Всякакви въпроси относно съдомиялните - 15

  • 76 890
  • 896
# 345
Беко 6830 - редя и в двете кошници за половин зареждане и ги измива перфектно.

И аз на старото Беко ползвах 1-2 пъти половин зареждане и така си пишеше по спомени.

Сега на Бош-а има така нареченото съкращаване на програмата Vario Speed, но пише, че съкращава времето, но използвам повече вода отколкото същата програма за нормалното си време. Което е недомислица за мен, но такива са на Бош. Абе Бекото си беше супер. Simple Smile Simple Smile.
Виж целия пост
# 346
Това в упътването ли го пише? Коя марка и модел?

Да , в упътването го пише !
Тека е машинката , модела ..... някой си
Виж целия пост
# 347
1/2 зареждане не е само едната кошница, а половин количество съдове Peace. Нали не смятате, че ще работи само перката на едната кошница Wink?

аз съм почти на 100%, че именно работи само едната перка. При моята пише, че  опцията може да се ползва или за горната или за долната кошница. Ама трябва да й отворя някой път вратата да видя какво пуска, но предполагам не случайно се нарича зонално миене тази опция.
Виж целия пост
# 348
Явно си е до машина, затова трябва да се четат упътванията. При мен - Беко 6833 - няма изрично указано. Тази нощ пуснах 1/2, разпределени в двете кошници - идеално измити са Peace.
Виж целия пост
# 349
При мен си пише, че няма значение коя кошница ще се зареди (Бломберг, под шапката на Беко).
Виж целия пост
# 350
Някой да сподели къде може да се намерят Резервни части за Едеса? newsm78
Виж целия пост
# 351
През нощта е спирал токът.Съдомиялната беше включена на отложен старт.На сутринта всичко беше чисто и топло все още.Прибрах съдовете,но ме гложде мисълта дали е минал целия цикъл на миене?И дали не са били топли от миенето,а да не са били изплакнати.Въобще не зная какво се случва с програмата,ако спре токът.Някой знае ли?
Виж целия пост
# 352
Миялната има памет до 1 час мисля, че беше. Ако до тогава напрежението се възстанови, програмата продължава. Ако няма обаче повече време ток, то програмата се нулира. Така пише в моето упътване. Случвало ми се е да няма ток 20-тина минути и наистина си продължи после от там, до където е стигнала.
Виж целия пост
# 353
Благодаря.Нямам спомен в моето упътване да съм чела нещо такова. Но трябва пак да го прочета от край до край внимателно.
Виж целия пост
# 354
През нощта е спирал токът.Съдомиялната беше включена на отложен старт.На сутринта всичко беше чисто и топло все още.Прибрах съдовете,но ме гложде мисълта дали е минал целия цикъл на миене?И дали не са били топли от миенето,а да не са били изплакнати.Въобще не зная какво се случва с програмата,ако спре токът.Някой знае ли?

зависи от модела. Моята е Бош и след спиране на тока стартира от където е спряла с нагряване , пълнене и т.н. На майка ми е по-стар модел Зануси. Тя не стартира изобщо и си я пуска отначало.
Виж целия пост
# 355
   Вени, как се справя Бош-ът с тенджери и тави? Препоръчаха ми марката, че измивала добре и тях.
Виж целия пост
# 356
   Вени, как се справя Бош-ът с тенджери и тави? Препоръчаха ми марката, че измивала добре и тях.

Като всяка друга с правилните препарати и настройки.
Виж целия пост
# 357
   Вени, как се справя Бош-ът с тенджери и тави? Препоръчаха ми марката, че измивала добре и тях.

Като всяка друга с правилните препарати и настройки.

има нещо вярно, но Боша е малко по-претенциозен сравнен със старото Зануси. Налива по-малко вода, загрява по-бавно от екологична гледна точка. Занусито мие с всички препарати еднакво добре на една и съща програма, а Боша си иска настройки за по-слаби препарати по-дълга програма или по-висока т. Но аз съм доволна защото с ГГ мие добре на стандартна програма.
Виж целия пост
# 358
Не съм забелязала, честно казано. Сравнявам с Беко. И двете ми са настроени по един и същ начин, издънки съм имала само, ако имам нещо много замърсено със смотан препарат. Затова и вече 5-6 г вече може би не сменям препаратите, или поне основния за силно замърсените тави, които са ми доста често.
Виж целия пост
# 359
Препоръчайте ми сервиз или майстор за съдомиялна Силтал, моля.
В София.
Благодаря.
След 10 години вярна служба, май имам проблем с помпата  newsm78Дали ще я ремонтират или направо нова?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия