С радост най-голяма , аз ще съм февруарска мама !

  • 27 951
  • 741
# 105
Аз също съм ЗА да се спре с негативните мисли!  Naughty
Когато бях бременна с дъщеря ми постоянно бях във филм,ходех на ЖК винаги с мисълта за нещо лошо.Повярвайте ми много е натоварващо психически,сега съм решила да съм по-спокойна.Само да отбележа,че изкарах супер лека Б и нямШе място за притеснение! NaughtyЗатова...бъдете по-позитивни. Heart Eyes
Виж целия пост
# 106
Ехеее и аз малко съм пропуснала, до сега четох всичко. Върнах се от  лекарката. Според ехографа съм в 4 с+ 3 д.  Плодния сак на 20 като бях на лекар беше 3 мм, а днес 12 мм - дано е нормално защото не съм много компетентна в това  newsm03 Ако може да променим термина на 24.02 защото това вече е втори лекар който ми казва. Добре дошли на новодошлите и успех на всички ни до края.
Виж целия пост
# 107
Mamma_2015 аз си мислех че само при мен миенето на зъбите е такъв проблем,ама явно не съм само аз  Laughing
Виж целия пост
# 108
Благодаря на всички за топлото посрещане  Hug
Днес бях на преглед, но лекарката каза, че нищо не се вижда. Гледаше ме като странна птица, решила от нищото, че е бременна. Пуснах ЧХГ - резултатът е 1346 mlU/ml. В четвъртък ще повторя, да видя на къде върви.
Добре дошли на всички нови попълнения в темата и ви пожелавам само позитивни мисли и успешен финал!
Виж целия пост
# 109
Светле, аз от няколко дни съм супер спокойна и позитивна. Параноите бяха до преди това. Mr. Green
Диде, много се радвам, че нещата се развиват в хубавата посока и при теб! Hug

Момичета, замислих се онзи ден, че точно сега образуваме плацентата и какво можем да направим, за да подпомогнем процеса, поне на мен тези неща не са ми особено ясни. Blush
Споделям ви полезна информация (според мен, разбира се):

Правилото е същото, каквото е при всеки човек, който иска да бъде здрав. И не само докато се образува плацентата.

Храната трябва да се приема във форма, най-близка до естествената. Сиреч пресни зеленчуци, плодове, ядки и мазнини; хидратацията да идва от изпита вода в оптимални количества за сезона и физическото състояние на човека; прясно и минимално обработено месо, яйца и риба (без тежки сосове и шепи подправки, без пържене); пресни мляко и млечни продукти. Минимално количество бързи захари.

Движение, съобразено с физическото състояние и форма.

Никакъв тютюн, алкохол и наркотици.

Седем или осем часа здрав сън на денонощие.

Спазване на добра хигиена.

Редовни профилактични прегледи.
Виж целия пост
# 110
Светле, аз от няколко дни съм супер спокойна и позитивна. Параноите бяха до преди това. Mr. Green
Диде, много се радвам, че нещата се развиват в хубавата посока и при теб! Hug

Момичета, замислих се онзи ден, че точно сега образуваме плацентата и какво можем да направим, за да подпомогнем процеса, поне на мен тези неща не са ми особено ясни. Blush
Споделям ви полезна информация (според мен, разбира се):

Правилото е същото, каквото е при всеки човек, който иска да бъде здрав. И не само докато се образува плацентата.

Храната трябва да се приема във форма, най-близка до естествената. Сиреч пресни зеленчуци, плодове, ядки и мазнини; хидратацията да идва от изпита вода в оптимални количества за сезона и физическото състояние на човека; прясно и минимално обработено месо, яйца и риба (без тежки сосове и шепи подправки, без пържене); пресни мляко и млечни продукти. Минимално количество бързи захари.

Движение, съобразено с физическото състояние и форма.

Никакъв тютюн, алкохол и наркотици.

Седем или осем часа здрав сън на денонощие.

Спазване на добра хигиена.

Редовни профилактични прегледи.



Абсолютно съм съгласна. Simple Smile
Виж целия пост
# 111
Много добре написано Simple Smile Само не прекалявайте с ядките, още не мога да сваля дебелината, а сега съвсем няма да свалям Simple Smile
Виж целия пост
# 112
Записвам се в новата темичка, че аз докато я видя, и ще я изпишете Simple Smile
Добре дошли и от мен на всички нови бременки, лека бременност на всички ни!
Аз да се похваля, успявам да запазя постоянно добро настроение и позивитизъм. А уж бременните били изнервени и по-емоционални  Laughing Аз по принцип лесно се впрягам за абсолютно всяко нещо, сега обаче ме е обхванал абсолютен непукизъм. Направо не мога да се позная и да си се нарадвам, много ми харесва това състояние на духа ми Simple Smile
Виж целия пост
# 113
Записвам се в новата темичка, че аз докато я видя, и ще я изпишете Simple Smile
Добре дошли и от мен на всички нови бременки, лека бременност на всички ни!
Аз да се похваля, успявам да запазя постоянно добро настроение и позивитизъм. А уж бременните били изнервени и по-емоционални  Laughing Аз по принцип лесно се впрягам за абсолютно всяко нещо, сега обаче ме е обхванал абсолютен непукизъм. Направо не мога да се позная и да си се нарадвам, много ми харесва това състояние на духа ми Simple Smile
Хей, Аничкааа83, и аз съм като теб! Тези дни съм хиперактивна в чистене, подреждане и съм в страхотно настроение. Дано се задържи до края така.
При положение, че майка ми и сестра ми смятат, че съм луда да имам 4-то бебе...
Представяте ли си какво ми е и с какъв негативизъм и нападки насочени към мен и мъжът ми трябва да се справям.
Те от добро чувство, защото се притесняват за здравето ми, но... еее, просто прекаляват понякога.
Виж целия пост
# 114
Записвам се в новата темичка, че аз докато я видя, и ще я изпишете Simple Smile
Добре дошли и от мен на всички нови бременки, лека бременност на всички ни!
Аз да се похваля, успявам да запазя постоянно добро настроение и позивитизъм. А уж бременните били изнервени и по-емоционални  Laughing Аз по принцип лесно се впрягам за абсолютно всяко нещо, сега обаче ме е обхванал абсолютен непукизъм. Направо не мога да се позная и да си се нарадвам, много ми харесва това състояние на духа ми Simple Smile
Хей, Аничкааа83, и аз съм като теб! Тези дни съм хиперактивна в чистене, подреждане и съм в страхотно настроение. Дано се задържи до края така.
При положение, че майка ми и сестра ми смятат, че съм луда да имам 4-то бебе...
Представяте ли си какво ми е и с какъв негативизъм и нападки насочени към мен и мъжът ми трябва да се справям.
Те от добро чувство, защото се притесняват за здравето ми, но... еее, просто прекаляват понякога.
аз пък мисля,че трябва да ти се възхищават, не петисняват.Като се притесняват да помагат повечко и готово Hug
Виж целия пост
# 115
Мираж, на коремния ехограф мерят размера на плода и според него се определят и седмиците. Иначе Г.С. са си теоретичен ориентир. Когато е съвсем в началото Б, се гледа на ВЕ, защото коремния няма да отчете. За сърчицето, може би да изчакаш. Едва в 6та, даже най-сигурно след 8г.с. се вижда. Дано да ти стана ясно Simple Smile

Сега и на мен ми стана ясно.  Благодаря ти, Светлето85! Не ги помня тези неща, въпреки 3-те деца. Всеки път ми е като за първи път!  Joy Joy Joy

Аз дали ти пратих профила ми във фейсбук, че докато напиша нещо, с 3-те ми сладурчета, системата все ме изхвърля от БГмама и трябва да пиша отново и отново...
Виж целия пост
# 116
хахха забравя се всичко, ей Simple Smile
Пращам ти на ЛС
Виж целия пост
# 117

dafidjel, искрено ти се възхищавам! Аз самата съм от голямо семейство и знам, че е прекрасно за всички -  и за нас - децата - и за родителите ни!
Виж целия пост
# 118
Здравейте момичета ! Hug Как сте днес?
При мен засега положението е една идея по-добре, ама да не казвам голяма дума.  Laughing

dafidjel , аз те поздравявам и се възхищавам на желанието ти да имаш 4-то детенце!  Hug

За негативните мисли и притесненията- аз смятам, че са напълно излишни. Нещата или ще станат сега, ако е писано, или ще станат следващия път! И да ги мислим, и да не ги мислим просто сме безсилни в някои случаи. Само натоварваме психиката си и изпълваме съществото си с отрицателна енергия. Ако тръгнеме да се притесняваме всеки ден, за всеки преглед и за всяка неприятна възможност, ми то бременността за нас ще бъде кошмар.
Вместо лошите мисли , трябва да се фокусираме върху моментите, които нямаме търпение да дойдат- приготовления на детска стаичка, появата на детенцето, прохождане и първи думички. Това няма как да не ни изпълни с любов и ендорфини, които човечето в нас да усети  newsm76
Виж целия пост
# 119
Добро утро, милички  Hug  как сте днес?

dafidjel, и аз ти се възхищавам, евала на такива жени и майки, хич не им се връзвай на вашите  Embarassed  Ние сме 3 сестри и няма такъв купон като се съберем на едно място, и ние с ММ винаги сме искали 3 деца, но ще видим дали ще успеем  Mr. Green

June,абсолютно подкрепям казаното от теб  :pease:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия