Лятото си е в разгара-ноемврийчето с ритници ни дарява - Тема 6

  • 30 196
  • 723
# 405
Момичета, имам едно питане за йогата
Някоя от вас беше пуснала едно клипче с йога за бременни, което трае около 10 мин.
аз ходех на йога до миналата година, когато претърпях операция на коляното и оттогава не съм ходила.
Та сега се чудя, тъй като тази йога има общо 5 епизода, дали ще е много да се правят всичките 5 поред или идеята е като си бременна да са само кратки серии, всеки ден по 10 минути да речем Rolling Eyes
Някоя от вас има ли идея, тъй като имах бодри идеи преди да се запиша на йога за бременни, но като гледам няма да ми се получи поради липса на време и искам да правя упражнения вкъщи.

Виж целия пост
# 406
Добро утро мами,вчера бях на ЖК бебо е много добре ритка, играе. Изследванията ми са много добри.Най радостното е че плацентата ми се е вдигнала и вече си е на мястото HugДоки каза да не се притеснявам повече за нея.Бебо тежи 779гр,малко сме едрички. Grinning.Вече започваме ЖК на две седмици.В 28г.с  ще ми бият  инжекцията анти д глоболин която струвала според доки 150лв и ЗК не я поемала.Естествено първо ще ми пуснат изследвания за антитела.

Попитах го дали мога да пътувам, каза че няма никакъв проблем само на два часа път половин почивка.С моя мъж смятаме да ходим до о.Самотраки, пътя си е доста дълъг и се притеснявах но щом доки позволи сме там.

Хубав ден на всички  bouquet 
Виж целия пост
# 407
Добро утро мами,вчера бях на ЖК бебо е много добре ритка, играе. Изследванията ми са много добри.Най радостното е че плацентата ми се е вдигнала и вече си е на мястото HugДоки каза да не се притеснявам повече за нея.Бебо тежи 779гр,малко сме едрички. Grinning.Вече започваме ЖК на две седмици.В 28г.с  ще ми бият  инжекцията анти д глоболин която струвала според доки 150лв и ЗК не я поемала.Естествено първо ще ми пуснат изследвания за антитела.

Попитах го дали мога да пътувам, каза че няма никакъв проблем само на два часа път половин почивка.С моя мъж смятаме да ходим до о.Самотраки, пътя си е доста дълъг и се притеснявах но щом доки позволи сме там.

Хубав ден на всички  bouquet 
Защо да не се поема от ЗК.Явно не ти е първа бременност,щом искат са се бие преди раждамето.
Това открих,по-добре първо питай на няколко неща да не плащаш излишно
Скрит текст:
Инжекцията с анти-Д гама-глобулин е включена като терапевтична процедура в Клинична пътека /КП/ №141 „ Раждане, независимо от срока на бременността, предлежанието на плода и начина на родоразрешение”. В алгоритъма на пътеката е предвидено, че ако родилката е Rh – отрицателна и няма антитела, а съпругът  и бебето са Rh-положителни, до 72 часа след раждането се извършва профилактика с анти-Д гама глобулин. При всички случаи, когато се налага такава профилактика, медикаментът следва да бъде осигурен от болничното лечебно заведение, което е сключило договор с НЗОК и изпълнява посочената КП. Болницата няма основание да изисква заплащане от здравноосигурени пациентки. НЗОК не възстановява средства в случаите, когато пациентите си закупуват медикаменти и консумативи, необходими за диагностично-терапевтичния процес, заложен в алгоритъма на клиничните пътеки.
Виж целия пост
# 408
На мен ще ми е второ раждане,но дъщеря ми е със моят резус фактор и не се наложи да ми слагат анти Д глобулин.Вчера попитах доктора,дали се налага да слагам глобулин по време на бременност-каза само при липса на антитела(или наличие беше... newsm78),но при положение че първият път не сме били в резус конфликт със детето,вероятноста е едва около 6-7 процента,.Иначе-след раждане  се слага-да,при резус конфликт само.Предполагам,че и на hris80 са и казали така.
Виж целия пост
# 409
И аз съм с резус фактор отрицателен, мъжът ми - с положителен. Казаха ми, че след раждането ще ми бият инжекция.
Днес съм на преглед, да видим колко е пораснало човечето  Heart Eyes
Виж целия пост
# 410
Да момичета втора бременност съм, първата бременност не ми е слагана нито по време на бременността нито като родих, защото детето се роди моя резус фактор . Но док ми каза че при втора бременност  се слагала в 28 г.с профилактично, по някакъв начин лъжели да не се образуват антитела.
Scherifkaблагодаря за инфото чела съм и това, затова попитах защо ще сия купувам нали е по ЗК.доки ми отговори  че не минавала. newsm78 може би защото е частна клиника.Въпреки че си ходя на ЖК с направление и всичко за сега ми е по ЗК,само раждането се заплаща. Grinning

Ето и малко инфо http://www.detski-sviat.com/index.php/content/blogcategory/29/76/
Виж целия пост
# 411
Да и аз прочетох,че е добре да се сложи в 28г.с. при 2 бременност.Прочетох също,че в някой от болниците е безплатна(била български вариант,не по-лош от вносната)За това ти писах да се поинтересуваш на няколко места,за питане още пари не искат.Все пак не е малка сумата,а при условие,че си плащаме и здр.усигуровки.
Виж целия пост
# 412
Да така е Scherifka, много ме яд когато трябва да си плащам нещо при положение че удържат толкова много пари от заплатите ни.До тогава ще ходя и на друг лекар в друга болница и там ще попитам.  bouquet
Виж целия пост
# 413
Днес ми излезе занижен общ белтък в кръвта 54.4 при реф. граници 65-81
и занижен албумин 30.5 при реф. г-ци 35-50
Някой имал ли е подобен проблем, какво се предприема и доколко е притеснително това състояние?
Не мога да се свържа с доктора.
Виж целия пост
# 414
За мамите от Варна- Записах се за дни на отворените врати в АГ-Варна на 23.07. http://www.9m-bg.com/?p=rubrik&sub=3 Ако има още желаещи се обадете на телефона,който е посочен тук и може да се организираме да ходим заедно.  Hug
Успешен ден на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 415
Момичета, имам страшни болки в окото по точно между вътрешния край на окото и основата на носа.На очен лекар ще отида може би другата седмица.Кажете ми какво мога да пия за тази болка?
Виж целия пост
# 416
Първите ми изследвания в Бг са ок. След девет седмици ще чакам хепатит и спин. Само пролактина ми е 2704 при горна граница 490. По принцип знам, че при бременност се увеличава и даже намерих в нета инфо за стойностите до 5000 във второ тримесечие, но ако някой има информация ще се радвам да каже. Часът ми за ендокринолог е чак другата сряда.
Виж целия пост
# 417
 laseine , няма интересуващи се от спорт в темата  Simple Smile ...попитах преди време дали някой прави упражнения и никой не се отзова...за това си намерих в Ю туб няколко подходящи клипа и действам по тях..те са 10-15 минутни и са ми ок..не искам да прекалявам,защото и разходки правя всеки ден...зайога немога да кажа нищо ,защото не съм пробвала никога...има една тема за тренировки и диети удома ,погледни в нея има много хубави неща  Peace
Виж целия пост
# 418
Днес ми излезе занижен общ белтък в кръвта 54.4 при реф. граници 65-81
и занижен албумин 30.5 при реф. г-ци 35-50
Някой имал ли е подобен проблем, какво се предприема и доколко е притеснително това състояние?
Не мога да се свържа с доктора.

Саня аз си следя редовно няколко показателя от които са и общия белтък и албумина в кръвта. Общия ми белтък варира между 58 и 62, а албумина и при мен е 30. На мен доктора ми обясни че важен е само общия белтък от който бебето папка, изписами 100% млечен протеин който е на прах и го пия сутрин и вечер на гладно по една чаша вече месец той ми поддържа белтък на долната граница. За албумина в кръвта няма никакъв шанс да се вдигне с каквито и да  е лекарство защото ми обясни че е част от общия белтък и чак след раждането ще се нармализират и двете стойности, важното е да няма изхвърляне на белтък в урината. С първата ми бременност общия ми белтък беше паднал на 50 и се наложи преливане на две банки кръвна плазма
Виж целия пост
# 419
Първите ми изследвания в Бг са ок. След девет седмици ще чакам хепатит и спин. Само пролактина ми е 2704 при горна граница 490. По принцип знам, че при бременност се увеличава и даже намерих в нета инфо за стойностите до 5000 във второ тримесечие, но ако някой има информация ще се радвам да каже. Часът ми за ендокринолог е чак другата сряда.
Не знам дали ще те успокоя,но мисля че нормално при бременност да е доста по-висок.Преди 5 г започна да ми тече кърма(без да имам бременност )и тогава моя беше над 3000 и ми казаха,че това били стойности за втората половина на бременността.Не ми вярваха,че не съм правила аборт докато не ми пуснаха още изследвания.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия