Окръжна Болница Варна - тема 7

  • 172 730
  • 1 595
# 240
Не ми се искаше да го казвам, но в коридора пред отделението съм виждала как акушерка стои с бебето на ръце да го показва на родата. Това как ви звучи?
Виж целия пост
# 241
Това с акушерката да не кажа ,ама на 90% съм сигурна,че майката е била секцио,а акушерката е показвала бебето,че нали на втория час при нормалното раждане показват и бебето и майката на бащата и там ,ако има други...Това е практика,и при нас така беше Simple Smile Аз се опитах само до вратата с кошчето да занеса бебето и ме върнаха...та акушерка да изкара бебето ей така..на дали...  Wink
Виж целия пост
# 242
има частни болници, там ако искате поканете целия град, ваша си работа. В държавна болница ще спазвате изискванията, другото е признак на ниска култура.

Аз пък да ви кажа как е организирано свиждането в Майчин дом - доста по-добре отколкото в ОБ, не виждам защо все трябва да се намесват частните болници и да се плюе върху тях. Rolling Eyes В часа за свиждане (от 15.30 до 16.30 ч. всеки ден), бебетата ги взимат от майките и ги водят в друга стая, където, който иска, може да ги гледа през прозореца, но без да се доближава до тях. Реално свиждането е за майката (бебетата на тази възраст не са много интересни - или спях, или сучат, или реват Wink) и не се налага тя да се мъкне по коридори, а може съвсем спокойно да си седне и разговаря с близките в стаята или пък да се седне на кафето в болницата. Във ВИП стаите посетители могат да си идват по всяко време, там е ясно - родилката и бебето са сами в стаята. Peace

Предния път раждах в ОБ и знам как притичвах от стаята набързо, за да взема храната, която ММ ми носеше и бягах обратно, за да се върна при бебето и то да не стои само в стаята. Някой по-напред беше  споменал, че носене на храна не трябвало да се разрешава.  Rolling Eyes Преди 5 години, когато родих сина си, ако не получавах храна отвън, щях да съм умряла от глад. Не знам сега как е положението, но тогава храната, която предлагаха, беше отвратителна и изобщо не беше съобразена с кърменето (боб, зеле и разни други подобни Sick). Сега в МД си избирах храната от меню, носеха ми я на поднос в стаята и не се е налагало никой нищо да ми носи отвън. Rolling Eyes А цената, която платих за раждането и престоя си, беше същата, която щях да платя в ОБ само за избор на екип. Tired

Като раждала два пъти в държавна болница и един път в частна, определено мога да заявя, че съжалявам, че не съм родила и трите пъти в частна болница - определено щях да имам много по-хубави спомени от болничния си престой и от самото раждане. Peace
Виж целия пост
# 243
А аз не мога да разбера защо си мислите,че става въпрос всеки път за пари? Аз в друга държавна болница съм давала и 1300 за избор на екип заради доктора! И сега избора на болница ми беше обвързан със собствения ми избор на доктор Peace В този аспект- ако той практикуваше в МД- щях да съм там. Също така ако избора на екип беше по-скъп от МД- пак щах да съм в ОБ. Naughty
Виж целия пост
# 244
Чоколина,миналата година раждах там и мога да ти кажа,че храната е все така същата-отврат!!! Един път само казах,че искам спанак с ориз...което аз по принцип не ям..с една филийка хляб-ми половината филийка си я топих и едвам я изядох,за да не тормозя ММ всеки ден ,а и това са си доста разходи всеки ден да идва с храна при това...
Можеш ли на ЛС да ми пишеш последно кога и като цена кое колко струва в МД Варна,че до колкото разбирам от написаното май не е било много скъпо...
Виж целия пост
# 245
Нормално раждане по здравна каса , без избор на екип в МД е 530лв. Това е най-ниската цена. Всичко допълнително като упойки, избор на лекар и т.н се заплаща допълнително. Доста се замислям и аз. Влизаш само с нощница и нищо друго.
Виж целия пост
# 246
Това с акушерката да не кажа ,ама на 90% съм сигурна,че майката е била секцио,а акушерката е показвала бебето,че нали на втория час при нормалното раждане показват и бебето и майката на бащата и там ,ако има други...Това е практика,и при нас така беше Simple Smile Аз се опитах само до вратата с кошчето да занеса бебето и ме върнаха...та акушерка да изкара бебето ей така..на дали...  Wink
Дори и майката да е със секцио, не е редно акушерката да носи бебето извън отделението ( на тази случка станах свидетел, близките веднага се нахвърлят да пипнат детето и в момент на еуфория никой не си дава сметка, че преди 5 минути е бил в асансьора, натискал е копчета, пътувал е с непознати в автобуса и кой да се сети, че трябва поне с мокра кърпичка да си избърше ръцете???? ). По-добре близките да си обуят калцуни и да видят бебето в отделението. Но и Стиляна е права- това, което тя е видяла, аз също съм го виждала, всеки си ходи където си иска....може би просто така се е случило в момента, да са били инцидентни случаи, но е достатъчно за да си направя някакви изводи за себе си. Така или иначе, както казах, няма да раждам там, защото моят АГ вече не работи там. Това с хигиената някак си щях да го преглътна заради него.
П.П. Аз засегнах темата за храната, че не е много редно. Изключение е ако се налага някаква диета. Знам, че сега уж в ОБ работят с фирма за кетъринг и храната уж била вкусна. Аз лично бих питала първо дали могат да ми внесат храна и каква точно- шоколади и вафлички да се разтичат в багажа ми, натурални сокове да вкисват от топлото........ не бих го допуснала. Плодове и млека бих изконсумирала веднага Wink
Виж целия пост
# 247
Нормално раждане по здравна каса , без избор на екип в МД е 530лв. Това е най-ниската цена. Всичко допълнително като упойки, избор на лекар и т.н се заплаща допълнително. Доста се замислям и аз. Влизаш само с нощница и нищо друго.
По принцип си права, защото като сума в АГ или ОБ пак излиза същото като си купиш консумативите от списъка, храната не я броя за кой знае какъв разход, както някои майки, то колко ще изядеш за 3-4 дни Rolling Eyes Но тази практика в МД определено е предимство и голямо улеснение Simple Smile
Виж целия пост
# 248
Аз не съм яла кой знае колко за 8 дни,ама веднъж на ден  ядене в заведението до болницата и разни неща дето ми носеха...
А акушерката или който и да е НЯМАТ право да Извеждат дете Извън вратите на родилно отделение! Те го показват,ама дори и до вратата не застават,а на 50см. от нея...тези явно са били с връзки и са си платили предполагам ,че да им изнесат детето...то наистина това вече е прекалено....
Аз вече си взех нещата за в болницата,ама....като дойде момента може и друго да реша...А в МД те изражда който е на смяна или само акушерки има там като си без лекар?!
Виж целия пост
# 249
sa6eva кога ти е термина?
А относно това, че в МД отиваш само по нощница..ами то в тези 500+ лева влиза всичко останало - храна, памперси и всичко останало.
За мен всеки сам си преценява. Аз съм решила, че плащам достатъчно здравни осигуровки и мисля, че може да ми се осигури безплатно едно раждане. Тези пари мога да ги дам за нещо много по смислено за мен... дете ще имам все пак.
Просто е въпрос на гледна точка.
Виж целия пост
# 250
ооооо и аз не прахосвам пари току така... и предната бременност много се бях замислила да платя на една лекарка в МД и там да раждам,ама тея пари...то че подготовката за детето излиза много повече от 1000лева е така ,ама примерно това са половината пари от подготовката...пък и гледах снимки от други мам родили там и честно казано стаите не ми се видяха кой знае какви...само дето в ОБ са май малко по-малки и с друг цвят ахахах само за едната храна да ида там...не знам...Аз веднъж с друго нещо се опатих като платих една маса пари уж да ме научат на нещо и да имам нормално отношение и накрая нито едното от двете не получих...
Само се надявам тоя път бебето да не го хване жълтеница и да ни държат пак 100 дена...3 дена ще ги преживея пак в ОБ...Може би ако е първо раждане-да идеш да раждаш на частно...не знам...
Виж целия пост
# 251
На мен ще ми е първо раждане и все си мисля, че като не знам какво ме очаква ми е малко по - добре. Не съм влизала в родилно..нито в ОБ, нито в МД..по снимки съм виждала, че в ОБ е на мозайка докато в МД е с плочки... Това не е от значение за мен. 3 - 4 дни ще ги преживея. 500+ за 3-4 дни..скъпо ми се вижда..и то без избор на екип, упойки и т.н. В днешно време и да се родиш пари ще струва.
Виж целия пост
# 252
е,че то плащаме осигуровки,но където и другаде да идем  си плащаме поне такса...то просто няма за какво да говорим...та камо ли да се родиш... Simple Smile в ОБ самите магарета където се ражда май са нови или са много зпаазени,това ми направи впечетление на мен като ходих на отворени врати...иначе си права за 500лева и отгоре..то за нормално раждане не си струва да ги даваш за лекар,камо ли ей така за нищо  Joy
Виж целия пост
# 253
Аз по принцип не виждам виждам смисъл да ги давам за лекар... не раждам всеки ден и не ги познавам. Който и да е предполагам ще ви свърши работата.
Искам вече да дойде момента, да отида..всичко да мине по живо по здраво и после да разкажа впечатленията си. Каквото и да е...ще го преживея  Grinning
Виж целия пост
# 254
е те хората обикновено при който се следят с него и раждат...ако е в дадена болница,иначе външни май не става да платиш и да те изроди,ако не работи там....  newsm78 Ти кога ще раждаш  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия