Параноята, която ни тресе нас, българите

  • 7 205
  • 77
# 15
Започвам да се чудя дали параноята не е една от националните ни черти.


Теория на конспирацията ми е любим филм.
Не знаех, че е български.
 hahaha
Виж целия пост
# 16
Подобни паранои тресат ниско интелигентните хора.
Не само тук,но и по целия свят.Ако не е ХАРП ще да е
, НСА, ЦРУ, КГБ, Бог и т.н.
Виж целия пост
# 17
Тя тази жена е чисто луда според мен  Peace

Но, да, познавам хора, които вярват в подобни глупости, но те нямат капацитет за нещо повече
Виж целия пост
# 18
сега чакаме и извънземните да дойдат.
Виж целия пост
# 19
Едно мостче и доста небрежни общински служители се оказаха много по-силни от ХААРП.
На, нас българите, световна кнспирация не ни трябва.
Имаме си достатъчно безхаберие.
Виж целия пост
# 20
сега чакаме и извънземните да дойдат.
Ама ние отдавна сме тук!
Естествено,че е замесена световната конспирация,пак ни завиждат!С ''най-красивите жени на света,най-потентните мъже,най-хубавото кисело мляко,най-интелигентната нация'' и всичко най,най!
За Еленко...нямам думи! #CrazyВъв всички клюкарски предавания вади ''доказателства'' от ютуб.
Да му имам достоверните източници.
Виж целия пост
# 21
Еленко беше онзи с рептилите нали  Party Party
Виж целия пост
# 22
Подобни паранои тресат ниско интелигентните хора.
Не само тук,но и по целия свят.Ако не е ХАРП ще да е
, НСА, ЦРУ, КГБ, Бог и т.н.
+1

За да прикрият, че за ужаса във Варна причината е човешка грешка и безхаберие, измислят сума ти теории, неверни при това.
Виж целия пост
# 23
Понякога се чудя това нормална държава ли е, или един голям психодспансер.Защо параноята присъства толкова много в нашето мислене, откъде се поражда, да не би да сме някак си генетично обременени психически...

Правилно се чудиш. И определено не смятам, че сме нормална дьржава.
А колкото до конспирациите - в подобни глупости вярват предимно прости и недостатьчно информирани хора. Те са податливи на всякакви пропаганди и стават лесно манипулируеми, а в Бьлгария за сьжаление простотията и неинформираността са до краен предел. Затова има толкова много врачки, магове и прочие караконджоли, защото намират идеална почва сред простия и неинформиран народ да си развиват шарлатанията. Един интелигентен и знаещ човек не би могьл да вярва в подобни простотии. Както и не е податлив да вярва на всяка щуротия, която му се казва от телевизията.
Виж целия пост
# 24
 До голяма степeн параноята е насаждана от медиите в БГ (за други държави нямам наблюдения). Всеки ден във Фейсбук срещам статии със заглавие: "Ужас!!! Вижте какво се случи с ..." или "Ужасна трагедия сполетя ..." и т.н. Не ги чета и не вярвам на подобни имислици, но обикновено поглеждам коментарите под тях. И се чудя как хората вярват сляпо във всичко, което се пише в интернет. Дразня се ужасно много на това.  #Cussing out
Виж целия пост
# 25
Аз пък познавам хора,които са интелигентни и умни,но вярват във всякакви такива теории и предсказания. newsm78 Аз не вярвам,но ако около мен постоянно се говори за това,започвам да се замислям и се дразня на себе си  Rolling Eyes
 Защото където и да погледнеш,след като се е случило нещо такова,се започва веднага с "Не знам си кой предрекъл,че ще се случи" или,че това е началото на някакъв катаклизъм,или са виновни Еди-кои-си и т.н. и в действителност това влие на много хора.
Виж целия пост
# 26
След като се случи нещо веднага се намират такива дето са предрекли ръиш ли  Laughing и почват да навързват нещата. А що не го направи преди това, мистерия...  Sunglasses  Joy
Виж целия пост
# 27
Аз пък познавам хора,които са интелигентни и умни,но вярват във всякакви такива теории и предсказания. newsm78 Аз не вярвам,но ако около мен постоянно се говори за това,започвам да се замислям и се дразня на себе си  Rolling Eyes

Ако се замисли човек и порови за малко повече информация, ще види, че не всяка конспиративна теория е безпочвена. Така че, не виждам нищо срамно или лошо, човек да вярва на някоя от тях.

Но има едни такива хора, които зад всяко нещо виждат конспирация. Дори да има климатични оръжия, какво направиха конспираторите за да предотвратят това ? Нищо.
И параноята не ги тресе само българите, тези теории са много по популярни сред чужденците - хвърлете един поглед във форума на Дейвид Айк.
Виж целия пост
# 28
След като се случи нещо веднага се намират такива дето са предрекли ръиш ли  Laughing и почват да навързват нещата. А що не го направи преди това, мистерия...  Sunglasses  Joy
Те го казали преди, ама никой не повярвал.... Пък като се случило се сетили, че било вярно. Laughing

А иначе за любителите на конспирациите препоръчвам вестник "Строго секретно"-абсолютно достоверен източник на информация. Там всичките вселенски заговори са описани подробно.
Виж целия пост
# 29
Мале, в какво се е превърнала Светослава Тадаръкова...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия