На море в Гърция 2014 - VI

  • 60 009
  • 764
# 525
За навън са много ефикасни зелените спирали. Гонят всички комари наоколо и вечеряте спокойно. За съжаление за вътре не стават.

Къде се продават? newsm78
Виж целия пост
# 526
Миналия месец писах, но пак да си кажа. В Торони комарите бяха ужасно много. Имахме мрежи навсякъде, но при влизане и излизане през вратата задължително влизаха по няколко наведнъж. Включихме уредчета, подобни на това. Нашите са много стари и са с друга форма, но са на същия принцип. Комарите летяха в стаите, чувах ги, но не хапеха.  Laughing Явно ултразвуковите вълни ги побъркваха. В един момент спрях да чувам и бръмченето на комарите.  Laughing  Преди години ползвахме от машинките с течност или таблетки, но те хич не са безвредни и задължително трябва да са отворени прозорците.  Sad
Виж целия пост
# 527
Eто това са спиралите -
Тази марка се продава в Гърция, иначе у нас има същите на Raid и на Baygon, еднаква работа вършат. Най-удобно е да се палят в пепелник, но си го слагайте в краката, защото комарите летят ниско.

За уреда с ултразвук на Таня. Имахме такъв преди години - като бременна бях решила да не ползвам Райд с течност, именно щото бил вреден  newsm78 Е, то не бяха цитронели, па био лепенки, не бяха ултразвуци, не беше чудо! Цикладските комари не се развълуваха от нито едно от тези. После докторът, който наблюдаваше бременността, ми се присмива и ми вика да си ползвам райд-а Simple Smile
За България той е идеален, за Гърция... да речем, че са им по-устойчиви комарите Simple Smile полуефективен е, но пак най-добър от всичко, което съм пробвала. Бият го като ефикасност единствено противокомарните мрежи Grinning
Виж целия пост
# 528
Eто това са спиралите -
Тази марка се продава в Гърция, иначе у нас има същите на Raid и на Baygon, еднаква работа вършат. Най-удобно е да се палят в пепелник, но си го слагайте в краката, защото комарите летят ниско.

За уреда с ултразвук на Таня. Имахме такъв преди години - като бременна бях решила да не ползвам Райд с течност, именно щото бил вреден  newsm78 Е, то не бяха цитронели, па био лепенки, не бяха ултразвуци, не беше чудо! Цикладските комари не се развълуваха от нито едно от тези. После докторът, който наблюдаваше бременността, ми се присмива и ми вика да си ползвам райд-а Simple Smile
За България той е идеален, за Гърция... да речем, че са им по-устойчиви комарите Simple Smile полуефективен е, но пак най-добър от всичко, което съм пробвала. Бият го като ефикасност единствено противокомарните мрежи Grinning


Имаш предвид Райд-течен ли? Аз съм купила таблетки Sad

Виж целия пост
# 529
Аз ползвам шишенцето с течност, таблетката трябва да я пипам и сменям през 2-3 дни, което не ми е приятно, а и никога не съм сигурна кога точно е избеляла до загуба на ефикасност. Шишето издържа около 45 нощи в България,  около 30 в Гърция. Тук даже ми е стигало за цяло лято (и е очевидно кога е свършило). Машинките за контакт са едни и същи-  работят и с таблетки, и с течност - ако нямаш едното, може да заместиш с другото.

Последните години забелязвам, че във всички къщи, където отсядаме, оставят машинка - обикновено е с таблетки, но винаги си нося и моя. Случвало се е в големи стаи/апартаменти да ми влизат в работа и двете.
Виж целия пост
# 530
Moharet, страхотен план! Санторини и Куфониси много-много не ме вълнуват, обаче Милос и Кимолос са ми мечта, и с тази промяна ме уцели в сърцето  Hug  Heart Eyes М/у другото, Милос е голяям, има невероятни плажове и селца, защо не му отделите повечко време, за сметка на нещо друго? Иначе малко ми прилича на препускане из 4 места, поне за мен  Peace

Анна Бел и аз като Теди не я давам  Twisted Evil  Simple Smile

За комарите - навсякъде из Халкидики сме действали със спирали, машинки, плюс гривни. Наксоският комар обаче се оказа друга бира и нито цитронела, нито спирали и гривни му правят впечатление. Единствено Райд - течност в машинка. Добре, че имаме мрежи навсякъде, а и комарите са супер оскъдни. Поне сега, де, после през юли и август не знам дали не се увеличават.
Виж целия пост
# 531
Даааа, цикладските комари Simple Smile колкото по- на юг, толкова по-свирепи.
Въпреки че на Пелион от вътрешната (безветрената) страна миналото лято за пръв път видях комари, които хапят зверски посред бял ден, на слънце, при 35 градуса...

Ана бел смятам, че няма да я затрудни да присъства веднъж в Пловдив по права линия, тоя месец, и веднъж в София по съребрена - другия Simple Smile
Виж целия пост
# 532
Похвалвам Випразин-а, на отиване ни изгризаха до кокал в Камена Вурла, на връщане ги побърках с Випразин + Райд класически таблетки.
Виж целия пост
# 533
Изпитано и много ефикасно дори и срещу нагли гръцки комари - в малка чинийка се сипва смляно кафе и се запалва с кибрит. Не дими, не мирише гадно, но ги гони безотказно. Това - в случаите, когато се седне на тераска или в градинка. Peace
Виж целия пост
# 534
И ние ползваме познатите спирали,машинки и цитронела на лепенки върху дрехите.Щепробвам това с кафето непременно Peace
Виж целия пост
# 535
  Три дни седях в Пловдив до снощи и доста си мислех да предложа една срещичка, ама на, не се организирах. Все някой щеше да е свободен. Ама що е време, пред нас е! И това ще стане  Hug Тъй като от началото на месеца доста мързелувах, до края на юни трябва да наваксвам с работата, че събирам пари за Лесбос  Simple Smile Simple Smile. Пловдивчанки, ако решавате нещо, сигнализирайте ми рано, моля! Иначе, на 12-ти юли в София съм твърдо (живот и здраве де). Има ли развитие на темата апропо ?
  
Виж целия пост
# 536
Адимар, спиралите, които е показала Параход ги има в Кауфланд, както и в Лидъл в Гърция. Вероятно ги има и в много други магазини. Просто не съм им обръщала внимание.
Дали пък тази година не са се увеличили тези гадове и да са станали по-устойчиви. Чух оплаквания, че в България имало хапещи комари дори рано сутрин.
Има ли определено място за срещата?
Виж целия пост
# 537
http://www.dalavera.bg/lyato-bez-komari-s-ultrasonic-za-4-99.htm … tm_campaign=32650

Такова нещо върши ли работа?
Има ли опит някой?
Виж целия пост
# 538
Туцка,Випразина мерише ли много Hug Sick,че и ние ще минем през Камена Вурла Mr. Green
Приемам и други идеи като за кемперно пространство,демек без контакт Whistling..... ,имам едно шише масло от лимонена трева,но се чудя как да го ползвам newsm78.
Виж целия пост
# 539
k@li, ей сега се пръснах да се подсетя, че откакто сме се върнали не сме го ползвали - мирише, но не е нищо особено, имала съм и по-миризливи пръскала против комари.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия