Всякакви въпроси относно съдомиялните - 15

  • 76 867
  • 896
# 255
Споделете за тази програма с пара - стана ми интересно  Hug
Може би има предвид интензивната програма, която е с температура 70 градуса по Целзий.
Виж целия пост
# 256
Аз не знам всички ли имат, моята просто има такава програма. Така си се казва програмата Пара и така си и пише, използва пара за силно замърсени съдове, тенджери и тигани, тя ни е най-дългата програма 180-190 мин. Няма оказана Т на нея, предполагам парата си е една Т...
Отделно може и Power Clean пръскачките да й се пуснат към нея като опция, но аз не го правя.
Виж целия пост
# 257
Аз не знам всички ли имат, моята просто има такава програма. Така си се казва програмата Пара и така си и пише, използва пара за силно замърсени съдове, тенджери и тигани, тя ни е най-дългата програма 180-190 мин. Няма оказана Т на нея, предполагам парата си е една Т...
Отделно може и Power Clean пръскачките да й се пуснат към нея като опция, но аз не го правя.
За същата става въпрос. В ръководството за съдомиялната машина има таблица, в която са ти описани програмите: име, температура, степен на замърсеност, време, какво прави (предизмиване, студена вода, топла вода, сушене и т.н), разход на вода  и ток и др. подобни.
Виж целия пост
# 258
Да, в книжката гледам, няма градуси, на всички други програми има.
Има 6-то чувство там според замърсяването пуска  до 70 градуса, има всекидневна на 60 градука и т.н. Тази си пише само пара и толкова, без градуси.. също е с  един от най-високите разходи на вода, предполагам заради  дължината на програмата и парата...
Иначе не ги пише поетапно кога какво прави.

"Функцията AquaSteam е интегрирана в сензорната програма. Температурата се увеличава, а налягането на водата намалява по време на основната измивна фаза, което образува пара вътре в съдомиялната машина. Парата помага за омекотяване на замърсените участъци по съдовете, като по този начин прави почистването с вода по-лесно в следваща фаза на цикъла. Парната фаза се повтаря преди последното изплакване за постигане на дезинфекциращ ефект." това пише на сайта за функцията.
Виж целия пост
# 259
И аз използвам интензивна за замърсени съдове , явно тази е подобна.
Благодаря!  Hug

А иначе принципа на действие на всички по-дълги програми е накисване и/или изплакване , същинско миене , после 1-2-3 изплаквания и сушене . Като варират Т и времето на самите дейности!
Виж целия пост
# 260
Мда, не знам дали всички имат  такова преминаване на пара, защото то иначе може и с по-топла вода и пак да е интензивна програма Wink
Както и да е де.... добре измива мръсната посуда след готвене Simple Smile
Виж целия пост
# 261
Да , това е важно - да сме доволни  Wink
Виж целия пост
# 262
Здравейте, може ли малко помощ имам съдомиялна електролукс esf2410 и до сега съм ползвала само таблетки но искам да мина на течен, може ли да ми кажете къде се слага? Благодаря
Виж целия пост
# 263
Там където слагаш  таблетката, там се слага и течният препарат и прах също, ако решиш да ползваш  такъв.
Виж целия пост
# 264
За да добавите лимонов аромат на съдомиялната (или да ѝ помогнете да работи за особено мазно натоварване.. нарежете сочен лимон на половина, махнете семената и го бучнете с  отрязаната страна върху горната кошница. После изхвърлете Wink
Виж целия пост
# 265
Аз ако го сложа от там той ще изтече...в смисъл няма капаче или нещо такова просто вдлъбнатина  newsm78
Виж целия пост
# 266
Дойде ми време вече и аз да се включа в тази тема! Наканихме се вкъщи да си вземем съдомиялна машина. От всичко изчетено през последните 10-15 дни се спряхме на 2 модела на БЕКО (то ни е по джоба, спрямо цена-качество) . Имам два въпроса. Първият ми въпрос е, миялната с широчина 45см, ще работи ли нормално , ако е поставена на кухненския плот отгоре Simple Smile Simple Smile Simple Smile ? В края на кухнята имаме една ниша в/у плота, която е с широчина 47-48см, и там е единственото място , на което може да се сложи съдомиялна! И вторият ми въпрос , естествено е - кой от двата модела на изберем, като и двата са ни в ценовия диапазон?

1- http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.d … na-BEKO-DSFS-4530

2- http://www.technopolis.bg/b2c/details/680579/P11100501/Sadomiyalna-BEKO-DSFS-6831

Мерси предварително


Да ви се похваля, днес взехме 1-вия модел. В Технополис го бяха намалили 450 лева и го взехме. Консултанта успя да ни убеди, че е срещу още 50 лева гаранцията от 2 години става 5 години. И така срещу 500 лева се сдобихме с Бекото с 5 г. гаранция. Днес успяхме и да го монтираме, и даже и да го изпробваме с доста добре позасъхналите от снощните гости чинини и прибори (засъхнало топено сирене и други неща , които стават на камък) - абе идеален тестдрайв Simple Smile Simple Smile Simple Smile . Машината работи изключително тихо. Пуснах я на 4 програма (Quick and clean 60 градуса) за 58 мин. Резултатът е безупречно измити чинии и прибори.
Виж целия пост
# 267
Само да добавя, че все пак успяхме да и намерим място на земята и си монтирана както трябва
Виж целия пост
# 268
Не разбирам каква сол и къде я слагате? Защо се прави това?
Виж целия пост
# 269
Здравейте,
надявам се да съм попаднала на правилната тема.
Съдомиялната ни протече и сме в търсене на майстор, защото машината е стара и отдавна е извън гаранция. Не знам дали има значение марката - Индезит е. Можете и да ми препоръчате добър майстор за гр. София.
Предварително благодаря   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия