06
Niana първи ден 11.05, предполагаема дата на О 23/24.05, дата на М или тест 06.06
Зла овца първи ден 09.05, предполагаема дата на О 24.05, дата на М или тест 06.06
Klara първи ден 08.05, предполагаема дата на О 24.05, дата на М или тест 08.06
Manana първи ден 14.05, предполагаема дата на О 25.05, дата на М или тест 08.06
Dzveronika първи ден 13.05, предполагаема дата на О 26/27.05, дата на М или тест 09.06
Desy.. първи ден 09.05, предполагаема дата на О ..., дата на М или тест 10.06
Ransun първи ден 16.05, предполагаема дата на О 28.05, дата на М или тест 11.06
Goldengirl първи ден 14.05, предполагаема дата на О 28.05, дата на М или тест 11.06
Svetleto85 първи ден 16.05, предполагаема дата на О 28.05, дата на М или тест 11.06
Нения първи ден 18.05, предполагаема дата на О 29.05, дата на М или тест 12.06
Merita първи ден 15.05, предполагаема дата на О 30.05, дата на М или тест 13.06
Кофеин първи ден 14.05, предполагаема дата на О 30.05, дата на М или тест 13.06
Maya_the_bee първи ден 17.05, предполагаема дата на О 31.05, дата на М или тест 14.06
Sea_flower първи ден 16.05,  предполагаема дата на О 28.05, дата на M или тест14.06
TIAta първи ден 18.05, предполагаема дата на О 29.05, дата за М или тест 17.06
*Mel* първи ден 19.05, предполагаема дата на О 03.06, дата на М или тест 17.06
Gerenceto1 първи ден 20.05, предполагаема дата на О 04.06, дата на М или тест 19.06
Kristina1989 първи ден 20.05, предполагаема дата на О ..., дата на М или тест 20.06
МечтичкаД първи ден 11.05, предполагаема дата на О 08.06, дата на М или тест 24.06

pregnant Нашите успели момичета pregnant


Декември                                       Януари
@Daniella@ - на 12.12   EFP       megi_zdr - на 03.01 EFP
ZorniZZa - на 13.12 EFP              Каая - на 06.01 EFP    
Maqqq91 - на 16.12 EFP              matsutka - на 06.01   EFP
Паулина1-   на 17.12 EFP            VV - на 09.01 EFP
Lunno momiche - на 24.12 EFP     valpetga - на 11.01 EFP
                                                         molina_bohemi - на 15.01 EFP
                                                         presi1974 - 17.01  EFP
                                                         sugarpup - 20.01 EFP
                                                         desss9011 - 20.01 EFP
                                                         shantall - 23.01  EFP
                                                         Ан - 25.01  EFP
                                                         Shakazul - 31.01 EFP
                                                         Elenna - 31.01 EFP

Февруари                                             Март
Klarheit - 05.02 EFP                   Ellie_bg 04.03 EFP
Snow Queen - 10.02 EFP           адинка 05.03 EFP
Roki81 - 15.02 EFP                    Irene 08.03 EFP

Април                                             Май
darkangel-Ели - 01.04 EFP       iggiberry - 10.05 EFP
NikoStorm - 06.04 EFP       bgzvezdi4ka - 10.05 EFP
baby83 - 07.04 EFP                 M0ni7o_ - 16.05 EFP
4erna pantera - 07.04 EFP      _Стаси_ - 18.05 EFP
vili123 - 09.04 EFP
vl81 - 10.04 EFP
Виж целия пост
# 346
Ей сега насмогнах да ви изчета! Мечтичка, Естлар, моля ви бъдете милостиви с описанията за мъже и т.н. че може и да има месец откак не смея и да си помисля за мъж, било то моя или някой друг! Направо не е за говорене!
Кристи, аз те питах кво измъдрихте със Стаменов миналата седмица, ма ти не ми обърна Фнимание  Crossing Arms а твоя мъж що са е наострил тъй?  Thinking
На всичкото бременни женички, да им е честито да си дебелеят има-няма девет месеца и после да гушкат малки сладки пуФкави бебоци!
Виж целия пост
# 347
добро утро и от мен,

да ви наръся с малко прашец -  babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7

Буци, недей споменава за дебелеенето - вече съм качила 2 кг и съм изпаднала в див ужас, че ще стана 100 кила скоро. лекарят каза, че е нормално да се качат 12 - 13 , аз с това темпо още ж 5 месец ще съм там, а истинското дебелеене идва след това. направо не ми се мисли   ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

лек и успешен ден на всички, много късмет на бебеправещите и на НЕчакащите!!!!  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 348
 newsm79 newsm79 newsm79
Я да обера всичко този път - който превари... smile3533
Ха добро утро  bouquet
П.с. А бе странна работа с тая графика - четвърти ден меря и като изключим първия все една и съща температура отчита (меря я орално - от тази сутрин съм с нов термометър, ама и той е само до десети, поръчала съм до стотни и след 2-3дни ще го доставят newsm78) За първи път меря БТ и не знам нормално ли е Rolling Eyes
Я дайте някой линк да се просветя, че рових тук-там, но доста противоречива информация намирам, искам да знам как да си тълкувам графиката newsm78
Виж целия пост
# 349
 newsm79 newsm79 newsm79 Да смукна малко и аз, няма да е излишно.

Звезде, не се оплаквай, аз и без да съм бременна дебелея, тия кексове и сладоледи дето ги муаме на работата до нищо хубаво няма да доведат, знам си аз ...

Лейдис, много ми е приповдигнато днес, вълнувам се много за сватбата, на която ще ходим в събота. Все се присещам за нашата и ми става хубаво. Снощи установих, че безкрайно много обичам мъж ми, толкова много, че чак не мога да го опиша!
Моята леля си заминава лека-полека, както се очертава ще правим бебко в България.

Слънчев ден ви пожелавам  newsm51
Виж целия пост
# 350
 newsm79 newsm79 newsm79 newsm79 newsm79 newsm79 newsm79 newsm79 newsm79 newsm79 newsm79 newsm79 newsm79 newsm79
bgzvezdi4ka Не се притеснявай...нека затова да дебелееш...все пак има къде къде по-кофти причини   bouquet Една пр-ка напълня наистина много и сестра ми включително...около 20 кг. ...обаче сега сестра ми тежи от преди да забременее килограмите си...даже е супер слаба....48кг. ...така че спокойно....смъкват се после...стига с теб и бебчо да е наред всичко....ще се прежалят  Hug Казвам го с най-добри чувства...да не се засегнеш ейй  Hug  Heart Eyes Аз честно казано нямам нищо против да дебелея заради бременност...преди бих се настроила кофти...колко ще кача и т.н. ...обаче сега е друго  Peace
Буци спокойно не насилвай нещата....то желанието ще си дойде от самосебе си  Hug Дано е скоро  Whistling
Виж целия пост
# 351
Вече трети или четвърти ден са ми болезнени гърдите. Започвам да се притеснявам, преди не ми се е случвало.  newsm78
Виж целия пост
# 352
Вече трети или четвърти ден са ми болезнени гърдите. Започвам да се притеснявам, преди не ми се е случвало.  newsm78

защо се притесняваш? та това е хубаво. кой ден ти е от цикъла. Болезнените гърди доколкото знам означават повишени нива на прогестерон който или показва цикъл скоро или още по-хубаво бебче  Sunglasses
Виж целия пост
# 353
newsm79 newsm79 newsm79
Я да обера всичко този път - който превари... smile3533
Ха добро утро  bouquet
П.с. А бе странна работа с тая графика - четвърти ден меря и като изключим първия все една и съща температура отчита (меря я орално - от тази сутрин съм с нов термометър, ама и той е само до десети, поръчала съм до стотни и след 2-3дни ще го доставят newsm78) За първи път меря БТ и не знам нормално ли е Rolling Eyes
Я дайте някой линк да се просветя, че рових тук-там, но доста противоречива информация намирам, искам да знам как да си тълкувам графиката newsm78
Това е от "Зачатие"  Hug
Скрит текст:
Как да мерим и отбелязваме своята базална температура?

Важно е да се използва специален термометър за базалната температура. Дигиталните термометри също са ефективни.
Дигиталният термометър за базална температура отчита бързо резултат, издава сигнал, когато е достигнал температурата, запомня последната температура и лесно се разчита. Това е важно, когато е замъглен погледа рано сутрин. Добре е да я запишете на тетрадка до леглото си доколкото е възможно най-бързо. Най-добре е да си установите навик къде ще записвате своите данни всеки ден за да не пропуснете или забравите. Липсващи данни за температурата могат да изкривят интерпретацията на вашата графика. Записвайте информацията за температурата си в градуси по Целзий.

Някои основни правила за измерването на базалната температура

Вашите данни за базалната температура ще бъдат много по-надеждни ако спазвате следните указния, а неспазването им може да направи вашата графика трудна за разчитане и анализиране. Важно е да използвате специален термометър за измерване на базалната температура и да я мерите рано сутрин веднага след събуждане. Разбираме, че все пак това са идеализирани условия, които рядко могат да се спазят в нашето ежедневие. Но колкото по-близко сте до тях, толкова по-прецизно и лесно можете да анализирате и интерпретирате графиката си след това.

Sign Exclamation Мерете температурата си преди ставане от леглото сутрин, защото всички движения могат да доведат до покачване!
Sign Exclamation Ако използвате живачен термометър, изтръскайте го още от вечерта
Sign Exclamation Мерете температурата си всяка сутрин по едно и също време!
Sign Exclamation Мерете температурата си след най-малко 3 часа непрекъснат сън!
Sign Exclamation Поставяйте термометъра си на достъпно място от леглото за да не ви се налага да ставате преди измерването на температурата!
Sign Exclamation Използвайте, ако е възможно, един и същ термометър в рамките на един и същи цикъл! Ако случайно се наложи смяна, отбележете го като забележка на своята графика.
Sign Exclamation Пазете си резервен термометър, в случай че вашия се повреди!
Sign Exclamation Температурата може да се мери ректално, орално или вагинално, но трябва винаги да се мери на едно и също място, защото е възможно да се различават стойностите на различните места. Някои жени предпочитат да мерят температурата си орално, докато други получават най-добро интерпретиране на резултатите си чрез ректално или вагинално измерване.
Sign Exclamation Записвайте температурата си възможно най-скоро след измерването. Има много термометри, които пазят последния резултат до следващото измерване. Ако имате друга работа или искате да останете още в леглото можете да я запишете и по-късно, но ние препоръчваме навременно записване с цел да се избегне забравяне или пропускане.
Sign Exclamation Ако използвате електрическо одеало или възглавничка – поставяйте го в едно и също положение през целия цикъл.
Sign Exclamation Отбелязвайте със забележка неговото използване.
Sign Exclamation Мерете температурата преди всякакво друго действие – включително ядене, пиене, отиване до банята. Ако има обстоятелства, които не ви позволяват това, измерете я възможно най-бързо след това и отбележете с бележка в данните за съответния ден.
Sign Exclamation Ако има обстоятелства – временни или постоянни, които възпрепятстват спазването на тези указния, продължавайте да мерите температурата, като се стремите да се доближавате максимално близко до тях. Отбелязвайте с бележки специалните обстоятелства.
Sign Exclamation Въвеждайте измерената температура ежедневно в клетката за измерена температура за съответния ден.

Фактори, които могат да повлияят на базалната температура

Както е върху цервикалната слуз, със сигурност има фактори, които могат да окажат влияние и върху вашата базална температура. Те трябва да бъдат отбелязвани в полето забележки за всекидневната информация, която се въвежда в календара. Ако тези фактори се появяват сравнително рядко, няма опасност те да компрометират графиката и нейния анализ.

Следните фактори могат да повлияят на стойностите на базалната температура:

Sign Exclamation треска;
Sign Exclamation болест или инфекция (дори, когато не са довели до треска);
vпростуда, зачервено гърло;
Sign Exclamation лекарства;
vалкохол (особено в по-голямо количество). Ако предната вечер е
Sign Exclamation консумирано е важно да се отбележи в информацията за деня.
Sign Exclamation пушене (ако пушите е добре да преустановите с този навик, когато Sign Exclamation решите да планирате бременност);
Sign Exclamation емоционален стрес и напрежение;
Sign Exclamation физически стрес и преумора;
Sign Exclamation силни вълнения;
Sign Exclamation разстройства на съня (безсъние, нощно събуждане, неспокоен сън);
Sign Exclamation промени във времето за събуждане;
Sign Exclamation промени на часовата зона поради пътуване;
Sign Exclamation пътуване;
Sign Exclamation промяна на климата;
Sign Exclamation използване на електрическо одеало (възглавница);
Sign Exclamation промяна на стайната температура;
Sign Exclamation прекъсване на противозачатъчните хапчета;
Sign Exclamation кърмене.

Ако не можете да се свържете с календара в определен ден, запишете резултатите си на лист хартия, докато имате достъп до сайта. Sign Exclamation

Котаранка има ли причина за това?Кой ден ти е от Ц....ДАно дано!  Hug
Виж целия пост
# 354
Принципно трябва да ми дойде на 23ти или на 24ти. Надежди никакви нямам с едно сексене на 6ти силно се съмнявам да е станало нещо.  Blush
Виж целия пост
# 355
Благодаря, чета smile3529
Виж целия пост
# 356
Принципно трябва да ми дойде на 23ти или на 24ти. Надежди никакви нямам с едно сексене на 6ти силно се съмнявам да е станало нещо.  Blush
Ооо,аз пък не се съмнявам.Напълно достътъчно е,ако е било в точното време Wink Стискам палци  Praynig Hug
Виж целия пост
# 357
Според календарчето в телефона ми 6.05 е бил фертилен ден, овулацията ми я смята на 9.05... Не смея да се надявам на нищо, че като цъфна след 2-3 дена ще ми е много гадно. #Crazy
Виж целия пост
# 358
Имам спомен,че шантал беше забременяла с един опит за месеца,няколко дни преди предполагаемата О...не искам да ти вкарвам напразни надежди,но наистина има шанс...
Виж целия пост
# 359
Направо си ме навиваш ти  Whistling

Ще видим де, ще чакаме и ще видим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия