Избор на прахосмукачка

  • 259 747
  • 903
# 210
Както писах и по-рано в темата моята е от втория линк. Има наистина силна всмукателна мощност. Не мога да я отлепя от килима, когато чистя. В контейнера си събира толкова много прах и топки от косми от килима /имаме котка + моята дълга коса/.
Старата ми прахосмукачка от друга марка беше 1800W и обявена смукателна мощност 360w. Е, в сравнение с новата мога мога да кажа, че нищо не е чистила досега.
Аз също мислех да си взема стар модел с 2000W мощност поне. Но ме спря това, че може би скоро няма да има и консумативи за тях.  Филтрите са перящи се, но все пак трябва да се сменят поне веднъж годишно.
Виж целия пост
# 211
Производителите са задължени да произвеждат консумативи и резервни части най-малко 10 години след спиране на конкретен модел. Друг е въпросът в БГ колко редовно се зарежда с такива неща, но то въпросът стои така и с новите модели.
Виж целия пост
# 212
И аз съм в търсене на прахосмукачка, честно да си призная изобщо не съм наясно какво точно да гледам ... newsm78 Записвам се да ви следя и дано попадна на някоя добра идея тук
Виж целия пост
# 213
Здравейте,
искам да си купувам нова прахосмукачка и четох доста в темата. Досега карах с една съвсем обикновена, която имам от повече от 10 години и не съм съвсем в час с новостите при прахосмукачките.
Покрай рейнбоу ми хареса идеята да имам такава, която да събира боклуците във вода, за да не рапръсква прах при чистенето и сега се чудя и мая каква да избера, ще ми се и да е със силна всмукателна мощност. Освен това не съм наясно воден филтър и воден резервоар едно и също ли е??? (не ми се смейте). Какви са предимствата на различните модели с мокро и сухо чистене, какъв филтър е хубав, с или без торбичка
Та така - оферти много, моля ако може да ми поразясните малко като цяло и освен това какви модели ползвате?Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 214

http://www.techmart.bg/products/product_details/27524
И линка.

Някой беше написа : "Никога повече прахосмукачка без воде филтър". Потвърждавам!
jjjenq , препоръчвам Зелмер с воден филтър. Филтъра представлява резеврвоар. Не ти се смея.

Аз някъде бях челая, може и тук да е, че слагали във водата омекотител за хубава миризма. Аз  ще пробвам с някое от етеричните масла. Не се сещам точно на кое да се спра, като противогрипна ваксина, но ще помисля.
Виж целия пост
# 215

http://www.techmart.bg/products/product_details/27524
И линка.

Някой беше написа : "Никога повече прахосмукачка без воде филтър". Потвърждавам!
jjjenq , препоръчвам Зелмер с воден филтър. Филтъра представлява резеврвоар. Не ти се смея.

Аз някъде бях челая, може и тук да е, че слагали във водата омекотител за хубава миризма. Аз  ще пробвам с някое от етеричните масла. Не се сещам точно на кое да се спра, като противогрипна ваксина, но ще помисля.

Имам въпросната прахосмукачка от почти година! Какво да кажа? Преди само съм си мислела, че чистя!!!! Особено вълнения ми килим, които ми отнемаше страшно много нерви и усилия, сега светва за 5мин! Само не изпадайте в ужас, като отворите резервоара с мръсната вода! 😉
Виж целия пост
# 216
Здравейте,

Търся прахосмукачка с ниско ниво на шума. Харесах ROWENTA RO6477EA:

http://www.rowenta.com/c/SILENCE-FORCE-4A-ANIMAL-CARE/p/2210766222
http://www.technopolis.bg/bg/Standard/Vacuum-cleaner-ROWENTA-RO6477EA/p/818341

Притеснява ме единствено момента, че изглежда като да няма сменяем хепа филтър. На сайта им пише:

Цитат
Silence Force 4A is equipped with 3 levels of filtration: a high filtration bag, a foam and a high efficiency permanent filter, that captures more than 99.99%* of the vacuumed dust.

Чудя се какво означава това и дали не трябва да ходи на сервиз като се затъпче.
Виж целия пост
# 217
Здравейте,
искам да си купувам нова прахосмукачка и четох доста в темата. Досега карах с една съвсем обикновена, която имам от повече от 10 години и не съм съвсем в час с новостите при прахосмукачките.
Покрай рейнбоу ми хареса идеята да имам такава, която да събира боклуците във вода, за да не рапръсква прах при чистенето и сега се чудя и мая каква да избера, ще ми се и да е със силна всмукателна мощност. Освен това не съм наясно воден филтър и воден резервоар едно и също ли е??? (не ми се смейте). Какви са предимствата на различните модели с мокро и сухо чистене, какъв филтър е хубав, с или без торбичка
Та така - оферти много, моля ако може да ми поразясните малко като цяло и освен това какви модели ползвате?Благодаря Simple Smile
Зависи от различните модели. Понякога воден филтър и воден резервоар може да са две различни неща. Аз имам перящ Зелмер и имам и филтър /който пак е вид резервоар, но в него се събира мръсната вода при пране и мръсотията при сухо почистване/ и отделен резервоар, в който се налива чистата вода с препарат при пране. В youtube има доста клипчета, разгледай, за да добиеш по-ясна представа. Моята е тази - тъмно синьо-сивата. Единствената й разлика със синьо-бялата е в наличието на турбочетка при бялата. Аз си я купих отделно за 35 лв.
https://www.youtube.com/results?search_query=zelmer+919.0+st
Виж целия пост
# 218
Здравейте, мами,
И аз тръгнах да избирам прахосмукачка с воден филтър. Благодарение на вашите мнения се спрях на три марки - Арника, Зелмер или Фърст Аустрия http://technika.bg/product/16318/prahosmukachka-s-voden-filtar-f … fa-5546-3-re.html
Но за последната не намирам мнения освен в Амазон три позитивни. Някоя от вас познава ли тази марка?
Виж целия пост
# 219
Последната марка са нискобюджетни машинки, ползвала съм друг вид уреди от марката и за нищо не стават. Дълбоко се съмнявам, че са произведени в Австрия, по-скоро са китайски боклуци. Сешоарът ми от тях издържа няма и месец  Mr. Green
Виж целия пост
# 220
Последната марка са нискобюджетни машинки, ползвала съм друг вид уреди от марката и за нищо не стават. Дълбоко се съмнявам, че са произведени в Австрия, по-скоро са китайски боклуци. Сешоарът ми от тях издържа няма и месец  Mr. Green
ОК, много благодаря  yes за бързия отговор, така и преполагах. Значи остават Зелмер или Арника с воден филтър.
http://www.zelmer.bg/for-home/vacuum-cleaners/multifunctional-va … /aquos-829-5-sk-1
http://bureto.com/index.php?main_page=product_info&cPath=54_ … ;products_id=1443
Виж целия пост
# 221
Тази arnica ми допадна и на мен  ( а и цената и не е никак висока) . Има ли някой който има такава и доволни ли сте?
Виж целия пост
# 222
Имам Арника Бора 4000 от повече от година. Доволна съм.
Питай, ако нещо те интересува.

ПП: Писала съм и назад в темата.
Виж целия пост
# 223
някой има ли такава ? http://pochistvasta-tehnika.com/%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE%D … karcher-t-71.html
Виж целия пост
# 224
Май ще взема Зелмер, 4-те години гаранция надделяват над 2-те на Арника.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия