Чакаме АВГУСТ размечтани, че тогава ще сме горди мами!

  • 24 864
  • 741
# 450
Според мен бебето ти е заело просто друга поза и затова и не го усещаш толкова, но това е мое мнение. В една позиция може по-силно да рита, а в друга по-слабо. Пък и все пак не е като да не го усещаш въобще. То сега и по-тясно им става. Но пък както и друг път съм се оплаквала моя мъж не е от най-активните, особено от към ритници. По-скоро му усещам движенията, но не е много активен. Гледам да не влизам във филм. Според мен си изчакай прегледа де, освен ако съвсем не спре да мърда.
Виж целия пост
# 451
deindja и мойта от няколко дни е по-кротка, по- скоро някакво въртене усещам, не толкова ритници, ама не с оная бясна сила, с която беше по едно време (особено докато бях болна, незнам дали влияе). Но и от начало не е от най- активните, особено денем...
Виж целия пост
# 452
Благодаря ви, мисля да си изчакам прегледа, струва ми се, че бебо е решил да ме успокои днес и сега ми подава разни крачета (аз си мисля крачета, а то какво е само бебето си знае). Аз май съм от притеснителните, въпреки че не съм имала почти никакви проблеми досега. Вчера си мислех, че и корема ми се е смалил  Grinning Той наистина не расте много, като цяло не е много голям, но затова поне знам със сигурност, че е много индивидуално и не е повод за притеснение. Лек ден на всички  Hug
Виж целия пост
# 453
Привет,
за позицията на бебето не се знае до края, от 6тия месец моето бебе беше с главата надолу, а днес беше седалищно, голяма изненада получих, затова са били и менструалните ми болки, обръщало се е тогава. Има време пак да се обърне, след 2 седмици ще видим какво е положението, моя лекар каза много секс за да се обърне, аз четох че се правят някакви упражнения и смятам да ги започвам.
При една позната с насрочено секцио заради седалищно предлежание, седмица преди датата започва нормално раждане и на ехографа се вижда че бебо се е обърнал правилно и така всичко мина естествено. Така че ...много вяра и ще стане  Praynig Малката ме държи под напрежение още преди да се е родила и прави лъвски номерца  Mr. Green  Crazy
Виж целия пост
# 454
Здравейте мами  Simple Smile
отдавна не съм писала,  тези дни не съм и чела и сега имам половин тема да изчитам Simple Smile
Аз миналата седмица бях на преглед, бебчо е добре, но не се е обърнал все още, дано се обърне.  Беше седалищно крачно застанал, дори доки ми показа стъпалото му, доста близо до родовия канал е което не е добре, само се моля всичко да е наред, много ми се изска да се завърти и да родя нормално, поне моя бебчо е спокоен, не рита много, отвреме на време ми прави вълнички и издутинки. Иначе доки ми разреши море за няколко дни но без да влизам във водата, аз така или иначе нямаше да влизам, та ще видим може другата седмица да идем за около 3 дни.
От тази седмица вее не съм на работа Simple Smile
Да ви се похваля купихме количката, тази: http://www.bebe-best.com/2014-hauck-malibu-xl-bebeshka-kolitchka … e-aq-p-54420.html
Кошарката също модела който исках, като исках да е син но го няма в този цвят никъде и затова взехме зелен, много е приятен цвета. Ето тази кошарка: http://www.minimod.bg/7727/lorelli-%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%B … %D0%BD%D0%BE-2013
Взехме и някои дребни неща като мек повивалник, чаршавче, стъклено шише на нук с каучуков биберон и 2 броя дрешки за бебчо. Сега като не съм на работа ще почвам по-усърдно с покупките, но поне основните неща ги взехме и съм много щастлива Simple Smile
Съжалявам че поста ми стана много дълъг..
Лек ден мами  Hug
Виж целия пост
# 455
РоСиНка, акушерката ми каза, че лежането на ляво спомагало бебето да заеме правилна позиция за естествено раждане. Имало значение и от коя страна ще му е гърба, но аз не се заинтересувах много, защото ще съм секцио, но това бил един от начините да му се помогне да се намести.
Виж целия пост
# 456
Само моя лекар ли одобрява с 2 ръце факта, че след 2 дни заминавам на море за 10 дни, и дори ми каза, че е хубаво да влизам да плувам в морето  Mr. Green
Аз бях решила да не влизам, ама той сега ми пусна мухата, та ще видим  Mr. Green
Единствено каза да не стоя на слънце, а под чадъра, и ако пътя е над 3 часа, да направим половин час почивка.. то като че ли може да вземем целия път без пиш-пауза  hahaha

Виж целия пост
# 457
От моя опит мога да кажа, че така свикнах дъщеря ми да я люлея на ръце и да я приспивам по този начин и това ми костваше много болки в гърба и приспиване на ръце до 1 година . Така че подкрепям всякакви кошари с люлеещ се механизъм  Laughing Беше ме страх да я оставям да плаче , защото и тя се захласваше.
А за захласването - само духвах в лицето й и веднага си поемаше въздух,не сме имали проблем с това.Израстна го за няколко месеца.
За ритниците и движенията- усещам го бебето вече доста по -различно , усещам му преместванията, прави подутинки и т.н , но не са класически ритници.Освен това хълца поне по 3 пъти на ден  Laughing Иначе вече си е с главата надолу,даже доста ниско,което ме притеснява, ама явно така ще е. Не вярвам да се обърне с дупето надолу вече.
Виж целия пост
# 458
Мамите с онези джаджи за слушане на тоновете на бебето - доплери ли бяха?! - ползвате ли ги? Нали след 6ти месец се долавяха тоновете с тях?

Напоследък взе да ме боли долу ниско, имам чувството че към шийката. На следващия преглед след 10-ина дни да погледнат как е, че да не стане нещо...
Виж целия пост
# 459
Само моя лекар ли одобрява с 2 ръце факта, че след 2 дни заминавам на море за 10 дни, и дори ми каза, че е хубаво да влизам да плувам в морето  Mr. Green
Аз бях решила да не влизам, ама той сега ми пусна мухата, та ще видим  Mr. Green
Единствено каза да не стоя на слънце, а под чадъра, и ако пътя е над 3 часа, да направим половин час почивка.. то като че ли може да вземем целия път без пиш-пауза  hahaha



И моят, и моят...Последните 2 прегледа аз го питам съвсем други неща, а той: ..и можете да ходите на море. Сам ме стимулира. С водата и плуването също не било проблем, макар че ако е ледена съм чувала, че не е добре..а на нашето Черноморие май още не става, дано до 10 дена се постопли.

на вас весело изкарване и да пишеш как е минало
Виж целия пост
# 460
Спокойно за морето. Вода вече се стопли доста и има много плажуващи. Днес пак е ужасна жега, валежите значително намаляха и с всеки ден се затопля все повече. Мамите, които ще идвате на север може да пишете и да си направим заедно срещичка Simple Smile
Виж целия пост
# 461
На мен пари да ми дават не бих влязла в българското море, докато съм бременна. Като знам каква помия се излива в това море, не бих го причинила на бебето, нито бих рискувала да хвана някаква инфекция.

Coming 2 life, доплери са да, долавя се пулса още в началото на бременността. Като ходя на преглед ме проверяват с доплер, но нямам вкъщи. По принцип тук си ги купуват в началото на бременността, когато бебето още не рита, за успокоение, понеже вече като го усещаш бебето, не знам какъв е точно смисъла на доплера.
Виж целия пост
# 462
За гушкането - купих си една книга - http://ciela.bg/books/book/naj-shtastlivoto-bebe/1232 - много интересна гледна точка представя - как реално човешките бебета (заради големия си мозък) се раждат преждевременно (по принцип бременността ни би трябвало да е 12 месеца, но, за да може да излезе бебето през родилния канал, то се ражда по-рано) и през първите 3 месеца трябва да се третират все едно още са в корема на майка си - да се гушкат, кърмят на поискване, полюшват, повиват, да им се "ш-ш-шт"-ка и т. н. Според д-р Карп (автора на книгата) до 3-ия месец не може да се говори за каквото и да е свикване, ако изобщо може да има разглезване при бебетата, то е после. Peace

Легло с люлка не сме имали и не ми се струва нужно - око бебето плаче, според мен е по-добре да се гушне и накърми, а не да се люлее в леглото. Peace
Аз този път доброволно бих си "разглезила" бебето с повече гушкане и носене, защото с две нямаше как. Затова пък тях ги люшках на смени в кошниците (за кола) и на горното ниво на преносимите кошари също се получава леко люшкане. Така че и те са люшкани, но категорично не давах на майка ми и свекърва ми като идваха, да ги разнасят и люшкат, защото като си тръгнеха те аз оставах сама с тях и ..... Shocked Сега гледам по-различно на нещата, ще видим бебето като се роди дали ще успея да си осъществя намеренията.
Реване при близнаците не съм допускала, защото според мен не е нормално да си оставиш бебето да се дере и да отидеш в другата стая, а пък то "да си развива дробчетата".... И сега смятам така.  Peace

По повод изписването си припомних и аз разни смешки от нашето. Дойде цялата рода от двете страни. Изсипаха се в гарсионерката, в която живеехме. Ядене не са очаквали (поне не съм разбрала), но изписването ни съвпадаше с часа за кърмене и аз се опитах да ги накърмя, но нито капка не потече, явно стреса си каза думата. Отделно имах няколко жени около мен, които ми казваха "така го сложи, така го намести, стисни...." - лудница. Накрая пратих мъжа ми да купи от аптеката адапте, но гостите като видяха, че съм притеснена се поразпръснаха и след малко кърмата тръгна, така че не се наложи да ползвам сухото мляко.  Grinning После помня, че свекърва ми прати мъжа ми да купи леген, убийте ме сега не помня защо...  newsm78 Като си тръгна мелето, майка ми остана, всичко си дойде на място. Този път, дано успея да ги прилъжа, смятам само ММ, батковците, майка ми и сестра ми и това е. И то само до пред входа.  Grinning
Виж целия пост
# 463
Здравейте момичета Simple Smile

Аз днес бях на ЖК. Вече започвам да ходя през две седмици. Бебето е добре, расте нормално. Лекарката каза, че е около 1800 грама. Говорихме за раждането, още не се знае как ще раждам. Няколко седмици преди термина ще стане ясно дали ще е нормални или секцио. Иначе каза, че в тази клиника където ходя аз обезболявали почти всички раждания с епидурална упойка.
За движенията, аз понякога го усещам постоянно и много силно, друг път по лекичко. Някой път дори го побутвам да се размърда Simple Smile
За доплерите, аз имам такъв и съм го ползвала само няколко пъти, когато още по-малко го усещах.
Май това е от мен Simple Smile Хубава вечер! Simple Smile
Виж целия пост
# 464
pepi_pepince много е хубава количката моята е почти същата ,само че черно и червено (нали не е сигурно какво ще е бебенцето) и кошарата много ми хареса,браво  Hug
Аз съм по добре даже и на разходка ходих днес,пусках яко климатика не се издържа на жегата ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия