Слънцето пече, а ФЕВРУАРСКОТО коремче започва да расте! - тема 3

  • 26 060
  • 725
# 270
Привет,
сега се прибрах от Тина Киркова. Смениха ми Дуфастона с Утрогестан и Но шпа. Имаше вариант и да остана в болница, но го отложихме, ако стане по-страшно положението. И ако до утре вечер не спре кафеникавото зацапване с багажчето в болницата. Това е засега. Стара е апаратурата и слънцето биеше в монитора и изобщо не можа да го измери добре. Аз му казах, че миналата седмица е измерено 14 мм, но доктора каза, че на този апарат не може да се ангажира с точност и , че го докарва до 10 мм... И сега пак паника... newsm78

И мен ми смениха на същото лечение но и по лежах на системи и инжекция някаква нз каква беше
Виж целия пост
# 271
Днес бях на консултация, записаха ме, направиха ми картон, взеха ми секрет, пусна ми направления за кръв и урина и ме гледа на ехографа (пак на вагиналния, било рано още за коремния, та децата пак не можаха да влязат да гледат). Бебчо много е порастнало, вече много по-оформено, видяхме как сърчицето бие. Heart Eyes Терминът ми го определи на 24.02. За БХС му казах, че не искаме да правя, единствено мислим за 4D, защото сме любопитни за пола, думите му бяха, че напълно подкрепя и ни дава зелена светлина. И е съгласен с мнението ми, че излишно се натоварват майките. (Да не говорим, че когато "кихаш" по 100 и повече лв за такива прегледи и изследвания, си е направо търговски трик.)

Герберче, пази леглото,не мисли лоши неща и дано е било само инцидентно.
Виж целия пост
# 272
Днес бях на консултация, записаха ме, направиха ми картон, взеха ми секрет, пусна ми направления за кръв и урина и ме гледа на ехографа (пак на вагиналния, било рано още за коремния, та децата пак не можаха да влязат да гледат). Бебчо много е порастнало, вече много по-оформено, видяхме как сърчицето бие. Heart Eyes Терминът ми го определи на 24.02. За БХС му казах, че не искаме да правя, единствено мислим за 4D, защото сме любопитни за пола, думите му бяха, че напълно подкрепя и ни дава зелена светлина. И е съгласен с мнението ми, че излишно се натоварват майките. (Да не говорим, че когато "кихаш" по 100 и повече лв за такива прегледи и изследвания, си е направо търговски трик.)

Герберче, пази леглото,не мисли лоши неща и дано е било само инцидентно.


Много си права за цената, аз днес платих 104 лв. за БХС и по-обширен преглед на бебо. А резултатите от БХС-то не са категорично ДА или НЕ! Close
Виж целия пост
# 273
аз ще правя БХС, ако видя че има завишена вероятност бебето да е с увреждане ще направя и амниоцинтеза за по-сигурно, не искам да рискувам заради някакви 100лв, познавам момиче, което роди детенце с увреждания, то така и не е излизало от болницата, а вече е на годинка и половина, не искам да причиня такова нещо нито на себе си, нито на бебчето, защото такова дете никога няма да може да води дори и подобие на нормален живот
Виж целия пост
# 274
аз ще правя БХС, ако видя че има завишена вероятност бебето да е с увреждане ще направя и амниоцинтеза за по-сигурно, не искам да рискувам заради някакви 100лв, познавам момиче, което роди детенце с увреждания, то така и не е излизало от болницата, а вече е на годинка и половина, не искам да причиня такова нещо нито на себе си, нито на бебчето, защото такова дете никога няма да може да води дори и подобие на нормален живот

Така да! Аз направих БХС, въпреки никакъв шанс за това, искам да кажа съвсем нормални видими пропорции на видеозон! Парите не ме вълнуват, но въпреки това не бива да пренебрегваме и цените! Лично мое мнение!
Виж целия пост
# 275
аз никога не желая да ангажирам с мнението ми, то си е само и единствено мое, естествено че и парите имаш значение, то до края на бременността още колко парички ще хвръкнат, затова и всеки трябва да си реши кое му е наистина важно Simple Smile
Виж целия пост
# 276
Момичета,искам само да споделя за ужасният ми ден........по принцип,нямам проблем със сутрешно прилошаване и разни такива,чувствах се добре.Днес решихда отида да ме прегледат ако може за даун при д-уалид,пита ме кога е била последната ми менструация-9.май и той ми казва термин декември,при което аз се  Shocked :и той започва да ме гледа и ми казва,че няма сърчице,нечува пулсаций и немърда.....…шок.Отивам след това,при личнаа ми акушерка и й показвам снимките,тяме гледа и казва,че бебето си отговаря на месеците и в петък пак ще ходя.Дори нямам кървене,а би трябвало да имам,защото първата ми бременност беше по същият начин,но тогава прокървих.
Е,това е моята история,засега ще седя и ще чакам чудо.
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 277
silvii, много силно стискам палци докторът да се е объркал Praynig. Ама може ли такова нещо, то бива, ама и дете ще сметне, че от май до декември са 7 месеца, а не 9 Hug Дано в петък всичко да бъде наред и да ти отпаднат тревогите и съмненията Praynig. Непременно пиши Hug
Виж целия пост
# 278
Дано всичко да е наред  Peace
Виж целия пост
# 279
Здравейте колежки  Laughing  

Четвърти ден съм с повръщане по цял ден чак люлее седем вечерта се успокояват нещата. Не , че няма да остискам мисля.....,но има ли някакви позволени хапчета против гадене, защото освен неразположението съм свалила 3кг и леко се депресирам а съм на лекар чак на 23.07  ooooh! Thinking преди помагаше лимон ама вече нищо  :crazyeyes Sick Crossing Arms не искам да ме гледат все едно съм болна а така се чувствам и изглеждам  Sick Вие пиете ли нещо....?  newsm78
Виж целия пост
# 280
Точно, Силви, това си мислих днес за теб и се чудех дали да те питам дали си имала кървене, болки. Ми то това е техника, може да не е видял, разбрал... Отиди при друг лекар, според мен.
Виж целия пост
# 281
Благодаря на Веси и Сема за отзивите за Марков. Май него преди време ми хвалеше приятелка. На мен ми трябва час за към 20-ти август, но май трябва да реша къде и да си запиша час.

На мен вчера ми беше много лошо, толкова отпаднала, изморена, все ми се спи, постоянно ми се гадеше. Днес ми е по-добре сякаш. Жалвах се на всички, казвам на майка ми и свекърва ми "сега ми трябва помощ, а като родя ще се надпреварвате кой да дойде". Ама нали работят.
Нещо и хормоните ми влияят, от време на време усещам, че се дразня на близките за дреболии (ама и те, съобщаваме им за бебето и че сме го видяли и "а пола видя ли се?" #Crazy Whistling).

Дафи, как си?

Добре съм. Вече все едно нищо не е било. Днес бях на преглед. Всичко се е изчистило и за сега няма да правим кюретаж. Но сега трябва да проследя пролактина и ЧХГ-то, защото трябвало да се върнат в норма. Ако не се възстановят означава, че е останала кръв, която трябва да се изчисти. Имам чувството, че всичко ще си е наред и този път няма да се налага да ме чоплят.

Сега се тревожа за Рая - най-малката на 2г. и 6 месеца - постоянно ми вдига температура, езика й е обложен, а носа й хърка. Като я духам нищо не излиза, не кашля, но явно гърлото я дразни, защото рядко яде и не всичко като преди. Набляга само на водата. Давам й витамини, вит.С, Ефералган като е с висока темп. и й правя промивки със Стеримар. Мокри кърпички на челото или капки в носа не ми дава да й слагам.
Като не ми дава да я лекувам, мога само да моля, Бог да я изцери!  Praynig
уфф, а в неделя трябва да заминаваме за Карлово при свекърва ми и мъжа ми.
Ще видим...  Thinking
Виж целия пост
# 282
Silvi  Стискам палци този за е бил некадърен и всичко да си е наред с бебчето Praynig Praynig Praynig Praynig
За главоболието- предната ми бременност първите три месеца имах зверско постоянно главоболие. Минаваше ми съвсем малко от много, много вода по 3 л поне на ден. И чист въздъх, разходки и много сън. Не съм пила нищо и само си мина след 12-13 седмица.

За БХС ще правя, въпреки че ми е рано. Но когато веднъж се опариш следващия път внимаваш и парите нямат значение. Поне мой личен извод. Аз лично смятам да си пусна и прена тест, за да съм сигурна и спокойна. И се моля всичко да е наред Praynig
Виж целия пост
# 283
Натриев цитрат! Благодарско на съфорумката, която писа (не помня ника Blush), днес питах и гинеколога си, каза, че може. От вчера го пия, не само, че почти ми изчезна гаденето, но и ми "светна", днес, слава Богу, съм много по-свежа!
Виж целия пост
# 284
Здравейте и от мен, до сега само ви попрочитах, но днес бях вече на преглед /първи/ и лекарката видя и нашето бебче - на 9 седмици, имаме си сърчице и сърдечна дейност, терминът ми е за сега е 25 февруари, това ми е 3-та бременост, имам две по-големи дъщерички - на 4 и на 10 годинки, от София съм

Пожелавам ти лека бременност и сега за разнообразие да е момче!  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия