В къщи настана радост голяма, МАЙСКОТО бебче вече е в скута на мама

  • 34 534
  • 741
# 525
Добро утро!

monicat, и аз вчера видях, че плодовите пюрета съдържат оризово нишесте, но все пак взех круша и слива, да има ако евентуално се запечем, а и нали тия дни ще въвеждам оризовата каша, та няма да е проблем.

Mimsiii, нямам нищо против ФБ, просто се получи тъпо, че 90% ни напуснаха именно заради него. Аз нямам ФБ профил, не съм имала и нямам намерение да си правя такъв, мисля, че личният живот трябва да бъде неприкосновен и съм против публичното споделяне на снимки, още повече на детето ми. Не смятам, че целият свят чете темата ни, но дори и да е така, не виждам какъв е проблема при положение, че тук сме анонимни. Виж във ФБ бих се притеснявала мой снимки или на детето ми да не попаднат в ръцете на неподходящ човек(имам такъв пример).
Виж целия пост
# 526
Всеки си знае и си преценява сам Simple Smile Аз примерно съм чела доста преди да се регна в бгмама.. И даже не исках, но само заради бременността го направих.
Не, че агитирам някой - не ме разбирайте погрешно. Разбира се, че всеки ще си пише, където му е приятно и удобно, но не знам защо има сърдити тогава Simple Smile Ами като не пишете и никой не знае нищо за вас, а споделяме едно общо нещо и всеки казва лични неща, най-нормалното е да се изтрият... Simple Smile Това си е мое мнение и не ангажирам никой с него
Виж целия пост
# 527
 Peace аз ви предлагам да спрем дискусиите около фб, намирам ги за ненужни Simple Smile
Виж целия пост
# 528

Мами аз реших да продължа със захранването, въпреки гредата с моркова и пробвах с картофче. За моя изненада ми го отказа с такава погнусаа, че все едно незнам какво му дадох  Sick
Аз обаче съм упорита и продължих с картоф и тиква- е това е най-вкусното нещо за него, не мога да сваря да му пълня лъжичката. feeding Доволна съм! newsm68 На вкус според мен е  Sick, но...
Искам да ви питам, по колко пюренце давате на бебоците вече?
Аз давах 40 гр. сега съм на 60 гр. това му е за цял ден, повече не смея. Достатъчно ли е за сега?
Виж целия пост
# 529
От въведените хапва цяло бурканче (начало на захранването -07.09), след обяд давам 6л (лъжичката с която я храня) пюре от ябълка  chef
Виж целия пост
# 530
Moni цяло бурканче от колко гр.  Хапвате,че съм на домашно ?
Виж целия пост
# 531
От готовите 125гр (.зеленчукови) Peace
Виж целия пост
# 532
Здравейте мамчета да се включа и аз към края на седмицата и почивните дни. В къщи аз и мм сме болни лек грип е с хрема сме само, но Лили започна да киха(и ние го започнахме с кихане), та се чудех вие какви мерки предпиемате. Да и давам ли чай или нещо друго?? Ще чакам отговорите ви и благодаря предварително!
Виж целия пост
# 533
Еее, много се радвам, че тук така се оживи. Добре дошли на нововключилите се  Hug

Genni, можеш нещо хомеопатично да дадеш. При нас коризалия работи. Не знам дали при вас я има обаче. Вариант е осцилококцинум. Иначе изписват ампули вит. Ц или алтернативно чай от шипки примерно. Капи и физиологичен разтвор. А ако ви тръгне хрема коларголови капки и еуфорбиум работят. Дано ви се размине разболяването. Praynig

акимото, аз живях 5-6 години в германия, та те разбирам за гостоприемността. От друга страна, като си там, без да искаш малко попиваш от тяхната култура, та и аз почнах да предпочитам да си бръмча сама. Детенце ми е изискващо, а така няма нужда да се съобразявам с друг и си карам по неговата програма и нужди.
Мен би ме било страх толкова мъничко да го дам на ясла, но на свекървата пък изобщо не бих го дала, така че на принципа на по-малкото зло  Mr. Green

За гребането с лъжица, и аз съм в редиците на спортуващите само това. Като зелделина и аз качих 11, оставих 9 в родилното, но повече не съм се качвала на кантар. Влизам си във всички дрехи, което ми е достатъчно. При всички положения изглеждам доста по-добре от повечето ми и нераждали приятелки, така че мога само да си се усмихвам на късмета (защото това си е само късмет). Дори да има излишни килограми, ще ги боря като спра да кърмя  Peace

Браво на захранващите мами. Ние малко променихме програмата, защото ми се запече от картофа. Освен, че не акаше 2 дена и го болеше коремче, почна и кърма да ми отказва. Та въведох и една слива. Не е фен де. И на картофа също не беше. Но за тиквичката отваря устата и мляска  Laughing Давам 4 кубчета от лед като количество, но ми е доста водниста тая партида, така че вероятно е към половин бурканче.

Палачинке, моя мм е от варна и там изкарах лятото, но тогава нямаше варненски мами пишещи тук. Напролет обаче ако се вдигнем, ще се обадя  Peace

Ние вчера бяхме в икеа за буркани за съхранение, че нали обзавеждаме новото вкъщи (което става супер хипер мега яко, разбира се   Sunglasses ) и купихме и столчето им за хранене срещу скромните 35лв - на примоция. Преценихме, че ако не ни харесва, го пращаме при нашите или го хвърляме и си взимаме ново. То 35лв не са ни контактите в детската егати.

Бяхте заговорили за имена. Нашето бебе реагира на обръщение 'бебе пух' или евентуално 'шушко'.  ooooh!

Бебе пух заспа, така че отивам да се вихря с прахосмукачката. Хубав и усмихнат ден.

Виж целия пост
# 534
Здравейте,

Genni няма ли опция да го заведете на доктор? newsm78  Hug дано всичко се размине бързо, бебчето с кихането само да ви е сплашило,  и вие с мъжа ти да се оправяте  Heart Eyes

Моят ден започна много весело - на зъболекарския стол  Shocked събудих се на 100%  ooooh!
Другата седмица записах 2 поредни приемни часа  Confused ще е зор, ама гледам да се отърва от този ангажимент  Thinking

Иначе след малко ще се организирам и ще излезен навън с беба. Тук в квартала има много бебета и малки деца, така че по имена може да не се знаем, но бърборим помежду си, обменяме опит от екскпериментите с бебоците  Mr. Green

Утре сме на пентаксим - последен прием  ooooh! от сега съм се изнервила  Tired
Виж целия пост
# 535
Моите кг са +1 от преди да забременея, но гледката определено не е същата. Гърдите са ми по-големи (и по-увиснали, уви) и имам един доста неприятен пояс около кръста, заради който не мога да си нося повечето от старите дрехи, стоят ми ужасно. Ама заради постоянно кърмене все съм гладна и не мога да се спра. Embarassed Надявам се, че като започна да замествам нейните яденета по малко ще започна и аз да се ограничавам и ще вляза във форма. Без спорт със сигурност няма да стане де.

Малечка е сополива от няколко дни, явно прихвана вируса от баща си и брат си. Чак е леко пресипнала. По този повод ще отложа малко захранването - бях решила днес да започна, но нали уж трябва да е здрава, поне в началото.

tartaleta123, как я даваш Коризалията?
Виж целия пост
# 536
Соник, счуквам я със страничното на ножа и в малко вода. За съжаление не се разтваря добре като дентокинда например, но колкото - толкова. Ако не успея да му я вкарам с лъжицата, действам с пипетата от инфакола  Peace

Дано и на вас да ви се размине, стискам палци  Praynig
Виж целия пост
# 537
Благодаря ти Hug
Ще взема да я пробваме, дано помогне.
Виж целия пост
# 538
Извинявам се ще покажете ли тези столчета от икеа
Виж целия пост
# 539
Здравейте мами,само за секунда се отплесвам по въпроса с ФБ групата,защото аз бях тази която попита.Не че нещо ама ми стана малко обидно така да бъда изхвърлена защото не пиша редовно макар ,че съм се включвала когато имам какво да кажа,но не е болка за умиране и тук е достатъчно приятно и полезно Hug.Сега да се включа по темата за сокчетата,аз давам от края на 3-ти месец по препоръка на педиатърката,най-много и хареса този от морков а ябълката не и понесе добре.Давам по 20-30мл и то не всеки ден.
Днес и дадох картофче за първи път и го хареса,смятам следващия зеленчук да бъде пащърнак.Ако приготвя по-голямо количество и го държа в хладилника няколко дни,
 като преди да го дам го смеся с мляко дали ще му изчезнат витамините newsm78.
По въпроса за килограмите и аз имам 2-3 които не искат да си отидат, но се надявам като спра да кърмя да ги сваля,особено тези около ханша.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия