Фигурно пързаляне - тема не първа

  • 80 873
  • 741
# 165
 baloni честит рожден ден на Албена Денкова!
Ясно че състезателната кариера като стартове каквото показваха родните телевизии в онези години бе проследена. В ерата на интерната също така е ясно че наваксах с пропуснато. Много и разнообразни емоции съпровождаха този процес. Но атмосферата на световното 2007 година и изпълненията са мнооого ярък спомен, сякаш от вчера.

2007 World Figure Skating Championships таблицата - последния състезателен старт на Албена-Макс.
 Laughing гледайки таблиците на танците- Compulsory Dance  Original Dance  и Free Dance  и имената на преките конкуренти, дори се сещам тук там с кои програми бяха. Сериозно гледане е било  Crazy спор няма.
Ice Dancing
На фона на всички емоции помня как излязоха на волната първо Marie-France DUBREUIL / Patrice LAUZON -радвах се че се представиха добре, после  Tanith BELBIN / Benjamin AGOSTO - радвах се че сгрешиха, Isabelle DELOBEL / Olivier SCHOENFELDER - също добре и последва гробната тишина на изпълнението на Албена-Макс и фурора в залата и пред нашия телевизор. Бързо задържахме радостта защото следваха "големия ми трън в очите  Close Oksana DOMNINA / Maxim SHABALIN - нямах нерви да ги гледам, помня че стисках силно палци на нашите и че карах на звук без да гледам картина  Laughing. Кой да гледа тогава Теса-Скот и Мерил -Чарли  Mr. Green?!
В крайния резултат помня как се радвах за Албена-Макс и Мари-Франс-Патрис и негодувах за третото място дадено на Белбин-Агосто а не на Изабел-Оливие. На това състезание и други мои големи любимци станаха световни шампиони- Жу и Мики. Изобщо и четирита подиума на това световно, с едно изключение бяха много приятни за мен и все с големи любимци: Жу, Дайс, Стефан, Мики, Мао, Юна,     Shen Xue -Zhao Hongbo Пан-Тон и Альона-Робин.
Да си припомним трите изпълнения-
Compulsory Dance
Original Dance  
Free Dance
награждаването
Виж целия пост
# 166
Yuzuru Hanyu
Takahiko Kozuka
So Youn Park
Rika Hongo
Ice Legends — Part II: Getting Ready
Дмитрий Соловьев
Виж целия пост
# 167
Миша Джи идва отново за купа “Денкова-Стависки”-  дано се получат добре състезателните му изпълнения за всеобща радост.
Датския отбор отдавна не съм го мяркала а решил да ни погостува, браво.
Максуел е от приятните за гледане фигуристи.

Този youtube - потребител качва интересни записи от NHK Trophy и неизлъчените в първите записи от Carnival on Ice 2014
Гледайки Мерил-Чарли и последната състезателна гала може да се каже че "Say something" на галите е нещо като "Фантомът на Операта" в състезанията този сезон  Mr. Green. Запис и на първото изпълнение на Погорилая и "Rise Like a Phoenix", Томаш ........

Грейси Голд няма да участва на FGP, първа запасна е Рика Хонго. Да видим кой ще се "допързаля" да Барселона.
В Загреб "тече" 47th Golden Spin of Zagreb  с участието на Даниела Стоева и Макарова-Кенчадзе. Интересен състав но записи няма  ooooh!. Корпи трябва да започне завръщането си на състезателния лед. Според таблицата на кратките танци Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI  и Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE имат равен резултат  Simple Smile.

Ice Legends

Isadora Williams   от Estrelas da Patinação- São Paulo
Виж целия пост
# 168
Sara Hurtado
Джейсън Браун
Боброва -Соловьев
Гран-при: цифры и комментарии
Canada looking for double gold at Grand Prix Final
Корпи
Дуета Annabelle Prölß -Ruben Blommaert разпаднат но изненадана не съм. И на двете им GP-участия бе видно че има проблем от  всичкия език на телата им извън самите им програми. Да видим как ще продължат.
Виж целия пост
# 169
Браво на Даниера Стоева.
Кийра Корпи се завърна с победа, Даниела Стоева по-силна във волна програма
Golden Spin
Снежный Король
Виж целия пост
# 170
Хави
Ilinykh and Zhiganshin rise from the ashes
Не дошли до финала
Illyusheshkina / Moscovitch   интервю   КП
Moore-Towers /  Marinaro
Виж целия пост
# 171
Преди маратона по гледане на FGP четене:

Наталья Бестемьянова и Игор Бобрин
Карел Файфр
Анна Погорилая
Елизавета Туктамышева
Ашли, Чок-Бейтс, Шибутани
Монько -Халявин
Gracie Gold



ISU Grand Prix of Figure Skating Final 2014/2015
Смесването на юношеската и сеньорската програма определено ми допада само дано е и удачна като формат що годе за всички участници. Ние зрителите пак ще трябва да гледаме онлайн. Българския Евроспорт 2 дори и лупа да вземете освен в четвъртък на живо двете дисциплини при сеньорите останалото е .....
ISU канала и sportbox  ще покажат всичко + моментален пълен архив.
Виж целия пост
# 172
Таблицата
Начало 15 ч.
Ashley Wagner
Gilles - Poirier

Снежный Король
Виж целия пост
# 173
Romain Haguenauer
Tapas Grandes: Art of skating arrives in Barcelona
 hahaha " Delay a flight to the Final? Never propose this to a figure skating aficionado!"
Барселона!!!!
Best of the best highlight Grand Prix Final field
Нина Мозер 2
Анна Царёва

Экскурс в прошлое. Финалы ЮГП


NHK Trophy 2014
 Confused колко жалка е цялата история със записите в Япония. Нобу и Акико “Smile On Ice” няма как да ги видим.
François-Xavier Ouellette
Виж целия пост
# 174
photo
БНТ HD  също дава турнира.
ISU CHANNEL
sportbox
Виж целия пост
# 175
Junior Ladies - Short Program
Юношеско пързаляне но без падания е гледаемо. Шестте девойки се постараха. И с реда в класирането се съгласих и горе долу с разликите. Yuka NAGAI в последната трета на изпълнението ми бе странна- имаше вид на загубила всякаква ориентация но всичко завърши добре за нея.
Честно казано като зрител ме  ooooh! неразборията с K&C зоната. Чудя се на кой да дам приза за странно решение по темата- на TEB или на FGP. И на двете места съчувствие към треньорите най -вече.
Junior Ice Dance - Short Dance
 Thinking някак си "сиво" състезание като програми и изпълнения на фона на жизнерадостния музикален ритъм. Реално нито едно изпълнение не ми допадна много но все пак съм склонна най -вече причината да назова -програмите. Да видим как ще са на волната.
Junior Men - Short Program- тук цели три познати имена/фигуристи а "кратката изненада" поднесе този път дебютния за мен Сота Ямамото. Садовски и Петров паднаха много лошо. С вторите оценки на Петров и Боян не съм съгласна. Жалко за грешката на Уно. С интерес очаквам волната.
Boyang Jin

Junior Pairs - Short Program- течеше си състезанието без китайски дует, изредиха се руските дуети , изгледах новите за мен програми на познатите Федорова-Мирошкин и Выгалова -Закроев и финално на леда Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU. Гледам дуета и се разсейвам от мисълта че Julianne SEGUIN съм я виждала някъде и то на голям турнир а Charlie BILODEAU не. ISU - биогр. за дуета не помогна та справката за самата Julianne изясни нещата - гледа съм я на 2013 Four Continents Championships  а като дует на големи турнири заради травми не са попадали май поне 2 пъти. Та ето ги сега. Очаквам с интерес волната и кой какво ще покаже там. В двата предни руски дуета девойките има над какво за работят за да достигнат нивото на по-големите партньори.
Цитати  2 3
Относно заснемането- вървеше във възходящ и коригиращ се в хода на състезателния ден ред но някъде до края на юнорите. След това регрес и прекаляване с примъкнатата и тук излишна камера на покрива по време на изпълненията  ooooh!. В Япония този път почти не я ползваха за което ги похвалих но тя се появила в Барселона  след Шанхай ooooh!. Ракурсите по време на изпълненията не са от най-удачните така че снимачния екип да дерзае и да се поправи  Naughty.

Pairs - Short Program
Доволно добро качество показаха състезателите и колко жалко за паданията на Юко Кавагучи и Cheng Peng. Класирането като ред ок но не и като разлики. Въобще не приемам разликата м/у първите два дуета и третия да е толкова голяма  Stop. Протоколи умишлено не гледам но от цитатите чета за оценка 10  за  Choreography/Composition на  програмата на Мегън-Ерик и ме напушва  Mr. Green - кой е съдята се питам риторично. Браво на Мегън-Ерик за майсторското и чисто изпълнение и дано и на волната са така. Браво и на Столбова-Климов за поредното чисто изпълнение за сезона. Браво и на Xiaoyu YU - Yang JIN- определено прави добро впечатление стабилността им в сезона до тук а и видно се стараят и работят по презентацията. Wenjing SUI - Cong HAN има какво "да чистят" технически но категорично не съм съгласна с втората оценка  Stop.
Ladies - Short Program
Пример когато мъдрещия се, не знайно защо за мене и до сега, TES score  на екрана може да  Confused/ Close зрителя- най-вече при изпълнението на Липницкая- от 39 при аплаузите от зрителите на леда стана 34 на "диванчето". Кой разбрал разбрал  Mr. Green- имам предвид средностатистически спорадичен зрител.
[Против TES на екрана съм основно заради едно нещо. Като current  показват не най-високия TES  към дадения момент  а този на лидера в класирането към момента  ooooh!. А лидера може да има дори 5, 6, 7-и и т.н. TES резултат във временното класиране. За това ако се пречкат на екрана цели 2 реда смисъл за втория има само ако е сравнение с най-високия временен TES ]
Браво на Хонго за убедителното технически изпълнение. Жалко за паданията на Погорилая и Радионова и грешката на Ашли. Браво на Туктамышева- пак ми се стори че импровизира на това болеро или всеки път забелязвам нещо ново, което предишния път не съм,  Blush почвам да гледам тази програма вече като малко дете чакащо изненада какво има в опакованата кутия с подарък за което голямо браво на Лиза за изпълнението ѝ до тук в сезона. Липницкая от цитата от пресконф. е наясно "какво се случи днес с оценките" и се надявам да го забрави и да се получи на 6 волната. Очаквам с интерес волното състезание и стискам палци и на шестте.

Цитати  2   3  4   5


Анжелика Крылова
Этери Тутберидзе
Виж целия пост
# 176
За юношите състезанието приключи и могат да се разходят из Барселона и сие и да подкрепят големите си колеги.
При девойките видях няколко интересни програми, спортен дух и хъс, Саханович променена като стил на пързаляне.
При юношите- не в пикова форма като цяло, Уно най във форма и трупа сила и умения. Петров и Боян имат бая неща по втората оценка за оправяне а са концентирани предимно в първата.
При спортните дуети Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU с две доста удачни програми , вкл. музикално, с 2 стабилни и прилични изпълнения а и от прочетеното за тях напълно обяснима и изтрадана титла. Максим Мирошкин много приятно впечатление, по дуета има още какво да се коригира.
Волните танци пробудиха интереса ми след сивите кратки но не като програми а като изпълнения и изпълнители. Като изключим Яновская-Мозгов, Madeline EDWARDS / Zhao Kai PANG и Лобода-Дрозд останалите ми се сториха твърде емоционално несъвместими дуети- всеки си е свободен електрон  Thinking, а това именно при танците е голяям минус. Ако ще продължават трябва да се променят.
Цитати 2  3
Junior Ladies Victory Ceremony    JGPF Victory Ceremony ICE DANCE  
JGPF Junior Men Victory Ceremony



The Phantom of the Opera  я чувам всеки ден и на този турнир. Определено е хита на сезона  Mr. Green

photo
Short Dance Идеална локация за този танц и дано е имало повече местна публика.
С реда в класирането напълно съгласна но с разликите не.
Програмите вече известни, няма чудене " а сега какво  следва" и зрителя може да се наслади на изпълненията и да открие нови буквално или преносно-незабелязани при предищно изпълнение, неща.
Piper GILLES / Paul POIRIER направиха най-силното си изпълнение в сезона до тук. Програмата придоби цялостен вид и ми харесва все повече и повече.
Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI направиха същото. Алекс така с променен тоалет и визия определено е сполучлива промяна, додава за откритост , емоция, контакт с публиката. Изобщо промени в правилна посока. Няколко нови момента забелязах из програмата-жестове, движения.
Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE и този път въобще не ме "докоснаха" с тази програма, така и ще си остане явно в първата половина на сезона, липсва ми нещо и това е. Иначе едно приличво изпълнение но преднината им пред следващите 2 дори 3 дуета в класирането е напълно неоправдана за вчера.
За останалите 3 дуета къде вълнение, къде мал шанс попречи за идеално изпълнение. Следват волните. Кофти паднаха Чок-Бейтс и добре че нямаше видими поражения, за невидимите ясно  Confused.
Цитати
Men - Short Program  Цитати  2 Горе долу прилично подредени. Кратката на Ханю я "видях" този път и ми хареса, както се казва изпълни я с главата си/с мисъл. Браво на Воронов за борбата с вълнението. Хави напълно загуби борбата с него но не съм и изненадана, определено има голям недостиг на фокусиране еле пък там на конкретното място ....... Rolling Eyes. Ковтун този път 50/50 борбата със същото това стартово вълнение.
За грешките на Мура жалко, изпълнението на Мачида прилично но не идеално съвсем очаквано- следващ пик във формата му трябва скоро, както и на Мура разбира се, така че не очаквам тук да са на 100% но и така са ок.

Рафаэль Арутюнян
Sara and Adrian are ready to flamenco

 
Виж целия пост
# 177
 Party Crazy yes yes от волния ден.
Pairs - Free Skating
Браво на Xiaoyu YU -Yang JIN за цялостното им представяне в серията и най-вече на финала. Удачен преход от юнорите към сеньорите.
Браво на Столбова-Климов за всички 6 стабилни изпълнения до тук.
Cheng PENG / Hao ZHANG и Wenjing SUI / Cong HAN очаквам да са в топ форма и най-вече дамите да са постегнали скоковете  за световното. На 4К тепърва ще видим кои китайски дуети ще са.
Мегън-Ерик това е втория им път от както ги "следя" когато се събраха на максимум в двете си програми за което гооолямо браво и честита им първа титла от GPF.
Цитати
С крайното класиране съгласна
Ladies - Free Skating  този път  с не малка драма . Съгласна с класирането. Браво на Туктамышева. Радионова и Ашли се пребориха със себе си. Цитати
Free Dance получи се чудесна танцова гала. Съдиите ги подредиха и "наградиха" но важно е че и 12-тимата се постараха на max;
Men - Free Skating нейсе подредба отговаряща на показаното но с редица разлики/оценки въобще не съм съгласна. Правилната подредба важи и за крайното класиране и за това съм много доволна. Весел подиум  Laughing.
Браво на Ханю изтрада я буквално таз победа и най-вече ми "показа" нейсе и двете си програми.
Браво на Воронов за двете стабилни и в не по-малка степен добре поднесени програми- особено волната.
Браво на Хави че срама все пак се оказа мотив за него, има още много какво да се желае от изпълненията му и някой да му намери формулата за фокусиране и охлаждане на стартовите страсти, не виждам към момента това да се прави от екипа му  Thinking. Иначе голяма част от потенцияла му "ще иде на вятъра".
Мачида и Мура събраха ако не друго то мотивация и яд за предстоящото им национално първенство.
Ковтун с Гачински дружно е очевадно от какво имат нужда а аз  от беглите тв кадри на  треньорите им виждам точно грешни подходи  ooooh!.
Сара се справи добре като интервюиращ.
Диктора в залата се чудя дали изобщо бе по-зле от вечния на Rostelecom Cup  Rolling Eyes ooooh! потресаващо неудачни.
Галата е от 13 ч.

Виж целия пост
# 178
2014 GPF Ice Dance Victory Ceremony
2014 GPF Men's Victory Ceremony
Цитати от мъжете и танците.   

Не мога да не споделя това мнение Спорт не для всех
"Все просто, будет массовый зритель, будет реклама, будут прямые трансляции по  ТВ, а это повлечет за собой очень многое, в том числе повысит уровень и качество комментирования..."
"...не хватает профессиональной работы операторов на крупнейших соревнованиях. В той же Барселоне неопытность оператора или режиссера при показе ФК видна невооруженным взглядом."
" У всех бывают взлеты и падения,  в этом и заключается непредсказуемость спорта.  Но в последнее время фигурное катание грешит идолопоклонничеством. И лично у меня, это вызывает негатив. Если спортсмен талантлив, целеустремлен и, простите, пашет как лошадь, он сам пробьется сквозь тернии к звездам, и не надо искусственно поддерживать  авторитет такого спортсмена. "
"Таким образом, можно сделать весьма печальный вывод : фигурное катание – это спорт не для всех! Он построен по принципу: «кому надо – тот разберется!» Соответственно, рождается другая закономерность: нет массового зрителя =  нет рейтинга= нет или почти нет прямых трансляций и т.д. и т.п. Печально, но факт.  "
Последващите примери за компонентите на оценката споделям на над 101%.
" И главное, что в ФК нельзя оспорить ни уровни, ни их оценивание. Технические бригады  видят недокруты и ребра исключительно по желанию. Если надо, передержанную поддержку найдут или не досчитаются оборота во вращении. К чему там была призвана новая система судейства? К объективности? Ой, ли!  "
"В общем, надо что-то менять и кардинально....

Виж целия пост
# 179
 ooooh! Joy hahaha Joy галата и тя започна с Фантома. Предлагам да се сложи бан на тази музика за следващия сезон. Да ме прощава младия испански фигурист но го пропуснах с дистанционното.
В първата половина Липницкая, Шибутани, Sui-Han,Радионова мехлем за очине и ушите. Хави явно обясни нещо по техниката във фигурното пързаляне.
Във втората половина Сара-Адрия зарадваха публиката, Медведева  Joy танцуваше Beе Gees ала Michael Jackson но и така става, даже ми бе забавно  Mr. Green, но все пак можеше да почерпи от Канделоро за движения на лед за тази музика да речем.На  Peng-Zhang добре че пуснаха повече светлина,  Столбова –  Климов с ном показателен, Лиза също.Мегън-Ерик също добре че по на светло тази хубава програма.

Мозер Москвина  Воронов  Столбова –  Климов
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия