Много мина и мъничко остана до АВГУСТовска среща най-желана!

  • 28 860
  • 727
# 225
И аз днес бях на ЖК . Определихме окончателно дата и час за секциото -22 юли 6ч. сутринта,освен ако нашия малък мъж не тръгне да излиза по-рано,както направи дъщеря ни- 23 дни преди термин. Вече нямам търпение да го видя Simple Smile
Айде честито,аз на 8юли съм на преглед и тогава ще се разберем за дата.Как се чувствашкато знаеш датата и защо толкова рано ти е секциото?
Ами аз и предния път знаех датата. Иначе ми предложи или 6 сутринта или 13.30 наобяд. Предпочитам сутринта,да минава по бързо. В 4ч. трябва да съм в клиниката.
Виж целия пост
# 226
deindja аз получавам такова зачервяване и сърбеж от някои дрехи, примерно ако има по-груби апликации, конци, някакви шевове, дори от рипсаното трико ми се получава. Трябва да нося само памучни и гладки материи за да не ме дразни.

Значи тази обменна карта ми я дава АГ, аз съм на преглед на 07.07. и ще видя какво ще ми даде като документи.
Виж целия пост
# 227
Добро утро!   Nature Sunny

deindja и на мен ми се е случвало и със сърбеж и без, установих, че е от жегата, когато съм ходила в топло време с бременните дънки най- вече и на корема му е било топличко. Но при мен многоо бързо изчезваше зачервяването, те не са пъпки, ами като петънца се образуват. Ходя с широки рокли да не ми е жега и не ми се появява вече това. И на мен също така от няколко тениски ми дразни и сърби и не ги слагам.

На мен за обменна карта дума не са ми казали, а да съм си приготвила всички изследвания за болницата. Те половината ми са на френски, ама се разбира  Mr. Green
Виж целия пост
# 228
Добро утро, тумбита!
Аз днес съм в офиса след едноседмична отпуска и всички са в шок колко ми бил порастнал корема Simple Smile и ме питат дали ще идвам още Simple Smile

Мъжът ми си направи една шега с мен преди малко - щях да родя за секунди както си седя на бщрото. Снощи изнесох количката на площадката пред апартамента и се разбрахме днес да я качи на тавана, че да си стои там до раждането. И той ми пише преди малко,ч е количката я нямало- откраднали я. Направо не знам как можа да го измисли. Добре, че бързо каза, че се шегувал и парата ми спадна....представяте ли си как изтрещях Shocked 
Хайде лек и успешен ден на всички и без много оплаквания. Simple Smile
Виж целия пост
# 229
deindja и на мен понякога ми се получават червени петна, но повече по ръцете и и ме сърбят, някаква алергия сигурно. А за корема да не би дето се разтяга и от топлото  newsm78
Виж целия пост
# 230
Дени на мен ми излезе едно петно чевеничко около 2 пръста на корема,преди 2-3 седмици някъде,не беше надуто или пъпки... като бях на преглед ми каза,че е от мазилото с което се мажа,аз бях пробвала някакво олио за стрии,и се върнах пак към арома и за 4 дена ми мина.
За сърбежите по коремчетата и мен ме сърби бая ,особедно ако не е памучна материя,но след душ и крем минава Simple Smile
Мама Хриси и чоколина няма ли да идвате на лекциите тоя път ???

а някой знае ли за тези лекции,желаещи??
Събитията на Ла Лече Лига Варна за юли месец:

    2 юли, сряда, 10:00 ч., РЗИ (ул. “Брегалница”, №3, бившото ХЕИ), Ла Лече Лига лекция, Тема: "Често задавани въпроси за кърменето, захранването и отбиването."

    10 юли, четвъртък. 10:00 ч.. Детски клуб “Невеляшка”, (ул. Кестен 14, под ВиК), Бебешко кафе с Ла Лече Лига, тема: „Заповядайте и задайте въпросите си за кърменето, захранването и отбиването!“

    16 юли, сряда, 10:00 ч., Център “Mam’s & Me” (до кръстовището на бул. „Осми приморски полк“ и бул. „Васил Левски“), Ла Лече Лига лекция, Тема: "Хранене на бременната и кърмеща жена. Захранване на бебето."

    26 юли, събота, 10:00 ч., Майчин дом (ул. “Мир” №1), Ла Лече Лига лекция, Тема: „Начало на кърменето. Първи дни с бебето.”
Виж целия пост
# 231
Здравейте сладурки,
все нямам време да се запиша в темата,но сега ми се е паднало.Честито на всички за хубавите новини,малко остана вечеееее....Simple Smile
Да ви споделя и аз-утре съм на консултация да си взема 45д. болничен от АГ и направленията за насрочване на секциото.
Страшни контракции ме гонят и то все нощно време.....започват леко после се засилват,накрая спират естествено,но е достатъчно,че ме тормозят по един два часа  Crossing Arms
Първия път така се притесних,че малко остана да се замъкна към болницата. Crazy
Вече съм почти готова с приготовленията за бебо.Всеки ден ако не през ден пера по нещо от баткото и гладя.На плаж вече ходихме няколко пъти.Голям кеф наистина,че после няма да имам много време за такива мероприятия. Rolling Eyes
Ами това от мен за сега. Надявам се следващия път вече да мога да се похваля с бебо,че време наистина не остана.Колкото повече минава,толкова повече ме хваща шубе,нищо че съм минала вече по този път.Сякаш с първото не ми пукаше особено какво се случва,а сега си умирам от страх и само се чудя да не забравя нещо .......това дали ще ми трябва......дали да не взема и това...... #Crazy
ММ каза,че излишно се шашкам.Аз го пиатам ами ако не можем да го гледаме к'о ще правим?(това да ви разсмея)Той ми отговаря-спокойно мила ще си вземем бинокъл и все ще го видим детето. #Crazy ooooh!
Пожелавам ви приятен ден!!!
Виж целия пост
# 232
Привет от мен  Simple Smile
Вече официално в 9 месец, една идея дишам по-спокойно. Ходих на ЖК тази сутрин, измериха бебо 3,050 кг, върви малко напред, освен на кости и на обиколка на коремче  Embarassed признавам се, че от 2 седмици му отпуснах края и спрях диетата за г.диабет  Embarassed Док ми даде един лист като направление за раждане, не знам обменна карта ли е, не ми каза. Но повече няма да ходя при него, тъй като секциото ще е сравнително скоро.
Изпрах чаршафи, пелени, хавлийки, остана дрешките да пусна. Купих много хубави пелени от органичен памук и със свито сърце и тях пуснах в сушилнята, с тайната надежда, че ще оцелеят. Оцеляха, даже нищо им няма  Flutter Ще видя дали ще има поражения при дрешките, че мнооого мразя да простирам и сушилнята ми е най-използвания домакински електроуред  Laughing Накупили сме почти всичко, освен памперси, АМ и козметика. Стягам и сака за болницата  Whistling
Виж целия пост
# 233
Мама Хриси и чоколина няма ли да идвате на лекциите тоя път ???

Аз ще идвам, смятам на всичките през този месец да ходя (ако не родя преди това Grinning). Във ФБ Neillia ми писа, че може да дойде (хем да покаже нощниците по 8 лв., да се ориентирам в размера).

Стискам палци на всички с контракции и вливания, дано издържите до термин. Praynig

deindja, с предната бременност ми се получи уртикария на бременността (PUPPP), но при мен беше в доста тежко положение - като обриви  -най-вече по корема и по краката. Щяха да се побъркам от сърбеж. Ходих на дерматолог и тя ми предписа лек (правен в аптека) кортикостероиден крем. Намазах се няколко пъти с него, което моментално облекчи сърбежа, но пък за което много съжалявах после - малкият се роди с доста проблемна кожа, диагностицираха го с "атопична екзема" и, според хомеопата ни, вината за това до голяма степен беше на кортикостероидния крем.  Confused Така че сега не бих се мазала с нищо такова, колкото и да е нетърпимо. И сега ме сърби корема, а и цялото тяло понякога, особено вечер - вземам си душ, мажа се с бебешкия овлажняващ крем на Weleda и ме облекчава. Peace

ymemansi, голям майтапчия мъжът ти.  Twisted Evil Представям си как си реагирала Simple Smile

За момченцата сте повдигнали въпроса - и аз много се чудех какво ще правя предния път, в края на краищата, след много четене (вижте във форума мненията на д-р Оги) реших, че изобщо нищо няма да пипам, а да оставя природата да си свърши работата. Синът ми е на 5 години в момента и чурката му си се забелва от само себе си. Peace Не ме е напишквал при преобуване, просто, след събличане, задържах малко стария памперс на място, за да си свърши работата в него. Mr. Green

Обменната карта и направлението за раждането ще ми ги дадат на следващата ЖК, на 11 юли. Тогава започвам да ходя всяка седмица. Simple Smile

Пуснах и аз една пералня вчера, чудя се дали да гладя. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 234

Martin Vali аз ги знам, но не съм ходила никога там идват ми далече сякаш..
Да ви попитам за праховете за пране, вярно ли е че трябва да се пере с един прах, за да не се получават алергии. Понеже аз имам Теобебе и Бочко, мислех да си взема и Сано от Кауфланд нали сега е намален, ама се чудя с тези алергени  newsm78
Виж целия пост
# 235
Най-накрая изчетох всичко  Grinning Благодаря на всички за отговорите, вече не съм толкова притеснена, сигурно наистина е от топлината и дрехите. Днес няма нищо по корема. За сметка на това от снощи усетих няколко пъти прословутите болки в яйчниците. А пък там, където на бебока крачетата ми убиваха, вдясно под ребрата, вече като мръдне направо една остра болка  Tired Като напипам усещам краче там и веднага се размърдва  Grinning

Исках да пиша по няколко теми, ама забравих кои, само за матрачето за сгъваемите кошари се сещам. Ние ще сме с такава основна, според мен е задължително да има друго матраче, то това на кошарата е по-скоро като подложка. Горното ниво остава достатъчно дълбоко според мен, нашият матрак е 10см,а пък и то нали се ползва до време, като стане плитко ще минем на долното и така Simple Smile  Желая ви лек ден мами  Hug
Виж целия пост
# 236
И мен ме бройте за лекцията в мола, само че другите за кърменето ми идват малко далече Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 237
Ако съм добре в четвъртък и аз мисля да посетя лекцията в Мол Варна. Къде се чакате преди това Simple Smile
Виж целия пост
# 238
Здравейте момичета

да попитам излезе ми херпес на устната  Rolling Eyes без видима причина нито съм болна нито нещо съм се ядосала знаем ли и и аз защо....чудя се дали е опасно за бебка по някакъв начин  newsm78
Виж целия пост
# 239
Здравейте момичета Simple Smile

ymemansi и моя мъж не се усеща, че трябва да съобразява какви шеги си прави вече с мен Simple Smile Може да родя преждевременно Simple Smile от някоя тъпа шега Simple Smile

Днес бях на лекцията в Мола на Стамболийски и ми хареса. Лекцията на педиатъра според мен беше много полезна, а следващия път лекцията ще е практическа и ще показват как се къпе бебе Simple Smile Много силно ме вълнува това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия