Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! ! Тема 32

  • 74 205
  • 735
# 495
Можеш ли да ми кажеш как вървят референтните. Обадих се по телефона, казаха че е 1.24 малко граничен бил, но го приемаме за отрицателен.  newsm78 Иии малко се обърках.

Щото според доц. Милев ако имам високощамов ХПВ трябва да правим конизация, ако не - можело само да наблюдаваме. Амам какво всъщност разбирам от този резултат аз? newsm78 Какъв беше твоят резултат ако помниш?
Моят тест всъщност, беше скрининг.Правих го в Геника и то 2 пъти.Първият път беше положителен за високорискови,а вторият отрицателен.Нямаше стойности.
Виж целия пост
# 496
Благодаря ти! Утре ще го объдя с док.
Виж целия пост
# 497
Защо след 3А група си правила хистерескопия?
Освен 3А излезе и умерена дискариоза в СС. И доктора реши да види какво се случва вътре в канала. А преди 2 години имах външни участъци установени от колпоскопия, като правихме и биопсия и резултата беше лека дисплазия.Сега такива няма.
Виж целия пост
# 498
При проблем в СС май се прави абразио на канала  newsm78
Виж целия пост
# 499
Имайте предвид, че в скрининга за високорискови влизат и още два- 52 и 70. Това е за Геника. При мен скрининга излезе +, а след това генотипирането на високорисковите -. Озадачих се и след като говорих с лекар от лабораторията ми беше обяснено. Това означава, че при мен е един от двата цитирани.
Виж целия пост
# 500
При проблем в СС май се прави абразио на канала  newsm78
Да това се прави, но биоопсията посочи наличие на вируса в шийката, а канала е чист.
Виж целия пост
# 501
 Peace
Виж целия пост
# 502
Имайте предвид, че в скрининга за високорискови влизат и още два- 52 и 70. Това е за Геника. При мен скрининга излезе +, а след това генотипирането на високорисковите -. Озадачих се и след като говорих с лекар от лабораторията ми беше обяснено. Това означава, че при мен е един от двата цитирани.
Каква стойност имаше, помниш ли?
Виж целия пост
# 503
Здравейте,
нямаше стойности, имаше само  + и - : и при скрининга и при генотипирането.
Виж целия пост
# 504
Информация - Д-р Ганчева временно спира да работи. Вероятно не е в БГ. Като се върне тук, сестрата ще се обади на пациентките й.
Виж целия пост
# 505
хм, аз имам час за 22.11 дано се върне дотогава.
Виж целия пост
# 506
хм, аз имам час за 22.11 дано се върне дотогава.
Дръж ни в течение  Hug
Виж целия пост
# 507
Какво стана с Офито? Някой знае ли нещо за нея? Много я мисля. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 508
змия здравей, благодаря за загрижеността Simple Smile

наш семеен познат ни прати при д-р Начев в майчин дом и утре си подавам документите за прием, ще правя конизация в четвъртък и ще видим дали ще мине само с конизация. Втората биопсия която правих д-р Майнхард(която няколко лекари и патолози ми я препоръчаха за мниение) ми каза че е по добра и ми препоръчва и тя конизация вместо да се взимат радикални решения.
Та така, към края на седмицата ще пиша как са минали нещата.
между другото доколкото разбрах ще бъде с местна упойка която се бие в гърба. някой знае ли дали боли много ?  Sad
Виж целия пост
# 509
Ще стискам палци да е успешна конизацията и да не се налага нищо по-радикално.
За този лекар съм чувала много добри думи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия