Параноята, която ни тресе нас, българите

  • 7 205
  • 77
# 60
Именно, Хърмаяни, за това става въпрос. Никой не оспорва, че медицината е напреднала и слава Богу. Няма как да е другояче, при положение, че всички други сфери също се развиват. Но медицината не е равна на бизнеса фармацевтика. Както и по-рано писах това е индустрия, която не просто процъфтява, а е най-печаливашата в света. Защо?
Виж целия пост
# 61
Имало е едни сърцати лекари, които не са си пестили труда и ума да си водят записки, проследявали са случаи, правили са подробни аутопсии, статистики, наблюдавали са църковните и здравните (наченки) регистри за ражданията и смъртта. Историята е пълна с такива примери, като започнеш от "натуралното раждане" - как родилната треска и смъртността е била заради инфекции. Един конкретен лекар (не му знам името) е забелязал как родилките, които са били само при акушерките са умирали по-малко и е имало по-малко родилна треска, отколкото родилките, които са били при лекари. Човекът открил, че акушерките са били обучавани да спазват по-сериозна хигиена и най-важното - те не са имали достъп до заразно болни и трупове, а младите лекари и изобщо лекарите, хем са имали досег с всякакви болни, хем са правели аутопсии, хем със същите ръце са израждали бебета. И това се случва, защото човекът е гледа,л мислил и чел записите в регистрите, правил е статистика. По негова инициатива е въведена задължителната дезинфекция и правила на раждането, благодарение на което само за една година смъртността на родилките от инфекции е спаднала драстично. Обаче тези елементарни факти от историята много удобно се пропускат от разни алтернативни течения и лечения.

Лекарите дори сами са си приготвяли лекарствата, те са били и фармацевти, преди да се отдели фармацията като отделна дисциплина. Голяма част от лекарствата са открити, по-точно изобретени, точно от лекари. Може фармацевтичната индустрия да минава много граници, но не бива да изгаряме къщата заради бъхлясал юрган.
Виж целия пост
# 62
Разбира се, че се пропускат. Добрите шарлатани са психолози, умеят да свирят на най-чувствителните струни. Макар да не съм се сблъсквала пряко, сигурна съм, че ако изложиш този аргумент пред изпечен мошеник, и на него ще намери отговор.

Цитат
Може фармацевтичната индустрия да минава много граници, но не бива да изгаряме къщата заради бъхлясал юрган.
Това се опитах да кажа в началото, като писах, че вярвам във фармацевтичната конспирация.
Виж целия пост
# 63
Това се опитах да кажа в началото, като писах, че вярвам във фармацевтичната конспирация.
Абе конспирация пък вие! Просто бизнес.
Също като разказа на Чудомир за коминочистача, който трябвало да чупи керемидите, за да има работа за покривчиите, а те от своя страна като поправят покрива запушват комина. Те ти просто обяснение за заговор.
Бизнес, това е.
Виж целия пост
# 64
То и за адвокатите го има същия - с едно дело изучил сина си.
Виж целия пост
# 65
 Герри, темата е за конспиративни теории  Laughing Така го нарекох бизнеса, защото индустрията отрича.

То и за адвокатите го има същия - с едно дело изучил сина си.
Това не е конспирация, намират се такива адвокати, дори си признават, че така гледат на работата си.  Laughing Но щетите са несравними. Едно дело, един човек, който нямал глава на раменете си (клиента). Липса на един медикамент - стотици хиляди ощетени.
Виж целия пост
# 66
конспирации не знам, по-скоро картелно споразумение или възползване от монополна позиция на бранша.
Виж целия пост
# 67
Липса на един медикамент - стотици хиляди ощетени.

Може ли някой да ми каже защо е забранено производството на Витамин В17?
Виж целия пост
# 68
Нямам представа, никога не съм чувала за витамин В17. Стигала съм само до В12  Laughing
ПП Сега проверих в Гугъл, излезе че бил убиец на ракови клетки и се съдържал в костилковите плодове. Ако не ме лъже паметта, костилките на череши и вишни бяха обявени за канцерогенни при определена топлинна обработка (прословутия компот). Ще прочета статиите за този витамин.
Виж целия пост
# 69
За този витамин нищо не знам, но защо е забранен вносът на Авастин, медикамент, който е спасил много недоносени бебета от ретинопатия.
На негово място се внася друг, естесвено в пъти по-скъп, препарат и за съжаление не винаги се прилага.
Виж целия пост
# 70
За този витамин нищо не знам, но защо е забранен вносът на Авастин, медикамент, който е спасил много недоносени бебета от ретинопатия.
На негово място се внася друг, естесвено в пъти по-скъп, препарат и за съжаление не винаги се прилага.
Българското внасяне или по-скоро невнасяне на животоспасяващи лекарства не е от вчера и не е виновна фармацефтичната индустрия за това, а родните мафиотчета и пишман политиканчета...на които ВИНАГИ им се разминава.
Виж целия пост
# 71
Че фармацията е бизнес - бизнес е. И в това, принципно, няма нищо лошо. Лошо е, че у нас се продават лекарствата на ненормални цени, например.

Също така, ако зависеше от мен, при все че съм против забрани от почти всякакъв тип, бих забранила рекламата на лекарства. Всякакви. Никакви.  И строго регламентиране на лекарствата без рецепта. Защото все пие каквото му скимне, после реве, че фармацевтите са лоши хора.

Ами, лекарствата за разните вирусчета, защото малцина пипват истински грип, са нещо, без което спокойно може да се мине. Както е известно - настинката с лекарства минава за 7 дни, а без се влачи цяла седмица. Това е положението. Аз лично всякаквите парацетамолови хапчета не ги пия. За по-сериозни болести лекарствата са животоспасяващи и не може с лека ръка да се отхвърля всичко.

Ваксините също са животоспасяващи в много случаи. Въпреки редките им странични ефекти. Пълно щастие няма и Майката Природа е кучка! Популацията все пак се регулира.
Виж целия пост
# 72
Както е известно - настинката с лекарства минава за 7 дни, а без се влачи цяла седмица.

Тоест, все тая?  Laughing
Виж целия пост
# 73
Имам късмета да разполагам с малко повече информация от средностатистическия гражданин по темите, които ме касаят и интересуват, затова не подскачам при всеки слух или тиражирана глупост, но за сметка на това пък за някои неща имам основание да съм сериозно притеснена, та... няма пълно щастие.

Във фармацевтичната конспирация вярвам дотолкова, доколкото слага хората под общ знаменател - а те са различни и както на някои не им се отразява (нито видимо, нито физически) тъпкането с лекарства, така други това може директно да ги убие, индивидуалният подход и прецизните изследвания са ключови в случая.

Що се касае до замяната на класически лекарства, които доказано помагат при определени заболявания с техни по-скъпи, но и задължително с по-слабо действие аналози мисля съм една от първите, които изпищяха на страниците на този форум, още преди 10 г., все така продължавам да беснея.
Виж целия пост
# 74
Че фармацията е бизнес - бизнес е. И в това, принципно, няма нищо лошо. Лошо е, че у нас се продават лекарствата на ненормални цени, например.

Също така, ако зависеше от мен, при все че съм против забрани от почти всякакъв тип, бих забранила рекламата на лекарства. Всякакви. Никакви.  И строго регламентиране на лекарствата без рецепта. Защото все пие каквото му скимне, после реве, че фармацевтите са лоши хора.

Ами, лекарствата за разните вирусчета, защото малцина пипват истински грип, са нещо, без което спокойно може да се мине. Както е известно - настинката с лекарства минава за 7 дни, а без се влачи цяла седмица. Това е положението. Аз лично всякаквите парацетамолови хапчета не ги пия. За по-сериозни болести лекарствата са животоспасяващи и не може с лека ръка да се отхвърля всичко.

Ваксините също са животоспасяващи в много случаи. Въпреки редките им странични ефекти. Пълно щастие няма и Майката Природа е кучка! Популацията все пак се регулира.
+1 на целия пост и един лайк
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия